Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@Motorcyclist ali šta ako imaš samo A2 kategoriju? Onda ne možeš uzeti SV ili Bandit, mislim možeš ali si u prekršaju, tako da svaka roba ima interesnu grupu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Razumem, ja kad sam uzimao slično sam razmišljao, i prelomio ipak na ER5. Smatram da je ovo jedan od tri idealna početnička motora (za ove neke novce), i da nije ni meta nekome ko gleda sv650 ili bandita. Ja makar ne smatram da sam pogrešno izabrao :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
@Motorcyclist ali šta ako imaš samo A2 kategoriju? Onda ne možeš uzeti SV ili Bandit, mislim možeš ali si u prekršaju, tako da svaka roba ima interesnu grupu.
A, ne može ni ovo na A2, prelazi jedan ili dva konja, da se neko ne zaleti.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Cena za forum je 2150e što vidim da se ovde ne vidi na prvu, ali napisao sam u temi "Prodajem". Dodao sam i ovde u post.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

da li ima neko ili zna gde ima jedan izduv,top,lonac kako god(originalni)za  er5 ?   ne bih dirao ovaj sto je na motoru,pa mi treba jos jedan da ga seckam,nabavio sam perforiranu cev, izolaciju itd da radim protocni. ovaj na motoru je zivi haos,raspao se fabricki prigusivac unutra.

 

ja ga otvorim,ono pola ga ima pola nema. izbacim taj krs i sad bar ne lupa unutra kad vozim,ali prazan je skroz sad,ne svidja mi se zvuk,kao  kec kad mu progori lonac. pa bih da napravim da bude kako valja,ali da mi ipak ostane ovaj na motoru kao rezerva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
On 24. 2. 2024. at 17:25, brankoXM je napisao:

e to vec moze,hvala :)  za te pare nek traje godinu dana dosta.

 

uzecu da imam,mada to sto klikce relej  a anlaser ne krene,ne znaci sto posto da je do njega.

mozda on odradi svoje dobro,ali anlaser ima neki problem. nece nikako to da se desi kada sam kod kuce, pa da probam par stvari.  ako prespojim kontakte na releju nakon sto probam da startujem motor,i anlaser zavrti,onda  relej ne ukljuci iako klikne.prljav unutra,korozija,nagoreo itd....

 

ali ako ga prespojim kad 'slaze' .a ne zavergla anlaser,onda moze anlaser da bude problem.mozda zaglavi cetkica itd...probacu kad 'slaze' sledeci put,da kuckam anlaser da vidim da li ce da pomogne,mozda je do njega.

 

iskreno vise bih voleo da je relej  :)

Ja sam u motobike kupio relej za oko 800din,pisalo je da je za kvad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

zna li neko iz iskustva,koliko mogu da podignem visinu kormana onim ''handlebar risers''-ima,a da  se ne menjaju sajle creva kablovi.... ja onako na oko cenim da bi moglo 30mm do mozda 50 max?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

vidim po radnjama kod nas sajla  za kvacilo marke  KYOTO.

 

da li je  neko koristio ?  kinez ili japan ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
50 minutes ago, brankoXM said:

vidim po radnjama kod nas sajla  za kvacilo marke  KYOTO.

 

da li je  neko koristio ?  kinez ili japan ?

Ja sam menjao, moguce da je ta bila. Sajla ko sajla, dobro montiraj da ne grebe negde, podmazuj i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ljudi,zna li neko dimenzije cetkica za anlaser od er5 ?

 

vec neko vreme moram da kuckam anlaser ,zaglavljuju se cetkice,pojele se ili im se leziste zaprljalo ili oba...   moracu da nabavim i dihtung poklopca magneta(moze i za to savet gde kupiti u srb),jer moram da ga skidam,kada se skine anlaser vise ne moze da se namontira, pobegne onaj zupcanik unutra.

 

znam mogu cetkice i da se malo prilagode na odgovarajuce dimenzije,ali ipak trebam znati dimenzije,da znam kakve da nabavim.   zna li neko ?  ne bih da kupujem celu onu plocu sa cetkicama sem ako bas bude moralo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako ti išta znači, meni je majstor onomad na Suzuki GS500 nabudžio četkice od Golfa dvojke, malo brušenja i ko original su :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

upravo nadjoh na wemoto-u dimenzije,nadam se da su tacne :    Single Brush, Measures: 13.2mm x 9.9mm x 5.9mm.

 

sad vec imam polaznu osnovu kolike cetkice da trazim ako ne nadjem originalne.  ostaje  videti da li s e ovde moze naci dihtung,da ne cekam dva meseca sa ebay

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
2 hours ago, brankoXM said:

upravo nadjoh na wemoto-u dimenzije,nadam se da su tacne :    Single Brush, Measures: 13.2mm x 9.9mm x 5.9mm.

 

sad vec imam polaznu osnovu kolike cetkice da trazim ako ne nadjem originalne.  ostaje  videti da li s e ovde moze naci dihtung,da ne cekam dva meseca sa ebay

Sa WEMOTO cekas porudzbinu mozda oko 10 dana. Takodje mozes uzeti i na motorcycleparts.eu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

znam,za sada necu tamo da uzimam jer imaju samo celu plocu,nemaju cetkice posebno, to mi je posl.opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@brankoXM u Beogradu postoji firma "Gospodinov", u ul. Kraljice Katarine, iznad bazena u Košutnjaku, koja radi i ugrađuje četkice. Tebi je malo daleko...:neznam:. Poenta je da se donese ploča gde dođu četkice, da može direktno da "zapunktuje" na ploču. Pričam za anlasere od auta, gde je jaka struja, mada verujem da je i na motoru slično.  U kućnoj varijanti spaja se lemljenjem, ali taj spoj vremenom popusti, od grejanja. Zato je punkt aparat odličan za te stvari. Ili ako nađeš četkice, traži u svom mestu ko ima aparat da ti spoji četkice za ploču.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Kawasaki er-5

            Pozdrav, motor malo štuca, pokušaću da objasnim kako se manifestuje pa se nadam da će neko znati da mi kaže koliko je ozbiljno:

 

Kad ga startujem muči se da ostane u radu, ne palim ga pri ovoj temperaturi sa saukom, bar do sada nije moralo, inače je mirno radio na oko 1000 obrtaja u leru, sada kao da se pomalo guši, čuje se neko kloparanje. Čak mi se možda učinilo da izduvni gasovi imaju drugačiji miris (nemam fetiš da ih njuškam inače, nego mi sad sve sumnjivo, pa pišem šta sam osetio :

           Iskusniji kolega podesio broj obrtaja u leru na 1200, nije puno pomoglo, ako je išta.

 

            Dalje, kad krenem u vožnju, do 2500 obrtaja se i dalje pati, traži više gasa nego što je to bilo pre da bi fino povukao, a i dalje imam osećaj da motor vibrira mnogo više no ranije. Kad ga vozim na 3500+ obrtaja on vuče lepo, ide normalno, ali je i dalje glasniji no pre, bar mi se čini jer ne čujem najbolje mašinu pri toj brzini. Pri kočenju na semaforu i potrebi da ubacim u prvu, kada puštam kvačilo a držim lagani gas, pre je motor povlačio napred, a sad mi se čak dva puta i ugasio, traži gasa mnogo više da se to ne desi, a onda preti da padnem jer mi nije normalno da krećem iz prve sa 2000+ obrtaja.

 

           Sipao sam novo gorivo i dalje se isto ponaša, pokušaću da dođem do mog majstora, nego me malo i brine vožnja od 80km do njega, pa da vidim ima li neko ovde ideju šta se dešava sa motorom. Znam da ove godine motor puni 25 godina, ali mene inače fino služi, prošle godine sam lagano napravio 7000km sa njim, pred zimu odradio mali servis (hint:nismo menjali svećice)...

 

          Toliko od mene, namučili  me noćas prvo motor, pa Denver, zato pišem u ovo gluvo doba :(  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja nisam imao nikakvih problema s tim motorom pa ti ne mogu pomoći sem da ti kažem da ne gledaš Denver nego samo baciš pogled na rezultat ujutru, olakšava život :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 14 sati, Zoko79 je napisao:

ne palim ga pri ovoj temperaturi sa saukom, bar do sada nije moralo,

Meni, kao laiku, ovo deluje sumnjivo. Bez obzira na spoljnu temperaturu, kada su dobro naštelovani karburatori, prvo paljenje uvek sa saugom, kad upali vraćaš na pola, ako krećeš odmah da voziš, u vožnji vraćaš skroz. Pišem kako je kod mene, i kako su meni rekli. Možda grešim, ali kod mene tako funkcioniše.

Kolega iznad ti je lepo napisao, servis karbova. Možda je od polupraznog rezervoara upao poveći trun, i zapušio jedan karb. Možda imaš i malo korozije u rezervoaru. Možda je sve ovo dobro, a loša svećica, ili kabl do nje.

Ako nisi vičan, pravac majstor u koga imaš poverenja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja