Jump to content

Moto Zajednica

Хорус панталоне

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: Yamaha XT 125 R

Интересује ме, је л је неко имао искуство са панталонама из Хоруса, модел са слике, и ако је имао како су се показале на мотору

Screenshot_20230421-170936_Chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 351 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Imam ja ove pantalone. Ne znam sta te zanima? Nisu ovo moto pantalone. Nemaju nikakvu zastitu a ni mesto gde bi se ubacili stitnici. Imaju pojas pozadi podignut i onako su komotne za nosenje, ne zuljaju nigde i sta znam, onako, nista spec, sto kazu ovi mladji:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: Yamaha XT 125 R

Питам из разлога што је Хорус, једном приликом навео да су ове панталоне, погодне за вожњу мотора. Ја тражим неке које бих могао да носим на мотору, као и у слободно време, а и за 125-ицу ми не требају неке ултра панталоне. Занима ме ако си ти возио некад у њима, како су се показале са ветром?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Pa takvom logikom su svake pantalone pogodne za vožnju motora samo je problem što nisu pogodne za onaj ružniji, što bi se reklo "ne daj bože" deo vožnje i ne radi se tu samo o vetru. Reče ti kolega, nisu to moto pantalone a za 125-icu ti trebaju iste pantalone kao za bilo koji motocikl, izrađene od materijala koji mogu u što većoj meri da te zaštite, sa svim pripadajućim protektorima.

Ne potcenjuj taj motor koji voziš i kupi sebi propisnu moto opremu. Jeste skupo, znamo to svi ali jbg, takav je hobi/sport.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: Yamaha XT 125 R

Хвала на савету, занима ме само онда мишљење о ЛС2 панталонама, као и генерално о тој марки.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako su od kordure kao što piše onda i nisu tako loše, bar za klizanje, obične farmerke se dezintegrišu momentalno pri klizanju, a kordura ne,  e sad jbg, Horus pantalone nemaju protektore, tako da za udar je zaštita nula.
Ali relano za te pare (7-8000 din) možeš kupiti neke polovne prave moto pantalone u odličnom stanju i miran si.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750

I horus i enter imaju lepe pantalone (imam ih po nekoliko) - ali to nisu moto pantalone!

Nemaju homologaciju koju zastitna oprema mora da ima.

To su obicne pantalone od pamuka koje se zacas poderu na asfaltu.

 

Ovde imas sve to lepo objasnjeno:

 

ili ovde:

 

 

Promenio član Marko81
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 19 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: BMW F800ST

Imam horus vise modela,odlicne su ali nisu moto.

Od tih civilnih koje koristim i za voznu motora imam i jedne PREDATOR,nesto najblize moto pantalonama.

Vodoodbojne,povisene u pojasu pozadi,imaju dzep za protektore na kolenima cena negde oko 6500.

Nisam saznao kakav je konac,sav i materijal na klizanje i nadam se da necu ni saznati nikad :jee:.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Horus sam porucio i vratio sam ih. Izgledale su kao pantalone za portira a ne za motor. Ni blizu kvaliteta DIG ili Enter. To je bilo pre 4 god. Ovako bih poredjao po kvalitetu. DIG, Enter, Horus. Po ceni:Horus, Enter, DIG. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2016 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja nosim Horusove crne vec drugu sezonu i zadovoljan sam.

Dobre su za toplije vreme i za voznju po gradu, za do kafica i sl. eventualno tu negde okolo do 30-tak km normalne voznje...

za sve preko toga i neku ozbiljniju voznju ili peglanje, ide koza...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Onda je stvar mode i utiska. Znam da je Enter bilo nemoguce poruciti, tipa zvao sam maja a rekli su mogu tek za septembar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 325 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Mislim da Enter iz Slankamena šije i za DiG.Pre par godina kada sam bio kod njih u proizvodnji po pantalone ,takvu sam informaciju dobio od vlasnika Entera 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Imam četiri para "Enter" pantalona (tri običnih i jedne takozvane moto).

Jedne od njih nosim skoro svakodnevno već šest godina, sve radim sa njima, (prljavo, masno, ....) bezbroj puta oprave i ni traga od oštećenja.

I sada kao prvog dana.

Jedino što bih našao zamerku je to, što je kroj crnih i "moto-maskirnih" pantalona (u veličini produženi xxl) dosta tešnji u nogavicama u odnosu na zelene i krem (kojot).

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
On 5/17/2023 at 10:11 PM, zika56 said:

Imam četiri para "Enter" pantalona (tri običnih i jedne takozvane moto).

Jedne od njih nosim skoro svakodnevno već šest godina, sve radim sa njima, (prljavo, masno, ....) bezbroj puta oprave i ni traga od oštećenja.

I sada kao prvog dana.

Jedino što bih našao zamerku je to, što je kroj crnih i "moto-maskirnih" pantalona (u veličini produženi xxl) dosta tešnji u nogavicama u odnosu na zelene i krem (kojot).

Ja isto vec trecu godinu ne izlazim iz Enter pantalona. Nemaju ni traga koriscenja skoro. Jedino mi je boja izbledela malo iznad kolena od sunca ali realno najbolje pantalone koje sam ikada imao. Kako po kroju tako i po kvalitetu. Otisao do njih licno. Uzeli mi mere i napravili savrsen fit. Porucicu jos jedne definitivno ali se dosta ceka sto dosta ljudi odbija. Samo da dodam ono sto su i ostali naveli. Nisu moto pantalone i ako imaju na kolenima dzepove za protektore i ojacanje od kordure mada ih cesto koristim na motoru leti jer ne prokuvam u njima.

 

On 4/22/2023 at 1:08 PM, Божидар said:

Хвала на савету, занима ме само онда мишљење о ЛС2 панталонама, као и генерално о тој марки.

Imam LS2 moto farmerke. Za razliku od Entera imaju daleko ozbiljniju zastitu. Ispod teksasa je aramid (ili kevlar kako neki vole da ga zovu) koji je otporan na trenje i toplotu. Problem sa ovim a i slicnim moto pantalonama je taj sto su za leto pretople. Kao da ispod pantalona imas 3/4 vuneni sorc sto meni leti jako smeta. Za prolece i jesen su ok. 

Generalno su neka srednja klasa opreme sto mozes i po ceni da vidis. Spanska kompanija ako se ne varam. U rangu Oxford, Bering, Modeka itd. U sustini ok odnos cena/kvalitet. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Motocikl: Dl 650/22

Enter kupio za motor, sada ih imam šest komada, najmanje vozim motor u njima a koristim ih za sve i svasta.

Jako udobne, prijatne, komotne pantalone (kao nekada farmerke).

Zadnje poručio zelene i dobio ih vrlo brzo, tako da ni  rok isporuke vise nije veliki.

Njihov kajs nosim, neuništiv je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 1200

Ja sam kupio u dig.rs - KINETIC GEN.2 COYOTE.

 

Nisu moto pantalone, ali dobro podnose vetar i blagu kišu.
Na kolenima imaju otvore da se ubaci univerzalni protektor, što sam i uradio.

Skroz udobno na motoru i za dnevne aktivnosti :) 

 

Savet za kupovinu:
Kupite da vam odgovaraju, neće se skupiti ili istegnuti ni u dužinu ni u širinu.

Moraju se prati da jasno naznačen način.

 

Ovo je sa njihovog sajta:

"Pantalone su šivene najkvalitetnijim Amann koncem koji između ostalog Ferrari koristi za unutrašnjost svojih vozila."

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Dobrodošli:

Youtube: https://www.youtube.com/@tuitamomotorom
Instagram: https://www.instagram.com/tuitamomotorom/

Facebook: https://www.facebook.com/tuitamomotorom

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja