Jump to content

Moto Zajednica

Predstavljanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav svima! Strahinja ovde, imam 24 godine i planiram da kupim motor na prolece. Pridruzio sam se zajednici da bih sto vise naucio i bio svestan sto vise stvari vezane za sam motor, saobracajne okolnosti tokom voznje, savete za kupovinu motora i savete za prvi motor. Uglavnom sta me bude zanimalo cu pitati ili cu potraziti da vidim da li je neko vec pokrenuo temu koja mene zanima i razmotriti misljenja starijih, iskusnijih bajkera.

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Bolje vas nasao!

 

Sad dvoumim se, imam budzet da na prolece uzmem novi motor na kredit sa 30% ucescem na primer honda cbr650rr, suzuki gsx8r ili kawasaki ninja zx4rr(4 cilindra, dolazi u martu u Novi Sad). Ili da ipak uzmem polovan neki iz prve da ne placam rate ne znam pa za koju godinu kad budem znao da je to to da pucam na veliko(BMW s1000rr, Hayabusa). Sto se polovnih tice voleo bih ili Kawasaki ninja zx6r ili suzuki gsxr 2007. godiste su oba. To je ono za sta sam najvise zainteresovan, sto znaci da super sport najvise dolazi do izrazaja. Ali ima i motora drugih tipova koji mi se dopadaju, mozda BMW GS 313 za pocetak ili Benelli TRK 502 X MY23 oba su vrhunski enduro/adventure motori.

 

Sta misli forum o ovome?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
pre 23 minuta, Disko Nindža je napisao:

Dobro nam došao :zdravo:

Koji motor je na nišanu?

Izvinjavam se ono gore je bio odgovor na ovo, novi sam na forumu pa sam malo "nepismen" za sada :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Pozdrav i dobrodošao :zdravo: ako ti je to prvi motor kupi polovan trk 502 da se izvežbaš pošto ćeš svakako menjati za sezonu-dve-tri (greota kupovati nov pa onda se nećkati) pa onda razmišljaj o zx6r, gsxr 600...pa tek tamo kad se prekališ razmišljaj o hayabusi itd. Takvim redom bi bar ja išao da sam na tvom mestu. Mada ako je glava "uredu" može i odma nešto jače.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
pre 7 minuta, Hertzeg je napisao:

Pozdrav i dobrodošao :zdravo: ako ti je to prvi motor kupi polovan trk 502 da se izvežbaš pošto ćeš svakako menjati za sezonu-dve-tri (greota kupovati nov pa onda se nećkati) pa onda razmišljaj o zx6r, gsxr 600...pa tek tamo kad se prekališ razmišljaj o hayabusi itd. Takvim redom bi bar ja išao da sam na tvom mestu. Mada ako je glava "uredu" može i odma nešto jače.

Pozdrav i hvala puno na savetu. definitvno cu ovo uzeti u obzir, malo bi prepotentno bilo za mene da kazem da mi je glava "u redu", medjutim iskren da budem vodim se jednom recenicom koju mi je instruktor rekao a to je "idi polako da te svi vide da budes smeker, nemoj zujati niko nece znati ko je baja na motoru" tako da videcu, ali zaista bih vise voleo za pocetak super sport, zato gledam sto vise stvari da naucim, da zapazim i da budem spremniji, naravno svestan sam da ucenje dolazi sa iskustvom tako da videcu do proleca cu valjda shvatiti sta mi je najbolje za uraditi. TRK 502 je odlicno izbalansiran po meni sa sve zajedno cenom i performansama zato njega gadjam iskljucivo novog, ali posto je polovan prvi kojeg si naveo kao iskusniji kolega i to cu definitivno razmotriti.

 

Hvala jos jednom!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1907 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pozdrav, i dobrodošao !

Pre 4 sati, strahinja2601 je napisao:

Izvinjavam se ono gore je bio odgovor na ovo, novi sam na forumu pa sam malo "nepismen" za sada :D

Sve si dobro uradio. Nema potrebe citirati svaki post iznad, podrazumeva se da odgovaraš na prethodno pitanje.

Kolega Hertzeg ti je dao dobar savet, uzmi prvo polovno da se naučiš.

I ako odmah sedneš na Busu, šta kad je izgustiraš ? :)

Promenio član Blaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

 

pre 14 minuta, Blaza je napisao:

Pozdrav, i dobrodošao !

Sve si dobro uradio. Nema potrebe citirati svaki post iznad, podrazumeva se da odgovaraš na prethodno pitanje.

Kolega Hertzeg ti je dao dobar savet, uzmi prvo polovno da se naučiš.

I ako odmah sedneš na Busu, šta kad je izgustiraš ? :)

Ne ne, Busa je plan za nekoliko godina, znam da jos uvek nisam spreman za tu zver. Zato sam planirao najverovatnije zx6r polovan za pocetak da uzmem pa kroz par sezona hayabusa ili s1000rr. Ovo je naravno i po meni najbolje i najisplativije resenje. Lepo je rekao kolega Hertzeg: "kad se prekalis", sto je primljeno k znanju.

 

Hvala i tebi puno, drago mi je da je ovaj forum onakav kakav sam mislio da jeste!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Добро нам дошао на форум добре вожње, дружења и забаве :BJB3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Nisi napisao šta si vozio do sada. Neko počne sa 10 godina da vozi neke motoriće na gas i tu bude svakakvih grešaka i bezopasnih padova , ali taj sa 18 već može da sedne na 250 ccm.. pa onda na veće itd. Ako ti nisi imao takav ulaz u svet motora i hoćeš da sada kreneš moraćeš stepenasto da dođeš do cilja.

Taj TRK je bezopasan iako je težak  ,jer je slab ,ali motori koji su ti želja i koje si naveo su prave zveri .

Dobro došao .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Samo nemoj da te obeshrabri taj podatak da je trk slab, on jeste slabiji ali veoma upravljiv. Da sam ja mogao takav da imam kao prvi motor... ,ma idi, moj prvi je bio apn4, svi ostali tada su bili nedostižni. Prošle sezone smo nas četvorica bili u vožnji po Bosni i Hercegovini, jedan drugar i ja smo vozili kruzere od po 1500cc a druga dvojica su vozili te trk 502, bez ikakvih problema su odvozali sa nama lepu turu, trk-ovi su pouzdani, lepo izgledaju... Veruj mi da nema potrebe kupovati neki nov i bacati gomilu novaca za prvi motor. Mislim da za pristojan novac može da se uzme lep, polovan trk i da se navozaš za početak sa njim, i posle tebe da se budući vozači navozaju. Samo ga ne bi preporučio osobama ispod 185cm visine, drugar je niži i ima problem kad stane na semafor ako ima vagaša od kamiona (ona udubljenja na asfaltu koja znaju da budu i 5-6cm niža od asfalta). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 5 sati, waterman je napisao:

Nisi napisao šta si vozio do sada. Neko počne sa 10 godina da vozi neke motoriće na gas i tu bude svakakvih grešaka i bezopasnih padova , ali taj sa 18 već može da sedne na 250 ccm.. pa onda na veće itd. Ako ti nisi imao takav ulaz u svet motora i hoćeš da sada kreneš moraćeš stepenasto da dođeš do cilja.

Taj TRK je bezopasan iako je težak  ,jer je slab ,ali motori koji su ti želja i koje si naveo su prave zveri .

Dobro došao .

Paa zato su mi i zelja jer su zveri :D, TRK mi je preporuka od iskusnog druga koji je u tome bas dugo zato i razmatram da ga uzmem medjutim nikako da naidjem na isti taj model polovan, a novi ako bih uzeo koristio bih ga za vise sezona. Do sada sam vozio motore i slabije i jace, ali nikad svoj sto znaci prvi prvi svoj motor planiram da uzmem. Nisam iskusan bas ali mislim da mogu da uzmem nesto ovako jako za prvi motor, opet imam 185 cm i 120kg, powerlifter sam poluprofesionalni sto bi znacilo i da sam sto se kaze gabaritan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 4 sati, Hertzeg je napisao:

Samo nemoj da te obeshrabri taj podatak da je trk slab, on jeste slabiji ali veoma upravljiv. Da sam ja mogao takav da imam kao prvi motor... ,ma idi, moj prvi je bio apn4, svi ostali tada su bili nedostižni. Prošle sezone smo nas četvorica bili u vožnji po Bosni i Hercegovini, jedan drugar i ja smo vozili kruzere od po 1500cc a druga dvojica su vozili te trk 502, bez ikakvih problema su odvozali sa nama lepu turu, trk-ovi su pouzdani, lepo izgledaju... Veruj mi da nema potrebe kupovati neki nov i bacati gomilu novaca za prvi motor. Mislim da za pristojan novac može da se uzme lep, polovan trk i da se navozaš za početak sa njim, i posle tebe da se budući vozači navozaju. Samo ga ne bi preporučio osobama ispod 185cm visine, drugar je niži i ima problem kad stane na semafor ako ima vagaša od kamiona (ona udubljenja na asfaltu koja znaju da budu i 5-6cm niža od asfalta). 

Nikako me ne obeshrabruje to, taj benelli koji sam naveo je po meni savrsen enduro za prvi motor. Moze da iznese dace mi sve sto mi treba, ako bih uzeo njega sigurno bih ga koristio kroz par sezona jer znam da bih trazio nesto jace(ipak hayabusa, s 1000rr ili R 1250 gs su konacan cilj) ali za pocetak je savrsenstvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Dobro nam dosao.

Iz licnog iskustva bi ti preporucio neki jeftiniji nov ili polovan a ispravan motor koji ce ti sigurno pasti bar jednom u mestu tj dok stojis, i neka ostane na tome sto se padanja tice. Manje ce te boleti kad znas da je vec bio izgreban a i znas da ces ga zameniti kad se malo uvezbas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
pre 8 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Dobro nam dosao.

Iz licnog iskustva bi ti preporucio neki jeftiniji nov ili polovan a ispravan motor koji ce ti sigurno pasti bar jednom u mestu tj dok stojis, i neka ostane na tome sto se padanja tice. Manje ce te boleti kad znas da je vec bio izgreban a i znas da ces ga zameniti kad se malo uvezbas.

pa da tako ce najverovatnije i biti,

 

Bolje vas nasao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Поздрав и добро дошао и пуно безбедних километара🖐️

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Pozdrav druze, dobrodosao. Moram da primetim da hoces sve i odmah😁. Naveo si tri motora koji su ti zelja i tu se vidi neiskustvo. Busa, 1000rr i GS su potpuno razlicite sprave ciji je jedini zajednicki imenitelj dva tocka. Iz opisa batali 1000 rr , za tvoje gabarite nije to to( mada drugar vozio CBR ,1000 rr sa 30+ kila vise ). Pocni lagano, nije sve u oku posmatraca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja