Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina BMW R100r

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Poštovani članovi,

Želeo bih da kupim motor BMW R100r. Njega sam pronašao na oglasu u nemačkoj, pa me zanima da li mi možete reći nešto više o njemu?

Prešao je 80.000kom i star je 30 godina. Očuvan je i u dobrom stanju. Ja sam tek položio i ima 28 godina.

Zanima me koliko vredi, koliko je za njega uvoz, registracija, održavanje, delovi, servis, kakav je kvalitet, kakva je procedura oko uvoza takog starog motora i homologacije, pa ako ga neko ima i sve ostalo što bih trebao da znam kao početnik.

Gde preporučujete da ga održavam (iz Užica sam)?

Znači mi svaki savet.

Unapred zahvalan

 

 

 

received_652254993684038.jpeg

received_1381594355780388.jpeg

received_1684675348708336.jpeg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

Превоз рачунај од 200€-400€.
Трошкове царињена можеш да сазнаш код шпедитера који ће ти радити увоз. Постоје људи који дотерују возила из европе и све ти завршавају од папирологије. Сликаш му саобраћајну и он ти каже колико ће те све коштати са превозом. Цена превоза варира и од тога у ком се делу земље налази мотор.
Нажалост то је све од информација што ја знам.
Срећно мајсторе!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Prevoz moze da ide i do 700 eur u zavisnosti od dela Nemacke u kom se nalazi,AMSS je skocio na mislim 18-19000 dinara,prevoznik ti zavrsava papire sa carinom i tu cifru neces znati dok spediter ne vidi saobracajnu pa ti obracuna,ostalo nemas nista vise. Sto se tice delova ne znam kakvo je stanje za dostupnost istih,ako ih BMW i dalje ima u ponudi sve mozes naruciti preko ovascenih zastupnika u Srb (Radulovic,Delta) 

Ovo ti je link za BMW oem delove,po ovim kataloskim brojevima porucujes od zastupnika,pogledaj malo cene 

 

https://shop.maxbmw.com/fiche/DiagramsMain.aspx?vid=51635&rnd=09082020

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Evo koliko se traži za besprekorno restauriran primerak (nije fix cena), da uporediš "koliko vredi"...:

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW R80 R, 1993. godište, Oldtimer, vozilo prešlo 59350 km, Deggendorf. Cena 7.000 € - Motori - Polovni Automobili

 

Za ovaj pouzdano i provereno znam da je vrhunsko stanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2359 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Poslednji vazdušno hladjeni bmw boxer. Nenadjebiv agregat. Jedan od najpouzdanijih. Vanvremenski motor.Lepo se vozi. Tom agregatu ne fali snage i obrtnog momenta. Dosta oštriji i zivahniji od mladjeg brata. Nema mnogo konja, ali poteze skoro 180 km/h što je za njega i više nego dovoljno. Brembo. 

Ne troši mnogo. Jednostavan za održavanje. Jeftin filter ulja, oko 3l staje u karter, malo nesretne dimenzije guma. 

Ja imam prvi vazdusar u takvom ramu. Vozio sam ga godinama i nauživao sam se. Jedina mana mog 50/5 su manjak snage kad treba krenuti u preticanje velikih vozila i neupotrebljivost doboš kočnica po kiši. 

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
Mozda ces jeftinije proci sa R1100R, mozda uz neku doplatu R1150R. 
Ako nekog zanima....ja sam vozio dugo R1100R, kupio ga od pok. Džerija u GM...čovek koji ga je kupio od mene bi ga prodao, treba mu lova a nije prešao bi 500 km, nove Metzeler Z8, urađen servis i neka kozmetika....ako nekog zanima neka piše u PPnda mu prosledim kontakt

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Pre 30g sam imao R100 mislim da je bio 1984g sa 69 konja , pre mene i dok je bio kod mene (tri godine) na satu je pisalo oko 200000km kad je otisao za Titograd (sadasnju Podgoricu) . Imam za taj motor samo reci hvale, cak ga se sa setom prisecam. Ako nadjes da kupis odrzavan primerak sluzice te do kraja zivota.Najblizi ti je majstor u Kraljevu, koji ovaj model ima u malom prstu, a ako bar malo poznajes radnje oko osnovnog servisa, nece ti ni trebati. Meni je najveci kvar bio: jedna membrana na karburatoru i pukla sajla od gasa.:takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 857 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

R1200R je po meni poslednji BMW koji ima u dizajnu bmw R nasledje na sebi. Sto ne kupis R1150 ili R1200R i vozis pouzdan motor sa svim neophodnim modernim dodatcima kao sto su ABS ,ubrizgavanje itd... ovo ces vise ti da sluzis ,nego on tebe ,obzirom da si pocetnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Ја тек сад ово видим.
Јеси ли се снашао за превоз?
Ако ниси, наш колега моториста из Севојна, често је по Немачкој и скоро увек потера неки мотор.
Могу ти дати број ако хоћеш па се распитај око трошкова.
Што се тиче одржавања, мислим да у Уе нећеш наћи никог.
Знам да ће да ме пљуљу, али једноставно је тако.
Не кажем да не знају, али процес да ти неко овде је сервисира мотор је квантна физика.
Или су презаузети, или неће на то да губе време, или клепмају и за проверу притиска у гумама...
Тако да јури негде са стране.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 30 minuta, Darko Viric je napisao:

Može, broj. I ja sam iz Užica.

Послао сам ти број у ПП.
Окрени га па се договарајте.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja