Jump to content

Moto Zajednica

Problemi kod Harlija

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson 1300cm

Kolege, evo javljam se posle praznika. Da podsetim od Tritona sam dobio provereni bendiks. Novi majstor je remontovao aNlaser (zamenjeni neki kontakti i onaj potiskivač- pošto nema viljušku). Sav srećan krenuo sam u novu probu, i? Ostalo možete sami pogledati. Isto se dešava. Agonija se nastavlja!!!

HD1.zip HD2.zip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Ima hidro podizaače,ne šteluju se ventili,ali on zapne,kao da je nalio benzina u cilindar,pa nemože da prebaci?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8420 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovako se agregat ponasa kada su npr. izduvni ventili zalepili ili kasne...

 

P.S. Hvala Tritone, pisem uopsteno, nisam HD nikada iznutra video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Teško je to proceniti ovako preko slika,ali moguće da je zbog nečega veliko početno predpaljenje,pa zato nemože da prebaci?

 

Promenio član triton
slovna greška

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson 1300cm

Drage kolege, evo javljam se po dogovoru, možda neko iskoristi moje (ne)iskustvo. Da ponovimo: Motor odjednom nije verglao. Naravno, pomislio sam da je do anlasera. Dva majstora ga proveravali (bez opterećenja) i sve OK. Šaljem snimke iz kojih se vidi da ne može da okrene, štekće i sl. Neki od vas predlažu zamenu bendiksa. Naš kolega Triton šalje svoj bendiks. Probam, isto. Nosim anlaser kod trećeg majstora. Vrši zamenu potiskivača i kontakte (kao loši kontakti). Probam, isto. Reklamiram i tražim da majstor proveri rad anlasera na motoru. Čovek dolazi i zavergla bez problema. I šta bi? Moja greška je što sam koristio pri startovanju anlasera slab kabl između glavnog plusa i malog kontaka na anlaseru. Auuuu!!!. Sada pali bez problema ali ostaje pitanje gde je bio glavni kvar? Bendiks ili pomenuti remont na alnaseru? Ostaje tajna. Ovim putem se zahvaljujem velikom Tritonu na brzoj pomoći, svim učesnicima na rešavanju problema pa i onima koji su me naučili kako se piše pravilno aNlaser i onima koji su me slali u Harlijev servis. Svima pozdrav u nadi da ćemo se sresti na nekim od susreta ili na putu. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12241 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bas mi je drago da si resio problem :)

E sad pitanje: Zasto si menjao taj kabl od + bendiksa do anlasera kada mora biti bar 10mm2?

Imao sam nekoliko slicnih slucajeva kao kod tebe i u 90% slucajeva je bio neodgovarajuci akumulator sa slabom udarnom strujom ali nigde nisi napisao a ni na pamet mi ne bi palo da si stavio neki tanak kabl tamo gde ide u prvom trenutku vise od 150A?

(P. S. Izvini ali vecini para usi izraz alnaser, isto (ako si lekar) sto bi tebi paralo usi ako neko kaze inFRakt) :)

Pozdrav i pijemo kahvu negde ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson 1300cm

Kabl od akumulatora do +anlasera je bio original. Ali kabl od istog +anlasera sam koristio kabl za pobudu dopunski jer sam hteo da odsečem kablove do brave. Izgleda da na kraju nije bio dovoljan presek. Od maja sam u Herceg Novom- Igalo pa izvoli na kahvu.:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Problem ti je bio u napajanju anlasera.

Nisi imao adekvatnih + mozda i -12V pri punom opterećenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja