Jump to content

Moto Zajednica

120 godina najstarijeg - i najboljeg - moto-časopisa na svijetu!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Njemački MOTORRAD je upravo navršio 120-tu godišnjicu izlaženja. Prvi broj pojavio se još 1903. Bili su i ostali nedostižni, referensa po kojoj se mjere svi drugi magazini.

 

Ja sam ga sporadično ćitao do ratova u bivšoj državi (jer ga se nije uvijek moglo nabaviti na trafikama zbog problema s devizama, većinom bih ga kupovao ljeti u Makarskoj jer su ga tamo dobijali zbog stranih turista), a od 1996. sam na pretplati. Od prošle godine na onu za digitalno izdanje, jer je štampano sa troškovima slanja jednostavno postalo preskupo...

Screenshot_4.jpg

Screenshot_1.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
1 hour ago, ironhorse said:

Ko će učiti njemački... 

Pogledaj redove pred Goethe institutom, onih koji hoće da se isele i rade tamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Najbolji časopis bez kojeg je bilo gotovo nezamislivo ziveti.Posedujem i neke brojeve iz šedesetih godina.Svih sedamdesetih i pocetkom osamdesetih godina je na naslovnim stranama  bilo odštampano i ime nase bivse drzave (u drustvu uglavnom zapadnih zemalja),  sa cenom u nacionalnoj valuti.Recimo,u Jugoslaviji 1972 godine "Motorrad" je kostao 7 dinara, dok je 1980.godine kostao 60 dinara.I nikada nije bio jeftin. Uvek je magicno  privlacio pogled na naslovnicu sa onom crvenom pozadinom i belim slovima "MOTORRAD".

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
20 minutes ago, nenada said:

Najbolji časopis bez kojeg je bilo gotovo nezamislivo ziveti.Posedujem i neke brojeve iz šedesetih godina.Svih sedamdesetih i pocetkom osamdesetih godina je na naslovnim stranama  bilo odštampano i ime nase bivse drzave (u drustvu uglavnom zapadnih zemalja),  sa cenom u nacionalnoj valuti.Recimo,u Jugoslaviji 1972 godine "Motorrad" je kostao 7 dinara, dok je 1980.godine kostao 60 dinara.I nikada nije bio jeftin. Uvek je magicno  privlacio pogled na naslovnicu sa onom crvenom pozadinom i belim slovima "MOTORRAD".

Oni i sad na predzadnjoj strani, prije stripa, objavljuju ponešto iz nekog starog broja, od prije 10, 20, 30, 40 i više godina, tako da se te cijene u dinarima ponekad mogu vidjeti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
Pre 6 sati, nenada je napisao:

...Uvek je magicno  privlacio pogled na naslovnicu sa onom crvenom pozadinom i belim slovima "MOTORRAD".

Znam o čemu pričaš. Prvi primjerak sam kupio 1985. na ekskurziji u Rovinju. :care:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Daleke 83-će,prvi put sam video taj časopis.Tada,u Jagodini u centru,postojala je prodavnica samo sa časopisima svih vrsta,E tu sam ga video,i kupio.Prodavačice su mi uvak čuvale jedan primerak,dok ne dođem.Taj doživljaj,gledati samo te slike,oglase,iako ni reč nisam znao da razumem(i danas mi je Nemački jezik nešto neugodan).I dan dans čuvam desetak brojeva iz 83-će i 84-te.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja sam otkanta taj famozni časopis zbog njihove neobjektivnosti.


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
8 hours ago, gebee&co said:

Daleke 83-će,prvi put sam video taj časopis.Tada,u Jagodini u centru,postojala je prodavnica samo sa časopisima svih vrsta,E tu sam ga video,i kupio.Prodavačice su mi uvak čuvale jedan primerak,dok ne dođem.Taj doživljaj,gledati samo te slike,oglase,iako ni reč nisam znao da razumem(i danas mi je Nemački jezik nešto neugodan).I dan dans čuvam desetak brojeva iz 83-će i 84-te.

I nije samo to - kad bi ga uzeo u ruke, onaj miris štampe, otprintan na kvalitetnom papiru, vrhunski kvalitet fotografija, što su štampani mediji sa ovih prostora dostigli tek u zadnjih 15ak godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
4 hours ago, el classico said:

Ja sam otkanta taj famozni časopis zbog njihove neobjektivnosti.


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Pa ono, mogao si se kladiti ako je bio uporedni test motora, da će po subjektivnim utiscima BMW biti na samom ili pri vrhu. Ali sve što se mjerilo i izražavalo brojkama, a imaju i vrhunsku vlastitu mjernu tehniku i koriste vrhunske laboratorije i institute, u to si se mogao pouzdati uvijek 100%. Ako je MOTORRAD testirao, ne znam, kacige, ulja, čizme, rukavice, gume, ono što je kod njih dobilo predikat "SEHR GUT", znao si da je top liga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja