Jump to content

Moto Zajednica

Od koga kupiti polovan motor

Recommended Posts

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Lepo ti kaze bokilic, sa takvim stavom neces da nadjes motor. Takva vrsta kupovine bez opasnosti da se ispalis i da mozes da biras i boju modela koji hoces se obavlja u prodajnim salonima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Ovo je drugi put za godinu dana da trazim savet ovde na forumu.Prvo mi objasnjavaju da nisu svi prevaranti ,a posle da mnogo trazim pa sta usvari zele da kazu da ja nisam u pravu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ovo je drugi put za godinu dana da trazim savet ovde na forumu.Prvo mi objasnjavaju da nisu svi prevaranti ,a posle da mnogo trazim pa sta usvari zele da kazu da ja nisam u pravu

U principu jesi u pravu jer dajes svoj novac i razumno je da biras na sta ces taj novac potrositi,medjutim ljudi nisu mislili nista lose i jednostavno je takva priroda polovnih stvari da cak i pored sve dobre volje prodavca da ti ne uvali neki krs uvek moze nesto neplanirano da se pokvari,tako da gledaj da kupis motor u najboljem mogucem stanju da te nebi kojim slucajem ostavio negde na putu(ili nesto jos gore buduci da kupujes zujalicu) a boja ako ti se ne svidja prefarbaj ga,zameni nalepnice ili sta vec.

Dosta ljudi sa foruma koliko sam primetio rade sa motorima tako da si ih u neku ruku uvredio sa onim prevaranti itd. Kao sto nisu svi taksisti ludaci za volanom (ovo nije bas dokazano u praksi ;D,molimo doticne ,ako ih ima,da se ne uvrede) tako nisu ni svi prodavci motora prevaranti mada ih ima...

Inace sam u istoj situaciji kao i ti.Skupljam informacije da kupim svoj prvi motor i to sa smesnim budzetom od mozda nekih 2000 i to za neki putni enduro do 660cc za neka duza putovanja a totalni sam duduk za mehaniku pa ti vidi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Nije mi bila namera da vredjam nikoga samo sam iskren.Razumem da i jludi koji uvoze motore neznaju sve o tim motorima ali zasto svaki ima istu pricu.Zar nije postenije kada kupujes od nekoga da ti kaze gledaj vozi u servis pa vidi ,a ne odma neka prica u odlicnom stanju servisiran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

U tom slucaju povedes nekog majstora koji se razume bolje od tebe, pa neka ti on ukaze na mane i vrline primerka koji gledas. Ali u svakom slucaju kupovina bilo koje polovne stvari je macka u dzaku, nekada ni sa novim ne znas sta te ceka. Olaksavajuca okolnost pri kupovini novog motora je ta sto imas garanciju na njega, dok na vecinu polovnih nemas. Ja kada sam prodavao moj stari Liberty, dao sam novom vlasniku garanciju od 5000km ili 6 meseci, jer sam znao kakav je. Neki evropski prodavci daju garancije na polovne motore, tako da ako imas nekog preko, onda vidi da ti kupe tamo motor. Mozda ce neko i od nasih prodavaca da ti da neku garanciju, ali to ne mogu da znam. Ko pita ne skita. Mada garancija od prodavca ne mora da znaci da neces imati problema, jer kvarovi i problemi, ponekad ne mogu da se predvide. Ovde si naveo sta bi voleo da kupis ali dobar primerak tog motora mozda neces naci (mozda i hoces), a imaces ponude za neke druge koji su u extra stanju. U tom slucaju moja preporuka ti je da kupis motor koji je dobar, a ne onaj koji ti se svidja i koji zelis. Bolje je da kada dodje sezona vreme provodis na putu a ne po radionicama.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Za svoj novac apsolutno imas pravo da biras sta hoces da kupis. Ti si do tog novca tesko dosao i bezveze je da ga das nekom ko ce da ti prodaje maglu. Istina je i da je mnogo motora doslo i Srbiju u prethodnoj godini i da je pitanje u kakvom stanju su kupljeni i da li su servisirani ili ne. Jedino sto ja mogu da ti preporucim je da kupis od ljudi koji su ljudi, koji imaju tu karakternu osobinu da nece da se blamiraju sa raznim glupostima i da kvare sebi posao od koga zive i hrane svoje porodice. Ako prelistas ovde teme i trgovce koje prodaju motore vrlo brzo ces videti koji su to ljudi, i da mozes da se pouzdas u njihovu prodaju. Posto su mi mnogi prijatelji necu navoditi ni jednog jer se bojim da nekog neizostavim pa sam onda nadrljao. Da i na kraju ti biras koji motor kupujes i u kojoj boji ali pretrazi malo mozda nadjes  sta su mane tog motora koji hoces da kupis, a nadjes neki drugi kojem su uslovi odrzavanja mnogo laksi i po tebe i po dzep.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ja bih postupio po onoj narodnoj: Beri gljive oko svoje njive! ;) Sto ce reci trazi motor iz svoga okruzenja, cijeg vlasnika poznajes i znas kako je taj motocikl odrzavan i vozen. Sve ostalo ti je rekla-kazala i veliki znak ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Ja bih postupio po onoj narodnoj: Beri gljive oko svoje njive! ;) Sto ce reci trazi motor iz svoga okruzenja, cijeg vlasnika poznajes i znas kako je taj motocikl odrzavan i vozen. Sve ostalo ti je rekla-kazala i veliki znak ???

u putpuno se slazem sa brankom to ti je najbolja varijanta za kupovinu,a takodje mozes pogledati i na sajtu www.motostar.org

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

evo ga: vozen samo ljeti, ko bombona, plavi   8)

 

A ako nije po mjeri evo ih jos 9 u raznim bojama!

 

Tako sam i ja kupio, od schvabe prvog vlasnika, motor je k'o nov i prezadovoljan sam. Sam sam otisao po njega (iznajmio prikolicu) 400 km tamo i 400 nazad. Sam ga uvezao. Izasao me 500 eura manje nego da sam ga ovdje kupio + 1.000.000 eura manje na odrzavanje  ;D

 

sretno

 

ps. prvi put sam samo otisao da ga vidim, pa sam se onda vratio sa prikolicom.  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Oko boje se ne potresaj. Nadji dobar motor u bilo kojoj boji, a onda u Loznicu po original plastike, i to kao nove u boji koju želiš. Jednostavno daš svoje i nešto sitno doplatiš i gotovo. Ako nema u loznici ima u Šapcu ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 86 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: @RD-04

Oko boje se ne potresaj. Nadji dobar motor u bilo kojoj boji, a onda u Loznicu po original plastike, i to kao nove u boji koju želiš. Jednostavno daš svoje i nešto sitno doplatiš i gotovo. Ako nema u loznici ima u Šapcu ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Mali off, ali ako može kontakt za plastike u Loznici i u Šapcu. Ako misliš da je protiv pravila može i na PM. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja