Jump to content

Moto Zajednica

Dynojet Power Commander

Recommended Posts

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

takva potrosnja je i kod fabrickog kompa.

Koliko kosta ta sprava a fz6?koliko je tesko ugraditi je?

moze li se nesto postci bez mapa?na rucnom podesavanju

 

Zar posle 8 strana teme neko moze postaviti ovakvo pitanje. Pero, procitaj malo temu, majku mu...  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

takva potrosnja je i kod fabrickog kompa.

Koliko kosta ta sprava a fz6?koliko je tesko ugraditi je?

moze li se nesto postci bez mapa?na rucnom podesavanju

 

Zar posle 8 strana teme neko moze postaviti ovakvo pitanje. Pero, procitaj malo temu, majku mu...  :(

U svakoj temi ima bar jedan TALENTOVAN ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Subotica

Pozdrav svima evo i ja da se ukljucim u temu.

Tema je veoma zanimljiva jedino vidim da ima dosta udaljavanja od nje.Pa da se onda vratimo na pocetak.

Nemam jos iskustvo sa power commanderom zbog vremenskih uslova i za sada je jos uvek u kutiji.

Kupio sam Power Commander V za gsxr600k8 i cim se malo stabilizuje temperatura krecem ka ugradnji.

Na motoru je K&N filter,grane od 600K7 i hexagonal Akrapovic.Katalizator izbacen i ventil u auspuhu otvoren.

Zvuk je vise nego zadovoljavajuci (zbog cega sam i montirao auspuh) ali naravno pojavila se rupa u doljnjem rezimu rada sto je i bilo za ocekivati.

Iz tog razloga sam kupio Power Commander V posto je noviji model i ima vise opcionalnih dodataka od PC3.Naravno ne ocekujem da cu sa njim napraviti hiljadarku ali smatram da treba korigovati smesu prema izmenama na motoru.

Sve ste vi u pravu da postoje mape i da treba odneti motor na probni sto ali onda nema drazi u celoj prici.

Naravno da je proizvodjac resio da nastavi sa otimanjem para od nas smrtnika (ali sta da radimo niko nas ne tera na to) pa je izbacio novi modul pod nazivom AUTO TUNE.U toj varijanti se dobija modul kao dodatak i sonda O2 koja se ubacuje u auspuh umesto fabricke i na osnovu ocitavanja emisije izduvnih gasova auto tune sam podesava smesu i reseni su svi problemi sa gorivom,temperaturom,nadmorskom visinom itd.U svakom momentu ce izvrsiti podesavanje na naj optimalniju vrednost.

E sve sam ovo napisao zato sto mene interesuje sta je za njih naj optimalnija vrednost?

Da li se neko sreo na nekom forumu gde se spominje ta vrednost odnosa vazduha i goriva jer ako mi namesti na fabricku vrednost nece valjati.

Doduse i ta njegova mapa moze da se koriguje.

I dacu odgovor na ranije postavljeno pitanje uvezi vise mapa odjednom.

Sa ovim modelom mogu da se koriste dve mape a prebacivanje se vrsi samo jednim prekidacem bez povezivanja na PC.Tako da imas jednu mapu da putujes i da motor ne trosi puno a drugu za GP da se juris sa Rosijem.(naravno ako te cika sa znackom pusti da se prikljucis ekipi na stazi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Moja logika je sledeća:

 

Ako si dao primera radi 1000 eur za te modifikacije koje uključuju KN Filter, grane, Akrapović i PC V onda nije skupo dati za tuniranje 200 eur.

Bez ovih 200eur iz moje perspektive to je kao kada bio hteo da trčiš i kupiš vrlo dobre sprinterice ali bez pertli.

Znači za tvoj kompletan setup treba ti još samo 20% vrednosti tvoje opreme i onda makar znaš da si priču završio i da je motor podešen.

Da ne pričam da treba da paziš gde radiš tuniranje, na kojoj opremi itd itd

Što se tiče promneljivih uslova, tipa visina, gustina vazduha, temp i tako dalje onaj ko zna šta radi Power Commander ukapiraće da on nema veze sa tim i da ne može da utiče na te promene ali je to pre njega uradio ECU jer je on mala meteo stanica koja pravi korekcije a PC je zakucan sa korekcijama za određene položaje TPS-a.

Auto tune i sonde za automatsku korekciju je veoma dobra stvar ali niko nije preporučio da se to koristi na ulici već samo na trkama.

Ako budeš radio tuniranje videćeš koliko je to složeno i ukapiraćeš da se to ne može uraditi na slepo već samo sa spravama za merenje, tuning link softverom i ostalo.

Ako ideš na tuniranje gledaj da imaš dobar lanac i lančanike, dobra zadnja guma, obavezno skidanje oklopa.

Carbon lonac može da se ošteti prilikom tuniranja, pročitaj malo o tome davno sam se time bavio zaboravio sam sve detalje, odnosno to bi tvoj eventualni tjuner morao da zna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Subotica

Apsolutno si u pravu sto se tice podesavanja najbolje je u nekom servisu pod uslovom da znaju sta rade.

Ali treba nekako potrositi slobodno vreme i uz to i nesto nauciti.Stvar je u tome sto je dugo cuvana tajna setupa sada postala dostupna i obicnim ljudima.Svi su nekada poceli od nule i vremenom stekli znanje i iskustvo.Samo je stvar u tome koliko se uneses u sve to i dokle imas volje da eksperimentises.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja imam CO2 i O2 metar, ali nemam probni sto.

 

Evo neke moje logike (MOJE, sto ne znaci da je tacna!)

 

Najveca snaga se krije negde oko 5-10% iznad najoptimalnije (ekonomicnije) smese, posmatrajuci nivo CO2 mozes otprilike se voditi time. Krenuci od prebogate smese i smanjujuci kolicinu goriva CO2 nivo brzo opada do jedne tacke, a zatim usporava dalji pad. Mislim da se ono sto zelimo krije negde u malo bogatijoj smesi od te tacke. Od toga na dalje zavisi sreca i mnogo testova na stolu za merenje snage.

Opet kazem, TO JE MOJA TEORIJA, nisam se nikada bavio time.

 

Najkompetentniji za ovo ti je Mali Caca, on je kraj probnog stola proveo vise nego mi svi na forumu zajedno, pa njega mozes pitati za uputstva.

 

Ako krenes na to racunaj koletaralnu stetu jedne zadnje gume, imas na YT snimak gde rade mapu za K9 1000 i napominju da su stavili touring gumu pozadi jer bi standardna sportska na kraju otisla u fronsle.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Subotica

Reci mi koji O2 metar imas i na koji nacin je povezan?

Sta ti govori o smesi koji su ti parametri?

Ovako izgleda mapa za full akrap i neki otvoren filter.

Sve vrednosti sa - znaci da je podeseno za toliko procenata da osakati smesu a vrednosti sa + da pojaca smesu gorivom u odnose na fabricku.

Vrednosti sa 0 znaci da ne dira fabricke podatke

post-9704-12879064631089_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Subotica

A ova je za fabricko stanje gsxr600K8 bez izmena.

Sto se vidi da power dosta vrsi oduzimanje goriva u odnosu na fabricku mapu.Ali nigde nisam naleteo na vrednosti odnosa smese na koji on podesava.

post-9704-12879064632758_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Reci mi koji O2 metar imas i na koji nacin je povezan?

Sta ti govori o smesi koji su ti parametri?

Ovako izgleda mapa za full akrap i neki otvoren filter.

Sve vrednosti sa - znaci da je podeseno za toliko procenata da osakati smesu a vrednosti sa + da pojaca smesu gorivom u odnose na fabricku.

Vrednosti sa 0 znaci da ne dira fabricke podatke

 

Stari Hofmannov, ima sondu sto ide u auspuh. Govori mi koliko goriva ostaje nesagoreno, ali to mi je slaba korist bez probnog stola.

 

Gledam ovu mapu za stock motor, i vidim da je prilicno ustrojeno gorivo pri parcijalnom gasu na nizim obrtajima. Reci mi dal ti je fabricki motor imao osobinu da grubo reaguje na blago otvaranje gasa (K6 i K7 su takvi), posto mislim da je u ovome resenje tog problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Subotica

Pre ovog sam imao 600k7 i isao je kao ZLO u odnosu na k8.

K8 ima neku gresku pretpostavljam u elektronici i nikako ne ide.Ne samo moj nego generalno.Slab je u svim rezimima ali je mnogo lepsi ako mu je to dovoljno za hvalu.

Iskreno kupio sam ga zbog izgleda i tek kada sam ga provozao shvatio sam da su testovi koji su radjeni na njemu ustvari pricam ti pricu.

kao prvo ima skoro 200 kila napunjen tj 183 kile prazan a ne kao sto su mnogi objavili 165 ,Mnogo losije koci u odnosu na K7 itd.

Ali na kraju sam ipak zadovoljan jer je po meni prelep.

K7 je bio grub na gasu a k8 je mekan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@GSXRK8

 

Ako pogledaš ovde dve mape koje si prikačio jasno se vidi da se gorivo podosta dodaje već od 20% TPS-a ali od oko 7000rpm pa na gore.

Iz ovoga niko ne može da donese bilo kakav zaključak da bi to primenio na nekom drugom motoru.

Svakako pozdravljam tvoje i bilo čije interesovanje da uđe u suštinu problema jer sam i ja to nekada radio što se tiče PC ali ono gde je kraj je zapravo to što i najiskusniji tjuner koji to radi 10god i ne koristi pomoćne softvere vać samo Dynojet 250i primera radi nema šanse da ti podesi motor odokativno tako što će da proba motor i da kaže sad je to to.

Minimum je probni sto, veoma dobar stručnjak i 2-3h rada na stolu gde će ti se motor pregerejati bar 30x.

Odnos gorivo vazduh je 13.2-14, možeš da pogledaš dijagrame na raznim forumima od momaka koji su to radili.

Sa PC kada je sve podešeno kako treba motor iako žustriji neće trošiti više goriva nego bez njega jer poenta cele priče i jeste optimizacija a zaobilaženje ograničenja homologacije i euro standarda što znači da motor nije street legal ali kod nas barem do sada niko to nije gledao

Lično bih voleo da vidim kako radi Auto tune i nameravao sam da ga kupim jer je malo skuplje nego da ideš na custom mapu ali kada sam ja kupovao za K6 1000 nije bilo ništa osim PC3 a i Bazzaz nije nudio model sa Autotune za moj motor

Moguće da će ti neka mapa sa Dynojet website sa setup kao na tvom motoru odgovarati što na slepo nećeš znati ali imaj na umu i to da kada skidaš mapu da je skineš za tržište motora kome tvoj motor pripada jer ECU za EU i USA se razlikuju.

Takođe gorivo u USA je drugačije nego u EU a da ne pričam u SRB (najlošije u okruženju) tako da sve to utiče na pravilne rezultate.

Svakako nastavi dalje da istražuješ poznavanje onoga što ti je ispod sedišta nikada nije na odmet

Samo još jedna važna napomena: Kada budeš postavio PC obavezno na svim spojevima pogotovo na mestu gde kradeš signal sa TPS-a stavi dielektričnu mast, na konektorima kako želiš ali signal za TPS je veoma važan  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

mislim da sa strane prosecnog korisnika

 

pc3 moze da bude ok  ako je promenjen filter i auspuh na motoru

i postoji gotova mapa za dati filter i auspuh za evropsko trziste (pretpostavicemo da je motor za evropsko trziste)

 

 

najveca korist realno od toga i dalje bice lozenje tipa, BRATE IMAM akrepa, kn, komandera

 

i jos ako kojim slucajem ubodemo neki minimum dobitka na snazi ili potrosnja goriva da se poboljsa, utom bolje :)

 

a ovo tipa dyno sto i trosenje gume na test i 200 eura dati nekome da nam navodno nesto podesi :)

to ostavimo zagrizenim ljubiteljima performansi i trkacima i najvecim lozacima :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

imam sve ugradjene zezalice i prvi sam pricao da su bolje performanse ali koliko to sve kosta ne vredi tih par jedinica snage verujte pogotovo sto nemamo gde to da isprobavamo ,ustvari bez rada na agregatu

(bregaste i to)nista od pravih performansi,moje skromno misljenje

0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

 

Do sada sam napravio i ugradio 4 takva komada za Suzuki, funkcioni u praksi, jedino sto noviji modeli gube mogucnost ispisivanja trenutnog stepena prenosa na instrument tabli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GSX 600 R, Honda Deauville 650, BMW RT1200R

Maki koiko sam video ima i za modele od 06-09 sto znaci da nebi trebalo da se to dersava taka greska jedino ako nisu bili za modele 04-05.

Nego sta se dobija sa njima, snaga ,ubrzanje,krajna brzina itd ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja govorim za ove sto ja pravim.

 

Na 600 neces dobiti skoro nista, jako je mala razlika i na 750. Za 1000ccm se isplati ugraditi, a najvise profitira TL (SV 1000), Busa i BK. Osetni porast obrtnog momenta u srednjim obrtajima u nizim brzinama (ume da bude nezgodno!) i skidanje limita sa 300kmh (260 kod TL i 240 kod BK)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Do sada sam napravio i ugradio 4 takva komada za Suzuki, funkcioni u praksi, jedino sto noviji modeli gube mogucnost ispisivanja trenutnog stepena prenosa na instrument tabli.

 

Maki sta mislis o ugradnji ovoga uredjaja na Z 750. ???

 

EDIT

"Pucanj" u prazno, ne rade uredjaj za Z 750. ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

G-PACK na SV 650 me je interesovao, kontaktirao sam i proizvodjaca....

evo njihovog odgovora....

 

 

 

 

Hello,

 

Thanks for your email.

 

The G-Pack has no effect on the rpm limiter.

There is an electronic restriction on the 2nd and 3rd gear on your bike.

There is less 4 hp on this two gears than other gears and from low rpm to high rpm.

The G-Pack will deletes all electronic restrictions.

It is a plug and play module for standard bike.

Because your bike is not with injection, the effect is only on the ignition curve.

We sold enormously G-Pack for the SV 650 ‘99-02 since years.

 

This is for the price a good improvement.

 

 

 

You can order it directly on :

 

http://direct.nikkoracing.com/boutique/fiche_produit.cfm?ref=GP-S659&type=1&code_lg=lg_fr&num=1

 

 

 

Best regards

 

 

 

Melissa

 

Nikko Racing

 

www.nikkoracing.com

 

Inace sto se tice SV-a, cista PREVARA, moze to puno jednostavnije (JEFTINIJE)!!!!!

Spremam jedan tekst za vlasnike SV-a, u rubrici  URADI SAM!!!! ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Znam da je bio montiran na neke nase trkacke motore i gledao sam kako to ide kao,mecava.I kada vise netreba samo se otkaci sa motora i motor normalno radi kao seriski sa svim seriskim parametrima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Moj odgovor se odnosi ISKLJUCIVO na SUZUKI SV 650..... ;)

 

Za svaki Suzuki mogu da napravim po ceni od 10e, ali opet kazem, jako mali efekat ima na motorima ispod 1000ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Covek je pitao za orginalni G-pack NIKKO tjuning.Dali ste vozili motor sa tim i bez toga uredjaja koja je razlika.I mene bi interesovao neki takav komentar-iskustvo.I Rossi bude za malo prvi ali bude prvi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Moj odgovor se odnosi ISKLJUCIVO na SUZUKI SV 650..... ;)

 

Za svaki Suzuki mogu da napravim po ceni od 10e, ali opet kazem, jako mali efekat ima na motorima ispod 1000ccm.

 

Za SV-a kod mene 5e... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja