Jump to content

Moto Zajednica

Aprillia SR 50 (1999 god)

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprillia SR 50

Pozdrav drugari, imam Aprillu SR 50 iz 1999 god, poznata po dva okruga fara pozadi (nadam se da mnogi znaju o čemu pričam). E ovako, skuter je kod mene više od 10 godina, vozim ga od svoje srednje škole, igrom slučaja sam došao za Beograd i doterao i njega pre godinu dana. Skuter ide (i dalje odlično), gura do 75-80 km/h, ali iskreno njemu je servis rađen možda 2x za svih tih 10 godina. Da li neko može da mi da savet, sta njemu treba menjati kao neki mali servis svake godine i da li neko ima savet gde u Beogradu mogu da oteram da to neko uradi i pogleda. 

Opet napominjem, skuter i dalje ide odlično, ali voleo bih ga osvežim, svakako je to zaslužio i sigurno ce još bolje prodisati.  Veliki mi je problem što je skuter iz 1999 god i ne verujem da neki oficijalni servis hoće da se bavi time, niti da ima delove. Ako znate da hoće, rado bih ga i tamo odvezao. 

 

Hvala unapred, pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Imalo bi tu svasta da se iskontrolise, ali ne mora da znaci da je dosta toga za zamenu. Stanje kocnica, viljuske, lezajeva u tocku, u guvernalu, stanje varijatora (tu verovatno najvise posla), filter vazduha…

Ima tu na forumu Satelis kao detaljan i pedantan majstor, a ima i drugih nekih po BG samo ja ne znam da ti predlozim

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprillia SR 50

Da li neko ima savet za ulje koje pravi mešavinu, za Aprilliu 50 SR  - Minareli karburator? Ja sam do sad koristio Motul 710 i skroz mi je okej bilo, stim što mi je čovek iz Mass radnje preporučio Millers ZFS 2T.  I jedno i drugo ulje je kvalitetno, rekao bih samo po ceni koja je skoro 2000 za litar. Cena mi nije bitna, davao bih te pare bez problema ako bi neko potvrdio da je to najbolje za mešavinu i za te motore.

Motul 710 2t.jpeg

Millers 2t.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Po API i JASO standardima za ulja, imaju istu oznaku. U teoriji, trebalo bi da su identičnih karakteristika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Sport city 200

Iz mog iskustva, najbolje je sintetika i da imaju standarde koje traži Aprilija za taj agregat. Nzm koliko prelaziš km ali ne bih davao prevelike novce. 
Uzeo sam u Lav auto ELF Moto 2T Sport Competition 1l sintetika za 590 samo zato sto je "staro" pakovanje. Ima iste standarde kako sto je kolega napisao, sa tim da je ovo ulje preporučeno za Self mixing.
Evo ti link ako budes hteo 

LAVAUTO.RS

Ulje moto 2T ELF MOTO 2 SPORT COMPETITION 1l - ELF - Moto ulje za 2T motore.

 

Promenio član piaggio80
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja