Jump to content

Moto Zajednica

Radar i sistem asisitranog kočenja - gde je granica?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

U moto svetu se pojavljuje sve više elektronike i sistema koji bi trebalo da povećaju bezbednost, sličnih kao oni koji se već godinama koriste kod automobila. 

 

Jedan od njih je i ovaj koji najavljuje BMW: link

(čini mi se da Ducati već neko vreme ima sisteme asistiranog kočenja kod Multistrade)

 

Pretpostavljam da nema dileme da su neki sistemi veoma korisni, a možda i neophodni kod modernih i jačih mašina (ABS, na primer). 

 

Pitanje je samo gde je granica između povećane bezbednosti, i smanjenog učestvovanja u vožnji. 

 

Ja bih voleo da me motor obavesti o nekoj opasnosti, ali mislim da ne bih voleo da vrši neke promene bez mog znanja. U opasnim situacijama se reaguje instiktivno i u deliću sekunde. Nekada je bolje naglo obići (iznenadnu) prepreku, nego zakočiti. Ako motor u takvoj situacij počne da koči (makar i malo), ne deluje mi da je to pravo rešenje. 

 

Imam sličan radarski sistem na autu, ali mi je podešen na drugačiji način. U slučaju da radar detektuje blisku brzo približavajuću prepreku, auto ne koči sam, ali se pripremi za naglo kočenje. To znači da smanji zazor pločica (pređe u tzv. sportski mod kočenja, koji takođe može da se podesi i kao trajan) i pojača silu kočenja, odnosno postane mnogo osetljiviji na papučicu kočnice (ali tek onda kada pritisnem papučicu). Realno to možda štedi pola sekunde ili sekundu prilikom kočenja, ali imam osećaj da ja komandujem situacijom i da auto radi šta ja želim. 

 

To mi je OK i kod motora... ali mi ne deluje OK da počne da koči pre nego što sam počnem da kočim. 

 

Baš me zanima šta iskusniji na 2 točka misle o ovome. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

KTM je ugradio odmah nakon Multistrade

 

Šta znam, to mi već izlazi iz sfere potrebnog. Ono što mi je bilo okej je recicmo blind spot detection kada na instrument tabli pokaže da ti je neko vozilo u mrtvom uglu koje tebe pretiče ili dok ti pretičeš. Takođe kad daš u gradu npr. desni migavac da se prestrojiš, zapišti malo instrument tabla i blinkće crveno. TO sam sad imao prilike da probam na CF 800MT Explore koji sam imao na testu i koji ima sličnu radarsku tehnologiju.

 

Tempomat mi je ono, okej ako baš voziš dugo na auto putu.

 

ABS neizostavna stvar i najbolji izum ikad što se bezbednosnih elemenata tiče.

 

Kontrola proklizavanja mi nema smisla na svim motorima.

 

Kontrola podizanja prednjeg točka mi ima smisla na sportskim motorima i upotrebnu na stazi.

 

Ona silna podešavanja isporuke snage i motornog kočenja što se sad nudi, opet mi ima smisla za profesionalnu upotrebu na stazi.

 

Okej mi je da se ima odabir par režima vožnje uj kojim je podešena snaga i ako već ima kontrolo proklizavanja, 3 nivoa je dovoljno.

 

To je neko moje viđenje.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX
pre 16 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Kontrola proklizavanja mi nema smisla na svim motorima.

 

Jel mozes da pojasnis na koje motore/tipove mislis? Nemam je na svom motoru al mi onako laicki deluje korisno na svim motorima ako je podloga klizava. Za ABS se slazem, svidjaju mi se mnogi motori bez ABS ali oklevam da ih kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 7 minuta, Djeronimo je napisao:

Jel mozes da pojasnis na koje motore/tipove mislis? Nemam je na svom motoru al mi onako laicki deluje korisno na svim motorima ako je podloga klizava. Za ABS se slazem, svidjaju mi se mnogi motori bez ABS ali oklevam da ih kupim.

Ima okej tipa 2-3 nivoa TC-a. Nema mi smisla što ugrađuju po 9 nivoa kao da se vozi trka pa ti od stanja guma igra ulogu da se igraš sa nijansama.

 

ABS će uvek odraditi posao, dok mi kao vozači ne uspevamo uvek 100% da ostanemo fokusirani. Još kad uzmeš u obzir da ispred može biti ulje, nešto klizavo, loš asfalt, ABS izlazi kao pobednik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1649 postova
  • Lokacija: Paracin

To nije za voznju po Srbi gde i na auto putu moze da ti iskoci konj ili svinja (sto domaca sto divlja):). Svidja mi se sistem kod kamiona gde od brzine gazenja kocnice zavisi sila kocenja, kad naglo nagazis bogami zna da zabode da teret krene 10cm napred iako je max vezan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Brake assist nema samo na kamionima, imao sam na automobilu iz 2002-ge godine. Električna pumpa integrisana u ABS modulu podiže pritisak u kočnom sistemu kad se detektuje naglo gaženje pedale kočnice. Vrlo korisna sprava.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 7 sati, Jozza je napisao:

Brake assist nema samo na kamionima, imao sam na automobilu iz 2002-ge godine. Električna pumpa integrisana u ABS modulu podiže pritisak u kočnom sistemu kad se detektuje naglo gaženje pedale kočnice. Vrlo korisna sprava.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

I ja to imam na autu iz 2003, kad sporo pritiskam kočnicu tvrda je i pruža otpor, ako je naglo zabodem, mekana je, lakse propada papučica i jače koči.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Na motoru nisam probao kako radi ali na automobilu je ODLICNA stvar (ograničavam se na to da na svim markama automobila ne radi isto pa je ovo lično iskustvo sa odredjenim markama).

Sistem ima 3 nivoa osetljivost tj predupozorenja. Prvo upozorava zvučnim i signalom na tabli a ako nema reakcije sam započinje kočenje ili ako proceni da nema dovoljno oštre reakcije "dodaje" silu kočenja.
Iz mog popriličnog vozačkog iskustva više puta me je izvukao od potencijalno opasne situacije. Samo par puta sam imao lažnu uzbunu (bez kocenja i bez ikakvih posledica). Vise puta sam čuo od razlicitih ljudi da im se upozorenje pali cesto bezveze i da ne radi kako treba ali ja takav auto nisam vozio. Ovo iskustvo je na bar 300.000km u par desetina vozila sa tim sistemom - rekao bih da je dovoljan uzorak...

Od opreme ono što bi svaki moj auto morao da ima je i adaptivni tempomat. Fenomenalna stvar! Za maglu vrh! Daleko pre nego što ja vidim automobil u magli, radar ga vidi.

ABS se podrazumeva i o tome više ne treba trošiti reči. U 99.9% vožnje ne znam ni da postoji ali kada zatreba - hvala bogu da ga imam! Tek na motociklu je ovo bitno! Kome je blokirao prednji točak na motociklu zna tačno o čemu pricam. I ne, nije niko sposoban da u 100% slučajeva koči tako da točak ne blokira i nema tog iskustva i te obuke koja može da u 100% slucajeva kompenzuje klizav put, ulje, pesak, belu liniju i još ako dodamo panično kočenje - tu je kraj svakom poređenju. ABS pobedjuje :)

Problem nastaje kada ljudi od sistema asistencije misle da su autonomni sistemi za automatsku vožnju pa se iznenade kada shvate da za to nisu namenjeni i da ne rade kako su oni zamislili da treba :)

Što se mene tice, svaki sistem koji aktivno može da mi pomogne i umanji posledice moje greške je dobrodošao.



Sent from my SM-G991B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Asistencija kocenja kod auta je super stvar zato sto sedis na 4 tocka.

Zamisli na motoru u krivini kad ti se upali.

Pretpostavljam da to automatsko kocenje na motoru ne radi kada je motor nagnut, verovatno samo u uspravnom polozaju.

Inace prijatelju se na autu, u toku voznje na auto putu sama rucna aktivirala, kaze bilo je bas veselo.

U ovlascenom servisu kazu “bag” u softveru ubacicemo novi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

U kolima znaci i to vrlo imao sam priliku da "vidim" sudar vec u glavi kada je auto sam zakocio jer mu je iza kombija izasao pickup koji nike bilo moguce videti...

Na motoru ne znam koliko bih smeo da se oslonim na tako nesto,skoro mi je na izlazu iz krivine pretrcao zeka... Kako bi tu reagovala masina vestacke inteligencije i sta bi smatrala najbezbednijim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Sve ovo je ok i dosta puta mi je pomoglo,ali se ne treba slepo oslanjati na ovo i biti pasivan vozac,ja sam imao i jedno neprijatno iskustvo kada me je u sred grada zakucao u mestu jer je prepoznao lezeceg policajca kao prepreku,sreca da nikog nije bilo iza mene jer nema sanse da bi neko uspeo da stane,hiljadu puta prosao tuda i pre i posle toga i ne znam koji mu kurac bi:neznam:.

Neko spomenu maglu i tu mogu da potvrdim da vidi bolje od mene,na motoru to ne bih voleo i dct mi je kako cu unapred(mada tako sam jeo govna i za automatik kod kola a sad ne bih mogao vise bez njega).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja