Jump to content

Moto Zajednica

Moto sezona

Recommended Posts

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
1 hour ago, Sivi soko said:

Za tebe je upravo FB grupa "Nema moto sezone" u kojoj sam bio do pre neki dan kada su me izbacili iz grupe jer sam stavio sliku ovog pada sa motorom i rekao da više neću voziti motor po snijegu. :) Čovjek se uči dok je živ.

Ovo me je tako nasmejalo, hvala ti druže i samo cepaj! :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Švedska
  • Motocikl: Suzuki GSX 1300 R Hayabusa i Suzuki GSX 1100 ES

Evo jedan moj video koji govori o tome zašto ipak sezona vožnje nije cijelu godinu u Švedskoj. Pogledajte do kraja da vidite uslove u kojima se vozi u toku zime.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Duge gaće kažeš? Mi to fino kažemo aktivni veš :-) I obavezan je deo opreme tamo negde dok ne priđe nekih 20ak stepeni stabilno. Može leti da se vozi na 15 bez dugih gaća ali zimi je znatno neprijatnije na istoj temperaturi. Šta ja tebi pričam. :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Švedska
  • Motocikl: Suzuki GSX 1300 R Hayabusa i Suzuki GSX 1100 ES

Dobro više neću "figurativno" da pišem da me ne shvatate pogrešno. Na minus 5 stepeni imam donji veš koji je pravljen za planinare, iznad tog obućem farmerke, debelu zimsku košulju, đemper sa rol kragnom i preko njega termo prsluk. Preko toga ide onaj štitnik za leđa koji vi zovete "kornjača" i onda jaknu i pantalone za zimske skutere. Potkapu koja ide dvadesetak cm ispod brade kako bi spriječila strujanje vjetra i onda kacigu i zimske rukavice za motor. Na nogama prvo dva sloja čarapa od kojih je drugi termo čarape pa onda visoke čizme za motor koje su broj veće od običnih ljetnih. E tako mogu i na sjeverni pol ali je ipak najvažnije da na asfaltu nije snjeg pretvoren u led. Ali zato i ljeti u Crnoj Gori kad se otegnu kolone zbog gužve u saobraćaju vozim u kompletnoj opremi jer majice sa kratkim rukavima i šorcevi nisu adekvatni za vožnju motora. Nadam se da vam je sad jasno kad sam direktno napisao bez cinizma.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 54 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zelena Kawa 636
On 6.3.2023. at 11:28, Sivi soko je napisao:

 

Ninja i Uppsala 1.jpg

Koji seks od motora...Šta bih dao da mogu da provozam ove stare mašine ali onda kad su bile nove novcijate...Opasan seks

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022
On 3/6/2023 at 4:26 PM, Sivi soko said:

Dobro više neću "figurativno" da pišem da me ne shvatate pogrešno. Na minus 5 stepeni imam donji veš koji je pravljen za planinare, iznad tog obućem farmerke, debelu zimsku košulju, đemper sa rol kragnom i preko njega termo prsluk. Preko toga ide onaj štitnik za leđa koji vi zovete "kornjača" i onda jaknu i pantalone za zimske skutere. Potkapu koja ide dvadesetak cm ispod brade kako bi spriječila strujanje vjetra i onda kacigu i zimske rukavice za motor. Na nogama prvo dva sloja čarapa od kojih je drugi termo čarape pa onda visoke čizme za motor koje su broj veće od običnih ljetnih. E tako mogu i na sjeverni pol ali je ipak najvažnije da na asfaltu nije snjeg pretvoren u led. Ali zato i ljeti u Crnoj Gori kad se otegnu kolone zbog gužve u saobraćaju vozim u kompletnoj opremi jer majice sa kratkim rukavima i šorcevi nisu adekvatni za vožnju motora. Nadam se da vam je sad jasno kad sam direktno napisao bez cinizma.

Izvini Sokole al, ja bi se smorila 5x da se moram tako tapacirati, izgledala bi kao humpty dumpty, i postavilo bi se legitimno pitanje da li bih mogla da se popnem na motor :P:) (verovatno bi se samo preturila na bočnu stranu i kao izvrruta kornjača mahala rukama i nogama :jee5:)


Motor vozim kao što Gole reče, kad mi se vozi, al ipak ne volim da sedam kad je ispod 5C i kad je neki vetar da me kao leptirića baca po putu. Visoke temperature meni ne smetaju al pneumatici stradaju te se eto trudim da ne vozim često kad je preko 40C

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...
pre 21 minuta, Kalesin je napisao:

Izvini Sokole al, ja bi se smorila 5x da se moram tako tapacirati, izgledala bi kao humpty dumpty, i postavilo bi se legitimno pitanje da li bih mogla da se popnem na motor :P:) (verovatno bi se samo preturila na bočnu stranu i kao izvrruta kornjača mahala rukama i nogama :jee5:)


Motor vozim kao što Gole reče, kad mi se vozi, al ipak ne volim da sedam kad je ispod 5C i kad je neki vetar da me kao leptirića baca po putu. Visoke temperature meni ne smetaju al pneumatici stradaju te se eto trudim da ne vozim često kad je preko 40C

Htedoh isto da napisem , kuku lele toliko slojeva ni Nada Macura nebi preporučivala hahahahah...

Kako mozes da vozis, to jest kako mozes uopste da se pomeras ... :lol3:

  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja