Jump to content

Moto Zajednica

CFMOTO otvorio novi prodajni salon u Beogradu

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Prošle nedelje smo po pozivu CFMOTO-a prisustvovali otvaranju novog salona u Beogradu. Ukratko prenosim par reči i fotki sa otvaranja. Mnogo lep salon.

 

BJBIKERS.COM

Kao znak dobrog poslovanja prošle nedelje otvoren je i novi CFMOTO prodajni salon u Beogradu u kom će kupci moći da uživaju

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1949 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ok, ispunili su rečeno na predstavljanju 800MT modela. Sad mene zanima šta se dešava sa servisom? Da li ostaje onaj na NBG ili ulažu u nove ljude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 15 sati, mick je napisao:

Ok, ispunili su rečeno na predstavljanju 800MT modela. Sad mene zanima šta se dešava sa servisom? Da li ostaje onaj na NBG ili ulažu u nove ljude?

Servis je na Miloševom Kladencu. Razgovarao sam sa Koletom na temu servisa pre par meseci kad se ovde digla frka. Uspostavlja se bolja i brža saradnja sa centralom u Kini kako bi sve bilo efikasnije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 2 sati, Jovan Ristic je napisao:

Servis je na Miloševom Kladencu. Razgovarao sam sa Koletom na temu servisa pre par meseci kad se ovde digla frka. Uspostavlja se bolja i brža saradnja sa centralom u Kini kako bi sve bilo efikasnije.

Sta to u praksi podrazumeva?

Osim floskula, koje su Guevarin zastitni znak.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

 

pre 13 minuta, Nolanka je napisao:

Sta to u praksi podrazumeva?

Osim floskula, koje su Guevarin zastitni znak.

To znači da pokušavaju da dogovore da se stvari daleko brže odvijaju između fabrike i njih. Konkretno je, koliko sam upućen, glavni problem transport. Vidim da se svi trude, kako u Srbiji, tako i u CG i BiH da nađu rešenje za brzu dobavku rezervnih, potrošnih delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ако држава испуни обећано, а то је да се успостави директна линија са Кином, биће им урађено више од 75% посла, без да су прстом макли. 

Остаје им само мало да се потруде и да направе добру причу. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
 
To znači da pokušavaju da dogovore da se stvari daleko brže odvijaju između fabrike i njih. Konkretno je, koliko sam upućen, glavni problem transport. Vidim da se svi trude, kako u Srbiji, tako i u CG i BiH da nađu rešenje za brzu dobavku rezervnih, potrošnih delova.
Mogu stvari brzo da se dostave samo je problem što se ne isplati razlika u ceni između avionskog i brodskog transporta. Razlika u ceni zna biti ogromna. Toliko da zna pojesti ne zaradu,nego vrednost pošiljke. Reda veličina, iz Kine je transport 4 kolete,staju u gepek Dokkera N1 cena od 800-1000$. Koliko sad delova treba da se preproda da se samo to nadomesti,da ne pričam o zaradi...ima tu i carinski trošak...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
 
To znači da pokušavaju da dogovore da se stvari daleko brže odvijaju između fabrike i njih. Konkretno je, koliko sam upućen, glavni problem transport. Vidim da se svi trude, kako u Srbiji, tako i u CG i BiH da nađu rešenje za brzu dobavku rezervnih, potrošnih delova.
Ne verujem da se delovi direktno naručuju iz Kine.
Mora biti evropskih lagera delova, centralnih magacina, odakle se sve naručuje.
Ta priča sa Kinom je šuplja, ili žele baš zaobiđu evropske dilere zbog manjih cena delova, uvoze direktno iz Kine.
Rezultat je da krajnji kupac trpi i čeka kočione pločice po 6 meseci.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, vidakn je napisao:

Ne verujem da se delovi direktno naručuju iz Kine.
Mora biti evropskih lagera delova, centralnih magacina, odakle se sve naručuje.
Ta priča sa Kinom je šuplja, ili žele baš zaobiđu evropske dilere zbog manjih cena delova, uvoze direktno iz Kine.
Rezultat je da krajnji kupac trpi i čeka kočione pločice po 6 meseci.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Oni su dileri za ceo region, idu delovi iz Kine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1949 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, Jovan Ristic je napisao:

 

To znači da pokušavaju da dogovore da se stvari daleko brže odvijaju između fabrike i njih. Konkretno je, koliko sam upućen, glavni problem transport. Vidim da se svi trude, kako u Srbiji, tako i u CG i BiH da nađu rešenje za brzu dobavku rezervnih, potrošnih delova.

Jeste problem sa transportom je takav kakav je jer CF nije ušao u EU pa ne može imati adekvatan transport/lager...mada čak i Grčka bi bila fino rešenje u smislu lagera delova kao što su uradili neki brendovi iz Kine.

 

Druga stvar je profesionalnost servisa i odnosa prema klijentima. Milošev Kladenac je iznuđen jer NBG ne radi kako treba a u NBG je uložen novac i edukacija za servisere. 

 

U svakom slučaju pozitivan pomak...Guevara je propustila da ugrabi dobar deo kolača sa motorima kod nas u proteklih par godina, imali su konkurentske cene otvoreno tržište koje je tražilo dva točka više nego ranije ali se nisu uspeli organizovati i rešiti tih par stvari, koje se ispostavljaju ključni za jedan brend.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Vidite ljudi, da ne bude da ih branim, prenosim samo ono što pouzdano znam. 

 

Ako baš želite da uputite kritike ili šta god, imate na cfmoto.rs sajtu mail adresu.


Stvarno pokušavam da prenesem sve utiske i zapažanja i znam da se trude, ali nije sve tako crno i belo. Sam sam ranije napadao uvoznike za neke stvari, dok mi nisu pojasnili svašta nešto.

 

Trenutno se bavim pokretanjem teme oko homologacije koju uvoznici plaćaju pri uvozu motocikala. Da li znate da samo u zemlji Srbiji uvoznici plaćaju grdnu zumu za homolohaciju novog modela motocikla, iako fabrika izda COC (homologaciju). Čak ni Crna Gora nema to i košta prilično (oko 800 e) po modelu. Zatim sledeće godine, platite produženje homologacije i ako se nešto promeni na modelu, plaćaju proširenje homologacije.

To samo navodim ako se pitate zašto su kod nas skuplji motori nego preko i to je samo jedna od taksi i nameta koje naši uvoznici plaćaju.

 

Onda, jedna stvar koja se tiče sve nas. Zakon kaže da tehnički za novo vozilo ne treba da se plati dve godine, ali to naši službenici ne tumače tako. Oni gledaju kad je motor proizveden, a ne kad je prodat. Ako kupite motor 2020. godište iako je nov iz salona, radite tehnički. 

 

Itd. itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1949 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Vidite ljudi, da ne bude da ih branim, prenosim samo ono što pouzdano znam. 

 

Ako baš želite da uputite kritike ili šta god, imate na cfmoto.rs sajtu mail adresu.


Stvarno pokušavam da prenesem sve utiske i zapažanja i znam da se trude, ali nije sve tako crno i belo. Sam sam ranije napadao uvoznike za neke stvari, dok mi nisu pojasnili svašta nešto.

 

Trenutno se bavim pokretanjem teme oko homologacije koju uvoznici plaćaju pri uvozu motocikala. Da li znate da samo u zemlji Srbiji uvoznici plaćaju grdnu zumu za homolohaciju novog modela motocikla, iako fabrika izda COC (homologaciju). Čak ni Crna Gora nema to i košta prilično (oko 800 e) po modelu. Zatim sledeće godine, platite produženje homologacije i ako se nešto promeni na modelu, plaćaju proširenje homologacije.

To samo navodim ako se pitate zašto su kod nas skuplji motori nego preko i to je samo jedna od taksi i nameta koje naši uvoznici plaćaju.

 

Onda, jedna stvar koja se tiče sve nas. Zakon kaže da tehnički za novo vozilo ne treba da se plati dve godine, ali to naši službenici ne tumače tako. Oni gledaju kad je motor proizveden, a ne kad je prodat. Ako kupite motor 2020. godište iako je nov iz salona, radite tehnički. 

Ma realno nema veze to sa tobom šta više jedini si na forumu koji prilično realno prenosi doživljaj kao i realno iskustvo sa testova. Što se tiče CF-a lično sam ista pitanja postavio vlasniku koji je i tad bio upoznat sa problemom. Nije mi jasno zbog čega to kaskanje...ali ok.

 

Što se tiče dela sa tehničkim po kupovini novog motora. Gleda se kad je prodat motor ali...uzima se ta godina u kojoj je prodat.

 

Meni se desilo da sam uzeo motor u Decembru prošle godine, misleći baš to da imam vremena 24 meseca od kupovine nisam se mnogo zamajavao registracijom jer sam planirao da registrujem oko Aprila 2022 godine dok me @Markone88 i @mrmiki nisu ''pogurali'' da se malo raspitam.

 

Ispostavilo se da sam za tu prvu registraciju bez tehničkog imao vremena do 31.12.2021 godine bez obzira na datum kupovine u 2021 godini jer bi u suprotnom ''izvisio'' za jedan tehnički pregled. Dakle kupiš nov motor u salonu, nebitno godište imaš do kraja kalendarske godine u kojoj je kupljen motor da ispuniš prvu registraciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 27 minuta, mick je napisao:

Ma realno nema veze to sa tobom šta više jedini si na forumu koji prilično realno prenosi doživljaj kao i realno iskustvo sa testova. Što se tiče CF-a lično sam ista pitanja postavio vlasniku koji je i tad bio upoznat sa problemom. Nije mi jasno zbog čega to kaskanje...ali ok.

 

Što se tiče dela sa tehničkim po kupovini novog motora. Gleda se kad je prodat motor ali...uzima se ta godina u kojoj je prodat.

 

Meni se desilo da sam uzeo motor u Decembru prošle godine, misleći baš to da imam vremena 24 meseca od kupovine nisam se mnogo zamajavao registracijom jer sam planirao da registrujem oko Aprila 2022 godine dok me @Markone88 i @mrmiki nisu ''pogurali'' da se malo raspitam.

 

Ispostavilo se da sam za tu prvu registraciju bez tehničkog imao vremena do 31.12.2021 godine bez obzira na datum kupovine u 2021 godini jer bi u suprotnom ''izvisio'' za jedan tehnički pregled. Dakle kupiš nov motor u salonu, nebitno godište imaš do kraja kalendarske godine u kojoj je kupljen motor da ispuniš prvu registraciju.

Ako kupiš nov motocikl koji je proizveden 1.1.2023 (na primer) imaš tačno 2 pune godine bez tehničkog.

 

Ako kupiš nov motocikl 1.1.2023., ali ako je proizveden 1.1.2020. godine, moraš da radiš tehnički. Glup zakon izuzeteno i za to će verovatno biti neki tekst. Muka je sa našim zakonima, nekad se divim na strpljenju nekim uvoznicima. Definitivno se ovde u Srbiji svi borimo sa toliko nelogičnosti da to nekad bude smešno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Koliko sam upoznat, vozila proizvedena u Kini se ne mogu direktno uvoziti u Srbiju iako imaju homologaciju. Tj mogu se uvesti , ali ne mogu registrovati.

Zato ih uvoze preko neke evropske zemlje.

Kako guevari uspeva da direktno uvozi voyila izKine?

Druga stvar je da su ko svi ostali koji prodaju kineze neozbiljni, osim sto imaju lepsa i kvalitetnija vozila, nijanse su u pitanju. Takodje i veci izbor vozila.

Nisam odavno bio u njihovom prvom salonu za prodaju vozila, ako se to ikako moze nazvati salonom. Ne znam ni dal su betonirali prilaz ulazu u salon.

 

Delove mogu narucivati iz Kine, sto ne mora biti direktno iz fabrike, cak verujem da su to tako male kolicine delova za saradnju s fabrikom.

Ta prica je smesna.

Puno puta sam trazio neke delove sto od njih, sto od drugih, prica im je ista, a suplja. Bezobrazna.

Zavlacenje musterija.

Trebalo bi malo  da se potrude i budu odgovorniji prema musterijama, alih zabole briga, jer imaju sigurnu prodaju kvadova...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Oni su dileri za ceo region, idu delovi iz Kine. 
Neće da ulože ili nemaju keš za lager delova.
Uvek mogu da se prešaltaju na jačeg evropskog dobavljača sa jačim lagerom, da delovi brže stižu do njih i do potrošača, ali im se to manje isplati.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja