Jump to content

Moto Zajednica

Porudžbina dodatne opreme iz EU i UK ....

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Royal Enfield Continental GT 650

Pozdrav svima , 

nov sam na forumu , ljubitelj sam caferacer kulture već dugi niz godina , nedavno sam kupio nov RE Continental GT 650 u hrom izradi ... 

Malo je reći da motor izgleda prelepo , ali želeo bih da uz neke male izmene , motor izgleda još lepše ! 

Želeo bih da znam kako funcioniše oko carine i kakvih iskustava imate sa porudžbinama preko npr ebay-a , amazona ili nekih drugih sajtova te vrste? 

Unapred zahvalan na odgovorima , 

Miloje 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Royal Enfield Continental GT 650

Moj propust , izvinjavam se ... 

Zovem se Miloje , iz Niša sam ,29.godina , profesionalni sportista , veliki obožavalac motora i caferacer kulture , eto posle dugogodišnjeg oklevanja da udjem u izradu nekog projekta , što zbog odsustva , što zbog manjka vremena da se posvetim tome maximalno , ove godine sam se odlučio da kupim motor. Odlučio sam se za Royala , i uskoro ću moći da dam detaljnije utiske o tome da li sam i u kojoj meri zadovoljan kupovinom . Imam iskustva vožnje motora ali jedan duži period nisam vozio , tako da sada sam srećan što ću imati prilike i vremena da uživam u onome što volim ! Eto to je nešto ukratko o meni ... 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Pozdrav Miloje i dobrodošao :zdravo: Prevrti malo teme po forumu i naći ćeš sve što ti treba. Ima tema o caferacerima, ima i oko naručivanja delova.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Добро нам дошао на форум добре вожње, дружења и забаве :BJB3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Dobrodošao!
Što se pitanja tiče, pretraži malo forum i naći ćeš info. Ali ukratko:
Po zakonu se plaća carina i porez na sve preko 50 evra (cena paketa  + poštarina). Dakle na tu cenu dodaš još nekih 30 posto. Mada za jeftinije pakete nekad prođeš i bez toga.
Zato je bolje da ti neko donese uz proviziju. Dva čoveka su donosila iz Louis-a uz proviziju od 10 - 15%, ali nažalost skoro sam saznao da ne rade više to.
Koliko znam - Jovan je takođe mogao da donese stvari iz EU-UK, pa kontaktiraj čoveka: https://forum.bjbikers.com/topic/183596-problem-sa-porucivanjem-delova-preko-e-bay-e-narucivanjecom/page/2/#comment-2705365

edit: Baci neku sliku motora, to uvek dobro dođe :)

 

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Royal Enfield Continental GT 650

Hvala puno svima na dobrodošlici i na odgovoru @antir3ality
Što se tiče slika motora imam samo par jer je motor još uvek u salonu , zbog renoviranja garaže u kojoj će biti … Generalno ovaj motor sam prvi put video u inostranstvu , odmah posle toga otišao do Royala da pogledam i probam motor , detaljnije utiske ću podeliti kada budem prešao odredjeni broj kilometara ali eto za sada sam srećan i iskreno jedva čekam da sednem na motor …

 

94DAEDB5-4484-4619-A64B-BF982D89F4AD.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Ćao Miloje i dobrodošao. Meni je Mr Clean posle British Racing Green najlepša varijanta Continental GT-a.

 

Ne znam šta konkretno od dodatne opreme tražiš, ali pogledaj TEC ili Hitchcocks. TEC proizvodi aftermarket delove za Royal Enfield i Triumph, a Hitchcocks samo za Royal Enfield, s tim da imaj na umu da možeš imati problema sa ostvarivanjem prava na garanciju u slučaju ugrađivanja aftermarket delova.

 

Što se tiče carine i poreza, na ukupnu cenu pošiljke (sa troškovima slanja) plaća se carina od 10% a zatim PDV od 20% na taj iznos. Ispadne prilično skupo na kraju, ali ako imaš novca i želiš da customizuješ svoj motor, onda nijedna cena nije previsoka. :)

 

Pozdrav,

LR 

Promenio član Lone rider
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Royal Enfield Continental GT 650

Hvala puno na odgovoru i dobrodošlici @Lone rider 

 

Što se tiče garancije , u razgovoru koji sam imao pre kupovine , rečeno mi je da garancija ostaje samo u slučaju da sve customizacije radim u ovlašćenom servisu .... Što se tiče opreme , i planiram da naručim TEC opremu , pa mi je trebala informacija za ovo oko carine :) 

 

Hvala puno na informacija 

Srdačan pozdrav 

MC 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 4 sati, Mr Clean je napisao:

Hvala puno na odgovoru i dobrodošlici @Lone rider 

 

Što se tiče garancije , u razgovoru koji sam imao pre kupovine , rečeno mi je da garancija ostaje samo u slučaju da sve customizacije radim u ovlašćenom servisu .... Što se tiče opreme , i planiram da naručim TEC opremu , pa mi je trebala informacija za ovo oko carine :) 

 

Hvala puno na informacija 

Srdačan pozdrav 

MC 

 

 

 

 

Nema na čemu. Ja sam takođe planirao da customizaciju uradim u ovlašćenom servisu, ali sam od Triona dobio takav odgovor, što je po meni skroz besmisleno, ali šta je tu je. Šta planiraš da menjaš, ako nije tajna? :) Kapiram da bi sve osim aushupa moglo da se donese ako imaš nekoga ko putuje u UK.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Royal Enfield Continental GT 650

Nije tajna , istraživao sam baš dosta o motoru od kad sam ga prvi put video , želim da prvenstveno promenim auspuh , i iskreno mnogo se dvoumim koji da stavim , ali mislim da će to biti TEC 304 cannon , ali sam i gledao neke videe po Youtube-u , indijski AEW (TE 101 , TE103) su se pokazali odlično i dosta ih hvale ... A ovo oko sitnica verovatno retrovizore ( isto TEC) i plastični poklopac za sedište ! Mislim to je početak , što više googlam to mi se više tih stvari svidja ali otom potom .... :) 

Nažalost još uvek nisam počeo da vozim motor jer sam odsutan (igram u inostranstvu ), vozio sam samo probnu vožnju , kada prodjem neku odredjenu kilometražu znaću da li i šta konkretno moram da promenim ... (mislim na gume , DNA filter itd ) 

 

Što se tiče garancije , moraću još jednom da detaljnije proverim , jer motori ( i GT i Interceptor) su motori koji su stvarno idealni za customizaciju , takvo ograničavanje pogotovo ako se radi u ovlašćenom servisu je suludo ! Čitao sam da si imao problema sa završnom izradom (oko farbanja) da li si uspeo da rešiš to ? 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 39 minuta, Mr Clean je napisao:

Nije tajna , istraživao sam baš dosta o motoru od kad sam ga prvi put video , želim da prvenstveno promenim auspuh , i iskreno mnogo se dvoumim koji da stavim , ali mislim da će to biti TEC 304 cannon , ali sam i gledao neke videe po Youtube-u , indijski AEW (TE 101 , TE103) su se pokazali odlično i dosta ih hvale ... A ovo oko sitnica verovatno retrovizore ( isto TEC) i plastični poklopac za sedište ! Mislim to je početak , što više googlam to mi se više tih stvari svidja ali otom potom .... :) 

Nažalost još uvek nisam počeo da vozim motor jer sam odsutan (igram u inostranstvu ), vozio sam samo probnu vožnju , kada prodjem neku odredjenu kilometražu znaću da li i šta konkretno moram da promenim ... (mislim na gume , DNA filter itd ) 

 

Što se tiče garancije , moraću još jednom da detaljnije proverim , jer motori ( i GT i Interceptor) su motori koji su stvarno idealni za customizaciju , takvo ograničavanje pogotovo ako se radi u ovlašćenom servisu je suludo ! Čitao sam da si imao problema sa završnom izradom (oko farbanja) da li si uspeo da rešiš to ? 

 

 

Nisam, nažalost. Navodno je zvanični odgovor Royal Enfielda bio da takva vrsta diskoloracije ne podleže garanciji, a s obzirom da sam i kod drugih Interceptora uočio slične fleke na ramu, kao i zbog nedostatka vremena da se bavim reklamacijom, odustao sam na kraju. 

 

Ja sam hteo da zamenim ručice kočnice i kvačila TEC-ovim podesivim, a takođe bih ugradio ili TEC Cannons ili S&S auspuhe i najverovatnije ću to i uraditi po isteku garancije. Jedini problem je što nisu homologizovani, pa bih morao da zadržim i originalne zbog tehničkog. Tago je možda fleksibilniji po tom pitanju od Trion motorsa, ali proveri sa njima svakako. Ja sam zapravo Meteor 350 i kupio od Taga. 

 

Javi se kada se vratiš u Srbiju i preuzmeš motor. Voleo bih da ga vidim uživo.

 

Btw, ne znam gde si u inostranstvu, ali ako planiraš da kupuješ opremu, pogledaj prvo tamo pošto kod nas nema gotovo nikakvog izbora vintage/retro opreme. 

Promenio član Lone rider
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Royal Enfield Continental GT 650

Nažalost kod nas baš ničega nema , doduše za RE možeš da poručiš preko njih te neke vizuelne sitnice , mada video sam da u TAGO-u ima dosta toga što možeš da preuzmeš odmah ... 

 

Što se tiče Interceptora , možeš da razmisliš i o BAAK  celom izduvnom sistemu , mada oni imaju bas dosta stvari ( kao TEC )  pogledaj na njihovoj stranici negde po društvenim mrežama , brutalan je !

Izduvne cevi i auspuh su skraćeni dosta , gubiš dobrih par kg težine na motoru ,  ja sam prvo hteo to , ali vizuelno baš ne ide uz GT , dok je po meni vizuelno na Interceptoru druga priča ! I da BAAK je onako dosta skuplji u odnosu na TEC npr što se tiče svih delova. 

 

Ja sam u Izraelu , ovde je dosta skuplje sve , tako da mi se više isplati porudžbina preko neta u Srbiji ... Dolazim uskoro u Srbiju , motor će biti preuzet ovih dana, tako da ću vrlo brzo morati da dodjem zbog prvog servisa pa eto biće prilike , javiću se svakako . 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja