Jump to content

Moto Zajednica

retorički- Strom 650 ili GS 850

Recommended Posts

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

 

Здраво другари,

 

Имам питање једно везано за ова два мотора, а како сам тотални лајик и тек почетник занима ме мишљење и искуство свих вас који имате шта рећи.

 

Наиме као тек новопечени гуштер са А категоријом треба да купим неки мотор који је квалитетан и добар за почетнике. Сви они који су ми пожелели добродошлицу већ су упознати са тим. Свакако смо сви сложни да је Стром 650  добар за почетак и учење. Такође је вероватно један од најбољих куповина, кад се узме однос цене и квалитета. Али како купујем мотор за наредних 5 година,  размишљам некад и мало дугорочније и упијам информације од свих који имају искуства.

 

И тако дођох до овог ГС 850. Наиме један мој другар из краја, са који сам сео на пиће, а који иначе воли да паметује и да се хвали, ми је рекао и посаветовао да ако имам пара купим BMW.. на питање зашто и шта и колико је он бољи од строма, он ( иначе возач Сузукија ГСХ ) ми је рекао следеће:

"BMW мотори су за две класе изнад Сузукију, ма изнад свих осталих. Куповином GS 850 купио си мотор не за 5 него за 15 година. Најбоље моторе прави BMW, ,запитај се зашто су толико скупи, није то случајно. Буквално је толико добар и лаган и управљив да не можеш ни да паднеш са њега. Сузуки је рецимо као код кола Опел а BMW је као Астрон Мартин"

 

Ето цитирао сам га. И сад ме занима, када изузмемо цену. Или рецимо да стварно имам пара (а немам) али да имам баш много много пара. Да ли је стварно BMW толико изнад и све нај нај, или је то ствар субјективног осећаја. Да ли је ГС850 толико бољи од Строма650 и ако јесте у чему конкретно?! Ок. вероватно је бољи, вероватно има више опреме, али да ли је стварно две класе изнад и јел стварно што се тиче перформанси толико вреди више, да малтене 2 строма 650 могу да се купе.

 

Уз сво дужно поштовање према BMW-u, ја искрено не могу да замислим да су јапански произвођачи "Опел" а BMW " Астрон Мартин"

 

ПС. Имајте само у виду да ово питање поставља особа која је само возила CF 650 NK у аутошколи. Тотални лајик за моторе. Али радознали-:)

 

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

Pre nego što krene svaki ciga da svog konja hvali, daj opiši za šta ti sve treba motor, kako planiraš da ga koristiš, gde se sve vidiš na njemu? :) 

I da li gledaš nove ili polovne?

Da li si već uzeo opremu, ili tek planiraš?

Budžetiraj i to, najbitnija je stavka.

 

edit: bacio sam pogled na guštersku temu tek sad, ali ne škodi da se to ovde malo razbistri.

 

Da li si gledao Voge? :) Transalp?

Promenio član Skittles

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7191 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prvo, to nisu početnički motocikli. Ako je F850 znatno slabiji od R1250 ne znači da je početnički. To je motocikl od 90 konja. 

Drugo, te priče BMW zna a ostali ne znaju da naprave motocikl je nivo razgovora alkoholičara ispred prodavnice.

 

Inače, Strom 650 i F850 nisu usporedivi jer nisu ista klasa.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
Pre 2 sati, Skittles je napisao:

Pre nego što krene svaki ciga da svog konja hvali, daj opiši za šta ti sve treba motor, kako planiraš da ga koristiš, gde se sve vidiš na njemu? :) 

I da li gledaš nove ili polovne?

Da li si već uzeo opremu, ili tek planiraš?

Budžetiraj i to, najbitnija je stavka.

За све.:-).

За депресију, за градске гужве, за путовања, за дружење, можда лагани оф-р, за цице -:) најбитније, за скупљање искуства како би прешао на Трејсер 9 :-) ( тај ми је оно по изгледу врх пирамиде)

Хтео сам новог Строма 650 да узмем.

Од опреме сем поткапе немам ништа.

Паре нису проблем( пара нема) . Све на кредит -:)

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
pre 8 minuta, Alekre je napisao:

Prvo, to nisu početnički motocikli. Ako je F850 znatno slabiji od R1250 ne znači da je početnički. To je motocikl od 90 konja. 

Drugo, te priče BMW zna a ostali ne znaju da naprave motocikl je nivo razgovora alkoholičara ispred prodavnice.

 

Inače, Strom 650 i F850 nisu usporedivi jer nisu ista klasa.

Није он баш тако реко. Дечко вози Сузукија. Али каже само зато што нема пара за BMW. Не каже да је Стром лош, али да је BMW 2-3 класе изнад. Кад сам га питао у односу на Yamahu 9 Tracer од 120 кс, каже да не може да се пореди са BMW-om. Да он вози BMW,  све би ми било јасно, никад ни не би питао ово, али он вози Сузукија. Зато ми је ровац у глави.

 

ПС. Али да, врло могуће да је прича алкохоличарска

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1123 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

A taj tvoj drugar je neki expert za motore Pa zna da je bmw najbolji… sa kojim bmw-om ste uporedjivali tracer?  Meni ova tema deluje kao cista zajebancija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

BMW motocikli su najbolji. Nema tog motora koji moze da izdrzi ono sto oni mogu. To je klasa za sebe, nesto neprevazidjeno, jedinstveno i fenomenalno. 

 

Ako imas i malo pameti stila i racunice kupi BMW. 

 

Ja samo BMW vozim, i zahvaljujuci njima presao sam desetine i desetine hiljada km. 

 

Sa japanskim motorima to nikada neces moci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
pre 11 minuta, bobangsxr je napisao:

A taj tvoj drugar je neki expert za motore Pa zna da je bmw najbolji… sa kojim bmw-om ste uporedjivali tracer?  Meni ova tema deluje kao cista zajebancija

Није ми оно оно баш неки другар више познаник из краја. Возио је до сад 4-5 мотора да ја знам. Вероватно је и пробао неке од неког. Нисмо упоређивали ни један модел, само његов савет и став је да је BMW као произвођач класа за Yamahu и за Suzuki.

Јасно је да не може да се пореди Трацер 900 са ГС650.. или ГС650 са Стром 1050.

И врло могуће да је ово алкохоличарска блоковска прича, јер знам да воли да паметује. Али тема није зајебанција.

Ако можеш мени као лаику да објасниш разлику између Строма 650 и ГС850. Шта то добијам више и боље код 850 осим 15-20 коња.

 

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7191 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Deluješ mi kao pismen čovek. Pa me čudi da nisi otvorio specifikacije oba motora i da nisi video razliku. Između ostalog i cenu.

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sto se opreme tice, sve te “marke” prodaju klot motore , opremu doplacujes pa i kod BMW-a, kinezi praktikuju da prodaju motore sa skoro full opremom.

Da li je BMW 2-3 puta bolji? Pa i nije, da je malo bolji od drugih mozda i jeste ali prodaju brend pa su i cene “dobre”, 2-3 puta skuplje od drugih, mozda je na to mislio tvoj prijatelj

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
Pre 2 sati, Alekre je napisao:

Deluješ mi kao pismen čovek. Pa me čudi da nisi otvorio specifikacije oba motora i da nisi video razliku. Između ostalog i cenu.

 

 

Писмен јесам, али не и за моторе. Иначе не би ни поставио овакво питање. Спецификација мени на папиру ништа не значи. А за цену нисам ни питао нити ме занима. У наслову и стоји "реторички". Највише би волео да сам мулти милионер и купим 10 мотора и пробам сваки по 10-15 дана и не питам никог ништа. Али нажалост нисам-:)

Јеси ти возио строма650?

А GS 850?

Ако јеси реци ми конкретно што се тиче саме вожње који ти је бољи?

Ако ниси, онда можемо само да причамо о спецификацији, али то мени није пресудно. Можда грешим јер још увек гледам кроз аутомобиле, али Алфа159 150 коња , дизајн грми, унутра фул кожа клима, навигација, дисплеј огроман, алу фелне итд.. али све џабе кад ја никад не би мењао моју Тојоту Авенсис караван 2000 год. 126кс клотину. Јер знам осећај у Тојоти а знам осећај у Алфи..возио сам оба.

 

Ко јесте возио оба модела нека да тачно осећај вожње. Предности и мане.

Који је удобнији?

Стабилнији?

Бржи?

Лаганије за вожњу?

Потрошњу?

Одржавање?

Итд..

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
pre 24 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Sto se opreme tice, sve te “marke” prodaju klot motore , opremu doplacujes pa i kod BMW-a, kinezi praktikuju da prodaju motore sa skoro full opremom.

Da li je BMW 2-3 puta bolji? Pa i nije, da je malo bolji od drugih mozda i jeste ali prodaju brend pa su i cene “dobre”, 2-3 puta skuplje od drugih, mozda je na to mislio tvoj prijatelj

 

Искрено , то ја мислим. Да је за нијансу можда бољи, или да није лош, али да доста удела у цени има јер је то западно -немачки бренд. А он контра, убеђује ме да је BMW толико добар да малтене вреди сваки плаћени евро.

Каже то је тако управљив мотор да га возиш као бицик. Па онда крене да ми прича о Дакар релију итд. Што мене не занима. Ма ни он није толико битан, шта мисли. Занима ме овде шта људи мисле који су возили ове моторе, ако их има.

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

pošto je ovo tema (BMW vs japanci ) koja je više puta razmatrana i teško možemo doći do odgovora , a vidim da ljudi pišu postove celu noć, najbolje da nastavimo po danu ,jer  jutro je pametnije od noći-reče neko;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2216 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kako kažeš, pričamo retorički. Ako kažemo (retorički) da je BMW najbolji motor na svetu, i ti odmah sedneš na njega, šta dalje, kada ga izgustiraš ? A dosadiće ti za 5, 10, 15 godina sigurno... Da li ti je taj Avensis prvi, i planiraš da bude jedini auto u tvojoj vozačkoj karijeri ? A da, vozio si i Alfu, i ima razlike...Znači, probao si i nešto drugo.

Imati jedan motor za (Beo)gradske gužve, pa malo za van grada, pa za neko putovanje, malo je teže. Može, ali teže. Početnik si u vožnji (kao i ja) i teško je to sve spojiti. Svaka čast motoristima sa (moto) stažom koji uspevaju po gradskim gužvama da teraju drumske krstarice. Može ali, treba praksa...

Uzmi nešto jeftino da se izverziraš po gradu, što se lako prodaje. Maxi skuter, motor, svejedno. Da prvo osetiš motor po gradu. Pa drugi, pa treći...e onda biraj, dal ćeš BMW, Strom, ili nešto treće.

Poštujem BMW motorcikle kao kvalitetne sklopove, nije mi problem da imam (neki, polovan) model, ali ne žurim. Imam druge prioritete trenutno. I da, ovo je samo moje mišljenje, i drugarski savet.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

Ма да бре. Управу си 100%.

Много се ја ту оптерећујем.  Мени је и CF650Nk врх ( јер не знам за бољи) једино ми мали, али возио би га радо. Синоћ сам читао мало овде по форуму, и налетео на  тему Јапанци вс Европљани, тако да сам тек тад  схватио о чему се ту ради.. -:)

Нема ту одговора, вечита борба, ахахахахахахах.

Promenio član Gija
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F

Iskreno, ako ti je kod automobila bolji osećaj u Avensisu klotari nego u 159 - ona ne gledaj BMW kod motora. Strom je više nego dovoljan...

Ili ovaj novi QJmotor SVT650, obećava na papiru a manje para. 5 godina si sigurno miran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4888 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS

Strom 650 topla preporuka, skoro da nema održavanja..... kočnice su mu slabije ali daleko od toga da su loše. Udoban, mali potrošač, drži cenu, ide kao da ima 90ks.

 

GS850 odličan motor ali baš visok, sa visokim težištem, tako da ako si ispod 180cm nikako ga ne gledaj. 

Konjske snage nisu bitne, eno čovek je juče sa 30ks imao lomnjavu na Rudniku. Aprilia RS125. Sve je u glavi (zglobu) :takoje:

To što motor može da traje 20 godina nikog nije briga, jer ga niko neće držati toliko !!!

Tako da Honda, Bmw, Kawa, KTM nema veze , kupi šta ti se sviđa, bitno je da povedeš nekog ko ima iskustva....:vlajko:

Moj drugarr prodaje besprekornog F800GS sa svom mogućom opremom 2013 god.

Meni je visok a ja sam 187cm ! :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

Па то и јесте мој проблем. Висина од 195. Да сам нижи узео би неки скутер, али овако... знам, има сад и скутера већих и јачих, али брате мили њима су цене папрене. У рангу моторцикла. А кад је тако, увек би пре изабрао мотор. Што се тиче половних, нисам против , чак сам у почетку само то разматрао, али :

1) Држе цену као да су нови, или као да нема да се купе нови

2) толико се разумем у моторе да би могао да ми увалиш шта хоћеш, искрено не би знао ни шта да гледам кад би отишао половњака да купим

3) мука ми је више да идем после по мајсторима, да се дркам са поправкама идт..а искрено мука ми је и од људи. Баш сам постао асоцијалан. Нити могу да слушам при куповини саговорника нити би био у стању да препродајем после.

 

Овако купим нов са 0 км, са гаранцијом, са мојим именом уписаним као првим власником  са осигурањем, и не размишљам. А тренутно у животу ми је мој мозак велики проблем. Много размишља и стално је преко 10000 обртаја.. јебеш паре, хоћу мир..:-)

 

То је један од разлога зашто постајем двоточкаш.

 

 

 

 

Promenio član Gija
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 4 sati, Gija je napisao:

Синоћ сам читао мало овде по форуму, и налетео на  тему Јапанци вс Европљани, тако да сам тек тад  схватио о чему се ту ради.. -:)

Нема ту одговора, вечита борба, ахахахахахахах

Zamisli tek da si postavio pitanje “Kinezi VS Japanci” :lol2::jee:

 

Sto se motora tice ako mozes novo nekako da izguras onda je to najbolja opcija.

Napravis spisak onih koji ti se svidjaju na oko, odes vidis ih uzivo, sednes da proveris udobnost i da li odgovaraju tvojoj visini.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Ako si pocetnik, gledas da kupis nov motor, trazis ‘devojku za sve’….moja preporuka je da oobavezno pre kupovine probas makar dva modela i sve ce ti se samo iskristalisati. 
 

Za moje neke pojmove, ponajbolji allround-eri su Aprilia Tuareg, Honda Transalp, Suzuki 800de. 
 

Ako bi vec uzimao na kredit onda gledaj tako nesto jer ti 2000e na par godina ne znaci mnogo veci iznos rate, a dobijas motor sa kojim potencijalno mozes da se skrasis najmanje do otplate kredita, da uzivas u snazi, dizajnu, upotrebljivoscu… Da uzimam novo na kredit sa nekom pocetnom cifrom oko 8.000e, dodao bih jos cca 2000e i uzeo nesto od gore navedene trojke. Tenera T7 je povisoka i bas joj je visoko teziste (sedeo sam na njoj i bas mi je bila nekako teeeska) inace bih i nju ubacio u jednacinu, ali za pocetnika mozda ipak ne bih zbog visokog tezista. 
 

Tema BMW vs ostatak sveta nije za mene jer nisam objektivan. Volim BMW, obozavam ga. ZA MENE je najbolji, a ja mozda gresim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja