Jump to content

Moto Zajednica

Nove kamere za brzinu auto-put

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha mt09SP

Pozdrav drustvo, kamere za prosecnu brzinu snimaju iskljucivo sa prednje strane, da li su motociklisti ugrozeni? Konkretno na novoj obilaznici ima jedna kamera iznad auto-puta kod bubanj potoka, takodje snima sa prednje strane, s obzirom da se ne prolazi rampa ne bi trebalo da je za prosecnu, nego je u pitanju trenutna. Da li moze na neki nacin da stigne cestitka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
Bezbedan si od kamere do kamere ali nisi od naplatne do naplatne. 
Tačnije, deonica autoputa od Hrvatske granice do Niša je izdeljena na nekih 12 sektora. Ako se u bilo kom od tih sektora prekorači prosečna brzina, dobija se kazna.
Ovo mi je pričao pandur, pa se nadam da je pouzdano. Pritom, u jednoj vožnji može da se prekorači brzina u 2-3 sektora i to su navodno 2-3 zasebne kazne.

Sent from my 21051182G using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 740 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Nije potreban prosek,neke kamere mere trenutnu brzinu na autu putu od pre par meseci.
Za motocikle ne znam dali može.



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha mt09SP
pre 26 minuta, ser je napisao:

Kako izgleda ta sto stoji kod Bubanj potoka? Jel plava?

Ista je kao sto meri prosek, tri kamere iznad traka, jedna za brzu, jedna za srednju i zaustavnu. Poenta price je da snima samo s preda pa je pitanje da li su motociklisti bezbedni…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha mt09SP
pre 35 minuta, milosevicmilos je napisao:

Tačnije, deonica autoputa od Hrvatske granice do Niša je izdeljena na nekih 12 sektora. Ako se u bilo kom od tih sektora prekorači prosečna brzina, dobija se kazna.
Ovo mi je pričao pandur, pa se nadam da je pouzdano. Pritom, u jednoj vožnji može da se prekorači brzina u 2-3 sektora i to su navodno 2-3 zasebne kazne.

Sent from my 21051182G using Tapatalk


 

To je ok kada si vec usao na auto put(prosao rampu) 

ovo se desava na auto putu oko grada, gde se ne placa. Tako da se meri trenutna brzina 99% 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
23 hours ago, Cvejić said:

Ista je kao sto meri prosek, tri kamere iznad traka, jedna za brzu, jedna za srednju i zaustavnu. Poenta price je da snima samo s preda pa je pitanje da li su motociklisti bezbedni…

.

Promenio član Biker Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Mislis da je manja kazna za nemanje tablice,od prepravljenih brojeva?Koliko je to u odnosu na prekoracenje brzine sa legalnom tablicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Dok sam vozio skuter, stalno sam bio "u grču", da li su me snimili, ili ne. Kako sam prešao na motor, tih problema nemam...:)

Skuter sam uvek vozio na auto putu 130 do 140, a bilo je slučajeva i 160, do Sremske Mitrovice.

Motor max 130, i to jedva, hoće vetar da me "odnese"...:). Tako da sam miran...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli
30 minutes ago, Blaza said:

Dok sam vozio skuter, stalno sam bio "u grču", da li su me snimili, ili ne. Kako sam prešao na motor, tih problema nemam...:)

Skuter sam uvek vozio na auto putu 130 do 140, a bilo je slučajeva i 160, do Sremske Mitrovice.

Motor max 130, i to jedva, hoće vetar da me "odnese"...:). Tako da sam miran...

ER 5 ti je sporiji od Scarabeo 400?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nije sporiji. Drugar od koga sam ga uzeo ga je vozio max 180.

Na skuteru sam bio dobro zaštićen od vetra, i mogao sam da ga vozim do maksimuma. Namenski sam uzeo nejked, da bih se malo smirio, vetar mi ne da da "divljam"...

Nije za ovu temu, al nema veze,  znam da sve ide iz glave, ovo mi je za sada taman...:)

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
Pre 3 sati, cezarpa je napisao:

Mislis da je manja kazna za nemanje tablice,od prepravljenih brojeva?Koliko je to u odnosu na prekoracenje brzine sa legalnom tablicom.

Prepravljanje tablice je krivično delo, najbolja opcija je pokretno mesto na kom stoji tablica pa je savije pod rep a najbolje na sajlu ili električno. U ns se dosta ljudi sad interesuje za to jer su uveli pre par meseci kamere koje snimaju baš sve pa sad pred raskrsnicu nema prolaza.Ali i panduri imaju nov sistem u gradu.Staju obavezno pred raskrsnicuu civilu-često devojka i gleda ko ide.Nemožeš nikako zakljućiti da je to policija da eventualno u vožnji spustiš tablicu koja je trenutno podignuta.Na drugom delu raskrsnice stoji uniformisana policija ali obavezno iza ćoška pa ih nikako ne možeš videti odakle nailazič.Ona prva ženska samo dojavi u bubicu i to nikako nemožeš skontati.

Uglavnom može da dojavi za bilo šta pa čak i ako imaš podignutu tablicu pa i da je spustiš tokom zaustavljanja onih u uniformi opet ne vredi.

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
9 minutes ago, sasa ns 1 said:

Prepravljanje tablice je krivično delo, najbolja opcija je pokretno mesto na kom stoji tablica pa je savije pod rep a najbolje na sajlu ili električno. 

Ti si lud čovek. To je naprava. Predumišljaj 1/1. Tu te ne opere ni Dunav ni Sava. 

Blato na tablici je prekršaj, i to nije po zakonu, kazna.

Sve ostalo je krivičnog tipa.

 

Sa druge strane ovo je javni moto forum. Ovde NE SMEMO i NE TREBA da pišemo o kršenju zakona, jer time ugrožavamo kredibilitet ove zajednice i loš je primer za mlade koji ovo čitaju. 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

naprava je i čim je pokretno a u zakonu stoji da mesto na kom je tablica NESME biti pokretno .Znači i ako je tablica na mestu a mesto je pokretno opet je prekršaj ali nije krivišno .Da li je struja sajla,štift, bolcna,šraf......nije krivično

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
pre 2 minuta, sasa ns 1 je napisao:

dođi danas gore pa da vidiš nove sisteme za podizanje pa i ručne radove a električne

ustvari za tebe  je to gore je dole

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 41 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Sa druge strane ovo je javni moto forum. Ovde NE SMEMO i NE TREBA da pišemo o kršenju zakona, jer time ugrožavamo kredibilitet ove zajednice i loš je primer za mlade koji ovo čitaju. 

 

E neka si mu rekao, to dvostruko tumacenje zakona, u zavisnosti kako kome odgovara,  i dvostruki arsini me najvise nerviraju.

U jednoj temi se pametuje kako plavci ne rade svoj posao a onda u drugoj temi saveti kako ih preebati kad rade svoj posao.

 I onda se pojedinci cude kad se presrerac kaci na branik, kao nije po ps.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Prepravljanje tablice se smatra falsifikovanjem, podleze krivicnom zakonu i moguca je cak i zatvorska kazna za to.

Nemanje tablice je mnogo manji prekrsaj(ispala malo pre toga, nisi video).

A prekrivanje jednog slova vise bode oci nego nemanje tablice uopste, a i ocgledno je da je uradjeno sa predumisljajem.

 

Da bi post ostao na mestu cu reci da obavezno treba imati tablicu i postovati sve propise, ali hipoteticki gledano ako se bira izmedju prepravke i skidanja, obavezno skidanje. Neuporedivo je manji prekrsaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

To sa prepravljanjem tablica je krzenje zakona,i povlaci kaznu ,ako te uhvate.Mada vidjam vise takvih slucajeva.

Ovde se prica o kamerama za brzinu.

To sto bi neko izbegao kaznu,mozda nije moralno,ali ne znaci da bi bilo svima bolje.Kazna ide u budzet.Te pare ne idu u fond za recimo neku decu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja