Jump to content

Moto Zajednica

CF Moto 450 MT

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: MT450
14 minutes ago, alexanto said:

Evo ja ću da dam neki utisak, provozah 104 km danas, mada nisam reprezentativni uzorak jer moja očekivanja su ispunjena kad sam ga video prvi put na EICMA preko YT-a :ljubav:

 

Lagan kao perce, vozi se kao biciklić... Menjač - simfonija. Ručica gasa prgava u 3 lepe. Vešanje mi deluje da je solidno tvrdo postavljeno, ja ću ga na mekše voziti definitivno. Vizir meni naravno neupotrebljiv, Ivan će imati posla... Staviću podizače kormana, za dan - dva...

 

Instrument tabla odlična, pregledna, mogle bi cifre od aku napona i vreme da budu malo veće, jbg, oćoravelo se... Sedište... Moram se naviknuti posle Atlantikove fotelje sa gelom ali biće ok. Ovo je standardno sedište 820 mm.

 

Zvuk iz čunka... Jaoooo, ala je dobro, kao da je ozbiljna motorčina a ne skoro politra :care: Obara se kao da ga vozim ceo vek, neverovatno uliva sigurnost...

 

Sirena sprdnja :klovn: Ići će dodatna trubica. Ovu ja ne čujem a ne neko drugi. Svetlosna grupa - ubica :hvala: Amblend se vidi po danu na saobr. znacima udaljenim po 200-300 metara. Ludilo! Retrovizori odlični, pregledni i lako podesivi.

 

Vozio sam ga u rasponu od 3,5 do 4,5K obrtaja sa čestim zaustavljanjem da bih ga lagano ubrzavao. Par puta sam dobacio do 5K obrtaja, preko nisam išao i neću do prvog servisa. Trudiću se da ga vozim u svim režimima do tih 5K.

 

Na 5K obrtaja je na nekih 83-85 kmh u 6-oj. Zanimljivo je da ga spustim ispod 4K, čak 3,5K čim pipneš gas, odmah se rita, krene da ubrzava bez problema i podrhtavanja. Biće ovo vrlo zanimljivo motorče za uživanje u vožnji... Motorno kočenje, nešto čime sam očaran jer Atlantic toga nema pa mi je ovo sjajno :na_glavi:Iz druge sam kretao bez problema i naravno da mi se 2 puta ugasio kad sam se zaustavljao, jer treba selja da se nauči da ne pušta ručicu kvačila dok ne udje u N. To će doći vremenom - jako brzo.

 

Ima u meni-ju svašta nešto, da se poveže telefon, muzika, dve kacige?! To će već moj deran apsolvirati, ja sam tu dudučina...

 

Eto, malo ugnjavih, ne zamer'te... Da li ću sad opet ići u garažu da naparim oči sa mojim zverima? ::)

I tebi je znaci rucica gasa cudna. Ja nesto kapiram mozda treba da se naviknemo …

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

e pa ljudi, neka su vam srecni motori, i naravno ne zaboravite da javite i dobro i lose

citam thread jos od beogradskog sajma i moram rec da sam se samo zbog ovog registrovao na forum.

u mojoj lijepoj Crnoj Gori vec je skocila cijena na 6490€ :(



Sent from my M2101K6G using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5818 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT
pre 3 minuta, kaichi.xo je napisao:

I tebi je znaci rucica gasa cudna. Ja nesto kapiram mozda treba da se naviknemo …

Vidi, ja se privikavam da svaki put "zaopšijam" sedište nogom, da ne kočim levom rukom jer je to kvačilo, da ne puštam kvačilo dok nije u N, da dodajem kočenje desnom nogom... Ali, prilagodljiva sam ja živuljka a ovaj mališa zaslužuje da mu se prilagodim i naviknem na sve njegove osobenosti :ljubav:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4634 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ručica gasa je lagana. Ride by wire sistem, ali mi deluje da je opruga (koja treba da pruža otpor i oponaša sajlu) nešto mekša, pa se lako dozira gas. Motor je stvarno živahan na niskim obrtajima, rekao bih zbog kraćeg prenosa. Uživajte ekipo, deluje mi da je dobro skockan motor.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Pa momci mladi i oni malo stariji želim vam svima da se navozate . Očekujem neki malo temeljniji review kada prođe razrada do prvog servisa, a pošto se čekalo poduže, mislim da će to biti uskoro :)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ooo kako mi je drago što smo dobili još jednu aktivnu temu o motorima

Neka je sa srećom svima kupovina I delite utiske, iskustva, kombinovanje zupčanika, uklapanje bisaga i kofera, prilagođavanje kormana, krešbarove i nosače, veće vizire, slike sa Vrške čuke i Janković kamena... sve nas zanima...


Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2536 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Čestitke drugari, da se vozate s osmehom, da vas lepo služe. 

Srce mi puno, ko da sam ga ja kupio :)

Kačite slike i utiske, neće nam smetati, nije višak nikad :)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Samo jedan disk napred? Koči li to išta ili baulja kao Transalp ili KLE? :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC750X 2022

Ljudi nek je svima sa srećom, što kaže kolega kao da sam ga ja kupio a trebao sam 😆.

Ko zna možda Hondica ode opet u oglase, pratim pomno temu!

Pozdrav svima!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail

Pratim temu od samog pocetka, sve cestitke, nek je sa srecom svim kolegama koji su kupli motore. Kad sam ga video prvi put ostavio je bas pozitivan utisak na mene  i mislim da je za tu cifru od 6k 💣 od kupovine, sta sve nudi, kako izgleda...

 

Nadam se da ce i kolega sa Banovog brda uskoro pokupiti svoj, pa da ga vidimo kako „zuji" po kraju.

 

Cestitke jos jednom, pisite utiske i kacite slike da vidimo gde ste sve terali masinu.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5818 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT
pre 34 minuta, Arakis je napisao:

Samo jedan disk napred? Koči li to išta ili baulja kao Transalp ili KLE? :)

Nemam neki validan utisak ali ovo što sam probao, ne da koči nego zabada :care: Kad bude redovna vožnja, videćemo, možda to i nije tako sjajno kako na prvu izgleda...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Zabalj
  • Motocikl: CFMOTO 800MT

Čestitam svima na novom motociklu, svaka vama čast na strpljenju i naravno puno bezbednih km želim.

Promenio član bratislavr
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Drago mi je što je krenula isporuka.  Bacio sebi crva da prodam Versysa i da uzmem 450MT pa da krenem da vozim TET.

Promenio član Sveti Atila
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@alexanto Atlantic mi deluje na oko ozbiljnije, dok ih gledam kako stoje jedan pored drugog.

Nisam pristrasan uopšte

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
11 hours ago, JunioR. said:

Nije me vetar produvao, nije mi nista 

 

DSC01118.jpg

Prelep motor, prelepa slika.

Samo obrati pažnju na lanac ako ga ovako voziš - deluje dosta pretegnuto.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

I naravno: svim prvoturašima želim mnogo bezbednih, bezbrižnih i nezaboravnih kilometara! I da vas cfmotor uvek nasmejane vrati kući!

p.s: Jel brojao neko - koliko vlasnika već imamo u ovoj temi ? Sigurno preko desetak ?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 473 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500
Pre 1 sat, OgiBG je napisao:

Pratim temu od samog pocetka, sve cestitke, nek je sa srecom svim kolegama koji su kupli motore. Kad sam ga video prvi put ostavio je bas pozitivan utisak na mene  i mislim da je za tu cifru od 6k 💣 od kupovine, sta sve nudi, kako izgleda...

 

Nadam se da ce i kolega sa Banovog brda uskoro pokupiti svoj, pa da ga vidimo kako „zuji" po kraju.

 

Cestitke jos jednom, pisite utiske i kacite slike da vidimo gde ste sve terali masinu.

 

 

Jos malo pa ide košutnjak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: MT450

Beograd - Cacak autoput, u proseku 120km/h , sipao do cepa kod Arene, evo sad sipam do cepa na autoputu u Cacku

 

140km

7,38l

Ako dobro racunam 5,27 na 100km

 

Ocekivao sam manje ali boze moj, ja sam se sa parama za gorivo davno pomirio 🤣

 

Ja sam 1.85cm , treba mi veci vizir, osurio me vetar 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

To je ono sto sam pricao, visoko se vrti, nije turing motor, sto potvrdjuje i potrosnja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tako je. Verovatno tih "prosecnih" 120 km/h znaci oko 7-8000 obrtaja sto je vec na dlaku od crvenog polja i logicno je da trosi veselo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja