Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav od Tome

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Pošto sam počeo malo preko reda, kao i svako ko gugla, da bi brže bolje došao do informacija, red je da se predstavim, jer sam prvi post napravio u podgrupi.

 

Zovem se Tomislav, uglavnom me zovu Toma jel. 

Iz Novog Sada sam, po struci frigo-tehničar i to i radim.

Motore nisam vozio JAKO dugo, mogu da kažem 20 godina... Vozio "Zoljice" malo BT, skutere i to je to. Bilo uglavnom za grad i kao prevozno sredstvo do škole, vauv!

 

Može se reći da sam zbog velikog obima posla i večite zauzetosti tuđim problemima, morao da nađem još neki ventil za rasterećenje.

 

Imam prijatelje i drugare koji voze motore dugo, i eto nekako sam se "opirao" do sada.

 

Probao sam nekoliko različitih vrsta i nekako našao sebe na Royal Enfieldu - Meteor 350 (Fireball Red). Ovo mi je taman dovoljno za moje potrebe, da li ću i kada uzeti nešto drugo ostavljam za drugu temu. 20 konja mi je dosta, lepo se vozi, ne žurim za nikim, niko me ne vuče da kupim nešto drugo a opet verujem u ono što kažu da se svako posle nekog vremena odluči za neki drugi motor.

Sledeći izbor je bio Honda Integra!

Svideo mi se automatski menjač, ide ko metak, veliki točkovi.

Cena jeste bila faktor, razlika u kvalitetu nije za diskusiju iako je motor stariji 10god ali opet nekako se odlučio za manji i slabiji pa da se prvo potkujem što bi se reklo.

Od moto opreme imam kacigu, jaknu i duboke cipele, bio prošle nedelje poslom u Austriji, svratio u Louis i bio celo prepodne, izvlačili me napolje :lol::lol2:oduševio sam se izborom i uslugom, ode 350e ko iz šale a znam da je to ništa.

 

Inače volim da radim dosta toga "uradi sam" ali poštujem majstore jer sam i ja to u drugoj sferi. Automobile i kombi za firmu teram kod majstora i radim sve što treba da bude uvek maksimalno dao sam sve što je do mene. Motor je još u garanciji pa poštujem sve što treba a posle ćemo videti šta i kako. Motor  sam kupio od člana foruma, pustivši poruku valjda u pravom trenutku/ vremenu.


Eto toliko. Nadam se da nisam udavio.

Slike motora si već bile :) ali evo jedne malo loše slike iz pretrpane garaže,čeka lepše vreme.

 

Svako dobro!

IMG_20230313_192027.jpg

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Pozdrav i dobrodošao. Napravio si dobar izbor. Meteor 350 je sjajan motor. Ja sam ga imao oko godinu dana (kupio sam novi) ali sam ga zamenio za Interceptor jer mi položaj sedenja nije odgovarao zbog problema sa leđima. 

 

Malo si me zbunio ovom Hondom Integrom. Greška ili si se dvoumio između kupovine motora i automobila?

Promenio član Lone rider
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Pozdrav, da nisam dobro napisao, Integru NC750D ili kako već joj je zvanična oznaka, motor :)

Nadam se da ću se navozati sa Meteorom neko vreme pa posle kako bude. Svi kažu da se zameni kad tad, Interceptor mi je čudan, i privlači i odbija, a recimo ovi novi sa crnim agregatom su mi mnogo lepši.

Ovaj meteor sam kupio sa nekih 900+km tako da ga još ''štedim''. Šaltanje petom mi je baš baš lepo čučnulo!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Navozaćeš se sigurno. A izgled je stvar ukusa. Meni se novi modeli Interceptora za 2023 sa alufelnama i zatamnjenim agregatom i auspusima npr. uopšte ne sviđaju. Mada se ukusi menjaju. Ja do pre par godina ne bih mogao ni da pretpostavm da ću završiti sa modernim klasikom jer sam čitavog života voleo samo kruzere (i još uvek ih volim) ali sada definitivno sebe više vidim na Interceptoru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja