Jump to content

Moto Zajednica

Dynojet Power Commander

Recommended Posts

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma nije. Prošle godine je dečko kupio motor od nekog od srpskih dilera. Kaže momak motor ide kao tri mećave, znaš AKREP; POWER COMANDER, skinut sa amatreskih trka. čudo od Suzukija k5 750. Ali ako bi mopgao malo da ga pregledam što se vešanja tiče, mnogo mu tvrdo.

Posle dest sekundi shvatim da je zadnji amortizer zaglavio, jer je kriv (predpostavljam od nekog skoka ili sl) i kažem momku da mora da se menja. Usput dok sam skidao rep da otkačim amort sa gornje strane, pogledam PC i nešto mi se učini sumnjivo. Preko originalnog ECUa neko je nalepio plastični poklopac koji liči  (a bogami i odozgo nalepnica) na PCa, a čak i falš USB priključak. Ja šokiran zovem dečka, i usput pogledam i lonac, kad ono i to falš (odlična kopija, ali nije AKREP).

I tako od trkačkog motora, koji ide kao mećava, dodjosmo do TOTAL FAKEa, . Nakraju sam proveravao dali je to zapravo SUZUKI i dali je K5. ??? ??? ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

I tako od trkačkog motora, koji ide kao mećava, dodjosmo do TOTAL FAKEa, . Nakraju sam proveravao dali je to zapravo SUZUKI i dali je K5. ??? ??? ??? ??? ???

Da, tačno je da motor koji galami ne mora da znači da dobro ide, možda samo galami.

A to oko fake delova su srpska posla, teška su vremena bila pa je trebalo nekako preživeti.

Jedan moj drugar pre par godina kupio kao lutku K4 GSXR750 i tako mi krenusmo da se vozimo i kada su počeli okolo da ga napadaju ovi sa R6 on tu vidi da njegov 750 preko 220km/h ne ide baš kako treba i da ne dužim posle više pregleda motora majstor br4 provali da je ispod plastika mašina 600ccm.

I što je najinteresantnije prodavac motora se iznenadio oko toga ali je bio ljubazan da vrati pare i da dobije motor nazad  :D

Da se vratimo na PC

 

Zanima me da li neko zna ko ima dobar sto za merenje snage i obrtnog momenta, eventualno neko tuniranje mapa...

Za sada znam da to rade MCM Racing i Dragan Stankovic

 

I jedan komentar na ovaj video gore nadam se da ćete shvatiti šta hoću da kažem...

Ako je isti vozač na stazi od 4km kruga npr kasnio samo 1.6sec sa YZF750 u odnosu na K5 1000 taj isti bi sa KLE500 kasnio verovatno 2.5 sec.

Jako dobro poznajem i YZF i K5, momci razlika je ogromna ne samo u snazi, već u kočenju, vešanju, upravljivosti itd tako da bi bio ovaj rezultat realan samo je jedno i igri a to je da ovaj što vozi YZF zna šta radi a momak na K5 ima motku u leđima i dthtavicu u rukama.

Konkretan primer:

Ja sam svoj neki max u kvalitetu vožnje postigao pre jedno 12 god a vozim ukupno 27god. znači sada to ne ide ni na bolje ni na gore, to je to.

Neka krivina koju sam ja sa Thunderace pre 9god prolazio sa 160km/h i bilo veoma brzo sada sa K6 prodjem 194 i može još ali ne idem brže jer ulazim u rizik prevelike brzine gde ako se neko namesti na putu ne mogu lako da se zaustavim jedino da ga promašim.

To je tako kao što kažem lako je ukapirati da je na tom K6 mnogo jednostavnije uraditi nešto nego na Thunderace samo zato što je moderniji motocikl.

A naravno da ide i YZF a ide i KLE ali su svi različiti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2303 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Posto vecina od nas ovde uvek krpi kraj sa krajem. Ja licno mislim da je bolja stvar uloziti novce u sebe i voznju nego u delove tipa: PC, auspuh sa granama....... 

Svi mi razmisljamo o novim delovima koji ce ubrzati nas motor a da li smo se nekad zapitali da li treba da naucimo jos nesto oko voznje i da taj novac ulozimo u sebe a ne u motor. Ne pricam ovde o trkama vec o normalnoj stvari jednog amatera koji ce otici do Madjarske ili Grcke na stazu i dva dana se voziti, eksperimentisati  i nauciti nesto novo, dobiti na sigurnosti, probati stvari koje na ulici nemoze i koje nisu sigurne.....

I dalje ostajem pri tome da niko od nas ovde nemoze iskoristiti svoj motocikl ni 80% koliko on moze. (ovde nepricam izlasku na auto put i davanju gasa do kraja, to moze i moja baba, ko hoce to bice mu malo i k6 1000 i 750cc, onda mu naravno ostaje da kupi Hayabusu) .

 

Nesto me je kopkalo pa sam otisao sam na sajt Super Bike-a i pogledao vremena sa zimskih testiranja.

 

Najbolje vreme u SuperBike ima S.Burne 1.43 sa Ducatijem 1098r, Laskorc sa Hondom 600 ima zaostatak od 2 sec. Ej!! dve sekunde po krugu a razlika 50 konja.

Nezelim da pominjem da Nakano i Biagi sa 1000cc imaju isto vreme kao i pomenuti vozac u 600cc.

Nije problem nabudziti motor, ali je vecini ovde problem obuzdati sve to, iskontrolisati zadnji kad pocne da kliza, ili jos gore prednji.........

Tako da je moj savet svima ovde nebacati bare na akrape sa granama (preko 1000 eura), PC 300 eura....... vec te pare uloziti u sebe i unaprediti samog sebe.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F

Mnogo ga vi tupite. ;D

Ja da imam neki k-6,7,8,9. i dovoljno kesa,stavio bi mu sve to o cemu vi tolik palamudite i izmisljate toplu vodu. :P;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Mnogo ga vi tupite. ;D

Ja da imam neki k-6,7,8,9. i dovoljno kesa,stavio bi mu sve to o cemu vi tolik palamudite i izmisljate toplu vodu. :P;)

Srećom imaš TLs a pa ni ne misliš o tome ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Florida

Kao sto rece predhodnik,mnogo se ovde "Mlati prazna slama" ;D.A jos ovi sto su jos uvek na karburatorima ;).Blago je bilo Japancima dok mi Srbi nismo upetljali svoje prste u kombinaciji sa teorijom zavere (oce da te izvacare) :o.Sva ta dodatna oprema (auspusi,filteri vazduha,power commander,rear sets...) je licna stvar svakog vozaca ali i standarda,a kod nekih i potreba.Ovde gotovo da i nema motora sa fabrickim auspuhom (originalnim),fabrickim filterom vazduha...Licno na mom GSXR1000K6 imam vecinu stvari o kojima je tema.Na predhodnom K4 sam imao jos i vise i bio sam ponosan vlasnik.Mozda su neki mislili da sam bacao pare u vazduh ali ja sam bio zadovoljan izgledom svog motora ali i performansama.Motor mi je bolje vukao kroz srednje rezime rada,plus je bio laksi.Ugradnja i nabavka svih tih accessories kosta ali je i opravdana jer ocigledno poboljsava rad motora narocito ako uzmemo u obzir da motori iz fabrike dolaze prezasiceni gorivom.Custom maps za power commander se mogu praviti i "proveravati" jedino na Dyno 200,250 i 250E stolu ili na nekom drugom probnom stolu koji je opremljen za takve stvari.

Obicno izbegavam ove teme ali ispade po nekima da ovi koji su potrosili neku lovu na accessories su naivni,a oni koji i nemaju motore na kojima se sva ta navedena oprema moze ugraditi su u stvari najpametniji.

Mnogo ga vi tupite. ;D

Ja da imam neki k-6,7,8,9. i dovoljno kesa,stavio bi mu sve to o cemu vi tolik palamudite i izmisljate toplu vodu. :P;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2303 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Kao sto rece predhodnik,mnogo se ovde "Mlati prazna slama" ;D.A jos ovi sto su jos uvek na karburatorima ;).Blago je bilo Japancima dok mi Srbi nismo upetljali svoje prste u kombinaciji sa teorijom zavere (oce da te izvacare) :o.Sva ta dodatna oprema (auspusi,filteri vazduha,power commander,rear sets...) je licna stvar svakog vozaca ali i standarda,a kod nekih i potreba.Ovde gotovo da i nema motora sa fabrickim auspuhom (originalnim),fabrickim filterom vazduha...Licno na mom GSXR1000K6 imam vecinu stvari o kojima je tema.Na predhodnom K4 sam imao jos i vise i bio sam ponosan vlasnik.Mozda su neki mislili da sam bacao pare u vazduh ali ja sam bio zadovoljan izgledom svog motora ali i performansama.Motor mi je bolje vukao kroz srednje rezime rada,plus je bio laksi.Ugradnja i nabavka svih tih accessories kosta ali je i opravdana jer ocigledno poboljsava rad motora narocito ako uzmemo u obzir da motori iz fabrike dolaze prezasiceni gorivom.Custom maps za power commander se mogu praviti i "proveravati" jedino na Dyno 200,250 i 250E stolu ili na nekom drugom probnom stolu koji je opremljen za takve stvari.

Obicno izbegavam ove teme ali ispade po nekima da ovi koji su potrosili neku lovu na accessories su naivni,a oni koji i nemaju motore na kojima se sva ta navedena oprema moze ugraditi su u stvari najpametniji.

Mnogo ga vi tupite. ;D

Ja da imam neki k-6,7,8,9. i dovoljno kesa,stavio bi mu sve to o cemu vi tolik palamudite i izmisljate toplu vodu. :P;)

 

Ja nisam rekao da neko ko ima 100.000 eura u kesu ne treba da stavi auspusi,filteri vazduha,power commander,rear sets  i karbonske oklope ...

Ali znajuci kakvo je finansisko stanje u Srbiji mislim da vozac koji raspolaze sa "ODREDJENOM SUMOM"  tu mislim (1000,2000) eura da mu je pametnije da ulozi u sebe i da nauci da vozi i ode negde na stazu nego da baci pare na aftermarket delove i onda  vozi vrh gasa. to mi je sminkeraj.

Lako je vama u Americi, plate 10 puta vece a delovi 50% jeftiniji nego u Evropi, vi mozete i motor od helikoptera da ubacite u ram.... :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Florida

Slazem se sa tobom u potpunosti,mislio sam na komentare tipa:"Sta ce ti to sranje,vacare te,mozes da dobijes isto pomeranjem TPS,najbolji motori su oni koji imaju jedno crevo za gorivo i jedan kabal za svecicu,jedan moj drugar...". :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F

Mnogo ga vi tupite. ;D

Ja da imam neki k-6,7,8,9. i dovoljno kesa,stavio bi mu sve to o cemu vi tolik palamudite i izmisljate toplu vodu. :P;)

Srećom imaš TLs a pa ni ne misliš o tome ;D ;D ;D ;D ;D

E ako si mi reko :D ;D ;)

Sve te igracke mogu i na mog dedu ali mator je on za tolika ulaganja ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ajde i ja da dodam.

Ako si se odlučio za Dynojet, oni za većinu motorcikala ima STAGE I,II i III setove. Moje iskustvo je dqa se više dobija (bar što se upotrbljivosti tiče) sa STAGE I nego sa ovim drugima. Nekako osećaš promenu, dok kod većih su nijanse u pitanju, i mislim da su upotrebljive samo na stazi. U setu ti stižu :dizne, iglice šibera, cevčice i nešto sitnih zajebancija. Inače bez stola, ne preporučujem ugradnju. Nije da nisam ubacivao setove, ali je velika zajebancija da uopšte dobiješ motor da radi kako treba, pogotovu ako su karbovi već bili u maleru, pa ih vadiš iz mrtvih. Pri tomi veći STAGE zahteva bolje gorivo i češće zaliva svećice na paljenju, zahteva hladnije svećice...........nikad kraja.

Moja preporuka je STAGE I, KN filter (ili neki sličan), i dobar otvoren auspuh (bez samogradnji molim) i podešavanje na stolu. Doićeš u svim režimima po malo, odn. vrlo malo u niskim, dosta u srednjim i malo u visokim obrtajima.

 

Radi se o tome da vec imam BMC filter,NGK Iridijum i Flash racing top.Motor odlicno ide samo mu fali malo snage na visim obrtajima.

A posto za par hiljada treba da radim veliki servis,izmedju ostalogi ciscenje i stelovanje karburatora mislio sam da mu odmah zamenim i dizne.

E sad gde kod nas mogu da se kupe i po kojoj ceni (naravno onaj osnovni set:STAGE I)?

 

 

Za starije CBR-ove se jako dobro pokazao kit od FactoryPro tuning firme. Pre par godina sam na sc28 stavio njihov kit u koje su bile druge dizne (3 seta), iglice, njihovi filteri vazduha i jedna zvezda koja pomera predpaljenje smese za par stepeni (cini mi se +4 stepena) i motor je znacajno dobio na svim rezimima, a posebno na srednjem. Na motoru je jos Remus otvoreni izduv, tako da se sve lepo slozilo. U tom kitu se nalazi detaljno uputstvo za montiranje i za odabir optimalnih dizni/nivoa iglica/ugla predpaljenja za ono sto zelite od motora... Cini mi se da se isti kit preporucuje i za 919, ali treba detaljno pogledati, za svaki slucaj...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2303 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Za svoje motorče za svoje pare i svoje zadovoljstvo neka radi ko šta hoće a drugi neka misle opet šta hoće.

 

tako je, ustvari neznam zasto se javljaju ljudi,koji to ne zele ai oni koji nemaju mogucnosti,zato i dolazi do konfrontacije

 

Naravno da ce svako za svoje pare da radi sta hoce.

Ja sam samo izrazio svoje misljenje.

Pogledajte prvu stranu i prvi post @Branka koji pokrenuo  ovu temu.

Covek je pitao "da li dobija nesto ako ugradi PC i da li se se ta investicija isplati" ?

Ja sam rekao da se po meni ta investicija za gradsku varijantu neisplati i da postoje mnogo bolje stvari na koje moze da potrosi te pare.

Samo sam coveku dao svoje misljenje na postavljeno pitanje. To nije off, i sta to znaci da mi koji nezelimo ili nemamo mogucnost (kako kaze @alex)  da stavimo PC ne treba da damo @Banetu savet...

Cak naprotiv ja imam PC (jer sam ga dobio) i opet ponavljam da su za grad to glupo ulozene pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

ma samo opusteno,i ja sam za to da ga ne stavi sta ce mu na turing motociklu

Ne postoji touring motor, već samo touring vozač. Svaki motor se može peglati i na svakom se može vozikati. Sećam se momka koji se spuštao niz avalu biciklom, u maksimalnoj brzini (mislim da je tada 6 bilo vrh) i sa otkačenim kočnicama, vreme silaska je bilo zapanjujuce, na ciklo masteru nije padalo ispod 50 a plafon je bio 80 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Tivat

vec duze vrijeme se kanim da ugradim powercommander u yamahu xt660x.u fazi sam ugradnje,stavio sam novi filter vazduha,izduve marke laser,jos samo da ucitam mape za powercommander.da li neko zna neki sait dje ima dobrih mapa posto ove fabricke i nisu naibolje!!ima li neko iskustva sa ovim???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ima sličnih tema od ranije potraži na forumu.

Moj stav oko ovoga je da je to pucanj u prazno bez dobrog tjunera i dinamometra sa pratećom opremom što može da košta više nego sam Power Commander.

Samo tako možeš da znaš šta si uradio na tvom motoru a i tada ćeš znati da li je mapa sa dynojet sajta za tvoj setup ok ili ne ili to može još da se dotera ako je tjuner sposoban da to uradi.

Ja sam u sličnoj fazi kao ti samo na K6 i prenosim ti moj zaključak cele priče a voleo bih da kad stavim PC3 da motor poleti ali videćemo..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Evo danas sam testirao motor posle zimske ugradnje svih zezalica,veruj mi sa pravom mapom zaista u gornjim obrtajima ide bolje 100%.Zaista cu poceti da vozim u rikverc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: CBR 500 F

Da li se sa tim pcIII moze stelovati i potrtosnja,onda kada mi ne treba snaga?,recimo kada putujem,smanjim snagu,jel  mi ne treba...

Da li je moguce da na FZ6 doguram do snage priblizno r6,posto su to skoro iste masine...?

ALEX R6,da li bi preporucio tu spravu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2303 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Da li se sa tim pcIII moze stelovati i potrtosnja,onda kada mi ne treba snaga?,recimo kada putujem,smanjim snagu,jel  mi ne treba...

Da li je moguce da na FZ6 doguram do snage priblizno r6,posto su to skoro iste masine...?

ALEX R6,da li bi preporucio tu spravu?

Ogovor na sva tri pitanja je

 

Ne

Ne i

Ne  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Sta ti mislis koliko trosi motor sa tim,ne oseti se razlika,brat i ja na njemu 160+kg na otvorenom putu(ne autoput),bilo je malo i davanja gasa ali uglavnom oko100km/h 4L,masina jeste ista po konstrukciji kao R6 ali ima razlika(usis,bregasta..).Neces ti dobiti puno ks sa njim ali ja sam odmah osetio razliku kako motor radi,bolji je od bilo kog fabrickog kompjutera,imam ga na oba motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: CBR 500 F

takva potrosnja je i kod fabrickog kompa.

Koliko kosta ta sprava a fz6?koliko je tesko ugraditi je?

moze li se nesto postci bez mapa?na rucnom podesavanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

najbolje ti je pitaj stankaru ili spaleta oni su kompetetni,ali da ti ide kao r6 nemoguce pa masine su slicne samo na izgled ali razlika je 40 ak konja to comannderom nemozes dohvatiti ni u snovima,bolje uzmi r6 ako hoces ubrzanja u 600 klasi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja