Jump to content

Moto Zajednica

Pegaso 650 1998 stuca

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Pozdrav. Motor pri obrtajima vecim od 4000-4500 stuca, kao da se gusi, da li je neko imao taj problem i kako ga je resio? Karburator je sredjen, slavina nije zapusena, nov filter vazduha. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Ja sam ga kupio u decembru, ovo mi je prvi motor. Bio je kod majstora vec je sredjen karburator i nov frajlauf stavljen i svasta jos da ne nabrajam, ulozio sam jos koliko sam ga platio i sad izadjem da se provozam i stuca... razocarao sam se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65
1 hour ago, g0ja021 said:

Pozdrav. Motor pri obrtajima vecim od 4000-4500 stuca, kao da se gusi, da li je neko imao taj problem i kako ga je resio? Karburator je sredjen, slavina nije zapusena, nov filter vazduha. 

Pazi za taj filter vazduha,ako je papirni, onda je moguce da ga on gusi.To ti kazem iz dugog iskustva sa Pegasom.Ja sam napravio filter vazduha od sundjera za filtere,i motor je prodisao.Postoje i ovi skupi K&N,perivi,iste mere kao i obican papirni,ali kao sto rekoh,skupi su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650
WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for Aprilia Pegaso 650 Garda 1998 - 2000 HiFlo Air Filter at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

 Ovakav sam kupio, bas za njega kao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65
2 minutes ago, g0ja021 said:
WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for Aprilia Pegaso 650 Garda 1998 - 2000 HiFlo Air Filter at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

 Ovakav sam kupio, bas za njega kao

Taj sa slike je papirni.Po meni,nepouzdan jer gusi motor.Pogledaj jos airbox,da nije negde progoreo i uvlaci visak vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne diraj vazdušni filter, takav je kakav je fabrički je i s njim mora da radi perfektno, nego ja bi tu najradije promenio majstora, taj očigledno ne zna da napravi karburator, odnesi to nekom krštenom majstoru.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650
Pre 12 sati, Disko Nindža je napisao:

Ne diraj vazdušni filter, takav je kakav je fabrički je i s njim mora da radi perfektno, nego ja bi tu najradije promenio majstora, taj očigledno ne zna da napravi karburator, odnesi to nekom krštenom majstoru.
 

Preporuci nekog. Vec je bio kod krstenog majstora po preporuci, i moje misljenje je da ovaj majstor radi svoj posao jako dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 11 minuta, g0ja021 je napisao:

Preporuci nekog. Vec je bio kod krstenog majstora po preporuci, i moje misljenje je da ovaj majstor radi svoj posao jako dobro.

MCM racing, abarth_maniac, Bokilic...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 14 sati, Disko Nindža je napisao:

Ne diraj vazdušni filter, takav je kakav je fabrički je i s njim mora da radi perfektno, nego ja bi tu najradije promenio majstora, taj očigledno ne zna da napravi karburator, odnesi to nekom krštenom majstoru.
 

Ovde nisi u pravu jer sam i ja imao isti problem sa Hiflo filterom, suvise redak i imao je visak vazduha i te simptome sto je kolega @g0ja021 naveo, oblozio ga skoc brajtom u jednom sloju i motor proradio normalno. 

 

edit: stari filter bio Champion i radio motor lepo, kada sam stavio novi Hiflo pocelo tako da je do njega bilo 100%.

Promenio član bdada
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Života mi, prvi put čujem za ovakav slučaj sa Hiflo filterima, ja ih sam ih oduvek koristio na svim motorima i nikad problem :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne samo u četvorocilindraše, stavljao sam ih i u dvocilindraše, GS500, CB500, GPZ.

Mada nisu ni svi četvorocilindraši imuni na loš vazdušni filter, recimo Bandit 600 je osetljiviji na zaprljan vazdušni filter od ostalih četvorocilindraša, 

kad sam ga kupio, posle nekog vremena je imao rupu iliti "flat spot" kako kažu braća englezi negde na 7000 obrtaja, bio sam ubeđen da su karburatori u pitanju, al ajd da proverim prvo vazdušni filter, nije bio nešto jako prljav, al reko promeniću ga svakako, ko zna kad je menjan, i kada sam stavio novi filter (Hiflo) problem nestao.

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65
3 hours ago, g0ja021 said:

Preporuci nekog. Vec je bio kod krstenog majstora po preporuci, i moje misljenje je da ovaj majstor radi svoj posao jako dobro.

Preporucio bih ti majstor Bokilica.Pre nekoliko godina mi je radio servis na Pegasu,i upozorio da mi ne valja vazdusni filter koji je bio nov.Razbusio ga je na vise mesta da bi dobio vise vazduha i to je dobro funkcionisalo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650
Pre 5 sati, bdada je napisao:

Ovde nisi u pravu jer sam i ja imao isti problem sa Hiflo filterom, suvise redak i imao je visak vazduha i te simptome sto je kolega @g0ja021 naveo, oblozio ga skoc brajtom u jednom sloju i motor proradio normalno. 

 

edit: stari filter bio Champion i radio motor lepo, kada sam stavio novi Hiflo pocelo tako da je do njega bilo 100%.

Hvala na odgovoru. Probam pa javljam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650
Pre 7 sati, Disko Nindža je napisao:

MCM racing, abarth_maniac, Bokilic...

U mcm je i bio tako da ne verujem da je do majstora problem :D otvorio sam ovu temu da se raspitam da nije neko imao slican problem jer mislim da je sitnica neka. Probacu da vratim stari filter vazduha pa da proverim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 7 sati, nenada je napisao:

Preporucio bih ti majstor Bokilica.Pre nekoliko godina mi je radio servis na Pegasu,i upozorio da mi ne valja vazdusni filter koji je bio nov.Razbusio ga je na vise mesta da bi dobio vise vazduha i to je dobro funkcionisalo.

Cisto sumnjam da je bokilic razbusio vazdusni filter, mozda air box, ali filter ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 3 sati, g0ja021 je napisao:

U mcm je i bio tako da ne verujem da je do majstora problem :D otvorio sam ovu temu da se raspitam da nije neko imao slican problem jer mislim da je sitnica neka. Probacu da vratim stari filter vazduha pa da proverim.

Jbg, nisam lično sarađivao s njima ali sam sve najbolje čuo o njima, i na forumu a iz iskustva drugara koji su tamo nosili motore.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65
On 4/22/2023 at 9:59 PM, aca-pn said:

Cisto sumnjam da je bokilic razbusio vazdusni filter, mozda air box, ali filter ne.

Samo ti sumnjaj,ja sam se sa takvim filterom neko vreme slatko navozao.Nije razbusio papir u filteru vec metalnu  mrezu sa obe strane filtera,da bi isti lakse uvukao vazduh.Dao je savet da se kupi neki kvalitetnij filter.Tvoja sumnja je pomalo uvredljiva,sta to znaci,da izmisljam,lazem? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

To znaci da se nisi lepo izrazio, jer kao sto si sada napisao nije rasbusio filter nego metalnu mrezu na njemu (a filter je u stvari taj papir, mreza je samo zastita papira). Rekao sam da je nemoguce da je razbusio filter jer znam da je dobar majstor i da sigurno tako nesto ne bi uradio, jer kad se izbusi filter, je isto kao i da ga nema. 

Reagovao sam zato sto bi mozda neko pomislio da je resenje problema busenje kompletnog filtera, sto bi bilo pogubno za masinu vrlo brzo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja