Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Kawasaki er-5 2005; Yamaha Teos 125
pre 10 minuta, Gordak985 je napisao:

Ima li veze hladan-vruć?

Iskreno zadnjih par dana sam samo proveravao zvuk dok je bio hladan, u nadi da lociram, ali sve pocinje od zamene ulja, kako sam sipao 10w40 tako je poceo zvuk, a ulje koje sam ispustio je bilo definitivno gusce, sad ne znam da li da opet menjam ulje, ovo nije preslo 10km, ili pak da vadim spaner, ili da sacekam 2-3 nedelje i odem na pregled kod majstora. Voleo bih sam taj deo makar da resim, ali nisam siguran odakle da pocnem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Vadi španer i pregledaj. To bar nije veliki zahvat. Možda je uštekao.

Mada mislim (uzmi ovo sa rezervom) da nije do njega i da je namjerno sipano gušće ulje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
13 hours ago, Mladen1991 said:

Iskreno zadnjih par dana sam samo proveravao zvuk dok je bio hladan, u nadi da lociram, ali sve pocinje od zamene ulja, kako sam sipao 10w40 tako je poceo zvuk, a ulje koje sam ispustio je bilo definitivno gusce, sad ne znam da li da opet menjam ulje, ovo nije preslo 10km, ili pak da vadim spaner, ili da sacekam 2-3 nedelje i odem na pregled kod majstora. Voleo bih sam taj deo makar da resim, ali nisam siguran odakle da pocnem.

Koliko ima predjenih km na satu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
13 hours ago, Mladen1991 said:

Iskreno zadnjih par dana sam samo proveravao zvuk dok je bio hladan, u nadi da lociram, ali sve pocinje od zamene ulja, kako sam sipao 10w40 tako je poceo zvuk, a ulje koje sam ispustio je bilo definitivno gusce, sad ne znam da li da opet menjam ulje, ovo nije preslo 10km, ili pak da vadim spaner, ili da sacekam 2-3 nedelje i odem na pregled kod majstora. Voleo bih sam taj deo makar da resim, ali nisam siguran odakle da pocnem.

Inace ako imas novca, ja ti preporucujem da u ovaj agregat sipas Fusch Silkolene Comp i Pro ulja. Nisu od jeftinijih ali nisu ni ko Motul. 

 

Izbegavaj onaj jeftini Ipone. 

 

Polusintetika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Kawasaki er-5 2005; Yamaha Teos 125
Pre 8 sati, Motorcyclist je napisao:

Inace ako imas novca, ja ti preporucujem da u ovaj agregat sipas Fusch Silkolene Comp i Pro ulja. Nisu od jeftinijih ali nisu ni ko Motul. 

 

Izbegavaj onaj jeftini Ipone. 

 

Polusintetika. 

Ima 17000 na satu, motor je zaista ocuvan, i da kazem zargonski "utegnut" dugo godina je bio pod ćebetom u sobi. 

Eto, pocetnicka greska, ja bas Iphone od svih mogucih ulja, sipacu Fusch Silkolene, 3,5l ulja za celu sezonu mislim da nije neka investicija, samo koju gradaciju gadjati? Opet 10w40 ili da idem na 15w-50? To je polusintetika? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Kawasaki er-5 2005; Yamaha Teos 125
Pre 8 sati, Petre je napisao:

Sipao si ful sintetiku? Ona zna da pokaze toliko zvukova da se covek uplasi  :) .

Polusintetika, procitah da ovo ipak nije agregat za full sintetiku, davno bese kada je konstuisan, sipah 10w40 polusintetika r4000 iphone u njega, i sada iz price kolega skontam da je iphone nize rangirano ulje, tj da nije neka cvecka od ulja 😭 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
2 hours ago, Mladen1991 said:

Polusintetika, procitah da ovo ipak nije agregat za full sintetiku, davno bese kada je konstuisan, sipah 10w40 polusintetika r4000 iphone u njega, i sada iz price kolega skontam da je iphone nize rangirano ulje, tj da nije neka cvecka od ulja 😭 

To r4000 je vec ok ulje. 

Ako ima stvarno 17.000 ne bi trebalo da je lanac... Ako nije vracana km.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ja sam u isti motor sipao Mannol ulje. 650 din litar, u Centar S, Bgd. Nit mi je šta lupalo ranije pre zamene ( bio neki Motul), nit posle, sa ovim uljem. Bez aditiva.

Ako je tebi posle zamene ulja počelo da menja zvuk, vadi ga i sipaj po preporuci proizvođača, ili kolega.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Sipao sam i Ipone, Motorex, Manol, sve je bilo ok. Samo sa Bardahlom je dok je hladan bio problem sa odvajanjem kvacila. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Kawasaki er-5 2005; Yamaha Teos 125

@Motorcyclist pokusacu da odvezen nesto kilometara sa njim, pa cemo videti sta ce se desavati, ali bitno mi je da nisam sunuo bas najgoru mogucu opciju u njega iz neznanja. Sto se kilometraze tice ako su lagali mene i ja lazem Vas, ali mislim da zvuk potice bas odatle, iz tog dela gde je lanac bregastih :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Kawasaki er-5 2005; Yamaha Teos 125
Pre 2 sati, Blaza je napisao:

Ja sam u isti motor sipao Mannol ulje. 650 din litar, u Centar S, Bgd. Nit mi je šta lupalo ranije pre zamene ( bio neki Motul), nit posle, sa ovim uljem. Bez aditiva.

Ako je tebi posle zamene ulja počelo da menja zvuk, vadi ga i sipaj po preporuci proizvođača, ili kolega.

Crpim kolega znanja iz vasih iskustava, i samo se nadam da ce problem doci do resenja pre nego lepo vreme bude preovladalo 😊

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Kawasaki er-5 2005; Yamaha Teos 125
Pre 2 sati, mrle je napisao:

Sipao sam i Ipone, Motorex, Manol, sve je bilo ok. Samo sa Bardahlom je dok je hladan bio problem sa odvajanjem kvacila. 

Bardahl sam resio da zaobidjem, i ako mi je Kompp Co na 200m od posla, nekako sam se nacitao da nije bas sjajna opcija, videcu sta se desava sa ovim Iponom, ako ne bude valjao prelazim po preporuci na Fusch Silkolene i nadam se da sam resio sve svoje probleme 😊

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Kawasaki er-5 2005; Yamaha Teos 125
Pre 9 sati, Gordak985 je napisao:

Meni se danas ništa ne čuje, ali sad ću da ga pratim neko vreme

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

Odlucio sam isto, pa da vidimo sta ce se desavati, koje ulje koristis? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

sipao jesenas, nisam prešao bešto mnogo ali nije da se nisam vozio, danas ponovo u vožnjicu, pa javljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Kawasaki er-5 2005; Yamaha Teos 125
On 16. 2. 2024. at 8:49, sale600 je napisao:

Vadi španer i pregledaj. To bar nije veliki zahvat. Možda je uštekao.

Mada mislim (uzmi ovo sa rezervom) da nije do njega i da je namjerno sipano gušće ulje.

I ja sam isao tom logikom, hvala na savetu, nadam se da cu uspeti da odradim sam taj pregled spanera 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Kawasaki er-5 2005; Yamaha Teos 125
Pre sat vremena, Gordak985 je napisao:

sipao jesenas, nisam prešao bešto mnogo ali nije da se nisam vozio, danas ponovo u vožnjicu, pa javljam

Ja sam sa ovim presao 10km, tako da cu i ja propratiti, razmisljao sam danas da odem da skinem spaner da vidim da li je ceo taj sklop okej, javljam i ja sta sam uradio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
11 minutes ago, Mladen1991 said:

Posle danasnje voznje i nakon oko 2 sata u garazi pogled kroz prozorce je ovakav .... 

IMG_20240217_154827.jpg

 

Imas li centralnu nogaru. Ako ne, mora biti na ravnom i da stoji ravno, znaci neko da sedi na njemu i onda proveris nivo ulja. 

Mora biti izmedju ove dve crte. Nemoj da preterujes i da ide preko gornje crte, moze da izbaci na filter. 

 

Ovo belo je kondenz tako da ne brini. Moraces da vozis malo duze relacije da se ulje zagreje i onda ce to belo nestati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja