Jump to content

Moto Zajednica

Monitor 17 ili 19 " sa HDMI

Recommended Posts

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Potreban mi je monitor  navedene velicine,zato  sto ne mogu da uklopim veci od reflektora. Mora da ima HDMI jer je HDMI kabal sproveden sa ostalim instalacijama.

DAF39B5F-0418-41DB-86C9-A481607AD6AD.jpeg

Promenio član punisa 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nedavno sam mučio istu muku i na kraju kupio nekakav/bilo kakav (bez HDMI) sa kojim i nisam preterano zadovoljan.

Mali monitori uglavnom nemaju HDMI i HD.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 21 sati, punisa 16 je napisao:

Potreban mi je monitor  navedene velicine,zato  sto ne mogu da uklopim veci od reflektora. Mora da ima HDMI jer je HDMI kabal sproveden sa ostalim instalacijama.

DAF39B5F-0418-41DB-86C9-A481607AD6AD.jpeg

 

Sto se opterecujes, kupis bilo koji monitor trazene velicine i adapter HDMI to DVI ili VGA i rijesio si posao. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 2 sati, Branko je napisao:

 

Sto se opterecujes, kupis bilo koji monitor trazene velicine i adapter HDMI to DVI ili VGA i rijesio si posao. :takoje:

Ne moze. Probao sam. Toliko znam:)

adapteri su za out ovo je in strana. Ma resicu ,pomericu nosac dalje da ne smeta nego reko da vidim da li ima neko ovde,posto ih na" KP" nema tako malih sa HDMI.

5E016F78-F41F-4BE0-90BA-9EF3F0E4E06B.jpeg

Promenio član punisa 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 8 minuta, B@K@ je napisao:

Postoje i adapteri za ulaz, samo ti treba tzv. ženski tj. female HDMI, npr. ovako nešto.
U principu, stvar je percepcije - što je tebi izlaz, njoj je ulaz... :)

ma ulaze i ovi adapteri fizicki kako treba ,problem je sto je monitor kao uredjaj IN nije OUT kao sto je lap top...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Druže, malo si u zabludi oko toga IN-OUT. Da, smer jeste bitan, ali naravno da postoje i adapteri koji konvertuju ulazni signal. Više puta sam do sada koristio adapter kakav pominje @B@K@, a i sada trenutno imam dva monitora povezana tako. Monitori nemaju HDMI, već samo DVI i DP ulaze, a računar samo Thunderbolt i HDMI izlaze. I to radi…

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 34 minuta, vasa.93 je napisao:

Druže, malo si u zabludi oko toga IN-OUT. Da, smer jeste bitan, ali naravno da postoje i adapteri koji konvertuju ulazni signal. Više puta sam do sada koristio adapter kakav pominje @B@K@, a i sada trenutno imam dva monitora povezana tako. Monitori nemaju HDMI, već samo DVI i DP ulaze, a računar samo Thunderbolt i HDMI izlaze. I to radi…

Vidi vakooo. Ja imam monitor sa VGA ulazom ,sproveden Kabal HDMI. Ovo sto sam poslao ne funkcionise ako postoji resenje posalji mi proizvod ili sliku ,a ja cu te bogato nagraditi:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

image.png.b944cb5d65c68353ce33c42c8ac73b43.png

 

WWW.BOL.COM

VGA naar HDMI Adapter - 1080P - Inclusief audio. Verander een VGA-signaal van een laptop op desktop in HDMI (USB-gevoedMet de VGA-naar-HDMI-adapter kunt...

Ovako nesto bi trebalo da radi.

 

Promenio član dfast
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kinroad xintian 250-16

Da pokušam i ja da pomognem. Možda ti može poslužiti ovaj adapter, za povezivanje sa monitorom sa tvoje slike ti treba samo još vga kabal. I eventualno još ovaj (ženski na ženski hdmi) ako već imaš izvučen hdmi kabal. 

Promenio član cheindjic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
GIGATRON.RS

Konverteri FAST ASIA adapter-konverter HDMI na VGA + 3.5mm (ž/m) (Crni), HDMI A - muški,VGA - muški + 3.5mm - ženski

Po opisu piše da baš to radi.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

@punisa 16
 

Okej, sad vidim naknadno ubačenu sliku. To je odgovarajući adapter, trebalo bi da radi. Budući da ne radi, verovatno je taj adapter neispravan. Probaj neki drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 1 sat, vasa.93 je napisao:

@punisa 16
 

Okej, sad vidim naknadno ubačenu sliku. To je odgovarajući adapter, trebalo bi da radi. Budući da ne radi, verovatno je taj adapter neispravan. Probaj neki drugi.

Probao sam od druga adapter koji kod njega radi ali ne u ovoj situaciji. Adapter sluzi da utaknes hdmi kabal u vga ulaz i to kao jedina konekcija izmedju kompjutera i monitora. Ne moze da se ubaci kao medju konekcija izmedju hdmi kabla koji je hdmi na oba kraja. Da vas ne smaram dalje izmesticu nosac monitora i kupicu monitor od 22, 23 ili 24" sa hdmi i resen problem. Nego sam hteo da to ne radim nego da stavim mali monitor sa hdmi ulazom a njih gotovo da nema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Nije baš jasno poslednje što si napisao.

 

Kako god, to što su kolege predložile je skroz izvodljivo, pa ti sad čini kako voliš. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Pančevo-Beograd
  • Motocikl: negde u oglasima...

@punisa 16 svi ovi adapteri koji imaju HDMI input (tj. koji primaju signal sa HDMI kabla sa tvog računara ili drugog izvora slike, tipa STB) i VGA output (muški konektor koji može da se priključi u monitor) bi trebalo da ti rade posao. Isto tako i onaj sa slike koju si okačio.
Da li ti prijavljuje neku grešku ili sl? Da li si probao da promeniš rezoluciju za display 1 ili 2 (u zavisnosti koji ti je taj monitor koji si prikačio)? Većina ovih starijih i manjih monitora su rezolucije 1366 x 768 ili ev. 1680 x 1050... Takođe, trebalo bi da proveriš koje je osvežavanje za display adapter, da vidiš da bude 59 ili 60 Hz.
To bi trebalo da reši problem, ako je adapter provereno ispravan na drugom računaru... takođe, često i sam HDMI kabl ume da bude ćudljiv, ev. probaj drugi kabl.

Usput, konkretno ovaj adapter koji si ti fotkao ima i izlaz za audio, jer se preko HDMI kabla prenose informacije i za sliku i za zvuk, tako da bi mogao da priključiš tu i neke aktivne zvučnike preko bananice od 3,5 mm.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Vidim da niko nije napisao osnovno - VGA je analogni signal, HDMI je digitalni signal. HDMI -> VGA može preko pasivnog adaptera/konvertera, VGA -> HDMI može samo preko aktivnog adaptera (traži posebno napajanje i ima elektroniku koja analogni signal pretvara u digitalni).

Ovaj tvoj sa slike je baš takav pasivni adapter.

 

A ima i manjih monitor sa HDMI:

NOVI.KUPUJEMPRODAJEM.COM

 

A i taj koji ti je namještao taj nosač i monitor je pajser, jer je to ušarafio za taj gips. Ispod gipsa ima barem 10-20cm prostora do pravog plafona i kada bi se taj nosač ušarafio u plafon, mogao bi da uzmeš i veći Full HD monitor 23-24" i da ti ne smeta za reflektor. Ako ima više prostora i taj problem može da se riješi, pa da ti monitor bude do samog gipsa, čime opet dobijaš i na dijagonali monitora i na prostoru za reflektor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Nismo pisali o tipu signala jer u ovom slučaju nije od značaja. On svakako ima digitalni signal kroz već postavljeni HDMI kabl, i sad mu samo treba pasivni adapter za VGA.

 

Uostalom pored HDMI i VGA priključaka, tu je i DVI koji takođe nosi digitalni signal. Konverzija HDMI na DVI je u tom slučaju nešto prostija nego HDMI na DVI, a eto to možda proširi izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition
On 1/13/2023 at 9:46 PM, vasa.93 said:

Nismo pisali o tipu signala jer u ovom slučaju nije od značaja. On svakako ima digitalni signal kroz već postavljeni HDMI kabl, i sad mu samo treba pasivni adapter za VGA.

Ma ja sam napisao za svaki slučaj, sigurno će neko ubuduće da se zabode u temu, pa da barem ima sve informacije, da se ne podrazumijevaju neke stvari, jer jednostavno ne mogu. A i gore sam skontao u jednom trenutku da neko misli da može VGA-HDMI jednostavno, mada sam detaljno i polako čitao jopet tek nakon ovog tvog posta i vidio da sam ja pogrešno skontao.

 

On 1/13/2023 at 9:46 PM, vasa.93 said:

Konverzija HDMI na DVI je u tom slučaju nešto prostija nego HDMI na DVI, a eto to možda proširi izbor.

Misliš reći - konverzija HDMI-DVI je nešto prostija nego HDMI-VGA...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Evo reseno... zavrsio sam u ponedeljak. Ustafio sam njegov nosac za sto ,skinuo masku  i usrafio u letve koje sam metuo iznad plafona,sam nosac okrenuo za 180 stepeni,malo je radila busilica zbog rupa u zglobu nosaca koje su pravljene da stoji uspravno na stolu ali sve je bilo izvodljivo. Radi sve normalno. Serem se u adaptere :P

DF8088D2-E26D-40DA-AE34-DEF118C92929.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 37 minuta, punisa 16 je napisao:

Evo reseno... zavrsio sam u ponedeljak. Ustafio sam njegov nosac za sto ,skinuo masku  i usrafio u letve koje sam metuo iznad plafona,sam nosac okrenuo za 180 stepeni,malo je radila busilica zbog rupa u zglobu nosaca koje su pravljene da stoji uspravno na stolu ali sve je bilo izvodljivo. Radi sve normalno. Serem se u adaptere :P

DF8088D2-E26D-40DA-AE34-DEF118C92929.jpeg

Fino boga mi. Trazis savjet pa se seres na ono sto su ti drugari predlozili?! :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja