Jump to content

Moto Zajednica

Peda Connect 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Krusevac
On 22. 7. 2023. at 21:22, GoxyVS je napisao:

Update:

Iako se isporuka odužila, zbog čekanja na ocarinjenje, distributer me je obradovao novom cenom - sada je 1650€. Skuter očekujem sredinom sledeće nedelje...

Hajde napisi kad se provozas kako si zadovoljan,postrosnja i td.Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Konačno, nakon kraćeg odmora i nekoliko lepih dana javljam prve utiske nakon 100tinak predjenih km. Definitvno je pun pogodak. Motor je jako lepo sklopljen, prilikom prelaska preko neravnina, samo se slabije ušuškan akumulator čuo, što se gumenim podmetačima lako rešilo. Motor ima dosta snage, čak u razradi, sa 60% gasa vrlo lako dodje do 60km/h. Vizuelno mi je lepši nego na slikama, udobno se sedi i ja sa 178cm imam dosta mesta za noge. Jedina falinka je loš raspored fabričkih rupa za nosač kofera, pa ni jedan univerzalni kofer ne može da se montira a da ne blokira otvaranje sedišta. Tu sam napravio neku vrstu adaptera od lima kako bi sve leglo na mesto. Svakako uživam vozeći ga.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Kupih i ja ovaj skutercic.
Buduci da nisam neki poznavalac i da bi za svaku falinku verovatno išao kod majstora, nisam bio za to da uzimam neku brendiranu, polovnu mašinu - a za nešto bolje nisam imao parica.

Nakon pređenih 100-injak km, deluje mi da je sve OK.
Što se tiče sedenja, ja sam nešto viši od kolege ali ne bih rekao da je naročito udoban iako je sve u podnošljivom nivou (nakon pola sata vožnje već imam potrebu da ustajem da se protegnem - ali je ovo stvarno individualno).


Dobro da ste pomenuli ovo za kofer da obratim pažnju ako budem kupovao. Bilo bi dobro da može da se kupi neki adapter.

 

Što se tiče lupanja - čuo sam i ja nešto ne mnogo izraženo, ali mi je delovalo da to lupa blatobran - pogledaću detaljnije (trenutno ne znam ni gde mu je akumulator :) ).

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
41 minutes ago, GoxyVS said:

Karburator!

To me stvarno čudi, u Engleskoj se prodaje pod nazivom Sinnis connect i mislim da ima elektronsko ubrizgavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1915 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

I ja sam negde citao da je efi,kad sam merkao motore.

Uostalom zvirni od dole,ima nema karb.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Kolege forumaši, 

 

Na podsetnik člana, evo da javim prve utiske...

Uspeo sam da predjem nekih 400-tinak km do završetka sezone. Motor me definitivno iznenadio svojom snagom. Snažno ubrzava, bez ikakvih problema. Potrošnja je oko 3-3,5 l na 100 km, s obzirom na karburator, nije loše. Imam utisak da su kočnice predimenzionirane, rade jako dobro, prednja naročito, a i zadnja koja je kobinovana sa prednjom je dobro podešena. Motor je robustan, malo više prenosi vibracije na ram. Glavna mana je mali rezervoar oko 5.5 l-6 l. Možda će viši ljudi imati neki problem sa dužim sedenjem, imam utisak da je korman malo niži, ali možda je to samo moj osećaj. Sve u svemu, moj osećaj je da je ovaj skuter pun pogodak, u odnosu cena kvalitet. Jedini problem koji sam imao kod montiranja kofera je da sam morao da napravim adapter za nosač jer original nije mogao da se montira tako da se neametano otvara sic. Ako vas još nešto interesuje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

To je potrosnja 95 % u gradu, i to malom, sa kratkim i čestim intervaljma stani-kreni. Kada krene sezona, krenuću i duže ture pa da vidimo na otvorenom putu kako će da se ponaša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

I kakva su iskustva sa motorom? Ja sam iz NS, u komšiluku bukvalno od radnje... :)

Pozdravite vašu mamu 😂

 

 

Inače na testu sam prošao za 14 minuta, jer prosto radi se na laptopu, nema miša, mutna slika, i ostale okolnosti... Samo jedno netačno na testu uživo... Ja mislim da sam za Ginisa 😂

Promenio član BlueMan_86

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Na žalost, nisam ga još razradio do kraja, pa nisam još vozio na maksimumu, ali krstareća bi mogla da bude 80 km/h, bez problema, jer skuter vrlo lako dolazi do te brzine. Otvara se sezona, biće prilike i za test maksimalne brzine.

Promenio član GoxyVS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SYM Symply 50

Drugari,

 

Narucio sam i ja Pedu Connect 125 koja bi trebalo da stigne sredinom maja pa javljam utiske :)  ... za sada imam samo jednu dilemu, uzeti belog ili onog sivog/plavog :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Beli mi je verovatno najlepši skuter u toj klasi - znam kad sam ga prvi put video u NSu lik je išao pored mene iz Kamenice, pomislio sam "vauu šta je ovo?!?" i onda čitam Peda.. Reko vatafak... Definitivno su ubili dizajnom. Sad samo da se pokaže i kvalitetom, jer za te pare - nek ti tata kupi električni bajs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SYM Symply 50

Istrazivao sam malo o njima, u sistini to je kineska kompanija ZNEN / Zhongneng i oni rade sve ove 'Pede' koje se kod nas prodaju pod tim imenom. Imaju ogromnu proizvodnju i prodaju po celom svetu, samo pod razlicitim imenom...

Evo linka sa Alibaba-e :)  :

WWW.ALIBABA.COM

Chinese Suppliers Factory Wholesale Motorcycle Scooter Gasoline Adult 16inch Wheel Eec Epa - Buy Scooter Gasoline Adult 125cc 150cc,Cheap Gasoline Scooter New Design...

 

Pokusao sam da orderujem jednog i sad cekam da mi jave koliki bi bio shipping :) cisto informativno :)

 

Ako nista drugo novo je i tajace par godina sigurno uz redovno odrzavanje (pre svega mislim na menjanje ulja).


Do sada sam vozio Sym Sympy 50 4T i uz redovno odrzavanje sam presao oko 38k (vozio sam ga vise od 10 god :) ) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
1 hour ago, risttone said:

Drugari,

 

Narucio sam i ja Pedu Connect 125 koja bi trebalo da stigne sredinom maja pa javljam utiske :)  ... za sada imam samo jednu dilemu, uzeti belog ili onog sivog/plavog :)

Odličan potez!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja