Jump to content

Moto Zajednica

Peda Connect 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Sada sam prvi put testirao potrošnju, sipao do vrha, predjenih 154 km, oštra gradska vožnja, sipano do vrha opet 4.81 l, to mu dodje 3,12 l, lepota 😀, motor je trenutno na 1780 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 3031 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Connect gy6 125

Meni 95% van grada,2,5-3,0 lit.umerena voznja 70 km/h.Zanimljivo potrosnja mi nije uvek ista,recimo 2,7 lit.Blago sara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 577 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Pozdrav, ako nije problem moze li neko ko ima ovaj motor da mi potvrdi da li je agregat GY6 152QMI, pretpostavljam da pise na pocetku broja motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 577 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Tjt, znaci lagano moze sa temua 160cc kit sa glavom ako zafali snage.

 

Idem u ponedeljak da ga pogledam u salonu. Procitah celu temu ne vidim da ima nesto problematicno. Bitno mi da za masinu ima delova.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 577 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Hvala, raspadoh se dok podigoh tablice guzva ogromna. Sad uzeo da ih zakacim i vidim ovaj blatobran na gumu stoji 😆

 

20260512_183703.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 577 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Sta vi sipate u motor koju gradaciju ulja procitah u temi da su na servisu sipali nekom 10w30 zar nije to previse retko ulje za vazdusaru koja se vise greje od vodenog.

Na google mi izlazi kao standard za gy6 masine 10w40.

A ovako razmisljanjem kapiram da bi ga najbolje cuvalo 10w50 leti, voznja po gradu kreni stani, vrele ulice, nema toliko hladnog vazduha koji moze da ga ohladi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5102 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Koleza, temperatura ulja u vožnji, a pogotovo gradskoj, ide preko 100 stepeni, tako da oznaka viskoznosti označava koliko je ulje tečno i "podmazivo" na hladnom startu, a ne u vožnji. U našoj klimi, odavno je zaključeno da je 10w40 neka nama odgovarajuća varijanta. Ima i vrelih dana, ali to je ipak samo povremeno i ponekad. 

Preporuka s moje strane, biraj kvalitetna MB skuter ulja, za manje trenja i manju potrošnju goriva, menjaj na vreme, prati potrošnju, i to mu je to. Na pr:

MOTOBIKESHOP.RS

R4000 SCOOT – Polusintetičko ulje za četvorotaktne skutere R4000 SCOOT je polusintetičko motorno ulje za četvorotaktne skutere, izrađeno od visokokva..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 577 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Pa nije bas tako, ajde da razjasnimo osnove kako se cita tipa oznaka 10w40 znaci sledece

10- gustina ulja na hladno (start)

40 gustina ulja na toplo (radna temp)

 

Ja sam pitao za 10w50 sto znaci da pricam o 50 ili ti radnoj temperaturi i svojstvu ulja na radnoj temp a sobzirom da vazdusare rade na vecim temp od vodenjara viskoznost ulja na 100c ce biti malo gusca sa 50 nego sa 40. Sto dalje znaci da ce u trenucima kada motor stoji na semaforu ili radi u mestu i nabije visoku temp ulje bolje stititi i zadrzati viskoznost nego 40. Ali takodje ne mora da znaci da 40 nece da zavrsi poso i u takvim situacijama, 40 ce zbog malo manje gustine lakse da se vrti i brze da odnosi toplotu ali ako se razbije na veliku temp onda ode pa sam zbog toga pitao sta stavljaju ljudi.

 

Ali evo odgovorih sam sebi full sint 10w40, taman ce full sint da izdrzi vece temp zbog kvaliteta a zadrzimo laganiju gustinu i spojili smo od obe strane dobre stvari 😆

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5102 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

JASO MB ulja su namenjena za skutere sa suvim kvačilom, jer imaju modifikatore protiv trenja. A nema 10w40 MB ulja full sintetičkih, a vrv ni 10w50. A nisu za ovo sokoćalo ni neophodna, jer se menjaju na max 2.000 km. Ne stignu ni da se razbiju za tu kilometražu, više se fizički zaprljaju od čestog paljenja i gašenja, slabog kineskog kvaiteta materijala i nedostatka uljnog filtera. Isto bi se kontaminirala i full sintetička ulja.

 

10w40 ii 10w50 full sintetika je JASO MA/MA2 tipa, namenjena za motore sa mokrim kvačilom, sa aditivima protiv klizanja. Više generišu trenja, više zagrevaju agregat, više troše goriva u odnosu na MB.

 

Na kraju krajeva, tvoja stvar, pa kako već hoćeš. Neće biti neke bitne ni štete ni velike razlike ni u kom slučaju, bitno je da ulja ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 577 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Tako je, Ipon Katana Sport 10w40 je full sint sa estrima za mokro kvacilo ali to nista nece da mu skodi posto nema mokro. Bice overkill ulje za njega iliti predobro i ne iskorisceno u smislu perfomansi a svakako mora se menja na vreme zbog zaprljanja.

 

Ali kad se setim da se naplacuje mali servis 5k din i sipaju ko zna sta apsolutno mi ne predstavlja prob. da mu uzmem najkvalitetnije za 1.5k din

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5102 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Tako je, neće da mu škodi, ali neće ni da mu pomogne :) Samo plaćaš ulje više nego što je potrebno.

U "ovlaščenim" servisima je tek šarena pijaca, sipa svaki ono šta ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 3031 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Connect gy6 125

Na motoru ima nalepnica 10w40.Mislim da to preporucuje fabrika.

Servis po uputstvu uvoznika sipa 10w30

 

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5102 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A svaki servis sipa različito, kao da je pa to unificirano. Sipali su i MB ulja u Peda Sniper gde treba MA\MA2, ili manje ili više nego što treba... bitno je da se naplati samo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 577 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Meni pa na nalepnicu pise 15w40 😂

 

Svakako vec sam uzeo ipon katana sport 10w40 ima da peva i da radi isterao sam danas 107km van grada nisam prelazio 60-65kmh. Da ga ispostujem koliko mogu 

20260513_170555.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 3790 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 1000 Kiklop aka Belka, Sym ST200 aka Robb
10 hours ago, MileM said:

Tako je, Ipon Katana Sport 10w40 je full sint sa estrima za mokro kvacilo ali to nista nece da mu skodi posto nema mokro. Bice overkill ulje za njega iliti predobro i ne iskorisceno u smislu perfomansi a svakako mora se menja na vreme zbog zaprljanja.

 

Ali kad se setim da se naplacuje mali servis 5k din i sipaju ko zna sta apsolutno mi ne predstavlja prob. da mu uzmem najkvalitetnije za 1.5k din

 

 

Ako mene pitaš, bolje polu sint. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5102 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Polusintetika MB je standard za ovakve skutere. Jeftino i dovoljno. Milioni sličnih vazdušara se teraju po Indiji, Kini, Indoneziji, latinskoj Americi... ko da tamo pa iko stavlja full synth.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 3790 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 1000 Kiklop aka Belka, Sym ST200 aka Robb

Ima još jedna stvar... Većina full sint su API SN, novi standard, polu sint su SJ, SL.. Zašto je to bitno...

Ljudi misle da je što noviji standard da je bolje, a zapravo svaki noviji standard diktira da ima manje koncentracije aditiva koji su dobri za motor a loši za ekologijE.. 

U načelu, što stariji APi je bolje, za ovaj tip mašine. (nema katalizatore, sonde i ostalo) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja