Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

jupiiiiiiiiiiiii :D koji god da uzmeš, super ... taman nam treba linijski sudija za ATvsST da ide sa nama i za#ebava i jedne i druge 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Dobri motori, al preskupo za drndanje. Jebo 116 kg, bitan je rock n roll :moto3:

 

probao sam sa afrikom pa sam se usro :(

 

probao sa cr-om pa se nisam snasao sa 2t

 

probao zolijevog exc 525 i raspametio se :)

 

 

 

 

 

 

jupiiiiiiiiiiiii :D koji god da uzmeš, super ... taman nam treba linijski sudija za ATvsST da ide sa nama i za#ebava i jedne i druge 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

 

jbg brate znas da mi voznja slabo ide moracete da me cekate ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

jupiiiiiiiiiiiii :D koji god da uzmeš, super ... taman nam treba linijski sudija za ATvsST da ide sa nama i za#ebava i jedne i druge 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

jbg brate znas da mi voznja slabo ide moracete da me cekate ;)

 

tebe samo da odučimo od ružne navike da jedeš bumbare i pčele dok voziš na offroadu i nema problema 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

jupiiiiiiiiiiiii :D koji god da uzmeš, super ... taman nam treba linijski sudija za ATvsST da ide sa nama i za#ebava i jedne i druge 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

jbg brate znas da mi voznja slabo ide moracete da me cekate ;)

 

tebe samo da odučimo od ružne navike da jedeš bumbare i pčele dok voziš na offroadu i nema problema 1moto3.gif

 

nema voznje bez jela, za off je potrebna snaga, sto bi cekao da pcela napravi med kad mogu nju odma da pojedem ?:D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

to se zove skil... ja hvatam samo neke obične bube, nikako pčelu da navatam ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

to se zove skil... ja hvatam samo neke obične bube, nikako pčelu da navatam ...

 

Svasta covek nauci po forumima ...male tajne velikih majstora enduro vestine !

 

Kad sad nisam umro od smeha , nikad necu :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6306 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Danas mi motor izbacio ulje na semeringu osovine lancanika (pretpostavljam da je tu, jos nisam rasturio da vidim tacno mesto) u sred planine. Imao sam veliku srecu sto sam stao da odmorim, pa sam video sta se desava, inace bi bilo svasta, sledecu sezonu bi proveo na bicikli. A veliku nesrecu sto sam se nasao prilicno daleko od prohodnog puta za kombi, pa sam gurao motor po gudurama do puta, umal' dusu da ispustim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Danas mi motor izbacio ulje na semeringu osovine lancanika (pretpostavljam da je tu, jos nisam rasturio da vidim tacno mesto) u sred planine. Imao sam veliku srecu sto sam stao da odmorim, pa sam video sta se desava, inace bi bilo svasta, sledecu sezonu bi proveo na bicikli. A veliku nesrecu sto sam se nasao prilicno daleko od prohodnog puta za kombi, pa sam gurao motor po gudurama do puta, umal' dusu da ispustim :)

 

Moguce je da si provukao neku granu ili zicu ispod lancanika pa je semering odran. Drugi uzrok

moze biti samo pretezanje lanca, ipak DRZ ima lep hod zadnjeg tocka...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

A moze biti i da je semering jednostavno istrulio, propao, doslo mu vreme za menjanje

Zar ne bi od pretegnutog lanca prvo trebao lezaj ( te osovine da strada, pa onda tek semering )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Drznuo se drz da te zajebaje.. sram ga bilo..

 

Taraba te nikad nebi ostavila u bespucu..jeli tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Danas mi motor izbacio ulje na semeringu osovine lancanika (pretpostavljam da je tu, jos nisam rasturio da vidim tacno mesto) u sred planine. Imao sam veliku srecu sto sam stao da odmorim, pa sam video sta se desava, inace bi bilo svasta, sledecu sezonu bi proveo na bicikli. A veliku nesrecu sto sam se nasao prilicno daleko od prohodnog puta za kombi, pa sam gurao motor po gudurama do puta, umal' dusu da ispustim :)

 

To je poznat problem sa DRZ-ovima prvih par godina.

Mislim da u FAQ na TT postoji rešenje.

Baci pogled i ovde

 

 

Probaj google za *DRZ Counter Shaft Sprocket Loctite Fix*

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

A moze biti i da je semering jednostavno istrulio, propao, doslo mu vreme za menjanje

Zar ne bi od pretegnutog lanca prvo trebao lezaj ( te osovine da strada, pa onda tek semering )

 

Na srecu mnogih, prvo semering ode, onda peta brzina pa tek onda lezaj! Tako iskustvo kaze ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6306 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ama ljudi ostavite se mog lanca, nije bio pretegnut, pa ne vozim motor od juce majku mu :)

 

Ilajdza, u pravu si, to im je fabricka greska ako tako moze da se nazove. Nasao sam vec resenje. Ima tu jedna biksna koje ide izmedju semeringa i osovine, ona je zardjala, pa podeljala semering. Nju pravim od prohroma, tako da sa tim i stavljanjem locktite-a valjda vise necu imati problema. Ostaje mi jos samo da nadjem semering.

 

Inace meni matica nije bila otpustena jer postoji osigurac koji ovaj tip na snimku nije namestio kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ama ljudi ostavite se mog lanca, nije bio pretegnut, pa ne vozim motor od juce majku mu :)

 

Ilajdza, u pravu si, to im je fabricka greska ako tako moze da se nazove. Nasao sam vec resenje. Ima tu jedna biksna koje ide izmedju semeringa i osovine, ona je zardjala, pa podeljala semering. Nju pravim od prohroma, tako da sa tim i stavljanjem locktite-a valjda vise necu imati problema. Ostaje mi jos samo da nadjem semering.

 

Inace meni matica nije bila otpustena jer postoji osigurac koji ovaj tip na snimku nije namestio kako treba.

 

Dobro, pricamo u globalu sta se zbiva. DRZ ima tako nekih sitnih gluposti, ne samo u ranim godinama vec i kasniji primerci... treba samo konsultovati ThumperTalk ili slicne sajtove... Jesi siguran da treba da stavis biksnu od tvrdjeg materijala nego sto je osovina? Semering bi trebao da je standardni, tako da to ima u da se

kupi, procitaj oznaku pa u shoping...

 

P.S. jesi siguran da nisi pretegao lanac :nanana::jee::lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6306 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

U pravu si, ima nekih fabrickih propusta, skoro sve sam ih otklonio, mislim da mi je ovo poslednje. ThumperTalk sam proucio u sitna crevca sto se tice DRZ-a, nema boljeg foruma, jedino je steta sto je americki, posto su oni dosta zamlaceni :)

 

Biksna je vec od tvrdog materijala, od celika je pa jos cementirana. Ta cementacija zardjala, pa te neravnine podeljale semering. A to nije klasicna biksna, deo koji se oslanja na osovinu ima o-ring gumicu, tako da je samo ona u dodiru sa osovinom, a siri deo biksne dihtuje semering. Nju su u stvari ubacili da bi mogla da se menja kad semering napravi urez, jer da je nema urez bi bio direktno na osovini lancanika kao sto je bio kod svih motora do sada koje sam imao. A oko osovine ide debela o ring gumica koja nema sanse da se ureze u osovinu.

 

Dobro resenje, samo los materijal, trebali su bolje da ga zastite od rdje i bilo bi sve ok.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

malo sa ovo nedeljne voznje po stazi. CRka nazalost nije izdrzala blato od pola metra dubine :( koje sam morao prodjem do i od staze, ali ono sto je doslo na prikolici je letelo ko ludo. Enduro moze opusteno jer je i do staze kroz oranje trebalo doci

post-2799-0-42571000-1295545555_thumb.jpg

post-2799-0-13223300-1295545572_thumb.jpg

post-2799-0-62057600-1295545581_thumb.jpg

post-2799-0-47349100-1295545595_thumb.jpg

post-2799-0-38235000-1295545610_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3634 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Gledah da zamenim moje gume za T63 ali izgleda da nema prednja u dimenziji 100/90 19 ili mozda ima. Sta onda da uzmem u tom rangu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja