Jump to content

Moto Zajednica

Debela Berta (bijela bucka)…K1600GTL

Recommended Posts

  • Drug član, 1379 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Mogu slobodno da kazem da ima do vizira tj vetra, podigao sam vizir, na 130 nista, blago po rukama, tacno bude dosadno, velika mana sto nema vazduha, moram da spustim. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Još jedan krug oko kuće, plan je bio da krug bude malo duži ali ujutro sam prespavao alarm i krenuo tek u 5 tako da sam skratio krug za skoro 100 km od planiranog.

Osim kratke dionice skoro pa autoputa ostalo sam se trudio biti unutar 120-140 kmh, i dobro mi ide. Mada sam često sam sebe lovio na par km iznad toga i puštao gas...

Sve u svemu super vožnja, stajanje samo za gorivo 3 puta. A na kraju još sam imao volje na praznom kružnom toku odvoziti par krugova i vježbati malo na nađem granicu, ili makar blizu nje. Nove gume su odlične, neprekidno je osjećaj da može daleko brže u zavoju a nisam toliko siguran da se igram sa debelom na cesti..

118a2003f4a0af15910971ebc43e4a1b.jpg979272cb08d41d7b2c9a7867df885196.jpge22ab3ac95666ab5c820e5b1c2ba96c4.jpgca6a697108c903fc88c6e11d9e42a69e.jpga9c4f5d485d2af80317cf73647b27f96.jpg8b86bd0da0260cf7ea9375854aef7147.jpgd2d4e481d1b4521fd1f0c01918862735.jpgcd51a8a289d8c44f2bd47a448a3af85e.jpge77f1dce63c97b372978fb33aa1767cc.jpg

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2184 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Po dnevnim kilometražama koje napraviš, tebi je servis posle svake pete, šeste vožnje...:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Ma ja ne radim servis tako često, između 8 i 10 tis km radim servis, ture su dugačke i moto sati nema tako mnogo kao netko tko je u gradu.

Ali po vremenu je često, radio sam prije Kavkaza u Maju i sada krajem mjeseca radim opet.
Malo ranije ovaj put (od 10.07 mi je majstor na godišnjem a znači moram sve uraditi prije toga bez obzira na km) ali razlog je to šta sam jucer otkrio par problema sa kojima se moram pozabaviti prije sljedećih vožnji, a kritika je u tome šta motor vuče u lijevo pri pustenom volanu, sad smo pažljivo pogledali prednji ovjes se mora mijenjati, zadnje pločice su me potrefile zadnji put škart i moram i već mijenjati, kofer vibrira i zuji na neravnostima (plastična ploča djelomično pukla sa jedne strane) kao i vjetrobransko staklo (cini se malo oslabile opruge) - ovo je sve posljedica ne dobrih putova i udaraca na njima čini mi se.

Glavni cilj je sada sve riješiti dok je majstor ovdje kako bi bio spreman za Murmansk i Zapolarye u drugoj polovini Jula. Nadam se da će mi guma držati jer još nisam naručio sljedeci set...

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Jel ima smisla posetiti Moskvu i St Petersburg motorom u Avgustu? Kakva je situacija, da li bi kao stranac mogao imati nekih problema? Jel vreme podnosljivo za voznju preko dana? (ovde je tad 40c i maltene ne moze da se vozi osim ujutru i uvece).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Peterburg mislim da uvijek stoji posjetiti, nikad nisam bio ali svi mi pokazuju slike sa odmora da je lijepo. Moskva - nisam baš siguran, osim centra koji sam ja obilazio za dva dana ništa drugo.

Ali samo dođi, nisam daleko od Moskve a ima mnogo dobrih mjesta za vidjeti. A ako zakacis početak septembra, za tada je kod mene plan Dagestan, ponovo Kavkaz i planine, da se zaokruže i Kaspijsko i crno more, okupa...cca 5 dana, nekih do 5 tis km (ako je start od mene).

Vrućina, da ima je. Nije 40 stupnjeva ali do 15.08 može biti oko 30 u centralnom dijelu a na jugu i više. Nakon 15.08 već počinje kiša i hladnije vrijeme, također dani su kraći (ja ne vozim baš noću tako da gledam koliko je dugačak dan).

U biti, ako imaš riješenje za vizu i prelazak granice, dolazi. A ako imaš volje otići malo dalje od Moskve javi nešto ćemo organizirati bez obzira na posao.

Problema 0, ako si imalo normalan, sa normalnim ponašanjem.

Koji dio 8og mjeseca planiraš? Kako ćeš riješiti prelazak granice?

Sent from my SM-F946B using Tapatalk



  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Planirao sam pocetkom avgusta na neki dalji put, a Rusija mi je oduvek bila interesantna, bio sam avionom u Moskvi i Volgogradu 2018. i mnogo mi se dopalo. Zelja mi je da posetim St. Peterburg.

Viza koliko znam i dalje nije potrebna za drzavljane Srbije. Sto se puta tice izgleda moze da se udje iz Poljske u Belorusiju pa direktno preko Minska i Smolenska do Moskve, a da se izadje iz Belorusije preko Litvanije. Barem tako pise na sajtu ministarstva.

 

Moskva mi je svakako u planu, ostalo mi je dosta stvari koje nisam stigao videti prosli put. Ako budem krenuo na ovaj put svakako cu se javiti! Kaspijsko more zvuci kao mnogo dobra tura, al je septembar za mene kasno jer cu tada imati dosta posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Na neko vrijeme su imali blokiran turistički dolazak, ali iz Srb se krajem 23ce moglo bez viza na rok do 30 dana.

Meni će iskreno čini da je motorom Moskva onako, za to vrijeme bi mogao vidjeti neke druge stvari ili na jug ili istok i proći Ural. Ali ja sam možda malo čudan.

U svakom slučaju provjeri još za granice, čitam da Poljska zatvara zadnja dva prelazak za Bjelorusiju.

A ako se odlučiš doći, piši, naći ću načina da i u augustu uzmem par dana pa da se provozamo oko tvojih ciljanih gradova.

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Ako cestom ne može, možda je opcija avion + rent motora?

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
a gume? kolko traju ? 
 
Prethodni set otprilike 13 tis

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX
20 hours ago, Gums said:

Ako cestom ne može, možda je opcija avion + rent motora?

Sent from my SM-F946B using Tapatalk
 

Nisam ovo razmatrao, mislim da bi me izaslo dosta skuplje a i voleo bih da usput obidjem neke gradove. Izgleda je problem kao sto kazes taj izlaz iz Belorusije, koji je zasad otvoren samo prema Litvaniji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Skuplje bi bilo sigurno, ali meni se čini u sadašnjoj situaciji, bolje. Izbjegavaš potencijalne probleme na granici i najvažnije imaš više vremena za vožnju i turizam po Rusiji.

Avionom si za 2 sata u Moskvi, a motorom možda i dva dana u svakom pravcu - ukupno 4 dana.

Jedino ne znam kako su cijene rente o dje za motore, da probam saznati?

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Izgleda se situacija sa granicama stalno menja... @Gums pogledaj ako mozes da li ima opcija za rentu u Moskvi, za neki turing motor od 650cc+. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Mi kada smo išli kolima pre 5 godina bila je obrnuta situacija. Nije moglo preko Belorusije u Rusiju, moralo je ili na Ukrajinu ili na Litvaniju gore kuda smo mi išli. U povratku je moglo preko Bresta da se izađe. Čudi me da je sada dozvoljeno, osim ako rat nije promenio sve iz korena.

 

Nadao sam se da ću nekada tu turu odvesti motorom, međutim kada sam prošao kolima momentalno sam izgubio tu želju. Put do Moskve krajnje dosadan, a i nema se šta puno videti što se tiče gradova i prirode. Dosadni i besumučni pravci. Bez da bilo šta skrećeš sa rute i da ne gubiš vreme na bilo kakve obilaske, osim možda u okolini gde noćiš, treba ti 3 dana do Moskve ili Pitera u jednom pravcu.

 

Da ti ne ubijam sneška, ali mnogo je smislenije tamo rentati, ako nije mnogo skuplje. A tih 5.000 km bolje da ostaviš za unutrašnjost Rusije gde ima šta da se vidi, nego na put do nje. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
Izgleda se situacija sa granicama stalno menja... @Gums pogledaj ako mozes da li ima opcija za rentu u Moskvi, za neki turing motor od 650cc+. Hvala.
Ovde ima sve šta imaju od turista.
MOTNAPROKAT.RU

Аренда и прокат мотоциклов в Москве


Ostale cijene su sve tu negdje.

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja