Jump to content

Moto Zajednica

Nove kamere za brzinu auto-put

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2839 postova

i ja se slažem imam 2 motora i ne mislim ni da pokretno prikrivam tablicu ,ni da je šrafim pod rep i to iz viđe razloga ali vožnja u koloni i čekanje pred raskrsnicu u koloni me extra deprimira -

Da napomenem da u zakonu postoji odredba o 2 ugla od - do i u tom rasponu mora da stoji tablica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, cezarpa je napisao:

To sa prepravljanjem tablica je krzenje zakona,i povlaci kaznu ,ako te uhvate.Mada vidjam vise takvih slucajeva.

Ovde se prica o kamerama za brzinu.

To sto bi neko izbegao kaznu,mozda nije moralno,ali ne znaci da bi bilo svima bolje.Kazna ide u budzet.Te pare ne idu u fond za recimo neku decu.

Ako bi da izbegavas kameru za brzinu znaci da ces je prekoraciti, nije tema izbegavanje punjenja budzeta nego crne hronike. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, cezarpa je napisao:

Nece svaki prekrsaj dovesti do crne hronike.

 

Onog trenutka kad brineš o prekoračenju brzine na autoputu i mogućoj kazni, vrlo si blizu crne hronike.

Na 140 ti neće ni doći kazna, a u pitanju je 1,500, na 150 je 2,500, na 160-190 5,000. Ako ti je pri toj brzini kazna prioritet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Mislim da si zeleo da kazes da kada ne razmisljam o prekoracenju brzine da sam blizu neke hronike.A oni koji razmisljaju ,znaci voze u ogranicenju nisu blizu crne hronike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Broj sam bio prepravio sa crnom izolir trakicom, nisam imao pojma da to spada pod krivicnim delom...

Trakica je uklonjena,  hvala na informaciji .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 1 minut, Biker Boy je napisao:

spada pod krivicnim delom

Nisam siguran, ali čuo sam negde tu istu informaciju, ne znam koliko je tačna da budemo iskreni... Mada, znam provereno da se stavljanje registracije od drugog motora na motor koji nije registrovan vodi pod "falsifikovanje", tako da nije isključeno da se modifikacija tablice vodi pod krivičnim delom.

 

S druge strane... nepravilno montiranje tablice (naopako, ispod repa, sa strane, ispod motora, itd itd itd :D), spada pod delom prekršaja i košta 10.000 din, a 5.000 din ako se plati u roku od 8 dana. Proverena informacija. 

 

S treće strane, meni se polomio nosač tablice pa je nosim ispod repa, nakaradno vezana vezicama čisto da izdrži dok ne stigne novi nosač, baš me je skoro pitao saobraćajac, ja mu se požalio i čovek se saosećao u mojoj muci. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha mt09SP

I dobro cisto da ljudi budu upuceni ko ne zna, dobio sam informaciju od ljudi koji rade na tom sektoru, prosecna od rampe do rampe, iznad puta kod izlaza i ulaza na autoput (trenutna) slika samo sa prednje nema brige.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 18 sati, cezarpa je napisao:

Mislim da si zeleo da kazes da kada ne razmisljam o prekoracenju brzine da sam blizu neke hronike.A oni koji razmisljaju ,znaci voze u ogranicenju nisu blizu crne hronike?

 

Hoću da kažem - ako voziš 180+ km/h, i jedina briga ti je kazna, onda si blizu hronike.

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

kazne za prosecnu brzinu kasne 6 meseci,kod obrade. Tako da ne pomislite ako prodje mesec dva,da nece stici. Trenutno je zavrsena obrada decembra 2022,pokrenuta je analiza Januara. Softver sam prepoznaje tablice,tek ako iz nekog razloga to ne uspe,a desava se,sluzbenik gleda fotografije. Slikanje samo sa prednje strane. Moja firma odrzava portale i softver.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Čitam jutros, dobili su kamere koje prate do 5 traka...Vau...a gde ih ima toliko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 21 sati, zemunac72 je napisao:

kazne za prosecnu brzinu kasne 6 meseci,kod obrade. Tako da ne pomislite ako prodje mesec dva,da nece stici. Trenutno je zavrsena obrada decembra 2022,pokrenuta je analiza Januara. Softver sam prepoznaje tablice,tek ako iz nekog razloga to ne uspe,a desava se,sluzbenik gleda fotografije. Slikanje samo sa prednje strane. Moja firma odrzava portale i softver.

 

 

Puštam ti tablice na SMS :D 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 24 minuta, ser je napisao:

Kad smo se dotakli toga, @zemunac72jel stvarno postoje tablice koje softver "preskace" ili je to samo mit?

 

Za ovo ne znam, za žutu traku u BG postoje - sistem mora da zna da prepozna razliku između taxija, hitnih službi i ostalih (neobeležena pandurska vozila npr.)

 

 

Promenio član zaludan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 13 sati, ser je napisao:

Kad smo se dotakli toga, @zemunac72jel stvarno postoje tablice koje softver "preskace" ili je to samo mit?

Mit,softver nista ne preskace. Preskace se kasnije,kada se utvrdi da je vozilo policije,ili vlade ili  poznajes AV pa se qrčiš...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i

Tolike pare ulupaste u opremu a nema da date pare za kaznu.

Što reče moj pokojni kolega, "ako si mangup da zagineš u kafani, budi mangup pa dođi ujutro na posao"

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja