Jump to content

Moto Zajednica

Da li je ukinut Internet roming za zemlje Zapadnog Balkana?

Recommended Posts

  • Drug član, 1556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Do nedavno sam koristio paket (MTS) sa 3 GB Interneta koji mi je nategnuto pokrivao mesečne potrebe, a prilikom putovanja sam uvek dokupljivao Internet dodatke od 1 ili više GB, zavisno koliko ostajem u romingu (uglavnom za navigaciju i portale sa vestima). Od skoro sam u paketu koji mi daje 40 GB Interneta u domaćem saobraćaju a koji ne potrošim ni četvrtinu tokom meseca pa, često, i deci šerujem. Pošto narednih dana idemo do Crne Gore (Igala) hteo sam da proverim da li je ukinut roming za zemlje zapadnog Balkana tj. da li mogu da koristim ovo što mi paket pruža tokom boravka u Crnoj Gori i BiH, bez dodatnih troškova? Čini mi se da se moram povezati na M:tel mrežu u Crnoj Gori da bih ovo mogao da iskoristim?:stabre: 

PS: naravno, mislim na međusobni Internet roming zemalja Z. Balkana.;)

 

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Već drugu godinu koristim sve iz svog paketa u A1 u CG i BiH bez problema.. Inače pokrivene su sledeće zemlje; Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Severna Makedonija, Albanija i AP Kosovo i Metohija..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1586 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Roming je ukinut delimično.

Tj. od paketa koji imaš, deo možeš da koristiš u zemljama Zapadnog Balkana.

Npr. ja na A1 imam 10GB u paketu, i od toga, nešto malo manje od 2GB važi i za Zapadni Balkan.

To generalno radi OK, ali je subjektivni osećaj da je nešto sporije nego što radi kod nas.

Letos sam, zbog posla, u CG kupio i jednu njihovu karticu sa 500GB, ali to nije ništa brže radilo, tako da je moguće da u CG infrastruktura ne može u potpunosti da isprati kad je puno turista

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2405 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Od prvog dana mi je yettel radio bez problema. 
 

A sad jedan savet za sve koji idu u EU a imaju mogucnost eSim u telefonu.

 

Uzmite eSim od hoffera(HoT) online,, registrujete se, moze i na srpski pasos, kupite paket, ja uglavnom onaj za 10e, to mi je 9gb neta u celoj EU a za Austriju, odakle je mreza je 30gb. Ima i nekih minuta ka celoj EU. Kad potrosite paket, jednostavno ne mozete nista vise koristiti i to je to. Ja ga koristim od pocetka godine i prezadovoljan sam. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1586 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

I drugi savet za korisnike A1 koji idu u EU - DOBRO PAZITE NA POTROŠNJU INTERNETA!!!

1MB je cca 1,000 din!!!

Ja sam platio nešto oko 100e jer sam bio glup :grr:

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
pre 27 minuta, zaludan je napisao:

Roming je ukinut delimično.

Tj. od paketa koji imaš, deo možeš da koristiš u zemljama Zapadnog Balkana.

Npr. ja na A1 imam 10GB u paketu, i od toga, nešto malo manje od 2GB važi i za Zapadni Balkan.

To generalno radi OK, ali je subjektivni osećaj da je nešto sporije nego što radi kod nas.

Letos sam, zbog posla, u CG kupio i jednu njihovu karticu sa 500GB, ali to nije ništa brže radilo, tako da je moguće da u CG infrastruktura ne može u potpunosti da isprati kad je puno turista

 

Znači, ja imam na raspolaganju ovu količinu (7GB+) iz zone 0:

 

Screenshot-2023-08-22-16-57-32-843-rs-mt

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250
Znači, ja imam na raspolaganju ovu količinu (7GB+) iz zone 0:
 
Screenshot-2023-08-22-16-57-32-843-rs-mts-edit.jpg
Tako je, ja upravo trošim taj net. Posle je neki spori, sliku jedva otvori.. 85857c83fe47bf3942d501895ef3a5aa.jpg

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Šarki, a zar nisu ove dve zemlje tzv. zona 0 ?:stabre: Ono što se na tvom printskrinu paketa, sasvim desno, ne vidi celo već samo deo ukupnog broja MB koji imaš na raspolaganju u zoni 0.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1517 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 6 sati, DraganNS je napisao:

Šarki, a zar nisu ove dve zemlje tzv. zona 0 ?:stabre: Ono što se na tvom printskrinu paketa, sasvim desno, ne vidi celo već samo deo ukupnog broja MB koji imaš na raspolaganju u zoni 0.

Jeste, tu imam 7 GB, a mtel plus neograniceno vucem vec duze vreme ne znam ni kad ni kako sam dobio, proverio sam u CG i stvarno nista ne skidaju kada sam na mtel mrezi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ja sam juče zvao MTS call centar da aktiviram roaming za jedan poslovni broj, i da proverim šta važi u CG (tj. važi u celoj roaming Zoni 0). Za pozive i SMS su ista pravila za tarifiranje kao i u SRB, nema razlike prilikom korišćenja. Za NET uglavnom postoji neko ograničenje u količini potrošenih GB. U mom slučaju konkretno je tarifni paket Biz Omorika 10, u SRB je na raspolaganju 10GB saobraćaja dok je u Zoni 0 ograničenje na 5GB. Mada sam posle na sajtu video da piše da je 6GB, ali nije ni bitno

MTS.RS

mts mobilne tarife po meri vašeg poslovanja! Superbrzi internet, neograničeni pozivi i SMS, najbolja ponuda telefona. Odaberite Biznis tarife!

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3125 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Isti slučaj kao i za antivirus u ranijim godinama,ubacivao svašta,jurio ključeve,dok mi čovek koji se bavi tim ne reče,samo fabrički,njegov i dovoljno.

Sve sam koristio i sve poobrisao,samo Gugl mape...dokupio 1gb roming interneta za ROM,dovoljno za navigaciju i za FB i sl.,za more tj. za zapadni Balkan sam imao 6.5gb.Ali sam za ROM skinuo mapu i probao offline...radi.

Mreža Yettel

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1075 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
22 hours ago, drmilan_ said:

Od prvog dana mi je yettel radio bez problema. 
 

A sad jedan savet za sve koji idu u EU a imaju mogucnost eSim u telefonu.

 

Uzmite eSim od hoffera(HoT) online,, registrujete se, moze i na srpski pasos, kupite paket, ja uglavnom onaj za 10e, to mi je 9gb neta u celoj EU a za Austriju, odakle je mreza je 30gb. Ima i nekih minuta ka celoj EU. Kad potrosite paket, jednostavno ne mozete nista vise koristiti i to je to. Ja ga koristim od pocetka godine i prezadovoljan sam. 

izvini sto upadam ovako, al' mnogo je bolje koristiti Airalo...

downloadujes app, instaliras na tel, izaberes zemlju gde ides, kupis (il' platis karticom il' preko paypala)...

isto esim

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2405 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, m.milivojevic said:

izvini sto upadam ovako, al' mnogo je bolje koristiti Airalo...

downloadujes app, instaliras na tel, izaberes zemlju gde ides, kupis (il' platis karticom il' preko paypala)...

isto esim

 

Nisam ni znao za to. Sta nude od paketa? 
 

Ja za 10e imam 30gb u Austriji, gde ne idem cesto al ajd, a u ostalim zemljama EU 9.9gb neta i 1000min u ceni mesec dana. 
 

A uglavnom uzmem paket od 6e i 5gb za celu EU. 
 

edit: sad gledam, mnogo je skup taj airalo, naspram ovoga sto ja koristim

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
On 22.8.2023. at 16:38, drmilan_ je napisao:

Od prvog dana mi je yettel radio bez problema. 
 

A sad jedan savet za sve koji idu u EU a imaju mogucnost eSim u telefonu.

 

Uzmite eSim od hoffera(HoT) online,, registrujete se, moze i na srpski pasos, kupite paket, ja uglavnom onaj za 10e, to mi je 9gb neta u celoj EU a za Austriju, odakle je mreza je 30gb. Ima i nekih minuta ka celoj EU. Kad potrosite paket, jednostavno ne mozete nista vise koristiti i to je to. Ja ga koristim od pocetka godine i prezadovoljan sam. 

Jel postoji nesto bez e sima?

treba mi za italiju na dve nedelje nesto ima neko neku preporuku? Neku karticu? Sta vec i kako vec  znaci da pokriva hr sl it

 

 

ne treba mi vise od 5gb valjda ce biti dosta za cet i da nije vise od 15e Za dve nedelje

Promenio član Sale-VFR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2405 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 hours ago, Sale-VFR said:

Jel postoji nesto bez e sima?

treba mi za italiju na dve nedelje nesto ima neko neku preporuku? Neku karticu? Sta vec i kako vec  znaci da pokriva hr sl it

 

 

ne treba mi vise od 5gb valjda ce biti dosta za cet i da nije vise od 15e Za dve nedelje

ima u slo na pumpama da se kupe internet kartice, pa vidi tamo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma
7 hours ago, Sale-VFR said:

Jel postoji nesto bez e sima?

treba mi za italiju na dve nedelje nesto ima neko neku preporuku? Neku karticu? Sta vec i kako vec  znaci da pokriva hr sl it

 

 

ne treba mi vise od 5gb valjda ce biti dosta za cet i da nije vise od 15e Za dve nedelje

Za EU koristim hrvatsku A1 pripejd karticu. Kupio sam je na kupujemprodajem. Vidim da su sad od 1000 dinara pa naviše.

 

Pri aktivaciji sam dobio 3 evra kredita i 2 GB interneta. Bila je na sve to i neka promocija u prvih nekoliko dana da se dobije još nekoliko gigabajta ali sam to nekako propustio.

 

Kredit dopunjujem iz aplikacije i plaćam karticom i za svaku dopunu dobije se i nešto interneta (za 5 evra 500MB, za 15 evra 1500MB) i to može da se koristi u celoj Evropi.

Ima još raznih opcija za internet.

Ima da se uzimaju i neki dodaci koji se menjaju i to po 250, 300, 450, 700 MB, mozda i drugi jer nema uvek sve već kako ti ponudi. Zovu ga SNACK i traje po jedan dan od uplate i to može da se koristi u celoj Evropi.

Ima za recimo 6,80 evra 5 GB koji mogu u celoj evropi 10 dana da se koriste.

Osim ovoga, ima i neka UZMI 9 opcija 9 GB za 24 sata 1.19 evra, ali ako se troši u EU van Hrvatske onda je maksimum 1 GB za dan.

 

Sve ovo kombinujem kako mislim da mi u konkretnoj situaciji odgovara i u zavisnosti da li imam i internet u smeštaju i uvek mi završi posao.

 

Ima sad i neke nove tarife koje mogu da se aktiviraju na jedan, tri i šest meseci i u okviru toga ima nešto minuta, sms-a i interneta ali to ne znam da li moze sve u EU da se koristi.

 

Ima na KP i raznih drugih kartica za internet u EU u ponudi pa valjda nešto odgovara.

Promenio član dulegolub
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ja imam austrijsku mtel karticu sa kojom internet mogu da koristim u celoj evropi(ne samo EU zemlje nego cela evropa i turska),pozivi ka mts mrezama i fiksnim telefonima neograniceni kao i prema svim austrijskim brojevima,mislim da je besplatno 300min ka EU zemljama i 72gb interneta(posle toga se smanjuje brzina ali i dalje ima). Sve to za 15 evra mesecno. 

Primetio sam samo da je u Rumuniji slabiji internet i da ga u nekim delovima i nema a sto se tice Balkana sve radi super.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Moram da "maznem" temu i da pitam sta mi je najisplativije da koristim za predstojeci put do Istanbula.

 

Koristio sam pre 2 meseca Esim nekog net provajdera u Austriji i bilo je vrlo zgodno/povoljno za koristiti. Sad sam gledao isti njihov data paket (ne trebaju mi minuti) i mogu ga povoljno uzeti za Tursku, ali onda nemam net i kroz Bugarsku.

 

Ima li neko resenje za ovo, a da to nije kupovina Esim-a za 2 drzave?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2405 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
48 minutes ago, grafigo said:

Moram da "maznem" temu i da pitam sta mi je najisplativije da koristim za predstojeci put do Istanbula.

 

Koristio sam pre 2 meseca Esim nekog net provajdera u Austriji i bilo je vrlo zgodno/povoljno za koristiti. Sad sam gledao isti njihov data paket (ne trebaju mi minuti) i mogu ga povoljno uzeti za Tursku, ali onda nemam net i kroz Bugarsku.

 

Ima li neko resenje za ovo, a da to nije kupovina Esim-a za 2 drzave?

 

Ja imam Lebara sim karticu sad, iz UK. Radi za 40 drzava roming za presmesne pare. Ako imas nekog da ti aktivira karticu tamo i uplati neku minumum tarifu, imas trajno resenje za putovanje.

 

Kad vidim sta tamo platim za mesec dana i sta sve dobijem, i sta dobijem kod nas za duplo para samo za Srbiju, dodje mi da ugasim karticu i predjem na prepaid.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Cim se predje granicni prelaz Kapikule, desno na onim standovima ima barakica-standova koji prodaju sto sta. Na nekom od njih se prodaju i SIM kartice. Ptt net je najpovoljniji. Tipa... za 12e imas preko 20gb interneta. Sad je to mozda i povoljnije ili imas vise neta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
On 9/4/2023 at 10:45 PM, drmilan_ said:

sta sve procitah, pa ovo moje je najsiplatljivije. jos i minute imate za celu eu

 

https://www.hot.at/esim.html

druže grešiš....jeste da je naisplativije, ali je verifikacija i ostala sranja nešto najgore što sam doživeo.....

Inače ista stvar od Hofera je u Sloveniji, samo da nije potrebna identifikacija......

WWW.HOT.SI

Mobilna telefonija in internet po Hofer cenah. HoT - najboljše tarife na trgu!

Radi po celoj Evropi za male pare...lično uzimam HOT Maxi...

 
WWW.HOT.SI

Izbirate lahko med odličnimi paketi HoT MINI, MAXI ali EXTRA z že vključenimi količinami, ali tarifo START, kjer plačujete po porabi.

 prodavnici Hofer kupiš SIM karticu za 1,2 eura i karticu za punjenje (5,10,20eur koliko te volja), ubaciš karticu u telefon, skineš aplikaciju, aktiviraš paket i idemoooo.....prosto ko pasulj

I najvažnije.....NEMA VERIFIKACIJE......nikakve,.....ubaciš,aktiviraš,odabereš paket i zoveš.....

 

Čisto da znate ako neko putuje u Evropu....ja uzimam iz jednog razloga....upalim Naxi radio na telefonu, povežem sa autoradijem i uživancija.....

 

Promenio član bmw

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja