Jump to content

Moto Zajednica

kalendar moto skupova u 2023 godini

Recommended Posts

  • Pana, 424 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
On 5. 4. 2023. at 15:27, stari roker je napisao:

Pa pešaci će im i biti. 

Немој тако. 

Моторста   до скупа  а на скуп пешака   ;) 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, Jašim je napisao:

Немој тако. 

Моторста   до скупа  а на скуп пешака   ;) 

 

 

Eno na fb uveliko pljuvanje po ljudima koji su postavili pitanje plaćanja ulaza. Ja sam razmišljao da skoknem u petak jer sviraju moji drugari, ali sve sumnjam da ću ići. Zbog takvog odnosa prema bajkerima nisam ni išao u SM na skup zadnjih desetak godina. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

U principu ne idem na moto skupove ali sam se prošle godine slučajno zadesio u okolini Prahova u vreme održavanja skupa pa rekoh ajde da pogledam. Ono je savršeno što se organizacije tiče. U porti crkve je bio kamp a na platou ispred ulaza bina. Sve pod konac. Šatori u jednom delu, trava savršena, motori parkirani u nizu, na 100 metara Dunav za kupanje, svi ljubazni... Ima li potrebe da pominjem da nema turirianja i iživljavanja iskompleksiranih debila. Ulaz je bio free jer su imali jakog sponzora ali za onakav skup vredi i platiti.

I da, naravno da ću i ove godine otići!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Pre sat vremena, ekozelj je napisao:

U principu ne idem na moto skupove ali sam se prošle godine slučajno zadesio u okolini Prahova u vreme održavanja skupa pa rekoh ajde da pogledam. Ono je savršeno što se organizacije tiče. U porti crkve je bio kamp a na platou ispred ulaza bina. Sve pod konac. Šatori u jednom delu, trava savršena, motori parkirani u nizu, na 100 metara Dunav za kupanje, svi ljubazni... Ima li potrebe da pominjem da nema turirianja i iživljavanja iskompleksiranih debila. Ulaz je bio free jer su imali jakog sponzora ali za onakav skup vredi i platiti.

I da, naravno da ću i ove godine otići!

Dobro nam dosao i ove godine. Imas pice za lep opis:cirka1:

Promenio član Vampa
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2843 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 58 minuta, ekozelj je napisao:

U principu ne idem na moto skupove ali sam se prošle godine slučajno zadesio u okolini Prahova u vreme održavanja skupa pa rekoh ajde da pogledam. Ono je savršeno što se organizacije tiče. U porti crkve je bio kamp a na platou ispred ulaza bina. Sve pod konac. Šatori u jednom delu, trava savršena, motori parkirani u nizu, na 100 metara Dunav za kupanje, svi ljubazni... Ima li potrebe da pominjem da nema turirianja i iživljavanja iskompleksiranih debila. Ulaz je bio free jer su imali jakog sponzora ali za onakav skup vredi i platiti.

I da, naravno da ću i ove godine otići!

kako si opisao.....ja ga zapisao . Kad je skup da obratim pažnju ??

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 8 minuta, BaneVuk58 je napisao:

kako si opisao.....ja ga zapisao . Kad je skup da obratim pažnju ??

4-6. Avgust

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, Vampa je napisao:

Dobro nam dosao i ove godine. Imas pice za lep opis:cirka1:

I da nabavite vece pistolje na vodu :P

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
On 30. 3. 2023. at 7:35, Zarkela je napisao:

Imam osećaj da će ovu praksu naplate polako svi da uvode. Tako je bilo i za trke polumaratona i maratona. U početku je to bilo simboličnih 500 din a sad nema ispod 3000 din. Shvatili kako da ekstra zarade. I sa ovim će biti isto tako.

moguće je i to .Pre 10 godina smo raspravljali zašto su se moto skupovi osuli po broju gostiju i zašto treba ukinuti ulaz koji je onda bio uglavnom200 dinara.Sećam se da su oni skupovi što su naplaćivali bili razapeti kao neki pljačkaši koji uzimaju ubogom narodu.

Sad je priča malo drugačija jer je jogurt u ideji 2 evra i to znači da ako porodica pije jedan jogurt u proseku dnevno treba 750 evra godišnje samo za to s...anje.

Jogurt piju i oni što organizuju skup a i oni što dolaze i oboje smo u istom problemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2843 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Pa što ne nadju sponzore. Koliko se samo piva poloče eto im da pokriju troškove. Uostalom niko ih i ne tera da organizuju skup. Hoće da se promovišu za Dž.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 749 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Jedno vrlo jednostavno pitanje. Koja je uloga/funkcija moto skupa i kako je nastao? Da li potice iz amerike, gde je najpoznatiji Daytona moto skup. Ne pitam to da bih dobio odgovor, druzenje moto klubova i motorista, to znam i sam. Po meni bi uloga moto skupa pre svega trebala da bude zabava, zatim da ima i edukativni sadrzaj i da na kraju preko moto skupa se upoznaju serviseri, izlagaci itd... jedan vid sajma. Takav vid skupa mi ima smisla da se naplacuje ulaz, ako je naplata ulaza da se pomognu troskovi organizatora i to je ok, ali onda svi placaju i pesaci i motoristi. Kako funkcionisu moto skupovi u inostranstvu? 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

jesenas u Aradcu aa skupu mi je jedna grupa subotičkih mađara rekla da ne idu na skupove u Mađarsku pre svega zbog ulaznice od 30 evra po čoveku.Imaju opciju ' kod nas ,bosanci gde mogu da potroše i tih 30 evra na gorivo i hrvati.Mogu čak i u rumuniji jer im ni to nije daleko.

Sad neznam kako je u hrvatskoj ali do pre desetak godina je samo skup u Slavonskom Brodu naplaćivao 10 evra ulaz za sve dane .Davali su veoma ozbiljne koncerte i stranih grupa,trke ubrzanja sa nagradama od više iljada evra,velike vatrometze, po 15000 ljudi sa kartama u subotu.uglavnom jedan veoma velik događaj

Pomoć su im davale razne institucije u državi i bili su uz Pulu najveći skup.

Onda je počeo i Umag da se približava po kvalitetu

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Нема га у календару, Михајлово (код Зрењанина), а како кажу временски прогнозери тад би већ требао да дође врели талас

image.thumb.jpeg.18d2cb8b6a80e8ad2dcc06b41ddb1da2.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kao i prethodnih godina, moto klub "KINGS" organizuje humanitarni moto skup/žurku u old school fazonu.

Kamp, svirke, klopa i piće i dobro raspoloženje...

 

Dobrodošli!

FB_IMG_1684496892382.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2843 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Stiški orlovi

Srebrno jezero

Izgleda da nisi gledali vremensku prognozu 

 

 

Promenio član BaneVuk58
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Bane, pa gde ovde npr. šator da staviš ? Dođeš iz daleka, nema drugih smeštaja, tražiš čamac ???

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
On 7. 4. 2023. at 21:30, Zarkela je napisao:

Jedno vrlo jednostavno pitanje. Koja je uloga/funkcija moto skupa

Treba praviti razliku između moto skupa i moto žurke.

Većina "moto skupova", danas, su na nivou moto žurke.

 

Kao što treba praviti razliku između člana MK i samostalnog jahača.

Odlazak na moto skup je nekome obaveza ili dobrovoljna aktivnost a za nekoga hobi delatnost.

 

Moto skup je mnogo veći dogadjaj od moto žurke i traži veću i bolju organizaciju od strane kluba domaćina.

Zato se procenjuju po nekim od kriterijuma:

- tradicija

- masovnost

- higijena

- obezbeđenje

- klopa

- lokacija

- cena ulaznica za bajkere i posetioce

- program

- takmičenja

- organizacija

- ljubaznost osoblja

...

 

Nekad je, u bivšoj SFRJ, bilo samo pet moto skupova (nosili smo sve što nam treba sa sobom i bili smo srećni).

Danas, imamo više skupova (i dalje smo srećni, mada...).:)

 

Kada su, u drugoj polovini 90-tih, krenuli da se dešavaju, skupovi srpskih motorista,  moto klubovi su jedni druge domaćinski prihvatali i time stvarali "obavezu" kod gostujućih klubova da i oni tako uzvrate.

 

Postala je "obaveza" da svaki, aktivan, klub pravi svoj skup (da bi se revanširao za gostoprimstvo koje su dobili njihovi članovi odlaskom na skupove drugih klubova).

 

Kasnije je postignuto da se nekoliko klubova udruži (ali ne baš po pitanju zajedničke organizacije moto skupova).;)

 

Klubovi organizatori su počeli da računaju da će im doći određeni broj gostiju (od klubova kojima su oni bili u poseti ili su "braća po materi").

 

Tako smo dobili mnoštvo malih i objektivno nekvalitetnih skupova koje su organizatori iz iskrene namere organizovali.

Ali bez mogućnosti da naprave veći i lepši događaj, jer im motiv nije da naprave kvalitetan moto skup, već da ispoštuju svoju obavezu prema drugima.

 

Jbg, izgleda da sam jedan od onih koji bi voleli da ima manje skupova, koji su raznovrsni i privlačni bajkerima, nego da ja sad, kao, mogu da biram izmedju 2-3 skupa za jedan vikend (a ono sve isto).

 

Ovo ti je jedini politički korektan odgovor.;)

On 7. 4. 2023. at 21:30, Zarkela je napisao:

druzenje moto klubova i motorista

Bez udubljivanja u materiju i klubova, skupova i ostalog.

Najbolje je, ono šatro, "živimo sami vozimo se sami gde hoćemo...":)

Jer priča, neminovno, ide u dva pravca.

 

Jedan se pravac vrti oko klupske priče i u toj priči bi se mogao formirati izvestan kodeks i logika takvog razmišljanja.  Jer je upravo uzvratna poseta nekog kluba jedan od stubova onoga što klub nastoji da izgradi, uključujući i organizaciju skupova.

 

Sa druge strane, imamo i način razmišljanja o slobodnim, neobaveznim vožnjama, koji tako tretiraju i skupove.

U toj opciji, motoristi posmatraju organizatora skupa, kao klasičnog organizatora zabave (i samo od njegove sposobnosti da priušti tu zabavu motoristima zavisi i njihova poseta).

 

Retko se ova dva, paralelna i različita, sveta dodirnu.

Većina ljudi ni nezna šta predstavlja klub ili bilo šta slično, niti razmišljaju o, tamo, nekoj, bajkerskoj kulturi.

Moto skupove organizuju klubovi.

 

Putujem zato što to volim i zato što mi se putuje.

Ovo je poenta (ne skupova,nego bajkerske filozofije).

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja