Jump to content

Moto Zajednica

Od robova do hipija - Sardinija pa dugo ništa

Recommended Posts

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Evo sunca i radosni smo opet. Čeka nas dug, monoton put do Ljubljane, sve po autoputu, ali ovom prilikom barem bez kiše. Med vožnjom nam se bukvalno prispavalo. Stajemo malo na pumpu, dve, tri, da izbistrimo misli ali s mukom. Čak je i monsterčić polako ispuštao dušu. Pozalogajimo nešto malo usput i via kući.

 

20220605-125926.jpg

 

20220605-154103.jpg

 

20220605-155009.jpg

 

IMG-8582.jpg

 

Dođosmo kući posle skoro 2.800 kilometara druma. Sretni, živi, zdravi i puni novih uspomena. Da smo planirali, ne bih se pola toga izdešavalo. Praktički svaki dan je doneo neki novi kec na desetku. Odvozali smo se po najatraktivnijim cestama u Europi, jeli neka od najboljih jela, upoznali tople i poštene ljude i napunili baterije posle dvogodišnje Covid suše.

 

Veliki pozdrav Alešu, koji je pravi biker buddy za ovakav put. I veliki pozdrav i lepe želje svima vama, dobri ljudi. Planirajte Sardiniju ako ikako možete. Ako ste već bili, idite opet. Kao što piše u naslovu, Sardinija pa dugo ništa. ;) 

 

I da, razglednice su stigle. Posle par meseci. Ne žuri se njima nikuda i treba tako. Laganini, u hipi stilu.

 

20220605_164203.jpg

 

 

 

Živi bili i sretno na drumu!

 

 

Ćale

 

 

  • Sviđa mi se 32

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

High End putopis.
Nema se tu šta dodati.
A ni oduzeti!

Fala ti Ćale što si me poveo na Sardiniju!!!

Puno lipi pozzdrava
Elias


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ćale, hvala ti što si podelio sa nama svoju avanturu i približio nam sve lepote Sardinije! :takoje: Ti to uvek radiš na svoj način: duhovito, zabavno i vrcavo sa mnoštvom korisnih informacija, prelepih slika. Pratio sam sa zadovoljstvom. :aha:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Bas lepa voznja i sjajne slike. Posebnu draz nose razne situacije koje se dozive na putovanjima. Prednost je sto manja grupa ljudi. Dvojka bez kormilara mi deluje kao dobitna kombinacija.

Nego kako si uspeo da spakujes sve neophodne stvari u tako malo torbi?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black
Pre 4 sati, Deki Katana je napisao:

Nego kako si uspeo da spakujes sve neophodne stvari u tako malo torbi?

Iskustvo :) 

 

Tank torba, ruksak i ona veća na repu, ... mogu čuda da se stave. Kad pred put pakuješ i spremiš sve stvari onda sve to srežeš na pola. I kad si srezao na pola, još jednom oceniš bez čega se može. Uvek planiraj da sa putovanja doneseš bar po koji poklončić, suvenirčić, ... i treba malo praznog mesta i u povratku.

 

Ali to je bilo nekad. Sada s novim motorom je to druga priča i iskreno, motivaciju za novi motor sam dobio baš ispod hotela u Castelsardu kada sam se znojijo vezajući torbu na 30 stepeni a pored nas par elegantno u 16 sekundi bez kapi znoja pakuje stvari u kofere u bembari. To je bio momenat kada sam si rekao: "I'm too old for this shit."

 

Ali ceo koncept pakovanja ne menja situaciju ni sada na novom. Isto rezanje ambicija već pred put i može se.

 

Promenio član Ćale
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Pricao si mi za ovu tvoju predivnu avanturu, ali ovako sam dobio jos bolju sliku o svemu. Super tekst i brutalne slike. Znam da imas dara i za pisanje i fotografisanje, ali poceo si i sebe da prevazilazis 🙂 Zaista vrhunski odradjen ovaj putupis i jos lepsa avantura. Zelim ti sa novim BMW-om jos vise ovakvih divnih i zanimljivih putovanja 🙂 👌

P.S. Krece lepo vreme, pa planiraj malo produvavanje Akarapovica opet do mene. Ista mi je adresa 😉🍺

Promenio član K_A_W_A
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black
pre 35 minuta, K_A_W_A je napisao:

Super tekst i brutalne slike. Znam da imas dara i za pisanje i fotografisanje, ali poceo si i sebe da prevazilazis 🙂 


Hvala Nidžo! Naravno, moram da napomenem da su fotke kombinacija oba bajkera. I Aleš ima smisla. Ovi mladi iza nas nas i sustižu i pretiču 😜

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Iako mi je sećanje sa Sardinije sveže, ovaj putopis dopunjava osećanja. Više je turista svuda i deluje življe.

Definitivno moto destinacija u pravom smislu reči.

PS. i ja sam ostao bez 20€ na pumpi. Ubacim u prvi automat i dok sam pokušao da sipam, već ih nema. Onda to isto uradim na drugom, i ista situacija. Čak je i prisustvovao jedan lokalac koji se takođe ponudio da pomogne, ali bez uspeha.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Sve za desetku, klopa 11! Pametan je Aleš, s tobom nikad gladan ne možeš biti. Pored slončeta niste ni morali da se slikate. 😋

 

Ichnusa (nefiltrirana) je hit Sardinije! :sampion:

 

Po držanju Pisa tornja se vidi da ulaziš u ADV fazu pa bi sledeći logičan korak bio Multistrada. U krajnjoj liniji i Desert-X.

"Neko" je kod tebe nešto ozbiljno pokvario? 😜

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
On 2/4/2024 at 3:11 PM, Ćale said:

Tank torba, ruksak i ona veća na repu

Nisam primetio da si i ruksak nosio. To vec menja stvari. Toliko i sam nosim na skorasnjim putovanjima, tank torba i zadnji kofer.

Ali nisam vozio sa ruksakom. To bi mi vec bio izazov na dugim trasama.

Svaka cast, tu vec treba biti ozbiljan entuzijasta.

 

On 2/4/2024 at 3:11 PM, Ćale said:

"I'm too old for this shit."

... i ovo mi se vec neko vreme javlja kada se pripremam za voznju .... al kad krene, onda sve zaboravim.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja