Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw R25/3

Pozdrav svima. Ja se bavim restauracijama motora. Mozete pogledati moj kanal youtube kanal Oldtimers reborn. Tu mozete videti kako radimo. Ako volite stare masine nadam se da cete pogledati. Hvala i pozdrav

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Dobrodošao, ima lepih motora na kanalu. Samo proveri za onu vespu, to nikako nije 150 GS, možda je VBA.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw R25/3

Moguce . 2 je doterao covek kad bi ih gledao ovako rekao bi iste ali kad prostudiras skuter vidis da su svi veoma razliciti . Nisam imao dokumenta pa mozes misliti koja muka saznati sta radis..Verovao ili ne glavni problem je bila struja totalno im je razlicita veza na prekidacu na volanu a prekidac skoro isti pase . Doneo covek 2 ista bilo mu logicno da kupi. 2 ista prekidaca kaze imam 2 ista motora.. a oni 2 razlicite instalacije skroz sto je najgore donese. 3 el sxheme na papiru i sve 3 razlicite i nigde nepise da je meh u prekidacu drugaciji el veza . I nemozes svetla namestiti razzni problemi. Kazem ja njemu resio sam problem treba nam ovakav prekidac. Kaze on imam ja drugara el inzinjer da ga dovedem da pogleda premostice on.. Premostio je ceo svoj radni dan.. Dok objasnis ti sad nekom da to nece poleteti .. u svakom slucaju simpaticni skuteri voleo bi da znam sta je tacno al neznam motor otiso odavno ostade snimak. Ako si siguran da nije gs da promenim naslov na klipu.

chrome_screenshot_1680163706010.png

chrome_screenshot_1680163638197.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson 1300cm

Svaka čast, ovo je prava umetnost. Interesuje me kako ili gde uspevaš da povratiš sve niklovane elemente koje je već napala korozija? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Aftermarket delovi su sada široko dostupni, pogotovo za modele koji su se radili u velikim serijama, kao vespe. Ima specijalizovanih radnji napolju gde možeš pronaći sve (dobro, skoro sve) delove. Ja sam se ubio da za svoju vespu nađem majstore za nikleraj, ali tada ih nije bilo u prodaji, odnosno bilo ih je teško dobaviti do nas...

Promenio član zhex
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw R25/3

Hvala Demagistris. Prvo u Šimanovce na dehromiranje, pa na grubo brusenje da se skine stari hrom. Onda se pregleda deo, ako ima dubinske mnogo brusi se dokle moze . Ako je potrebno naneti metal varenjem na rupe. Onda ispolirati sto bolje moze pa odneti nazad u Šimanovce na hromiranje.. Pogledaj i druge snimke na kanalu videces postupke. Nije jeftino i ako deo moze da se kupi kao npr. Felna jeftinije je kupiti.. Sama priprema cesto kosta koliko i hromiranje. U Šimanovce mozes i rdjav deo da odneses da urade sve ali se ceka polirac i po mesec dana i cena je ..

Promenio član Oldtimers reborn
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson 1300cm

Sve jasno. Možeš li mi dati neki kontakt. Ja sam u Bgd a nekada sam se bavio sličnim stvarima pa bi hteo da se upoznamo i malo razmenimo iskustva. Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja