Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Može li mi neko slikat mehanizam bravljenja sjedišta na GPZu, ja sam moj u preradi skinuo, sad ne znam da ga sklopim natrag.

 

Osim brave i poluge koja hvata kvake na sjedištu, postoje još ona dva nekakva klinca i opruge, pa ne znam kako šta preko čega ide, ono kako mi je bilo logično ne funkioniše baš najbolje

Aj da probam opet, plaćam pivo za dobru fotku brave sjedišta, ne moraju se skidati plastike, dovoljno se vidi kad se digne sjedište

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

Može li mi neko slikat mehanizam bravljenja sjedišta na GPZu, ja sam moj u preradi skinuo, sad ne znam da ga sklopim natrag.

 

Osim brave i poluge koja hvata kvake na sjedištu, postoje još ona dva nekakva klinca i opruge, pa ne znam kako šta preko čega ide, ono kako mi je bilo logično ne funkioniše baš najbolje

Aj da probam opet, plaćam pivo za dobru fotku brave sjedišta, ne moraju se skidati plastike, dovoljno se vidi kad se digne sjedište

 

Ja mogu tek sutra jbg ako nesto znaci 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Danas kad sam skinuo zadnji točak primjetio sam da mi fali jedna disk pločica, ona manja, pošto su zadnje čeljusti iste kao prednje na mom prvom motoru Yamasakiju 250 (ili Sprint Princ 250) pokušao sam da  stavim njegove disk pločice ali primjetio sam da mi je cilindar blokirao. Zna li ko kako da riješim to i gdje se mogu nabiviti one gumice za kočioni cilindar, Jeste da nije ER5 ili GPZ u pitanju je ZZR 250 ali imam iste felge kao i ovi motori a čini mi se i diskove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 

 

Može li mi neko slikat mehanizam bravljenja sjedišta na GPZu, ja sam moj u preradi skinuo, sad ne znam da ga sklopim natrag.

 

Osim brave i poluge koja hvata kvake na sjedištu, postoje još ona dva nekakva klinca i opruge, pa ne znam kako šta preko čega ide, ono kako mi je bilo logično ne funkioniše baš najbolje

Aj da probam opet, plaćam pivo za dobru fotku brave sjedišta, ne moraju se skidati plastike, dovoljno se vidi kad se digne sjedište

 

Ja mogu tek sutra jbg ako nesto znaci 

 

Ma znači mi i za 15 dana, prođe dva mjeseca otkako sam prvi put pitao, samo da se dokopam slike, ne mogu na netu da nađem dobru ni sliku ni skicu, a ovuda nema GPZjaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Zahvaljujem kolega, dođem ti pivo, brava se vratila na orginalno mjesto poslje 6 godina :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Napreduje li taj tvoj Street Twin, daj neke fotke da vidimo sta se raboti, sredjujes ga da bude kako je prije bio, ili nesto drugacije, posto vidim da vracas stare fabricke delove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Pozdrav svima od skoro sam postao ponosni vlasik ER-5-ice.

Motor je za sad ekstra ali kao i svaki prethodni nedostaje ono po cemu bi on imao mene u sebi.

Nerviralo me je zvizdanje auspuha i zvuk istog koji neodoljivo podseca na zvuk "fena", zvizdanje sam resio umetanjem cevke malo tanje od cevke na auspuhu a dodao sam i par rupa na topu tj izmedju cevke za izlaz gasova i ukrsnog konusa.

Hocu da mu stavim street fight masku, njemu za sad stoji klasican okrugli far i iz njega na dva mesta ispod satova ima neko crevo tj ispod oba sata ima jedno crevo (parce koje je spojeno sa farom) predpostavljam da tu idu kablovi za napajanje ali mi nije samo sta se tu napaja far satove ili satovi far?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Napreduje li taj tvoj Street Twin, daj neke fotke da vidimo sta se raboti, sredjujes ga da bude kako je prije bio, ili nesto drugacije, posto vidim da vracas stare fabricke delove

 

Našao sam oklope u dobrom stanju po povoljnoj cjeni, pa oću da ga vratim na fabriku da bi ga lakše prodao, sumnjam da ću ga zadržavat, nemam kuda da ga vozim, a nemam realno ni đe sa njim da ga nešto čuvam. Mada mi se ne prodaje, imam još uvjek neku pritajenu želju da vozim, a ne mogu ni neku cjenu dobit za njega, matora je to mašina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Pozdrav svima od skoro sam postao ponosni vlasik ER-5-ice.

Motor je za sad ekstra ali kao i svaki prethodni nedostaje ono po cemu bi on imao mene u sebi.

Nerviralo me je zvizdanje auspuha i zvuk istog koji neodoljivo podseca na zvuk "fena", zvizdanje sam resio umetanjem cevke malo tanje od cevke na auspuhu a dodao sam i par rupa na topu tj izmedju cevke za izlaz gasova i ukrsnog konusa.

Hocu da mu stavim street fight masku, njemu za sad stoji klasican okrugli far i iz njega na dva mesta ispod satova ima neko crevo tj ispod oba sata ima jedno crevo (parce koje je spojeno sa farom) predpostavljam da tu idu kablovi za napajanje ali mi nije samo sta se tu napaja far satove ili satovi far?

Na aliexpresu imas more tih maski za 20-30 eura, ali da znas da su sve jako lose. Pricao sam sa nekoliko ljudi koji imaju takve maske i nisu zadovoljni. Ok je za grad, ali nocu van naseljenog mesta zaboravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ne bih ga u street fight-era samo far, nije sad da mi bode oci da ne zelim da ga vozim ovakvog nego eto onako, ne zelim da to bude neka namrstena maska nego nesto u fazonu er6n-a. Jedina stvar koja ce da bude montirana je top case.

Moze li mi neko reci moze li se stelovanjem zadnjih amortizera pojacati tvrdoca tj da ne leze do kraja jer desava mi se da kad se vozim sa devojkom i prelazim preko onih asfaltnih (velikih) lezecih zakacim granu auspuha (ja imam oko 100 kg a devojka oko 70 kg)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6833 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

ER5 je klasican motocikl, roadster, naked, kako god. Okrugli far je institucija. Linije, ram, ogibljenje mu je takvo da mu ne stoji nista drugo sem tog okruglog fara.

Druga stvar, strit fajt... Taj motocikl nije podoban za te stvari, pogotovo sto ima klasicno korito motora. 

 

To da udara cevi je normalno, nizak je. Moras bas da pazis ako ste teski.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

To da udaras u te lezece policajce je, da kazemo, normalno s obzirom na masu vozac + suvozac,ali svakako dodaj preload na zadnjim amortizerima (nategni opruge) sa donje strane opruge imas metalni prsten sa (mislim) 5 stepeni, nategni ga na 4. stepen i polako pun gas..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nije strasno kada covek pogresi i kupi motor koji mu ne odovara mehanicki ili pak estetski, ali jeste strasno kada oskrnavi nesto lepo i dobro(klasicni izgled er5) da bi napravio nesto sto taj motor izvorno nije. Nemoj od er5 praviti er6,jer on to nikada ne moze postati, samo ces baciti pare i napraviti frankestajna koji se nece na kraju svidjati ni tebi ni drugima. Zarobio si pare (bacio) i imas motor koji ne zelis. To je tako.. Jednostavno je tako.

A ako zelis ulicnog trkaca, preporucujem ti z750,prodaj er 5,skupljaj pare i dodaj za z750 i neces baciti pare i vozices motor kao sto volis u nameni koju volis..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ok skroz ste me pogresno razumeli nisam ni hteo bas takvu masku vise 2 projektora ali nebitno ubedili ste me necu dirati far. Motor mi se svidja u svakom slucaju i lep je nisam trkac i ne divljam cak sta vise prethodni motor koji je kod mene bio oko 3 god. je bio Suzuki Savage, u fazonu sam da saltam na 4k i da vozim do 100 naravno i ponekad kada obilazim potegnem do 140, svidja mi se sto je motor jednostavan izmedju ostalog i potrosnja oko 4 litre, mali miran, lagan za voznju za grad extra. Na kraju krajeva sigurno ga ne bih uzeo da mi se ne svidja a imao sam dosta R i RR ponuda. Hteo sam samo malo drugaciji far ali ako mi vi predlazete da to ne radim onda ni necu na kraju krajeva da me ne interesuje misljenje drugih ne bi dosao ovde. Hvala. Okacicu prekosutra slike u pod forum nasi ljubimci taman da vidite kako mu cuce i ne fabricki romboidni retrovizori.

Amortizere cu da stegnem.

Samo jos jedno pitanje, prednje polocice su relativno dobre koliko mogu da vidim ali kada kocim (malo jace) stvara se onaj specifican zvuk zujanja najblize poredjenje bi bilo kao kada pri 80 na sat idete ulicom koja je izradjena od onih malih kockica. Da li je to normalno ili da menjam plocice? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nije taj zvuk bas normalan, mislim, meni se nikada ni na jednom motoru nisu cule kocnice. Gume da, kocnice ne.. Zameni ti njih. Pazari neke sinter, imas u maxmomentu i verujem jos 15 radnji u Bg-u. Izmeri sublerom debljinu diskova, vidi dali si u opsegu koji je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kupi neki otvoreni aftermarket izduv, mnogo se dobro cuju ta dva cilinra sa otvorenim loncem i ne diraj nista vise..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Razmisljao sam o auspuhu ima brdo polovnih auspuha ali se brinem koliko ce se povecati potrosnja ali i kako ce to uticati na motor i ventile recimo, i koja je uopste debljina cevke auspuha (kod lonca) obrnuo sam brdo foruma ali nema tog podatka a ni ja nemam subler pa ne znam ni debljinu na koju da ciljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Pozdrav ljudi, interesuju me prednje viljuške i nosači istih za ER5 2000 g. ako ne nadjem original zna li neko neku alternativu??? Pozdrav i zahvaljujem.

 

Neka ga ne mari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Razmisljao sam o auspuhu ima brdo polovnih auspuha ali se brinem koliko ce se povecati potrosnja ali i kako ce to uticati na motor i ventile recimo, i koja je uopste debljina cevke auspuha (kod lonca) obrnuo sam brdo foruma ali nema tog podatka a ni ja nemam subler pa ne znam ni debljinu na koju da ciljam.

Na motor ce tu uticati tako sto ce se samo cuti lepse i to je to. A cev je mislim 50-60mm nisam siguran,to mora da se izmeri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6833 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Lazare,

 

slobodno mozes da stavis drugi auspuh. Nece se povecati potrosnja niti bilo kako uticati na agregat. Cak sta vise bice mu bolje.

 

Dadony,

 

moze sa GPZ500S, GS500E i CBR600F1. Mozemo detaljnije ako te interesuje.

 

Inace ER5 pati od traljavog vesanja kao i svi motori iz te klase. Najbolja investicija su kvalitetni amorti pozadi i progresivne opruge. Vozio bi se kao cigra. Ja sam to imao u planu ali sam vec ulozio preko 1500 eur. pa sam ipak resio da predjem na vece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja