Jump to content

Moto Zajednica

Voge SR 4 MAX/QJ 350 Fortress

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voge SR4 max

Ako nekoga interesuje nosač za kofer za SR 4, za 15 dana stiže u Platneru a cena je oko 16,500 din za marku shad, a u Moto bajku stiže  za dvadesetak dana kapin nosač i cena će biti oko 100 e.

Promenio član Sebica1984
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Pozdrav svima.

Malo da kazem o potrsnji posle nedelju dana voznje i 350 predjenih kilometara. Uz normalnu voznju da tako kazem potrosnja ne moze preci 3.2L cak moze biti i niža . Kad sam uzeo skuter potrosnja je bila 3.8 L i stvarno bih volio da znam sta je čovjek radio prije mene pa je toliko bila. Ja ga nisam ni malo stedio i vozio sam ga 80% kroz grad u vecini slučajeva sa suvozačem. Na slikama mozete vidjeti kilometrazu i potrosnju.

 

Sto se tice maksimalne brzine i ubrzanja mogu reci da sam vise nego zadovoljan.Znate svi da sam imao udes i covjek koji je isao iza mene kaze da je vozio 165 km/h(Audi A4 novije godiste) i da me nije mogao stici. To mi je rekao posto se sve zavrsilo sa srecnim krajem. Ja sam na satu najvise vidio 157 km/h. Po meni ni jedan skuter nije predvidjen za tu voznju.

Prije dva dana sam mjerio sa gps-som ali nisam vozio maximalno sto moze jer na skuteru je prednja desna atrana ostecena i ajrodinamika je svekoliko narusena. Čak su komadi plastike lećeli to jest čupali se.Takodje mozete vidjeti sliku brzine po gps-u.

Skuter je veoma stabilan i veoma lako se upravlja. Kocnice mnogo dobre. Bolje mnogo nego na Beverly i na X-max. Dva diska su mnogo bolje nego jedan 🤣 .

Sto se tiče udobnosti osrednja je i ima veoma dosta mjesta za dvoje sto je meni I potrebno. Tu se X max i Beverly ne mogu ni primaći. 

 

Sve u svemu jedan lijep, moderan, brz, stabilan i veoma konforan skuter za kratka putovanja i veoma dobar za gradsku voznju.

Vrijeme pred nama ce nam reci sto se tice pouzdanosti jer to za sada niko ne moze da kaze. 

Cijena Voge SR4  u Crnoj Gori je 6 900 eura novija verzija sa el. Vizirom , grijacima rucki, sjedista itd. 

Honda ADV je 8 290 eura sa smart koferom.

Yamaxa X Max je 7400 eura-osnovna verzija a teck oprema je tacno 8 000 eura.

Beverly 300 je malo skuplji nego prosle godine i kosta 5890 eura ali bez vizira koji je sada nepuno 200 eura! Posjetio sam juce sve prodajne salona tako da su ove cijene tačne!

Bez ikakvog foliranja i lazi rekao sam onako kako sam ja vidio ovaj skuter Voge SR4 i nadam se da sam bar nekome olaksao ako se lomio da ga kupi ili ne! Pozdrav 😊 

 

 

20240507_131018.jpg

20240504_235353.jpg

20240503_151644.jpg

Screenshot_20240504_172010_Speedometer.jpg

20240503_151651.jpg

20240502_152405.jpg

20240502_152353.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Biće interesantno za znati koliko će da koštaju plastike za zamenu, i za koje vreme će stići.

 

A zanimljivo, u CG ( https://www.kymco.me) imaju i Kymco Downtown GT, za 6.490,00 € i XCiting VS 7.490,00 €. Ovaj prvi nema kod nas, a drugi je jeftiniji nego ovde.

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Boza_kg , da li mozes da uporedis Voge sr4 sa XCiting VS? Iskreno meni se vizuelno vise svidja Kymco.

 

Za 20 dana stižu plastike i javljam cijenu sa ugradnjom to jest zamjenom.

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica
pre 18 minuta, Nenad_Niksić je napisao:

Za 20 dana stižu plastike

Ako ovo ispoštuje uvoznik skidam kapu. Iskreno mislim da si među prvima u regionu koji testira ono čega se svi plaše kada su kineski motori/skuteri u pitanju. Hebo potrošne delove, kada se nešto od plastike pokarabasi tu nastaju muke pronaći itd. E ako tu imaju dobru logistiku, više stvarno ne vidim prepreku da se ne nabavi neko ovakvo sokoćalo.

Kolegu su iz ATV Nautike zavlačili za njegov Sr4 prošle godine jer su izgleda pravili račun bez krčmara, prodali motore, a adekvatan alat nisu nabavili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sve se slažem sa kolezom @vucko23. Iskustvo nas na žalost opominje da se lako može opeći na priču "stiže sve za 15-20 dana", a da to bude u praksi skroz drugačije. Ili još gore, da ako je motorin jeftiniji od konkurencije u prodaji, da su mu zato servisi, rezervni delovi, a pogotovo plastike preskupe.

Ja sam se zato i ufatio za Kymco. Kad mi je stradala felna, novu sam dobavio za 10 dana, i koštala podnošlivih 200€. Ali je to zato što ima čovek koji nezavisno dobavlja nove delove. Da sam išao preko ovlašćenog servisa - em je sporije, em je skuplje...

 

Navijam zato za @Nenad_Niksić, da ti ispune obećano i pride da to ne bude papreno :)

A što se tiče Voge sr4 sa XCiting VS, nemam ni jedan, pa ne mogu da sudim :) Ali smatram da je to ista klasa takoreći. Kymco ima mnogo dužu tradiciju, pa šta se kome više sviđa ili šta više preferira.

 

Evo jedan uporedni test BMW C400 vs XCiting stariji model, na pr.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voge SR4 max
Pre 9 sati, Nenad_Niksić je napisao:

Pozdrav svima.

Malo da kazem o potrsnji posle nedelju dana voznje i 350 predjenih kilometara. Uz normalnu voznju da tako kazem potrosnja ne moze preci 3.2L cak moze biti i niža . Kad sam uzeo skuter potrosnja je bila 3.8 L i stvarno bih volio da znam sta je čovjek radio prije mene pa je toliko bila. Ja ga nisam ni malo stedio i vozio sam ga 80% kroz grad u vecini slučajeva sa suvozačem. Na slikama mozete vidjeti kilometrazu i potrosnju.

 

Sto se tice maksimalne brzine i ubrzanja mogu reci da sam vise nego zadovoljan.Znate svi da sam imao udes i covjek koji je isao iza mene kaze da je vozio 165 km/h(Audi A4 novije godiste) i da me nije mogao stici. To mi je rekao posto se sve zavrsilo sa srecnim krajem. Ja sam na satu najvise vidio 157 km/h. Po meni ni jedan skuter nije predvidjen za tu voznju.

Prije dva dana sam mjerio sa gps-som ali nisam vozio maximalno sto moze jer na skuteru je prednja desna atrana ostecena i ajrodinamika je svekoliko narusena. Čak su komadi plastike lećeli to jest čupali se.Takodje mozete vidjeti sliku brzine po gps-u.

Skuter je veoma stabilan i veoma lako se upravlja. Kocnice mnogo dobre. Bolje mnogo nego na Beverly i na X-max. Dva diska su mnogo bolje nego jedan 🤣 .

Sto se tiče udobnosti osrednja je i ima veoma dosta mjesta za dvoje sto je meni I potrebno. Tu se X max i Beverly ne mogu ni primaći. 

 

Sve u svemu jedan lijep, moderan, brz, stabilan i veoma konforan skuter za kratka putovanja i veoma dobar za gradsku voznju.

Vrijeme pred nama ce nam reci sto se tice pouzdanosti jer to za sada niko ne moze da kaze. 

Cijena Voge SR4  u Crnoj Gori je 6 900 eura novija verzija sa el. Vizirom , grijacima rucki, sjedista itd. 

Honda ADV je 8 290 eura sa smart koferom.

Yamaxa X Max je 7400 eura-osnovna verzija a teck oprema je tacno 8 000 eura.

Beverly 300 je malo skuplji nego prosle godine i kosta 5890 eura ali bez vizira koji je sada nepuno 200 eura! Posjetio sam juce sve prodajne salona tako da su ove cijene tačne!

Bez ikakvog foliranja i lazi rekao sam onako kako sam ja vidio ovaj skuter Voge SR4 i nadam se da sam bar nekome olaksao ako se lomio da ga kupi ili ne! Pozdrav 😊 

 

 

20240507_131018.jpg

20240504_235353.jpg

20240503_151644.jpg

Screenshot_20240504_172010_Speedometer.jpg

20240503_151651.jpg

20240502_152405.jpg

20240502_152353.jpg

Au prijatelju svaka ti čast kako držiš tako nisku potrošnju, ja ovaj moj ne mogu da spustim ispod 4,4 litre kako god ga vozio, a da ne pričam da kada sam išao jedan deo autoputem potrošnja je išla i na preko 5 litara. Izgleda da mora da ga vozim baš penzionerski da bi pala još potrošnja. A što se tiče krajnje brzine nije mogao ići brže od 145 km. Izgleda da ću morati malo da popričam sa serviserima zašto je to tako.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voge SR4 max
pre 2 minuta, Sebica1984 je napisao:

Au prijatelju svaka ti čast kako držiš tako nisku potrošnju, ja ovaj moj ne mogu da spustim ispod 4,4 litre kako god ga vozio, a da ne pričam da kada sam išao jedan deo autoputem potrošnja je išla i na preko 5 litara. Izgleda da mora da ga vozim baš penzionerski da bi pala još potrošnja. A što se tiče krajnje brzine nije mogao ići brže od 145 km. Izgleda da ću morati malo da popričam sa serviserima zašto je to tako.

 

IMG20240411160854.jpg

IMG20240411160848.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To što piše na boardu nije baš merodavno. Potrošnja se meri metodom od čepa do čepa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voge SR4 max
pre 4 minuta, boza_kg je napisao:

To što piše na boardu nije baš merodavno. Potrošnja se meri metodom od čepa do čepa.

Evo danas sam ga tankao i na pređenih 180 km je stalo tačno 8 litara. Na bordu mi je pokazao potrošnju od 4,4 litre. A svaki put kad sipam sipam ga do čepa pun, još da malo i prelije :)

Promenio član Sebica1984

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To je OK potrošnja za taj skuter, rekao bih. Malo mi je sumljivo to kod kolege iz CG, pa ko velim da proveri da li računjaljka ne lagi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Meni c400gt

3,8 l na 100km  skoro stalno

4,1 l/100km  najviše što sam video 

 

nema kofer, ima vizir veliki ,95 kg -sad ja 

 

edit

gorivo 95 oktana NIS

sam vozim 90%

grad sve

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mnogo ima i do stila vožnje. Ko voli da se (bespotrebno) zaleće, ubrzava naglo pa koči, arči gorivo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sr4max

Pozdrav svima , 

Ja nikada nisam merio potrošnju,jer mi je sigurno manja od auta. A cena benzina  koliko pratim uvek je u rastu. Da li si zadovoljan,da li si mu pronašao mane? Ja za ovih godinu i nešto nisam išao na neku dužu vožnju, samo po gradu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voge SR4 max

Pa na otvorenom troši više jer je uvek u višim obrtajima, sedište mu nije baš toliko udobno na dužim putovanjima i vibracije motora su malo veće kad ideš preko 120. Prenosi vibraciju na stopala i onda moraš da praviš češće pauze na tim dužim vožnjama da malo rastreseš noge. ( Najduža vožnja 350 km u danu) To su neke loše strane koje sam uočio ali zato ima mnogo više onih dobrih. Tako da u svakom slučaju nisam se pokajao što sam ga uzeo. 

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Iskreno, ovo mi se malo ne sviđa što čujem. Moj skuter ima samo 23 KS, i tek na oko 120 km/h (po njegovom satu) počinju vibracije... Očekivao sam više od ovog koji je dosta jači :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

Seo danas na Fort, pipnuo i štipnuo, majko moja plastike su za neki niskobudžetni skuter, 5500 evropskih nije džabe. Nadam se da je sr4 bolje urađen.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To sa doživljajem plastika je poprilično subjektivna stvar... Sve zavisi sa čime upoređuješ, tj. na šta si navikao.

Sećam se, kad sam kupio Agility, da sam bio sam pomalo razočaran. Izgledale su mi tad dosta jeftinije nego kod prethodnog Kymca iz 2011-te. Ali, evo nakon pune 3 godine eksploatacije, plastike nisu nigde ni izgrebane, niti polomljene, nit su se ispostile, niti izbledele, nit krckaju niti škripe...  Iste su takoreći kakve su bile i skroz nove, a još su i skidane su zbog menjanja elektronike i servisa, pa ponovo montirane.

Bitno je da su žilave i robusne.

 

Svako će naravno birati i ceniti ono što mu se sviđa pri kupovini, samo hoću reći ovo - oko je varljivo, a danas su nešto drugačiji materijali i farbe u odnosu na ranije godine, ali ne mora da znači da je kvalitet zato loš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

Taman da dopunim prethodnu objavu, juče sam bio u atv nautici i video Voge SR4. Bolji položaj sedenja, više mesta za noge kada se ispruže, bolji kvalitet izrade u odnosu na Fort. Jednostavno skuter je klasu iznad Forta i klasu ispod benkule c400, pa sad koliko je kome debeo novčanik.

Jedina stvar isporuka, kad će ga biti samo Bog zna jer ovim uvoznicima ne verujem ništa. Ovim putem da pozdravim momka iz Skuter centra sa kojim sam se čuo juče da pitam isključivo za okvirni datum isporuke Voge skutera, a onda dobio toliko polovičnih informacija o samom motoru. Kaže nije isti agregat kao u C400 jer ovi u BMW ne smeju da kažu da nije Loncin nego neka mala fabrika, a Voge je inače pravi i c400 njegova kopija... Ponudio novog beverlija, odbio sam, jer ganjam neku fotelju na dva točka, a Bev to nije. Spomenuh mu probleme sa hpe agregatima kod 300 i 400 modela, a on veli da onda biram skuter na osnovu iskustava sa foruma i to je bio onako krajnje ironičan razgovor. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja