Jump to content

Moto Zajednica

zamena samsung za iphone

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Niko ovde ne kaze, nego generalno komentarisem (vise govorim o sebi jer sam ja bio takav )


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Pa razlika je ogromna, ja se pogubim kad probam da koristim Apple uređaje, ni Mac mi nikad nije lego, a iPhone mi je kao strano telo tek.

A nauštrb kvaliteta, posle S2 (Samsung Galaxy S2, prvi telefon za koji sam mislio da je vredan kupovine posle Nokije N95), prešao sam na Xiaomi Redmi Note seriju i nisam se osvrtao, poslednji je čak bio niži premium model, Mi 11T pro, odličan telefon, vratio se pre mesec dana na Samsung, S23, običan, baš zbog veličine nisam hteo ultra plus šljus model. Baš se vidi razlika u kvalitetu u odnosu na Šomi. Žena ima A54 i kuka za Šomijem koji je polomila. Po meni Samsung vredi u S seriji i to je to. Kum uzeo najnoviji najskuplji iPhone i osim što su fotografije baš odlične (mislim i kod mene su mada ni Samsung ni Apple nisu najbolji tu trenutno) ne vidim čemu fama. OSIM što je neko naviknut na radno okruženje, kao što ja nisam. Inače ok, brz telefon, ko i svaki novi vruhunski telefon ozbiljnih proizvođača.

E al kad mi je kum rekao da neku glupost je nemoguće isključiti na iPhone, nešto oko autokorekta, baš sam se začudio, mislim čemu? Pravite isti telefon 16 godina istu glupost koja je odavno postala mim ne možete ili nećete da rešite. Well f u.

Eto, mali rant s moje strane.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk





  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2431 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Gordak985 said:

E al kad mi je kum rekao da neku glupost je nemoguće isključiti na iPhone, nešto oko autokorekta, baš sam se začudio, mislim čemu? Pravite isti telefon 16 godina istu glupost koja je odavno postala mim ne možete ili nećete da rešite. Well f u.

Izgleda da kum ne zna kako da ugasi :) 

 

IMG-6089.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

S obzirom da je ceo život oko računara i da je prvi u društvu imao i mobilni telefon i pametni telefon, i da već dugo radi u i oko IT industrije, nekako sumnjam da je do toga da ne ume da nađe podešavanje nego baš je bilo nešto konkretno što ne može da se isključi, ali pitaću ga baš, i ja razmišljam šta je konkretno od kad sam pisao.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L

ja probao pre 8,9 godina 7 dana i dao magacioneru , on srećan kao crv, ja se vratio na s klasu, kod mene nema kiselog grozdja uvek sam mogao i ovo i ono, ali nikad nisam mogao da se naviknem na to zatvoreno okruzenje i da posle 20 godina proizvodnje telefona ne mozes da imas split skrin na najskupljem telefonu, za mene nije , zato je i dobro sto imamo izbor.

A kolega koji je presao sa iphona na a52 ,to je isto kao da je presao sa A6 na vw Pola pa se iznenadio kako je A6 mnogo bolji.

To je taj problem iphonovaca od početka ,svaki iphone je bio najskuplji kad se pojavio i onda je uporedjivan sa androidima od 150 evra i kao bato ne mogu ja da cekam sto godina da mi otvori aplikaciju i tako se prenosilo od coveka do coveka, cak i oni koji nisu imali iphone a zeleli su ga pricali su da je android sranje jer su videli kako to izgleda kod nekog ko ima iphone, a on uporedjuje iphone sa  svojim zte od 90 evra.

Evo ppozdravlja vas korisnik iphona:lol3::

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1384 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 8 sati, Punktmann je napisao:

Samo onaj ko je koristio iphone zna da li postoji razlika. 

A to je? 

 

Msm za nas koji nismo koristili iphone...

 

 

Eto, ja imam s23, koji sam platio 125.000, istog dana kada se pojavio ip15 u istoj ceni, i da vidim sta sam propustio. Bas me interesuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V
A to je? 
 
Msm za nas koji nismo koristili iphone...
 
 
Eto, ja imam s23, koji sam platio 125.000, istog dana kada se pojavio ip15 u istoj ceni, i da vidim sta sam propustio. Bas me interesuje...

Upravo zato ti kazem, nisi koristio, pa ne mogu da ti docaram. Ali recimo balans telefona, zvuk, vibracija, interakcija sa telefonom, podesavanje tajmera na kraju krajeva. Sve je uradjeno sa velikom paznjom na detalje. Mislim, ako te bas interesuje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1384 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Da, da bas me interesuje. Ozbiljan sam. 

 

Ne razumem ovo navedeno? Sta to nema s23?  Sta sam propustio? Eto, odlican sam primer. Oba premijum segmenta, u istoj ceni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Realno i jedan i drugi su dobri, i sranje u isto vreme, jedina stvar koja je bolja na Iphone je baterija i fotke su za moj ukus onako odmah foto šop dupe sise silikoni.Ostalo je manje više isto. Imam Samsung S1 pa do s21 sad poslednj vreme 13pro pa 15pro

i sve je to realno manje više isti K ako želimo da budemo realni. Mene na Iph nervira sto nema pretraga tel.imenika onom starom T9 načinu ili sto sve van ponudjenog moraš fino da platiš. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Meni je recimo, kada sam se skoro, posle dugo vremena, vratio na iOS, bilo veliko otkrovenje to da mnoge standardne, pa hajde da kažem IT stvari na iPhone-u rade out of the box. Sistemski podržane, bez zezancija sa 3rd party aplikacijama, bez komplikovanih podešavanja itd.

Npr. sinhronizacija kalendara sa CalDav serverom, i kontakata sa CardDav i/ili LDAP serverom, reminder-a, beleški (ok to ipak zahteva 3rd party aplikaciju), različite VPN servere koji su uvek i sistemski podržani.

Zatim integracija 3rd party cloud drive-ova (OneDrive, Google Drive, itd) ili WebDav/FTP servera sa sistemskom Files aplikacijom, što je izvanredno rešenje. Sve se vidi na jednom mestu kao lokalni file system, iako su fajlovi remote ko zna gde.

Zatim Wallet i ApplePay koji zaista izvanredno rade u paru sa Face ID-jem. Npr. Face ID mi je daleko zgodniji od otisaka prsta što je češći standard na Android telefonima. Onda ta integracija, na email stigne boarding pass, sistem automatski nudi da se doda u wallet, koji se otvara sa dva klika na power dugme bez otklučavanja telefona i slično (ali uz Face ID identifikaciju).

 

Sve to radi uz nikakve napore. I mnoge ove stvari su naravno podržane i na Androidu, ali često uz mnogo više žongliranja. Plus PlayStore ima mnogo više smeća (a ima ga vala i AppStore, samo ipak manje)…

 

Isto sve i na Mac-u, sve je super integrisano i sinhronizovano, sve one stvari odozgo su podržane out of the box. Zatim je zgodno npr. kad kupiš aplikaciju za telefon, dobiješ uz istu pretplatu i licencu za Mac, itd.

 

Na kraju dana, svako poređenje “koji je bolji” je manje više besmisleno. Besmisleno su i tvrdnje da je ovaj ili onaj “sranje”, jer očito je da postoje različite ciljane grupe, a sasvim je sigurno da i u jednom i u drugom taboru ima itekako dobrih primeraka, pa šta kome legne.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Motocikl: Dl 650/22

Hajde jedno prosto pitanje,

moze li nekako na iPhonu da se zakaze termin slanja sms poruke?

Znam da androidu može, a bas mi fali na 13mini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Da, samo nije tako prosto kao na Androidu. Svaki iPhone ima Shortcuts aplikaciju gde je moguće praviti raznorazne automatizacije, pa se tu između ostalog može i zakazati slanje SMS poruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 675 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Sa iphone 14 pro max predjoh na honor magic... Nista se bitno nije promenilo u mom zivotu, sem sto sad punim bateriju svaki treci dan, umesto svako vece. Isto je sa aplewatch 9... presao na honor i sad umesto da punim svako vece, sad ni ne znam kad punim(15 dana). Funkcije identicne. Tj Honor ima jedno 150 miliona skinova vise od aplewatcha...:cirka1:A ovo sto Vasa napisa... Malko se kurci, nista vise...Nama obicnim smrtnicima ...:stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
14 hours ago, vasa.93 said:

Npr. Face ID mi je daleko zgodniji od otisaka prsta što je češći standard na Android telefonima

Moja svastika, koja je rodjena sestra moje zene ali nije bliznakinja, vec je 5 godina mladja, otkljucava zenin telefon sa Face ID na iPhone. Toliko o bezbednosti 🙂 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 483 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

I mi svi u obitelji koristimo iPhone, i isto ove dvije mladje kcerke mogu jedna drugoj otkljucati preko Face ID. A cak ni ne lice 😄

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Taj face id mi je od početka bio upitan po pitanju bezbednosti. Eno ga na s23, ne setapovan do malopre. Jedva čekam da dam ćelavom bradatom drugaru da otključa moj telefon svojom facom pa da pišem ovde kako je face id suštinski ne bezbedan. OK, super opcija koga mrzi da prisloni prst al brate, preteraše ga s idiot frendlinesom.

Ta integracija sa apple svim i svačim je meni jeziva, ok, super što to šljaka ali te brate uzjašu za sve pare, a nisu male pare. Da to sve što je toliko sjajno na iPhone može da se isto tako sjajno upari sa PC laptopom, onda bi rekao da je to nešto ovako... To je kao kad bi sad ja pričao kako je google docs odličan je svemu pristupaš odakle hoćeš, tabelama, fajlovima, podsetnicima, kalendarima, prezentacijama... Mislim i jeste super, samo malo ograničava u nekim stvarima. Pre svega u cross platformskim integracijama. Zvuči poznato?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Face ID nisam ni pomenuo u kontekstu bezbednosti, već u kontekstu zgodnosti za upotrebu. Od otiska prsta je meni lično mnogo bolja stvar, a opet mi uliva dovoljno poverenja da ga slobodno koristim. Kome ne uliva poverenje - ništa lakše, ima drugih izbora. :D

 

Inače face recognition na S23 i Face ID na iPhone-u su tehnološki nebo i zemlja. Prvi radi samo sa selfi kamerom, pa ide softversko prepoznavanje 2D oblika, dok drugi ima dosta dodatnog hardvera baš za tu namenu i 3D prepoznavanje oblika. Face ID je statistički mnogo verodostojniji, a jasno je da ne postoji rešenje koje je 100% sigurno. :)

 

A ovo za psovke - ko vam kriv kad ste obični smrtnici. :P

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@vasa.93 je u pravu. Iphone koristi prednju kameru u saradnji sa infrared-om kako bi prepoznao ne samo lice vec i strukturu glave 3D, dok Samsung koristi samo kameru i sliku 2D

 

Mada moram reći da je meni ipak otisak bolji, i to bas ovaj ispod ekrana, jer u dosta situacija, kada lezim ili sedim, a telefon je na stolu, ako hocu nesto da vidim, dovoljno je da ga dohvatim prstom, ne moram uzimati telefon da ga uperim u sebe ili se "nadvijati" nad telefonom.

 

A sigurnost? Ljudi, sve ovi gore znaju, nista nije sigurno :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
32 minutes ago, drmilan_ said:

@Markone88 ajde ne kenjaj, sta vidis na telefonu koji je na stolu iz poze lezanja? :P :D

 

 

Sve sto me zanima, superamoled ekran sve se vidi iz svakog ugla hahahaha.

 

Mislim mogu i da ga podignem, ali mogu i ovako, a ti ne mozes hahaha idi plači :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1264 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ali zato se iPhone npr. u autu na držaču budi čim ga pogledaš, ne mora da ga pipaš uopšte. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, vasa.93 said:

Ali zato se iPhone npr. u autu na držaču budi čim ga pogledaš, ne mora da ga pipaš uopšte. :D

Ovo predstavljas kao vrlinu?? Hmmm, kolko li se brakova tako raspalo hahaha :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 2 sati, Markone88 je napisao:

A sigurnost? Ljudi, sve ovi gore znaju, nista nije sigurno :D

jebe mi se za ciu, biu i te od gore, vazno je da žena ne sazna:lol3:

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2058 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Šta je bolje od auta, dizel ili benzinac ?

 

Ups, pogrešna tema...

 

:)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja