Jump to content

Moto Zajednica

Univerzalni merac brzine(brzinomer)

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Peda atv 200

Zdravo svima skoro sam kupio univerzalni merac brzine za kvad koji posedujem.Merac he 3 pina odnosno ima tri zice za povezivanje.Ne znam kako da povežem zice koje dolaze od motora odnosno od sata sa zicamo od brzinomera.Na kablu od brzinomera imam crnu,plavu i braon zicu a zice sa kojima trebam da spojim su zelena,crno-bela i crvena.Znam da je zelena zica koja dolazi od sata za masu.Probao sam da spojim kako sam naso po netu i spojio sam (braon i crvenu),(crnu i zelenu) i (plavu i crno-belu).Kada je tako spojeno lampica na na samom brzinomeru svetli znaci da dolazi stuja ali i dalje ne pokazuje nista na satu.Brzinomer se montira kod zadnjeg zubcanika.Mislim da je on dobar jer mi se jednom desilo da je merio ali nije radio lepo mesa brojeve cas pokaze 100 cas 40 i tako dalje.Molim za pomoc ako neko zna!

Screenshot_2023-06-17-17-46-49-825-edit_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

To je ustvari induktivni senzor tj prekidac. Daj neku bilo kakvu oznaku ako ima. Plava na njemu je minus/masa to je sigurno. Braon bi trebala da je plus a crna signal.

Ima dva tipa tih senzora, PNP i NPN, i to je pitanje da li imas pravi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Peda atv 200

Ne znam da li su mi na zubcaniku potrebni neki magneti da bi brzinomer merio brzinu odnosno taj induktivni senzor

 

Promenio član dimitrije528

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1907 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nešto slično sam imao na Skarabeu... fabrički merač brzine, sa tri žice je bio fiksiran na čizmi amortizera, i merio "prolazak" šrafova koji drže disk, i tako očitavao brzinu. Sve fabrički. Ne znam kako ide povezivanje sa drugim čitačem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
5 hours ago, Blaza said:

Nešto slično sam imao na Skarabeu... fabrički merač brzine, sa tri žice je bio fiksiran na čizmi amortizera, i merio "prolazak" šrafova koji drže disk, i tako očitavao brzinu. Sve fabrički. Ne znam kako ide povezivanje sa drugim čitačem...

Da upravo moze glava vijka na lancaniku, da mu bude okidac. Mada mislim da se uz univerzalni senzor dobija i magnetna vijak glava.

Ovih senzora ima 100 vrsta, sa raznim kombinacijama izlaza na pinovima konektora, za razne brzinomere. Tako da je corav posao te kombinacije probati na pinovima, mislim da moze da crkne ako negde dobije pogresan dovod sa +12v. Posle se cudis sto ne radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 902 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ovo ti je senzor za univerzalne brzinometre. Uz njega idu i 4 magneta koja se montiraju na zupčanik. Bitno je i kako orijentišeš magnete. Onda u univerzalni brzinometar mora da uneseš obim točka. Treba da uneseš i broj magneta, i koliko cilindara ima motor, ako želiš da ti radi i obrtaljka.

Ne mogu da tvrdim, ali sam prilično siguran da ovaj senzor ne može da radi na fabričkim brzinometrima, sem ako ga ne kačiš na neke kineske motore, pa se desi da mogu da se upare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja