Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Boga mi...ovo baš u nije prizor koji treba da se zanemari. Posle dva sata vožnje, ovakav prizor može da navede i na razmišljanja koja nisu vezana samo za kondenz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Kawasaki er-5 2005; Yamaha Teos 125
pre 9 minuta, Motorcyclist je napisao:

 

Imas li centralnu nogaru. Ako ne, mora biti na ravnom i da stoji ravno, znaci neko da sedi na njemu i onda proveris nivo ulja. 

Mora biti izmedju ove dve crte. Nemoj da preterujes i da ide preko gornje crte, moze da izbaci na filter. 

 

Ovo belo je kondenz tako da ne brini. Moraces da vozis malo duze relacije da se ulje zagreje i onda ce to belo nestati.

Malo si me umirio sa ovim sto mi.rece da ne brinem, imam stender, ispustio sam visak, sada je ovako.

IMG_20240217_161330.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Kawasaki er-5 2005; Yamaha Teos 125
pre 5 minuta, pronto je napisao:

Boga mi...ovo baš u nije prizor koji treba da se zanemari. Posle dva sata vožnje, ovakav prizor može da navede i na razmišljanja koja nisu vezana samo za kondenz.

Kolega sta mislis da moze da bude? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova

Drzi samo izmedju i nemas brige. ;)

 

I ja sam imao takvu situaciju sa kondenzom kada sam radio 12km od kuce pa sam isao na posao u februaru do juna meseca, samo kratke relacije a hladno. Isto je bilo i posle je nestalo.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
6 minutes ago, pronto said:

Boga mi...ovo baš u nije prizor koji treba da se zanemari. Posle dva sata vožnje, ovakav prizor može da navede i na razmišljanja koja nisu vezana samo za kondenz.

Ako sumnjas na antifriz u ulju, to moze da proveri odmah sa ispustanjem istog. 

 

A ako su mu kapljice, zamagljeno staklo, to je samo kondenz. Imao sam ovaj motocikl 14 godina...

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Kawasaki er-5 2005; Yamaha Teos 125
pre 1 minut, Motorcyclist je napisao:

Ako sumnjas na antifriz u ulju, to moze da proveri odmah sa ispustanjem istog. 

 

A ako su mu kapljice, zamagljeno staklo, to je samo kondenz. Imao sam ovaj motocikl 14 godina...

 

 

 

Ispustio sam taj deo ulja, sve je okej sa uljom, samo je zamagljeno, hvala ti, procitao sam ja ceo ovaj deo foruma, jeste da ima strana i strana, ali vidim da si tu i jako mi znaci kolega da cujem misljenje 💪

 

Upaljen je sada, na nogaru pa je zato ovakav nivo ulja inace je na pola kako si mi i savetovao

IMG_20240217_162254.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Savršeno je meni jasno šta je kondenz i kada se tako primeti da to nije odmah razlog za paniku...međutim, kada neko kaže da se i posle dva sata vožnje, dok se motor ponovo ne ohladi ovo isto primećuje, to je čudno u najmanju ruku. Mnogo razloga za to ima i nisu svi katastrofalni istina....ali je sasvim sigurno da u motoru ima "vode". Voda jako brzo isparava i vožnja od dva sata je sasvim dovoljna da se situacija bitno promeni. Ovo može da bude vezano za : kvalitet i starost ulja, prostoriju ili uslove gde motor stoji, pranje motora, vožnju na kratke relacije po vlažnom vremenu...i mnogo šta drugo.

Ja ovo ovako ne bih mogao da gledam sve i da je samo "obična" kondenzacija u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Kawasaki er-5 2005; Yamaha Teos 125
pre 45 minuta, Motorcyclist je napisao:

To kad je upaljen nema  veze. Uvek meris kada je ugasen motor bar 15-20min.

Da da ovo sam samo slikao kondenz, prethodna slika je slika ugasenog motora sat vremena i ulje je sada na pola, hvala puno 💪

IMG_20240217_172109.jpg

Promenio član Mladen1991
Ubacivanje slike
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Kawasaki er-5 2005; Yamaha Teos 125
pre 8 minuta, pronto je napisao:

Savršeno je meni jasno šta je kondenz i kada se tako primeti da to nije odmah razlog za paniku...međutim, kada neko kaže da se i posle dva sata vožnje, dok se motor ponovo ne ohladi ovo isto primećuje, to je čudno u najmanju ruku. Mnogo razloga za to ima i nisu svi katastrofalni istina....ali je sasvim sigurno da u motoru ima "vode". Voda jako brzo isparava i vožnja od dva sata je sasvim dovoljna da se situacija bitno promeni. Ovo može da bude vezano za : kvalitet i starost ulja, prostoriju ili uslove gde motor stoji, pranje motora, vožnju na kratke relacije po vlažnom vremenu...i mnogo šta drugo.

Ja ovo ovako ne bih mogao da gledam sve i da je samo "obična" kondenzacija u pitanju.

Malo sam ja preterao sa ocenom 2h, 17km u jednom pravcu do kuma, tamo kafa pa nazad 17km i u garazu, posle sat, dva silazim da uzmem nesto u garazi i vidim ovo i sok, pa sma pod utiskom to napisao, ali nije 2 sata ipak, ceo taj dogadjaj je trajao 2 sata ali sama voznja nije 😄 

Motor je u garazi, ulje je promenjeno pre 50km sada, ipone 10w40 r4000, motor nije opran ove godine, nije se ni vozio, ni prljao pa je samo brisnut krpicom, mikrofiber, tebi kolega hvala svakako, svako misljenjenje iskusnijih kolega mi je bitno, jer ja tek ulazim u moto svet 💪😄

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
14 minutes ago, pronto said:

Savršeno je meni jasno šta je kondenz i kada se tako primeti da to nije odmah razlog za paniku...međutim, kada neko kaže da se i posle dva sata vožnje, dok se motor ponovo ne ohladi ovo isto primećuje, to je čudno u najmanju ruku. Mnogo razloga za to ima i nisu svi katastrofalni istina....ali je sasvim sigurno da u motoru ima "vode". Voda jako brzo isparava i vožnja od dva sata je sasvim dovoljna da se situacija bitno promeni. Ovo može da bude vezano za : kvalitet i starost ulja, prostoriju ili uslove gde motor stoji, pranje motora, vožnju na kratke relacije po vlažnom vremenu...i mnogo šta drugo.

Ja ovo ovako ne bih mogao da gledam sve i da je samo "obična" kondenzacija u pitanju.

Ali je u pitanju kondenzacija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Aj da probam ovako, ima li ko na prodaju nosač kofera za Er-5? Šta kod, givi, kapa, ručni rad, nešto šesnaesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Jedno pitanjce... Kawa radi ko doxa, ali me interesuje da li i kada treba da gledam / štelujem ventile ? Nema nikakvih čudnih zvukova, zadnji put je bio kod majstora (prethodni vlasnik) pre oko 11.000 km, ne znam da li su tada gledali ventile...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

da li neko zna gde kupiti nov relej "automat" anlasera za kawasaki er5?

 

na poslednjih par paljenja prosle godine je zezao,cuje se ono"klik" .pretpostavljam da je on.posle par pokusaja upali.

ne verujem da je onaj prekidac na copavoj jer mislim da se tada nista ne bi culo kad pritisnem prekidac za paljenje.

 

vidim po netu da ima kineskih,ne znam valjaju li cemu ?

 

izgleda ovako ili vrlo slicno:

 

 

Captures.PNG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
9 minutes ago, brankoXM said:

da li neko zna gde kupiti nov relej "automat" anlasera za kawasaki er5?

 

na poslednjih par paljenja prosle godine je zezao,cuje se ono"klik" .pretpostavljam da je on.posle par pokusaja upali.

ne verujem da je onaj prekidac na copavoj jer mislim da se tada nista ne bi culo kad pritisnem prekidac za paljenje.

 

vidim po netu da ima kineskih,ne znam valjaju li cemu ?

 

izgleda ovako ili vrlo slicno:

 

 

Captures.PNG

Mislim da ima u 

https://motobikeshop.rs/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
56 minutes ago, Blaza said:

Jedno pitanjce... Kawa radi ko doxa, ali me interesuje da li i kada treba da gledam / štelujem ventile ? Nema nikakvih čudnih zvukova, zadnji put je bio kod majstora (prethodni vlasnik) pre oko 11.000 km, ne znam da li su tada gledali ventile...

Proveravaju se na svakih 12.000km

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

taj lici,verovatno i pase dzek onaj od 4 pina,tako je i kod mene,samo ne dam im  50e za kineza,takav isti je 7-8e na aliju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

e to vec moze,hvala :)  za te pare nek traje godinu dana dosta.

 

uzecu da imam,mada to sto klikce relej  a anlaser ne krene,ne znaci sto posto da je do njega.

mozda on odradi svoje dobro,ali anlaser ima neki problem. nece nikako to da se desi kada sam kod kuce, pa da probam par stvari.  ako prespojim kontakte na releju nakon sto probam da startujem motor,i anlaser zavrti,onda  relej ne ukljuci iako klikne.prljav unutra,korozija,nagoreo itd....

 

ali ako ga prespojim kad 'slaze' .a ne zavergla anlaser,onda moze anlaser da bude problem.mozda zaglavi cetkica itd...probacu kad 'slaze' sledeci put,da kuckam anlaser da vidim da li ce da pomogne,mozda je do njega.

 

iskreno vise bih voleo da je relej  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Sreća da imamo klasičan menjač, pa kad izda, može na gurku... Dok sam vozio skuter Skarabeo, nema guranja...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

imao apriliju atlantic 500,razumem sve :)  dok skinem plastike prodje me volja za radom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Kawasaki er-5 2005; Yamaha Teos 125

Kolege pre 5 dana sam otisao na kompresor da proverim pritisak u gumama,  prednja 1.8 zadnja 1.6, napumpam ih na 2.2 prednju 2.5 zadnju, danas uzeh da se provozam i odem do kompresora da proverim gume opet prednja 1.8 zadnja 1.5 :D Dajte mi neki savet odakle da pocnem, da odem do vulkanizera da mi proveri ventile ili kako ? Gume su dot 22 metzeler, sa njima sam ga kupio, nisu presle par hiljada (2-3 hiljade).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja