Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem ČZ (Jawa) 175 sport, model 477

Recommended Posts

  • Marko, 213 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Pozdrav svima!
Imam kompletnu ČZ 175 sport, ali nije obuhvaćena ostavinskom raspravom i skuplja prašinu. Da li neko možda ima neku rasturenu, pokvarenu ali legalnu, uz pomoć koje bih u kombinaciji sa mojim delovima napravio jednu kompletnu?

 

Već sam izvrteo sve moguće oglase, ima tih motora puno ali su svi bez papira itd.


Hvala unapred

Kontakt tel 061/132-6400

1.jpeg

Promenio član markovisacki
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 791 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Upravo tako. Mora da se posuduje overen ugovor o kupovini motora. Na osnovu kojeg se pokreca dopuna ostavinskog resenja. Pise se zalba sudu iz mesta odakle je vozilo. I sud pokrece ostavinsku raspravu, neko od rodbine mora da se odazove i na rocistu se utvrdjuje da je vozilo kupljeno od preminulog tad i tad.  Ili da je neko od rodbine prodao vozilo. Sa tom presudom se dalje ide u proceduru registracije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Paracin

Tako je, ne odustaj lako. Kako je moja isla kada sam "ubo" ugao varnice... Auuuu to je bila formula, ove 350 nije videla:jee:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 213 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Ne može da se uradi. Verujte mi motor je kod mene već 12 godina i sve sam pokušao. Jedini naslednik ima 75 godina, živi na drugom kraju Srbije i ne zanima ga apsolutno ništa u životu, a kamoli dopuna ostavinske rasprave.

Da stvar bude gora, ja sam taj motocikl uzeo radi svog oca koji je 1969 kupio takvu novu u radnji i vozio je do 1974. U međuvremenu je izgubio saobraćajnu, motor je rasturen a nikakvu potvrdu o vlasništvu nemamo. Onda sam se uredno obratio MUP-u Srbije, koji nas je spojio sa lokalnom upravom gde je motor bio registrovan, podneli smo zvaničan zahtev za potvrdu o vlasništvu, i dobili zvaničan odgovor da nemaju ništa u svom arhivu jer je previše vremena prošlo od 1974. Tako da sam faktički ostao bez papira za 2 motocikla. Već mi je od cele muke svega preko glave (Vukao sam nepokretnog čoveka da potpiše zahtev u MUP itd) i dobio veliko ništa. Imam osecaj kao da pokusavam da registrujem ukradeni Z1 900, a ne bezvredan ČZ koji je moj otac kupio nov u Robnoj Kući Beograd 1969. godine

Promenio član markovisacki
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Žao mi je cijele situacije.

Motor je prekrasan. Imao sam nekada davno 2 takve. Ne odustaj.

Mislim da bi dobar odvjetnik to sredio vrlo lako, a sam mislim da nećeš nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja