Jump to content

Moto Zajednica

Raspored udaraca na kacigi

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

H7cro_udaracuh2.th.jpg

 

Preuzeto iz knjige Profficent Motorcycling, a na osnovu Nemackog istrazivanja. Na slici se jasno vidi da je najcesce mesto udara na bradi, a daleko redje u gornjem delu koji pokrivaju slemici i jet kacige

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

mooq5_udaracuh2.th.jpg

 

Preuzeto iz knjige Profficent Motorcycling, a na osnovu Nemackog istrazivanja. Na slici se jasno vidi da je najcesce mesto udara na bradi, a daleko redje u gornjem delu koji pokrivaju slemici i jet kacige

Po tome što oni napisaše, mogli bi da otfikarimo gornje delove kaciga zbog luftirancije ??? ??? ??? ??? ???

Statistika je varljiva nauka. Tak kada bi obuhvatila stepene povreda mogla bi da bude neka vodilja ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

xUwZr_udaracuh2.th.jpg

 

Preuzeto iz knjige Profficent Motorcycling, a na osnovu Nemackog istrazivanja. Na slici se jasno vidi da je najcesce mesto udara na bradi, a daleko redje u gornjem delu koji pokrivaju slemici i jet kacige

 

Udarci u bradu dovode do frakture donje vilice,izbijanja gornjih i donjih zuba i najgora varijanta je probijanje poda lobanje od strane zglobnih nastavaka donje vilice i njihovo uteravanje u mozdanu masu (vrlo retko)!

Medjutim,svaki pa i najmanji udarac u predelu slepoocnog,temenog i potiljacnog dela glave (gde po statistici je najmanji broj udaraca) dovodi do ozbiljnih i cesto fatalnih posledica.

Moze se reci da integralke cuvaju vozaca i od unakazenja lica jer svako guljenje koze dublje od 1mm ostavlja neizbrisive oziljke. Cak ni plastika lica tu ne pomaze da se bude kao pre. Zaista,ne vidim svrhu slemica,dzetki,itd. nosa na glavi a pogotovu kada vidim devojke na skuterima sa ovakvim kacigama. Brzina kretanja uopste nije presudna za nastanak povreda --unakazenost lica. Dovoljno je pri 30km/h zaparati kozu sa asfaltom pa da se zauvek bude mr. Dzekil !! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja se slazem sa dodom i to 102%.

Ja imam Jet kacigu, i odlucio sam da je zamenim upravo iz bezbednosnih razloga. Slemici i sl. su gluposti koji samo sprecavaju kaznu od 2000-3000 dinara za voznju bez kacige.

Ko postuje sebe zastitice se koliko moze.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Motocikl: Panasonic 89.

Zar šlemiće ne nose samo zbog pandura? Jer ne vidim kako to štiti prilikom pada.

Ali kako će "face" da voze sa integralnim kacigama kad im se ne vidi faca? Zakučasto...Onda im se i ne isplati da voze....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Odlično! Onda neće ni da voze i biće više mesta za odgovorne bajkere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

90ahk_udaracuh2.th.jpg

 

Preuzeto iz knjige Profficent Motorcycling, a na osnovu Nemackog istrazivanja. Na slici se jasno vidi da je najcesce mesto udara na bradi, a daleko redje u gornjem delu koji pokrivaju slemici i jet kacige

Po tome što oni napisaše, mogli bi da otfikarimo gornje delove kaciga zbog luftirancije ??? ??? ??? ??? ???

Statistika je varljiva nauka. Tak kada bi obuhvatila stepene povreda mogla bi da bude neka vodilja ;D ;D

 

Znas kako kazu Amerikanci? Statistika je kao bikini: sve pokazuje, a nista ne otkriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Odlično! Onda neće ni da voze i biće više mesta za odgovorne bajkere.

 

Slažem se i podržavam stav. Ima i boljih načina da ispadnu face a i biće više mesta i goriva za nas "fantome". A šlemiće, kofice i kapice bih zakonom zabranio i kažnjavao više nego nemanje kacige. Zajedno sa prodavcima istih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd

Ova statistika je prilicno precizna u mom slucaju, imao sam dva pada na potpuno razlicit nacin, a jedini kontakt kacige s asfaltom oba puta je bio bas desna strana brade, tamo gde kazu da je procenat 19%

 

Da sam imao neku krshinu skuterasku kacigu bilo bi "gde sam ono sinoc ostavio protezu?"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Kome je sudjeno poginuce i sa tenkovskom opremom na glavi. I nemojte da omalovazavate drugi tip kacige. Nosite koje hocete, vas izbor.

 

Ocekujem uskoro temu slicnu ovoj. Koji vrsta motora je najbezbednija za voznju, od koje kad padne nema sanse da se unakazis ili pogines... Honda, Kawasaki, skuter.... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Jos gore je kad vidis ( bez obzira na tip kacige ) da nije vezanna, kajsevi slobodno leprsaju?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Integral,"tight fit" iliti malo da pritiska obraze,obavezno zakopcana,blagoslov za putnike i vozace i gasss

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
Kome je sudjeno poginuce i sa tenkovskom opremom na glavi. I nemojte da omalovazavate drugi tip kacige. Nosite koje hocete, vas izbor.

 

Ocekujem uskoro temu slicnu ovoj. Koji vrsta motora je najbezbednija za voznju, od koje kad padne nema sanse da se unakazis ili pogines... Honda, Kawasaki, skuter.... Prevrtanje očima

 

uuuuu kakva greska u razmisljanju. Mozda ce da pogine i sa tenkovskom opremom na glavi al nece da pogine od povrede glave. Ako se ne veruje motordzijama pogledaj druge "sportove", hobije gde full face integralne kacige uzimaju primat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Kome je sudjeno poginuce i sa tenkovskom opremom na glavi. I nemojte da omalovazavate drugi tip kacige. Nosite koje hocete, vas izbor.

 

Ocekujem uskoro temu slicnu ovoj. Koji vrsta motora je najbezbednija za voznju, od koje kad padne nema sanse da se unakazis ili pogines... Honda, Kawasaki, skuter.... ::)

 

 

 

 

 

Uh ,dodji u Nis da vidis mog druga ,inace dugogodisnjeg bajkera sa iskustvom kako se sjebo sa dzet kacigicom i automatikom pri samo 30 km/h.Od nosa na dole je ulubljen za jedno 2 cm toliko da nisam mogao da ga prepoznam iako sam ga video prvi put posle udesa mesec dana kad se skoro svi otoci sp[lasnuli.Idan danas to nije isti covek .

    Pri brzini od 30 -40 automatik i ne moze brze curka sa jugom ispred njega je ukucili naglo u momentu kad se on sagao da pusti gorivo i skrenuo pogled tako da se nabo glavom u zadnju sofersajbnu juga i slomio je facom ni tom prilkom se skroz unakazio.Da je imao integralku verovatno bi se ugruvao malo i nista.AIl jbg ne ide integralka na automatik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Samo full face, i na +40 i na -5, i na skuteru i na velikom motoru, i na otvorenom i u gradu, i do mora i do trafike, a kad' se zena naljuti onda i u dnevnoj sobi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Meni se smejali kad su me videli sa MDS-ovkom na glavi kako jezdim matikom po komsiluku...sta cu im ja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Ja sam do pre neki dan nosio jet kacigu i to onu skrnavu kinesku koja kad bih nedaj boze pao bilo bi mi jos gore nego bez nje, prosle godine sam imao udes i srecom nisam udario glavom. Posto pocinje sezona i nisam zeleo da je zapocnem sa takvom kacigom juce odem u markos u ns da kupim neku kacigu i sad dilema, dvoumio sam se izmedju mds full face i agv jet kacige, posto vozim skuter liberty 125 vuklo me da uzmem ovu jet ali posle gomile procitanih postova ovde na forumu odlucio sam se za full face i bas me briga ako ce neko sa strane da kaze da sam smesan sa tom kacigom na skuteru, prvo sto sam zasticeniji drugo sto nema polivanja vetra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka

Ova statistika je prilicno precizna u mom slucaju, imao sam dva pada na potpuno razlicit nacin, a jedini kontakt kacige s asfaltom oba puta je bio bas desna strana brade, tamo gde kazu da je procenat 19%

 

Da sam imao neku krshinu skuterasku kacigu bilo bi "gde sam ono sinoc ostavio protezu?"

 

Provereno, isti slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja