Jump to content

Moto Zajednica

Da li je ukinut Internet roming za zemlje Zapadnog Balkana?

Recommended Posts

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Kako funkcionise esim? Nisam nikada koristio. 

 

Sve se kupi online, skenira se barcode i to je to? Kako dopunjujem? Takodje online?

 

Airalo i Labra?

 

Evo, ja uskoro idem za "D" a leti za "GR" pretpostavljam da mogu da uplatim online i imam za celu EU net. Do sada sam kupovao strane sim u zemlje u kojima idem. Pa ubacim u drugi fon i serujem internet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 768 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

Da, sve je online i ne moras da trazis prodajno mesto gde ces da kupis karticu i da je ubacujes u tel. A mozes i da biras na 3 dana, 7, mesec... imas i varijante samo net, a imas i net + minuti. Zavisi ko šta nudi...

 

Meni je problem sto mogu da uplatim esim "karticu" za Tursku, ali onda nemam neta kroz Bugarsku.

 

Moram još malo pojuriti po netu, da vidim da li mogu neku EU varijantu da uplatim, da mi funkcioniše u obe države.

 

Promenio član grafigo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Kako kontam iz prethodnih tvojih postova, vezano za BG i TR, eSim vazi samo za jednu zemlju? Ne za celu EU? Msm BG je EU. 

 

Eto, ja bih kupio za "D" a voleo bih da mogu da koristim i za zemlje tranzita. Madjarska, Ceska, Slovacka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Ako imate e-sim, za minut online kupite e-sim na mobimatter.com, 20-30Gb za 15tak evra, 30dana, cela evropa i gotovo (ili drugi paket/kontinent koji vam vec treba). Nema bolje, ne treba registracija, samo na email stigne esim i to je to.

Koristio sam par puta MTS-ov roming, ali je preskupo i opasno kada istekne jer roming mora biti ukljucen. (jednom mi je uletelo u blokadu od nekih 10K dinara jer nisu aktivirali kupljen roming paket odmah, a uzeo sam 3GB, oprostili su posle zalbe, ne bih to nikada platio)
 

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 768 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

Na brzinu pogledah i ne videh povoljnije od mobimatter. Uzeo sam 3Gb za 5$. To ce mi biti dovoljno za 3-4 dana puta, a super je sto istovremeno moze da pokriva 30 drzava.  Hvala Blackened.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2575 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ovaj moj telefon koji koristim kao rezervu za putovanja nema mogućnost za e-sim.

Znači ili dakupim neki jeftiniji koji podržava ili da ubacujem kartice tih zemalja u kojima boravim ☹️:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Ja sam sad koristio Airalo na putu i odlican je. Instaliras, podesi se esim i fercera. Preporuka.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 868 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ja za EU koristim Orange flex, poljski eSIM. Razni paketi postoje, najčešće uzmem 10gb u EU uz pozove i poruke za EU neograničeno - cca 10€.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam kupio mobimatter, i koristim ga u "D"  Odlicna prica. Imao sam i kroz Slovacku i Cesku... Samo nisam probao imam li minute....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 10 sati, Turispoint eSim je napisao:

Ako nekome treba roming za ceo svet, ultra jeftin, moze da poseti sajt turistpoint.com/sr

 

Je li neko ovo testirao? 

Radi li ovo uopšte?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1093 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

e jbg, kad ovo moje sokoćalo ne podržava E SIM, a ne vidim da će riknuti uskoro!! sve radi tip top, baterija ok..  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 452 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, mali_zmaj je napisao:

e jbg, kad ovo moje sokoćalo ne podržava E SIM, a ne vidim da će riknuti uskoro!! sve radi tip top, baterija ok..  

Slučajno ti ispao sa terase.

Jbg, baš si nesnalažljiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Kao da reklamiram mobimatter, ali bas su dobri. Crkao mi telefon, samim tim esim vise ne moze da radi posle backup restore-a. Podrska odmah objasnila kako se dobija drugi esim QR code, svaki put momentalan odgovor preko email-a.

Sada sam uzeo "Europe and USA Yearly 40 GB" 365dana. 39.99$. Nije pre bilo ovih paketa od godinu dana. Lepo radi, za navigaciju, komunikaciju, i YT u pozadini skroz ok 40GB, potrajace. Posebno uz offline Google mape.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 768 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

Rade brzo kada imas neki problem, iskusio sam i ja pre 2 nedelje.

 

Putovao u Gr i na Evzoniju se telefon sam nakacio na Nova (Sparks) mrezu. Isao na Sitoniju i radilo je sve kako treba 7-8 dana. Kad sam krenuo nazad stigao sam do Soluna i tu odlucio da se spustim niz Olimpsku regiju i da budem jos koji dan u Nei Poriju. Na 20-ak km od cilja mi je prestao net da radi. Cim sam stigao do smestaja i nakacio se na wifi, odem na njihov sajt i posto nisam uspeo da resim problem uz pomoc FAQ-a, otvorim "nalog" za resavanja problema. Ispratim i tu sta je sve trebalo (skrinsot podesavanja, mreze i jos nekih stavki) i bukvalno mi nakon par minuta stigne na mejl njihovo resenje. Trebalo je samo promeniti automatsko kacenje na mrezu, preci na rucno i odabrati drugog provajdera (Cosmote).

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Cisto da se nadovezem na temu, koristim uspesno vec 2-3 godine Cosmote grcku karticu za celu EU. Kupi se dole kartica, instalira se aplikacija "What's up", dopuna kredita ide preko platne kartice. Paketi su im odlicni, preko godine imaju 6GB (mesec/7 dana) za 8e/4e a tokom leta kad je sezona daju za 13e 100gb (ili neograniceno) mesec dana, ima fora cak i dnevno da se uzme 1GB. Vise pute testirana kartica i radi super po svim zemljama regiona (bg, ro, cro), nemacka, malta, kipar...  

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja