Jump to content

Moto Zajednica

Problemi kod Harlija

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson 1300cm

Pozdrav svima. Od nedavno imam problema na Harliju pošto neće da alnasuje. Alnaser sam nosio kod dva majstora i oba kažu da je ovako skinut odličan. Kada ga vratim on alnasuje ako su mu skinute obe svećice. Čim vratim jednu svećicu (na bilo kom cilindru) on krene i onda ono poznato Tak-Tak. Molim kolege koje su imale slična iskustva da mi pomognu. Za pomoć mogu poslati i video snimak. Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kada dobrim kablovima (ne Kineskim!)  spojis svoj akumulator sa automobilskim, da li zavergla bez problema? 

Ako je to, zameni akumulator sa nekim kvalitetnim sa velikom udarnom strujom i dobro proveri masu agregata i masu rama. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Moguce je da anlaser vrti odlicno bez opterecenja ali cim se optereti dvocilindrasem velike kubikaze - nema snage. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 360 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
3 hours ago, bajker71 said:

U pravu ste nego kolega reče da da su mu majstori proverili anlaser.

Ako su na stolu probali, da li su mogli da simuliraju veliko opterećenje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sta znam kakve je konstrukcije taj anlaser ali se kod auta zna raskovati, pa nema snage da vergla, odnosno vergla kao da je aku prazan. To se lijepo povade kontakti, ocisti se i ponovo izletuje. E sad ako nemaju konstrukciono nikakve veze zanemarite moje pametovanje

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Meni je jedan stari autoelektričar, svojevremeno, objasnio kako da testiram snagu i bendiks anlasera koji sam demontirao sa kola. Metodom "držalje čekića".  :D

Anlaser se poveže kablovima na akumulator, jednim kablićem ostvari kontakt na automat , da viljuška izbaci bendiks i da krene da vrti. Zatim se krajem drvene drške čekića pritisne na zupčanik bendiksa. Ako bendiks ne proklizne a zupčanik pojede držalju anlase je dobar.  :lol2:

Ako je on lagao mene, i ja lažem vas.

p.s.  

Na motociklu je nešto drugačija konstrukcija ali verujem da neko sa iskustvom zna kako da optereti izlaznu osovinu anlasera i proceni da li ima potrebnu snagu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 360 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
16 minutes ago, bajker71 said:

Meni je jedan stari autoelektričar, svojevremeno, objasnio kako da testiram snagu i bendiks anlasera koji sam demontirao sa kola. Metodom "držalje čekića".  :D

Anlaser se poveže kablovima na akumulator, jednim kablićem ostvari kontakt na automat , da viljuška izbaci bendiks i da krene da vrti. Zatim se krajem drvene drške čekića pritisne na zupčanik bendiksa. Ako bendiks ne proklizne a zupčanik pojede držalju anlase je dobar.  :lol2:

Ako je on lagao mene, i ja lažem vas.

p.s.  

Na motociklu je nešto drugačija konstrukcija ali verujem da neko sa iskustvom zna kako da optereti izlaznu osovinu anlasera i proceni da li ima potrebnu snagu. 

Upravo zato i pitam. Meni su pokazali sa čamovom daščicom, na auto starteru. Pa ni u ludilu to ne bi ponovio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Moguće je i da u piksnama ima malo lufta, pa se rotor iskosi i ušteka.

Mislim da bi ga trebalo rastaviti, detaljno pregledati, sve premjeriti, očistiti, podmazati, a ne samo na stolu zavrtiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 469 postova

Prvo dobro ocistiti masu, dovodni kontakt, kleme akmulatora detalno, staviti neki aku koji je proveren i ako i onda steka preci na sam anlaser.

A to "da kablovi nisu kineski" nije dzabe receno, ubace 3 licne i prst debelu izolaciju. Ne da ne mogu da posluze ni za nuzdu nego racunaj da ih nemas ako si se takvim pomagao. Bez obzira na fensi pakovanje i rajfisluse :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson 1300cm

Hvala kolege, evo da odgovorim na neka pitanja. Tačno da su majstori probali alnaser bez opterećenja. To bi mi rešilo mnogo nedoumica. Alnaser je otvaran, četkice odlične,  nema biksne nego ležajeve. Kabl nije kineski. Akumulator proveren.  Ovo sa proklizavanjem bendiksa mi liči na problem. Moram, kako stvari,stoje da to proverim. Ako neko ima još neki predlog, izvolite. A ja se javljam ako nešto uradim da imamo za iskustvo. Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Kada otkaže bendiks ne čuje se "Tak" nego vrti, samo u prazno.

Taj alanser ima automat kao na automobilima. Zna da izbacuje bendiks, ali ne daje napon alanseru da vrti. Kontakti mogu da se bajpasuju šrafcigerom, ali bolje da ne čačkaš ako nisi siguran.

Nađi nekoga ko je vozio zastavu, zna sigurno proceduru :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Proveri kontaktor ispod sedista u blizini akumulatora.Njegov zadatak je da preuzme trenutno veliko opterecenje pri alnasovanju i zastiti instalaciju .Hoce da se olabave kontakti ili zaprljaju,korodiraju 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

@gixxer ti je dao dobar odgovor. možeš ga i premostiti za probu (dovedeš samo jednu žicu + i zaverglaš direktno) ali nije preporučljivo da ga tako stalno pališ. Za početak ipak probaj da napuniš akumulator ili da ga probaš sa provereno dobrim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja