Jump to content

Moto Zajednica

Motor bez papira

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER6F

Pozdrav,

Uskoro cu polagati za A kategoriju, ali stalno pratim oglase na polovnim automobilima za neke zanimljive motore.

Danas sam naisao na motor iz 80ih, koji bih za jeftine pare mogao da kupim, ali problem je sto "nema papire".

Da li moze neko da mi objasni koji su to papiri koji su neophodni za motor, i da li je moguce, ako se kupi motor bez papira, da se za isti naprave novi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 289 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Mislim da ne.

To je državi u interesu što se oružja tiče,da ti naprave nove papire i da uđeš u sistem, dok za vozila nije bitno.

Nemaš dokumenta-nema registracije i ćao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1250 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

U teoriji bi trebalo da bude moguće. Odveze se vozilo na ispitivanje (atestiranje), gde se utvrde karakteristike i potvrdi da li zadovoljavaju zakonom propisane norme. Ako da, registracija bi bila moguća.

 

U teoriji. Praksa je pak tabu tema i nešto što je ispraćeno mnogim negativnim glasinama, ali bez nekih konkretnih potvrda. Jalova “rabota” u svakom slučaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, vasa.93 je napisao:

U teoriji bi trebalo da bude moguće. Odveze se vozilo na ispitivanje (atestiranje), gde se utvrde karakteristike i potvrdi da li zadovoljavaju zakonom propisane norme. Ako da, registracija bi bila moguća.

 

U teoriji. Praksa je pak tabu tema i nešto što je ispraćeno mnogim negativnim glasinama, ali bez nekih konkretnih potvrda. Jalova “rabota” u svakom slučaju.

Nije u ovom slučaju u pitanju samo tehnička ispravnost, nego i poreklo o vlasništvu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 828 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ja se ne bih baktao sa time previse, cimanje, a verovanto neces nista uspeti da uradis. Uglavnom kada vozilo nema papire znaci da ga vozis tipa po selu ili da se spremis da bezis ili da ide u delove, mozda neki custom projekat itd. Sve te price je "tu negde/umro/zaboravio sam ko je" su cisto da bi oglas ostao aktivan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 5 sati, vasa.93 je napisao:

U teoriji bi trebalo da bude moguće.

U teoriji i praksi je nemoguce registrovati motor bez papira (porekla). I ne samo to, u slucaju da policija pronadje (zaustavi ili nadje u dvoristu) motor sledi oduzimanje, debela kazna i krivicna prijava. Uopste nije stvar za zajebanciju.

Promenio član aca-pn
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Bilo bi lepo kad bi država dozvolila registraciju bar oldtajmera čiji su papiri zagubljeni. Mada iz tog onda proizilazi brdo nelegalnih radnji. Sve u svemu vozilo bez papira je nekretnina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne treba nama nista dozvoliti, pre dosta godina dozvole uvoz skoljke/rama na osnovu saobracajne, mi smo to odma zloupotrebili pa na jednu saobracajnu "stancali" 20 kompletnih vozila. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Bez papira u 99% slučajeva znači da neko place za njim.. Kakvo rešavanje, pod presu ili ako je po VIN-u domaći, vratiti vlasniku, a najčešće nije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 804 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Stvarno ovoliko odogovora na ovakvo ''cudno'', da ne upoterbim neku grublju rec, pitanje? :D

Pa u drugim temama o registraciji, kukamo kako ne mozemo sa regularnim vozilima, svim mogucim i nemogucim papirima da prodjemo tehnicki jer, nije fabrcki izduv, nije fabricki migavac ili retrovizor, a treba da se upecamo na pitanje da li moze motor bez papira da se legalizuje?

Coveku prvi i jedini post na forumu nebuloza poput ove, i dobije 10 odgovora?

Cim je zabranjeno politicarenje, odgovoaramo i na budalastine :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 269 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

@Vaske4s Ne znam cemu frustacija kolega zbog za sad 10 odgovora na temu.Covek pita jer je verovatno neupucen.Ja kad procitam nesto na forumu i licno to smatram da je budalastina zaobidjem.Išcitao sam dosta forum i nigde nisam nasao da ako imas malo postova,kolege treba da ignorisu

Promenio član MatorKonj
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER6F

Hvala svima na odgovorima. Nalog sam napravio maltene iskljucivo da bih pitao ovo pitanje, nije mi namera da "budzim" nalog sa lajkovima. Skroz sam neupucen na temu, a na google-u nisam uspeo da nadjem to sto trazim (mozda lose guglam :D).
Ono sto jesam nasao su agencije koje otkupljuju vozila bez papira, pa sam pomislio da mozda oni uspevaju nekako da legalizuju vozila (osim ako ih ne kupuju samo zbog delova)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 269 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 13 minuta, fikson je napisao:

Hvala svima na odgovorima. Nalog sam napravio maltene iskljucivo da bih pitao ovo pitanje, nije mi namera da "budzim" nalog sa lajkovima. Skroz sam neupucen na temu, a na google-u nisam uspeo da nadjem to sto trazim (mozda lose guglam :D).
Ono sto jesam nasao su agencije koje otkupljuju vozila bez papira, pa sam pomislio da mozda oni uspevaju nekako da legalizuju vozila (osim ako ih ne kupuju samo zbog delova)

Kolega nije ovo FB pa da skupljamo lajkove.Motori su vrlo ozbiljne stvari.Mozes naci mnogo korisnih informacija a mozes i budalastine u manjem obimu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 269 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 41 minuta, fikson je napisao:

 Nalog sam napravio maltene iskljucivo da bih pitao ovo pitananje

Mislim da ti je i ovo pogresno,ako si neupucen u pitanje s pocetka posta,kad pocnes da vozis imaces  onda hiljadu pitanja u vezi svega i svacega,ja sam ceo zivot u kontaktu s raznoraznim vozilima i masinama relativno skoro u motociklizmu i samo sam zagrebo pvrsinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1827 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 50 minuta, fikson je napisao:

Skroz sam neupucen na temu

Čudno da ne znaš šta je saobraćajna i kako se registruje vozilo, a po pisanju bih rekao da nisi duduk.

 

Pročitaj pravila, prva tema, stavka 1.

Ovako anonimno ličiš na pandura koji "peca".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 804 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre sat vremena, MatorKonj je napisao:

@Vaske4s Ne znam cemu frustacija kolega zbog za sad 10 odgovora na temu.Covek pita jer je verovatno neupucen.Ja kad procitam nesto na forumu i licno to smatram da je budalastina zaobidjem.Išcitao sam dosta forum i nigde nisam nasao da ako imas malo postova,kolege treba da ignorisu

 

pre 38 minuta, MatorKonj je napisao:

Kolega nije ovo FB

Eto, sam si pitao i sam si odgovorio :)

Ljudi treba da znaju razliku izmedju grupe za ravnu Zemlju na FB gde mozes da lupis sta god hoces i ponasanja na forumu...

A sto se tice ignorisanja, imas pravila foruma, izgleda da to nisi nasao, mogu da ti dam link ako treba...

Zamisli da svako ko ima da postavi, cak i pametno pitanje, a ne neko ovakvo besmisleno, otvori profil i otvara temu, od budalastina ne bi mogao da dodjes na red da iscitas nesto pametno, verujem da se tu slazemo...

Da ne duzim vise, nema frustracije, samo diskusija  ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 2 sati, MatorKonj je napisao:

@Vaske4s Ne znam cemu frustacija kolega zbog za sad 10 odgovora na temu.Covek pita jer je verovatno neupucen.Ja kad procitam nesto na forumu i licno to smatram da je budalastina zaobidjem.Išcitao sam dosta forum i nigde nisam nasao da ako imas malo postova,kolege treba da ignorisu

Naravno da treba ignorisati svakog sa manje od 200 postova... :P

 

Par meseci pišeš sam sa sobom, pitaš, odgovaraš i u krug.. Pa te onda neko primeti..

 

Samo da nije psihijatar..

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 269 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 40 minuta, Vaske4s je napisao:

 

Eto, sam si pitao i sam si odgovorio :)

Ljudi treba da znaju razliku izmedju grupe za ravnu Zemlju na FB gde mozes da lupis sta god hoces i ponasanja na forumu...

A sto se tice ignorisanja, imas pravila foruma, izgleda da to nisi nasao, mogu da ti dam link ako treba...

Zamisli da svako ko ima da postavi, cak i pametno pitanje, a ne neko ovakvo besmisleno, otvori profil i otvara temu, od budalastina ne bi mogao da dodjes na red da iscitas nesto pametno, verujem da se tu slazemo...

Da ne duzim vise, nema frustracije, samo diskusija  ;)

 

 

 

Posteno :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1096 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 8 minuta, ProMaster je napisao:

Naravno da treba ignorisati svakog sa manje od 200 postova... :P

 

Par meseci pišeš sam sa sobom, pitaš, odgovaraš i u krug.. Pa te onda neko primeti..

 

Samo da nije psihijatar..

Do 200 vodiš monolog, posle se navikneš. :P

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja