Jump to content

Moto Zajednica

Pegaso 650 1998 stuca

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65
14 hours ago, aca-pn said:

a filter je u stvari taj papir, mreza je samo zastita papira)

Da,ali taj deo filtera,ta metalna mreza uopste nije za podcenjivanje, jer ume da bude gusta i da znacajno sprecava dovod vazduha i tako  gusi motor.Uzgred,malo je zakacio i papir,ali nema veze.Inace,momak koji je pitao za pomoc neka slobodno  improvizuje,ima tu par mogucnosti za proveru,na primer, neka izbaci filter na kratko da vidi da li ce tad motor da se opet gusi na tim obrtajima koje je naveo.Moze i da se proba sa parcetom zenske najlon carape, preko ulaza za vazduh na airboxu da postavi i zategne carapu koja sprecava ulaz prljavstine.Ja sam to isprobao,deluje ,ali se carapa jako brzo napuni prljavstinom.Na kraju, iz originalnog filtera sam izbacio papir i oko spoljne mreze stavio sunjdjer(ne obican, vec sundjer predvidjen za filtere) koji je uz to periv.Sada je trajan,kada se isprlja,operem ga,i to je to.Naravno,svaka kombinacija filtera  moze da trazi malo stelovanje na srafu za mix vazduh- benzin na karburatoru. Sve ovo navedeno podrazumeva da je majstor pre svih provera dobro nastelovao karburator.Nadam se da ce ovo pomoci kolegi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1773 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Pre recimo 40 godina izašao je članak u SAM-u gde su analizirali uzroke habanja motora. Vazduh i čestice u vazduhu su ubedljivo vodile sa 98%. Ostalih 2% je bilo usled trenja metal o metal.

Filter je veoma bitan i zamena sa "protočnijim", ako je iste površine, smanjuje vek motora.

Papirni filteri su manje protočni, ali bolje filtriraju od KN-a, sunđera ili najlon čarape ;)

Ako se motor "guši" i sa novim filterom, to se rešava položajem iglice i zamenom dizni. Naravno preduslov je dobra kompresija i uštelovani ventili.

Ako fali snage kupi se jači motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Pozdrav. Probao sam i sa starim filterom i opet isti problem. Izmerio sam punjenje akumulatora i u redu je. Sve u svemu ide nazad kod majstora kad ugrabim vremena da mu oteram pa cemo onda znati sta je tacno. :) ovom temom sam samo pokusao da skratim sebi "muke" jer sam jedva cekao da pocnem da se vozam ali me nece :D  hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Svasta sam pokusavao i dalje je stucao, na kraju sam rasturio motor i video da je kompresiona karika pukla na komadice i da su kanali na klipu prosirivani na 2,5 2,5 4mm. Tako da sad trazim karike u tim dimenzijama koje bi odgovarale ili klip i karike u kompletu original. Ako neko moze da me spasi svaki savet mi je dobrodosao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja