Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2023

Recommended Posts

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
26 minutes ago, SkoMy said:

Ja sam ispizdeo. Na Eurosport-u gledam i redovno pratim Dakar godinama unazad. Zbog prirode posla kojim se bavim i privatnih obaveza, uvek gledam sutradan pregled jučerašnjeg dana (mts box pa vratim unazad).

Sada jedva dočekao da ručam, legnem i da vratim da pogledam pregled zadnje etape, ko su na kraju pobednici itd. kad ono kur.. Zbog smrdljivog bilijara koji je trajao jeben*h 5 sati i nekih brodova-jedrilica koji su trebali da idu posle Dakara oni su ladno isekli pregled zadnje etape Dakar rally-a. Pa koliko samo neozbiljno i neprofesionalno. Da zlo bude veće nigde nema repriza da se pogleda. Znači ne samo da su isekli pregled dana, već nisu ni reprizu pustili u nekom drugom terminu.

Svih ovih godina sam bio presrećan što Eurosport ne odustaje i nama ljubiteljima Dakar-a pruža svakog dana tih sat vremena pregleda najbitnijih događaja na etapi ali posle ovoga danas sam totalno ogorčen. Pa jeb*o ih smrdljivi bilijar i oni koji imaju 5 sati slobodnog vremena da odvoje da gledaju kako dva pozera drvenom pritkom udaraju loptice. To što oni prenose bilijar i to što pojedinci isti prate je meni okej, ali koliko neozbiljno od tako jake tv kuće da ti ladno zbog bilijara iseče i ne emituje pregled POSLEDNJE etape Dakar rally-a. 14 dana svaki dan gledam pregled i sada kad je najbitnija etapa oni su u fazonu uđi na sajt pa vidi po rezultatima ko je pobedio. Veoma jadno i neprofesionalno od strane Eurosport-a.

Ja ni jedan kanal ne mrzim više od njih. Onaj prenos wsbk je sramotan! Verovatno nikad bolji šampionat nego 2022. Ali ne možeš da izdržiš da gledaš.

Kad mi pusti "reklame" koje su zapravo reklame o njihovom programu (biciklizam, bilijar, boćanje ledu)

Bukvalno pucaju sebi u noge. I onda jurim snimke od Engleza, oni bar prenose ko svet.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Ja ni jedan kanal ne mrzim više od njih. Onaj prenos wsbk je sramotan! Verovatno nikad bolji šampionat nego 2022. Ali ne možeš da izdržiš da gledaš.

Kad mi pusti "reklame" koje su zapravo reklame o njihovom programu (biciklizam, bilijar, boćanje ledu)

Bukvalno pucaju sebi u noge. I onda jurim snimke od Engleza, oni bar prenose ko svet.

Pa kako ti nije jasno...guraju te time da platiš njihovu app koja je add free. Što su dosadniji to si prinuđeniji da smanjiš stres plaćanjem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

od mene mogu da dobiju samo .!. i to na kućnu adresu.

Ja funkcionišem obrnuto - prvo pokažeš kvalitet, onda ja uplatim patreon. Ne žali Andrej novce, nego neće da podržava te klošarske fazone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

I ja sam poludeo, još svako veče gledao u kasnim satima, a za poslednju etapu nisam odustao do 2 ujutru, dok ovi sa jedrilicama nisi obišli Rt Dobre nade :lol: i dok nije krenuo tenis oko 2h. Još bilo najavljeno u programskoj šemi. Mogli su da prebace da drugi kanal ili barem da puste u nekom repriznom terminu. Vrhunski neprofesionalizam.

 

Ludačka trka u konkurenciji motora. Najmanje sam očekivao ovakav rasplet među prvom trojicom i zato svaka čast Benavidesu. Mislim da organizatori treba ozbiljno da se pozabave sa osvajanjem etapa u konkurenciji motora. Ovo sa obrnutim redosledom u poslednjoj etapi i bonusom na deonicama nije loše, ali očigledno ne i dovoljno. Sumanuto je da osvajanje etape dođe kao kazna i da vodeći danima kalkulišu i oduzimaju gas da ne bi prvi startovali.

 

Žao mi je Gabora kada je već došao blizu kraja. Opet sa njegovih 148kg i načinom vožnje sve i da je završio, samo bi on imao neku utehu.

 

Čekam sada Africa eco race, jer me to uvek podseća na detinjstvo i originalni Dakar reli. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
On 2.1.2023. at 14:15, mick je napisao:

Recimo poslednje je da je CF ušao u moto3 šampionat...

https://www.pruestelgp.com/en/cfmoto-revved-to-start-new-moto3-adventure-with-prustel-gp-alliance/

 

 

 

 

 

ranije je recimo TT racing bio zastupljen sa njima. Dosta ih ima u Engleskoj u šampionatima. 

 

 

Imaš i priču sa kvadovima... 

 

 

Ima ih...lagano razvijaju tehnologiju ispod radara.

Od CFa u moto 3 mozda je samo nalepnica CF napravljena u kini. Sve drugo u Austriji, kao i GasGas i Husqvarna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye

Citajuci ovu temu bas se lepo vidi koliko iskompleksiranih ljudi ima na forumu nazalost. To je kao i na svim našim moto trkama kad oni u publici uvek znaju bolje kako se vozi nego ovi na stazi pa se podrugljivo smeju. Koliko ste vi dakara zavrsili? Koliko ste motocross trka zavrsili i blata pojeli da biste mogli da komentarisete bilo kog vozaca? 
ja prvi mrzim i tu stranku i mesanje politike u sport, za Gabora ne navijam iako smo trke vozili zajedno ali ljudi budite realni, niko od nas Dakaru nije ni prismrdeo i nemamo blage veze sta zapravo znaci voziti po 700-800km dnevno od cega 300-400 off. Ne branim nikoga ali mi je baš jadno kad vidim tastatura trkače kako sve znaju najbolje a ništa u trkama napravili nisu jer za to zapravo treba imati cohones. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

Ja bio da se prijavim, da me sponzorise savez sad za 2024, al kazu mi da nema mesta za dvojicu i da vec imaju ucesnika. Nabavljaju mu i novu masinu...

 

                :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Od CFa u moto 3 mozda je samo nalepnica CF napravljena u kini. Sve drugo u Austriji, kao i GasGas i Husqvarna.
Koliko mi je poznato KTM mašine/agregati (dobar deo) se prave baš u CF fabrici, kao i dosta komponenti pa i plastike. Mislim da se ramovi prave isključivo u KTM-u. Ono što je KTM doneo CF-u jeste dizajnerska i konstruktorska tehnologija.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
On 1/17/2023 at 3:51 AM, Zeka75 said:

Citajuci ovu temu bas se lepo vidi koliko iskompleksiranih ljudi ima na forumu nazalost. To je kao i na svim našim moto trkama kad oni u publici uvek znaju bolje kako se vozi nego ovi na stazi pa se podrugljivo smeju. Koliko ste vi dakara zavrsili? Koliko ste motocross trka zavrsili i blata pojeli da biste mogli da komentarisete bilo kog vozaca? 

Kao neko ko prati Dakar ceo život, a maksimum off road vožnje mi je bio na radovima između Pljevalja i Jabuke, daću ti odgovor. Naravno da 99% nas sa foruma ne bi završili Dakar. Ja lično ni prolog. Ali sport nije samo  komentarisanje vožnje, već i rezultata, a za to ne treba da budeš genije. Kao bivši sportista mogu da kažem da je najveća glupost izreka važno je učestvovati.  Možda pije vodu na početku karijere. Ali ako si život posvetio tome i ako radiš nešto jako dugo, onda se postavljaju opravdana pitanja rezultata. Zato i u većini sportova postoje trofeji, a i selidba u niži rang. Vrati se godinama nazad u temu, pa ćeš videti da je imao jako veliku podršku i moju lično. Ali prosto poslednjih godina je ostao bez iste i to svojim zaslugama.

 

Postoji u sportu i istorija, statistika, poređenje... Uporedi vožnje drugih vozača privatnika, od kojih su neki i početnici.

 

Na kraju sport i postoji zbog takmičara i publike. Da li neko ko ima 100+ kila i ne može da pretrči 10+ kilometara, nema prava da komentariše fudbal, basket ili tenis jer nisu u stanju da odigraju meč? Zato je glupo publiku, a još manje kolege nazivati iskompleksiranima.

 

Što se mene tiče želim mu da vozi i dalje, ali nastup gde je godinama u par poslednjih ne mogu da podržim, još manje da mi se to servira kao uspeh.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
On 17.1.2023. at 3:51, Zeka75 je napisao:

niko od nas Dakaru nije ni prismrdeo i nemamo blage veze sta zapravo znaci voziti po 700-800km dnevno od cega 300-400 off. 

Bez namere da polemišem, samo ću ti postaviti pitanje, a ti razmisli pa ako imaš neki racionalan odgovor reci.

Zar ti stvarno misliš da u Srbiji osim debeljka od 148 kila nema vozača koji bi izvezao Dakar do kraja samo kada bi  se ovi koji raspolažu našim parama smilovali da ga finasiraju a da ga ne uslovljavaju članstvom u stranci i javnim šlihtanjem velikom vođi? Uostalom  imaš u  Vrnjačkoj Banji čoveka koji godinama unazad pravi dobre rezultate u moto kros prvenstvu, kakvo god da je ono kvaliteta, fizički je sigurno spremniji od Vučićeve uzdanice.

 

Promenio član Arso
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Svaka njemu cast sto to odveze,mladji sam i jedno 58kg laksi al posle 150 km ofa dva dana imam upalu misica i nisu mi svi ligamenti na mestu. I to je sve. 

Takmičarski nivo je druga dimenzija i on nema tamo šta da traži. 

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
Pre 21 sati, Arso je napisao:

Bez namere da polemišem, samo ću ti postaviti pitanje, a ti razmisli pa ako imaš neki racionalan odgovor reci.

Zar ti stvarno misliš da u Srbiji osim debeljka od 148 kila nema vozača koji bi izvezao Dakar do kraja samo kada bi  se ovi koji raspolažu našim parama smilovali da ga finasiraju a da ga ne uslovljavaju članstvom u stranci i javnim šlihtanjem velikom vođi? Uostalom  imaš u  Vrnjačkoj Banji čoveka koji godinama unazad pravi dobre rezultate u moto kros prvenstvu, kakvo god da je ono kvaliteta, fizički je sigurno spremniji od Vučićeve uzdanice.

 

Potpuno se slazem i za finansiranje i za stranku, i za uvlačenje u dupe nesrećnom predsedniku i za to da ima brzih i boljih od njega. Problem je što koliko ja znam, niko od tih vozača nije uradio bukvalno ništa ni da proba da dodje do Dakara. A znam sve u motocross šampionatu. Vozač koga pominješ iz Banje je vozač sa kojim sam trenirao i vozio u timu, tako da sve znam. 
Dakle ne kažem ja da je on dobar, nego da niko drugi ne radi ništa da ga zameni, nego se samo mlati prazna slama po društvenim mrežama i forumima uglavnom od strane ljudi koji nisu odvezli ni deliblatsku peščaru.

A ti koji jesu bolji od njega, ne vidim da nešto izginuše da odu na Dakar, a ima tu ljudi i sa resursima da odu na Dakar bez ikakve stranke i podrške.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 11 minuta, Zeka75 je napisao:

Potpuno se slazem i za finansiranje i za stranku, i za uvlačenje u dupe nesrećnom predsedniku i za to da ima brzih i boljih od njega. Problem je što koliko ja znam, niko od tih vozača nije uradio bukvalno ništa ni da proba da dodje do Dakara. A znam sve u motocross šampionatu. Vozač koga pominješ iz Banje je vozač sa kojim sam trenirao i vozio u timu, tako da sve znam. 
Dakle ne kažem ja da je on dobar, nego da niko drugi ne radi ništa da ga zameni, nego se samo mlati prazna slama po društvenim mrežama i forumima uglavnom od strane ljudi koji nisu odvezli ni deliblatsku peščaru.

A ti koji jesu bolji od njega, ne vidim da nešto izginuše da odu na Dakar, a ima tu ljudi i sa resursima da odu na Dakar bez ikakve stranke i podrške.  

Mislim da grešiš, ali rekao sam da neću da polemišem. Zar ti zaista misliš da je neko ko se bavi ovim sportom toliko imućan da ulupa nekoliko stotina hiljada evra u zajebanciju zvanu Dakar, koja se čak ne boduje za svetski reli šampionat. Mnogo je lagodnije kada imaš podršku "države" i tuđim đokom mlatiš po koprivama i zajebavaš se o tuđem trošku. U najkraćem ovde je politika kontamirala sve od crkve do prostitucije pa i u moto sportu imamo stanje kakvo imamo. I da se razumemo to nije samo zasluga ove vlasti već svih prethodnih, a da nije tako za sve ove godine bi bila izgrađena barem jedna krštena staza za brzinski motociklizam a ne da se ljudi lome na Beranovcu. O stanju moto kros staza, ako se izuzme ona u Globarima, apsurdno je i govoriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
Pre 2 sati, Arso je napisao:

Mislim da grešiš, ali rekao sam da neću da polemišem. Zar ti zaista misliš da je neko ko se bavi ovim sportom toliko imućan da ulupa nekoliko stotina hiljada evra u zajebanciju zvanu Dakar, koja se čak ne boduje za svetski reli šampionat. Mnogo je lagodnije kada imaš podršku "države" i tuđim đokom mlatiš po koprivama i zajebavaš se o tuđem trošku. U najkraćem ovde je politika kontamirala sve od crkve do prostitucije pa i u moto sportu imamo stanje kakvo imamo. I da se razumemo to nije samo zasluga ove vlasti već svih prethodnih, a da nije tako za sve ove godine bi bila izgrađena barem jedna krštena staza za brzinski motociklizam a ne da se ljudi lome na Beranovcu. O stanju moto kros staza, ako se izuzme ona u Globarima, apsurdno je i govoriti.

Ja samo kazem da Dakar nije lako ni zavrsiti, i to znaju oni koji su vozili makar motocross. Naravno da treba da se ide na jaci rezultat i naravno da treba da vozi neko ko je brzi i spremniji ali ne treba pljuvati niciji rezultat ako nisi postigao makar isti takav. Bez obzira na to sto je taj neko dupeuvlakac. :) 

A od našeg motosporta je odavno odustao svako ko i malo poštuje sebe jer je to jedna velika sramota. Ja sam sam vozio skoro na svim stazama u zemlji i kao što si rekao, jedino vredno pomena je Krusevac i eventualno Jeljen i to samo zbog nenormalne volje Čačana da se ta trka ne ugasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 13 minuta, Zeka75 je napisao:

Ja samo kazem da Dakar nije lako ni zavrsiti, i to znaju oni koji su vozili makar motocross. Naravno da treba da se ide na jaci rezultat i naravno da treba da vozi neko ko je brzi i spremniji ali ne treba pljuvati niciji rezultat ako nisi postigao makar isti takav. Bez obzira na to sto je taj neko dupeuvlakac. :) 

A od našeg motosporta je odavno odustao svako ko i malo poštuje sebe jer je to jedna velika sramota. Ja sam sam vozio skoro na svim stazama u zemlji i kao što si rekao, jedino vredno pomena je Krusevac i eventualno Jeljen i to samo zbog nenormalne volje Čačana da se ta trka ne ugasi.

Ako kažeš da to što je neko završio Dakar ne zavređuje novac koji je dobio iz budžeta, od Moto saveza, Sportskog saveza i ne znam koga još to nije pljuvanje. Ako te godinama ne možeš da budeš bolji od devojaka koje voze Dakar onda je red da sam ili oni koji te pumpaju tuđom mukom i sirotinjom kažete dosta je bre.  Ajde da taj novac utošimo u nešto pametnije ako već nemamo nekog sposobnijeg, u šta čisto sumnjam, koga bi finasirali da nastupi na Dakaru. Znam da sam dosadan ali ne mogu a da ponovo ne pomenem Ftanka Pika koji je 16, alo šesnaest godina, stariji od naše "zvezde" i u poslednjih nekoliko godina je najmanje dvadeset mesta bolje pozicioniran u generalnom plasmanu (ove godine je završio sa slomljenim palcem desne ruke) onda šta ima tu da se kaže i objašnjava i polemiše. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Inače učešće na Dakaru u kofer kategoriji košta oko 50.000 evra. Uključuje kotizaciju, put, opremu, gume, rezervne delove, pripremu svog ili iznajmljivanje motora...Ko hoće servisnu asistenciju još 15.000-25.000 evra u zavisnosti od tima. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja