Jump to content

Moto Zajednica

cst gume 120-70-14 i 100-80-16

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2871 postova

polovne  CST gume 120-70-14 sa 3,5 mm dubine šare ,dot 5011  i 100-80-16. sa 4m šarom ,dot 4511,

gume ispravne, ,nisu ispucale,obe imaju usmeren pravac kretanja i mogu i na prednji i zadnji točak

cena 1200 dinara po komadu

IMG_20230219_155925.jpg

IMG_20230219_155828.jpg

IMG_20230219_155823.jpg

IMG_20230219_155818.jpg

IMG_20230219_155815.jpg

IMG_20230219_155803.jpg

IMG_20230219_155800.jpg

IMG_20230219_155752.jpg

IMG_20230219_155738.jpg

IMG_20230219_155725.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9067 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jbt dal je moguce da čitam ovako nešto?

Baci tu plastiku da se neko ne ubogalji!

Ja ovo ne bi poklonio a kamoli naplatio...... gde je savest?

 

Pre neku nedelju skinuo gume iz 2015 (Dunlop SS) jer više nije guma, upravljanje = 0 .... mogu misliti kakva je ta 3 godine starija.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2871 postova

ja sam ih skinuo jer sam dobio druge ,inače na 50kubika savršeno rade posao ,nisu kliznule nijednom na suvom čak ni na beloj ,na kiši sam svega par puta vozio.Da nisam dobio druge vozio bi ih dokle može.Na kraju pravca mišeluka gde je blaga nizbrdica u prvoj krivini zaobilizaim kolonu automobila baš svaki put uz samu ogradu bez ikakve bojazni.Na suvom su stvarno dobe za do 65 na sat ,za dalje neznam.

Kad su se masovno kupovali kineski skuteri 50 kubika  2004-2009 imali su naravno kineske gume.Mislim da ih 90 % i dalje ide na tim gumama iako su zastrašujuše ispucale ali eto ljudi voze .

Zato ih i prodajem možda nekom takvom budu značile a nisu se skoro ništa potrošile.

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4352 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ako ti je do toga da nekom “učiniš”, pokloni ih, što kaže Dare em će neko da se ubogalji em da plati plastiku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Ja imam jednu takvu staru metzeler u šupi sa super šarom i ne znam šta da radim s njom. Na kraju ću uzeti da je isečem jer ako je ostavim pored kontejnera ,neko će je  možda staviti na motor .

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2871 postova

kako sam bio u fazonu starih guma ovih dana samo to i gledam po starim motorima.Gledam i vidim da gomila motora oko 1500 evra cene ima stare gume od 10 godina na više  .I ja sam iznenađen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Buraz, pravac bašta i stavi to kao saksije... Posadiš cveće u njima, em lepo tebi, em imaš pogled na gume i zimi... Ono, da te golica i svrbe pundravci za vožnjom...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Kolege, nista strasno ako je guma (pneumatik) PRAVLJENA OD GUME. Moze biti i starija, bez da se deformise ili popuca, pogotovo na 50 ccm. Drugo je sa onom gumama koje su proizvedene od mase pola novi kaucuk a pola mlevene stare gume i njihov prah u masi nove. To su te sto moraju da se preventivno skinu i bace posle odredjenog broja godina, te se iznenada raspadnu i to na relativno vecim brzinama. Pogotovo na brzim, tezim i jacim motorima.  Ja licno vozim na skuterima 150 ccm glatko 2011-to godiste, na TDM-u 850 trenutno je zadnja 2012-to (a 2K Dunlop RoadSmart 3 su skinute i na cekanju do daljnjeg). Bez nelagode, nameravam da potrosim i jedne i druge, jedino necu da prelazim 120 -130 km.h. Zasto bih? Nisam jos cuo da se raspadaju proizvedene cela masa od kaucuka.

    A uostalom, evo primera da se nove gume raspadnu i to najpoznatije na svetu. Opet sam nasao na YT da se raspala kao slina nova Continentalka 2K. od koje nebi trebalo da bude pouzdanije na svetu. Pobedila na nekim uporednim testovima, motorasi kupili nove u radnji a od nje ostali samo dronjci. Tvrdim da je proizvedena pola od novog kaucuka i pola od praha starih guma i fabrika nije odradila adekvatno spajanje slojeva.

Promenio član marshall

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2871 postova

postoji na fejsbuku jedna moto  grupa.Da tu vidite šta se sve prodaje.Nikog ne osuđujem samo kosntatujem da ima mnogo ljudi male platežne moći koji voze stare i loše motore  u koje niko nije ništa uložio više od decenije ali ne zato što nije trebalo nego nisu imali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja