Jump to content

Moto Zajednica

Na poklon.

Recommended Posts

  • Drug član, 655 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 5 minuta, tibor je napisao:

Na poklon prva pomoc koja je otvorena i istekla?

Realno si u pravu. Ja sam ovu nosio u motoru. Nisam ni obracao paznju.Izvinjavam se i povlacim. Bacio sam je u kantu.Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio, nije mi bila namera.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2833 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Eto glupost, kakve veze ima sto je otvorena ako je sadrzaj u njoj. Pa ako ne moze da sluzi za saobracaj nije je lose imati na gradilistu ili u radionici. Ja uvjek vucem neku za sobom mimo one koja je zapakovana i ispravna.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
9 minutes ago, Bole37 said:

Realno si u pravu. Ja sam ovu nosio u motoru. Nisam ni obracao paznju.Izvinjavam se i povlacim. Bacio sam je u kantu.Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio, nije mi bila namera.

Ma naopako, uvredio, nego samo kazem u svrhu koriscenja na motoru nije od koristi, a da, i ja u garazi tri otvorene... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
30 minutes ago, tibor said:

Ma naopako, uvredio, nego samo kazem u svrhu koriscenja na motoru nije od koristi, a da, i ja u garazi tri otvorene... ;)

Kako bre nije od koristi? Unutra zavoji, makaze, flasteri... nikad nisam video svrhu roka trajanja za to. Kad se poderes i poseces bolje ista nego nista :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2856 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@Bole37Ниси требао да је бациш....изхитрена реакција на непромишљен коментар који вероватно није имао лош намеру него више констатација. Примењује БМК мото....лакше се живи ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 655 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Drugari, niste prepoznali sarkazam... ;)Naravno da je nisam bacio. Bas ce pandur da ti gleda datum bole ga patka. Komplet je neotvoren, kesica se pocepala. Kome treba za bilo sta tu je. Ja za kucu imam neki nemacki.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Nije stvar ni u panduru. Sterilne gaze i zavoji makaze i flasteri kao i elasticni zavoj koga uglavnom nema u kompletu, imaju svoj rok, ali je on sigurno duzi i ne raspadaju se tek tako. Visak medicinske opreme nije na odmet ni u kom slucaju ni za auto ni za bajk ni za stan ili garazu. Opekotina drugog stepena pojede 3 antibiotske kreme , 250 ml fiz rastvora i 10 gaza i 6 elasticnih zavoja za 20 dana, a 1/3 svega toga kao prvu pomoc da se gaza ne bi zalepila za ranu, a ja sam licno pristalica da se doda komplet sa octeni septom, srebrnom gazom elasticnim zavojem i makazama, antibiotskim kremom i fizioloskim rastvorom, spricem za bilo koji djir van naseljenog mesta. Ok racunamo da pruzamo samo prvu pomoc i da ce lekari preuzeti nadalje, ali avaj… od viska ne boli glava, a nije na odmet ni da stoji u kuci. Jer sterilna gaza kosta, a kad se otvori nije vise sterilna.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Meni je u autu sa rokom, i dodatno jedna sa isteklim rokom, samo zbog moguće realne situacije. Bolje je imati viška materijala. I za svaku sitnicu otvorim i koristim tu što je van roka.

Sve preko toga držim u kući, i dam deci da se vežbaju malo, za ne daj bože.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1914 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Bukvalno, isto i ja. U autu dve, motor jedna...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 427 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

 Све је боље него цепати и превијати мајицом ,  везивати неким чворичима ,  утопљавати  личном гардеробом ...  

Како се код мене упецају ( на техничком или кад ме зауставе ) када у колима виде прву помоћ из "91  СФРЈ  ...  

-  Копајте мало дубље има и са свежијим датумом   :)  

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja