Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RS50 razni problemi

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Krušarska 48, Rača Kragujevačka
  • Motocikl: Aprilia RS 50, Tomos T15 SLC

Pozdrav svima ljudi, novi sam ovde. Zovem se Miloš Petrović i imam 15 godina. Pre nekih nedelju dana kupio sam Apriliju rs50 2000 godište i imam dva problema sa njom.

 

1. Problem je sa paljenjem. Nikako neće da upali na akumulator, a na gurku pali bukvalno na centimetar. Ili takođe na gurku+akumulator pali odlično, ali u mestu ni da čuje. Menjao sam i akumulator, kupio sam nov za 6000 din ali još uvek ništa.

 

2. Problem I onaj koji me više brine je da motor nikako ne prelazi preko 10000 obrtaja i preko 80 km/h na polu nizbrdici maxx, a na netu sam gledao, vrte preko 12 hiljade kao ništa i idu preko 100 km/h.

 

Kada dam gas on najviše vrti 10000 i tada se ceo trese kao da će da se raspadne. Prošlom vlasniku je pukao cilindar, pa je promenio klip, karike, cilindar i sve dihtunge, i nije rađen nikakav kit. Ne znam da li to može da bude blokada ili kako sam čuo do reed valve-a. Svaka pomoć je dobrodošla, pišite sve šta znate ili šta može da pomogne. Pozdrav.

Promenio član pmilos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 17 minuta, pmilos je napisao:

Kada dam gas on najviše vrti 10000 i tada se ceo trese kao da će da se raspadne.

Pozdrav Miloše !

Citirao sam tvoje reči, kako se ponaša na 80 km/h, a ti bi stotku... Mlad si, a i svi mi smo u tim godinama gledali da nam motori idu "još malo brže" od maksimuma...prvi ja nisam razmišljao o kočnicama, kakvi su amortizeri, o gumama da ne govorim... Nadam se da si to sve pregledao na motoru starom 23 godine, i da je sve o.k. Nemoj pogrešno da me shvatiš, mislim najbolje.

Treba prvo pregledati odakle dolaze tolike vibracije, prvo to reši. Javiće ti se neko od kolega za ostalo...

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Pre ce biti da te vibracije i manjak

obrtaja imaju i veze sa losim paljenjem. Al da ti kazem bez uvrede, kupio si lominu koju su klinci zadnjih 23 god akali do iznemoglosti isto kao sto i ti zelis. Tako da nemoj ocekivati da ce ikad dobro ici. Trebali ste se posavetovati pre kupovine tog mopeda. 

 

Isto sam i ja zeleo da posedujem u tvojim godinama, ali imam oca koji me je vratio na pravi put i kupio mi dobar skuter i full opremu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Trese kao da ce da se raspadne?Nesto nije balansirano,mozda radilica ili nesto u sklopu koji se vrti.Zato i ne ide preko 10000 obr.

Nece da upali na akumulator?Dali vergla i kako ?Ako vergla slabo ,onda struja ode na anlaser,a za paljenje slabo ostane.

Mozda ces morati da krenes iz pocetka,da otvoris masinu i pregledas.

Proveri kompresiju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 minute ago, cezarpa said:

Trese kao da ce da se raspadne?Nesto nije balansirano,mozda radilica ili nesto u sklopu koji se vrti.Zato i ne ide preko 10000 obr.

Nece da upali na akumulator?Dali vergla i kako ?Ako vergla slabo ,onda struja ode na anlaser,a za paljenje slabo ostane.

Mozda ces morati da krenes iz pocetka,da otvoris masinu i pregledas.

Proveri kompresiju.

Zamisli ti kao 15to godisnjak da ti neko napise sve ovo, a nisi siguran ni da li abecedu znas napamet :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Tada sam poceo da cackam sve i svasta.Kao momak sam budzio Tomose,svaki kilometar mi je bio vazan.

Danas nista ,samo vozim.

Ako nije upucen ,kod majstora i neka gleda.

Njegovo vreme tek dolazi.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 minutes ago, cezarpa said:

Tada sam poceo da cackam sve i svasta.Kao momak sam budzio Tomose,svaki kilometar mi je bio vazan.

Danas nista ,samo vozim.

Ako nije upucen ,kod majstora i neka gleda.

Njegovo vreme tek dolazi.

tacno, svi smo tako poceli. Ali isto tako mislim da kod majstora pa ako uspe nesto uspe, ako ne teraj ti to po dozvoljenom odnosno 50kmh i gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Провери балансер на радилици како је узубљен? Он је кривац за вибрације, а богами и за обртај

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Svaki savet koji dobijes od kolege iznad, uzmi kao tacan 1/1.

A i delim misljenje sa njim, nije dobro "ufazirana" i otud i vibracije i manje snage i obrtaja.

Nemoj je tako voziti jer ce stradati lezajevi a i svasta jos.

I nemoj da se brines i sekiras, ovo je cest propust, ali lako resiv i nekosta skoro nista.

Ako ces sam da se upustis, ja sam ti na raspolaganju za sva pitanja. 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Зупчаници 1 и 2 су они који окречу балансирање. Тачније Б је балансер, имају ознаке и треба да се поклопе.750ae96b60a24e213d973f08d341cf27.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Krušarska 48, Rača Kragujevačka
  • Motocikl: Aprilia RS 50, Tomos T15 SLC

Hvala svima na savetima, mislio sam da će da mi stigne obaveštenje sa foruma, ali ipak nije, pa zato nisam tako dugo odgovarao. Uglavnom motor je sada kod oca od mog druga, on je mehaničar pa tamo zajedno sređujemo  po malo, zamenili smo ulje u menjaču i zategli sajlu za kvačilo jer nije šaltao najbolje, sada dobro šalta sipali smo antifriz umesto vode, podmazali lanac i tako male sitnice, a sada za vikend ćemo da se pozabavimo malo većim problemima, ovim sa paljenjem i ubrzanjem. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Не контам баш овај фазон око "обавештења са форума", ако си мислио на тачну дијагнозу твог проблема, то можда на неки форум врачева. Од нас преко писане речи и без опипљивих аргумената и ово је "ВРЛО ВЕОМА"

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
55 minutes ago, Krokodilo said:

Не контам баш овај фазон око "обавештења са форума", ако си мислио на тачну дијагнозу твог проблемаemoji848.png, то можда на неки форум врачева. Од нас преко писане речи и без опипљивих аргумената и ово је "ВРЛО ВЕОМА"emoji41.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Mislio je da ce mu stizati notifikacije kad mu neko kuca u temu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Krušarska 48, Rača Kragujevačka
  • Motocikl: Aprilia RS 50, Tomos T15 SLC

A kakvo je vaše mišljenje o kitovima? Gledao sam neki 90cc i ne znam šta bi još sve trebalo da se promeni uz njega, koji je karb najbolji, itd. I ako kitovi nisu najbolja opcija, da li bih mogao malo oko karburatora i usisa da se zezam (filter za vazduh, dizne, iglica i šiber...)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Krušarska 48, Rača Kragujevačka
  • Motocikl: Aprilia RS 50, Tomos T15 SLC
On 27. 9. 2023. at 22:01, cezarpa je napisao:

Trese kao da ce da se raspadne?Nesto nije balansirano,mozda radilica ili nesto u sklopu koji se vrti.Zato i ne ide preko 10000 obr.

Nece da upali na akumulator?Dali vergla i kako ?Ako vergla slabo ,onda struja ode na anlaser,a za paljenje slabo ostane.

Mozda ces morati da krenes iz pocetka,da otvoris masinu i pregledas.

Proveri kompresiju.

A što se paljenja tiče, on u mestu vergla, ali po mom mišljenju malčice slabije nego što bi trebalo, baš kao da mu za to malo fali da upali, a kada ga ubacim u prvu i verglam i samo malko poguram on upali na metar. Ali isto ne znam da li ima nekakve veze to što kada upalim na primer duga svetla na kontaktu, sve lampice na tabli malo slabije svetle, a ne verujem da je do akumulatora, napunio sam ga juče i on još uvek radi isto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

100 пута сам веч написао: први знак да мотор нема компресије је , пали на курблу(гурку) а на алансер тешко или никако. Ово важи за 2Т агрегате 100%.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Krušarska 48, Rača Kragujevačka
  • Motocikl: Aprilia RS 50, Tomos T15 SLC
Pre 22 sati, Krokodilo je napisao:

100 пута сам веч написао: први знак да мотор нема компресије је , пали на курблу(гурку) а на алансер тешко или никако. Ово важи за 2Т агрегате 100%.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Sutra merim kompresiju, a akumulator samo punio skoro, sutra ću i da mu izmerim napon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Krušarska 48, Rača Kragujevačka
  • Motocikl: Aprilia RS 50, Tomos T15 SLC
pre 11 minuta, Krokodilo je napisao:

Око китова, ако ти је доступан Аирсал, нечеш погрешити.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Gledao sam neki airsal 80cc ali 250€ :/. I zanima me jel mogu još nekako da mu povećam snagu tipa dizne, usis i tako to, a da ne stavljam kit (mnogo mi je 250€ za airsalov), već je stavljen i Leo Vince auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Имаш и кинеске варијанте као TMMP или FDF, сасвим солидно и веома јефтино. Кит је исти као за Јамаху Аерокс.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja