Jump to content

Moto Zajednica

Akcija MOTO DEDA-MRAZOVI 2022.

Recommended Posts

  • Drug član, 701 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 29 minuta, BokyBoy je napisao:

Bravo ljudi, svaka cast... :care:

Mnogo mi je zao sto sam bio sprecen da ucestvujem ove godine ali bice prilike, traje ovo i trajace jos dugo...

 

 

I posto ja ne mogu da cutim,

moram da pitam, da mi neko odgovori, jer jednostavno ne mogu da razumem...

zasto prsluci i boje PREKO dedamraz odela...zasto? Pa jel moralo to i danas, majku mu,

na ovaj sveti humanitarni dan...jel nije moglo ISPOD? koja je poenta? :neznam:

Mislim da to nije bitno. I pored klubskih boja nosili su odela deda mraza. A ta odela su donirali za ovu akciju, kao i većina. Imaju puno pravo da nose svoje boje svuda, da se vidi da su i njihovi klubovi učestvovali u ovom humanitarnom poduhvatu. Kad smo pravili grupnu fotku, razvila se zastava donatora "28.jun". I oni su pokazali svoje boje, a po čemu su drugačiji, po visini donacije? 

Ko god da je učestvovao, bio je tu iz srca i duše. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 660 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
6 minutes ago, salem said:

To je pratnja deda mrazovima.

 Bilo je i onih koji uopste nisu imali odela deda mraza. 

 Ma bilo ih je i bez tablica, bez rukavica, bez ozbiljne opreme neophodne za ovakvo vreme. 

 A u stvari i nemam neko misljenje o tim prslucima ali mi nije jasno da vozis u kratkim patikama sa onim kratkim nazuvicama ( goli zglobovi), bez rukavica, u letnjim pantalonama...

  Ja prokuka sto ne stizem da kupim zimske cizme i pored dubokih debelih jakih patika

Kad smo isli ka sremcici nisam ni oblacio rukavice jer sam prokuvao bio na motoru, mala brzina non stop pali ventilator greje kao smederevac ... plus imam i grejanje rucki reko ma nema potrebe.

Ozbiljan broj motora danas, malo je reci da sam se odusevio kad sam video koliko je ljudi doslo. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT
1 hour ago, Dzonikeda said:

Kasno sam uocio rupu pored sine.

Gledam rupa, sina, rupa, sina, aj sina…..i izdade me mitas e-07 prvi put. Do sad ni makac, po raznim belim linijama, tucaniku, kamenjaru….

Naravnoucenije- nece po mokrim sinama (po suvim hoce).

na istu rupu sam i ja naleteo, sa sve suvozacicom, aj preko sine, ali drzi miselinin road gt

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2065 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 32 minuta, Atorn je napisao:

Mislim da to nije bitno. I pored klubskih boja nosili su odela deda mraza. A ta odela su donirali za ovu akciju, kao i većina. Imaju puno pravo da nose svoje boje svuda, da se vidi da su i njihovi klubovi učestvovali u ovom humanitarnom poduhvatu. Kad smo pravili grupnu fotku, razvila se zastava donatora "28.jun". I oni su pokazali svoje boje, a po čemu su drugačiji, po visini donacije? 

Ko god da je učestvovao, bio je tu iz srca i duše. 

Drugacije razmisljamo, ja mislim da na danasnji dan, u ovoj humanitarnoj akciji ne treba da bude nijedna druga boja sem crvene-deda mrazovske, jer smo svi isti i danas ne pripadamo nikome vec samo toj deci..

i ako uplatis donaciju, ma kolika bila, ne treba da to nabijas svima na nos niti da ti to bude licna promocija, znaci uplatis i cutis...e to je bitno, to je iz srca i duse.

I da ne ulazimo u polemiku dzaba, nema poente. Pozdrav i sve najbolje.

 

Jos jednom, svaka cast momci, bilo je divno gledati vas u akciji, makar i preko TV-a. :care: 

Vidimo se dogodine ili na nekoj drugoj humanitarnoj akciji pre.

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1737 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre sat vremena, Pablo je napisao:

 

Pritom da ne zaboravimo, danas je jedan momak zaprosio svoju devojku. :)

 

20221224_105344.jpg

 

 

 

 

 

 

Hvala još jednom svima koji su današnji dan učinili ovakvim!

 

20221224_105317.jpg

Gde njega da zaboravimo, sućut za palog brata. Drži se!!! :dobar:

  • Sviđa mi se 7
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd i Knic
  • Motocikl: KTM 1190 Adv 2014

Хвала на врхунској организацији.  Било је јако добро нама и нашим другарима.

 

 

71F56B53-37C8-4D66-A40B-85D8E47D65FF.jpeg

8E3F5864-7D2C-42CC-9D30-B1DC75886B23.jpeg

7415C78C-706E-4ABD-8502-780B7EDF7F09.jpeg

942A18E9-7740-4C51-A8A4-1D2451F8AFFF.jpeg

7A7138C3-4E15-4257-A5B9-49D2541A1EB5.jpeg

E0A96E45-8564-4DB8-8DF6-1CFA74FE1F46.jpeg

9E08F319-CE5A-4BF4-A372-DC4ED472B82A.jpeg

ED34AD2A-1628-497E-AF3B-61A664936671.jpeg

8AD7134D-2C2F-481B-84CD-721274F9C40A.jpeg

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx
7 minutes ago, ProMaster said:

Gde njega da zaboravimo, sućut za palog brata. Drži se!!! :dobar:

Videćemo da li će zbog toga sledeće godine biti vise ili manje lepseg pola . Da li ce sad biti strah od toga da ce mozda jos neko zaprositi ili zelja da se to isto desi :)

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Све похвале организаторима и учесницима.

Редарима свака част.

Лепо је видети тако организоване моторџије у уредно формираној колони. Још лепше бити део одвећ традиционалне акције хуманог карактера.

Браво!

Честитке и будућим младенцима. Догодине да буде крштење. :)

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1998 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, BokyBoy je napisao:

Drugacije razmisljamo, ja mislim da na danasnji dan, u ovoj humanitarnoj akciji ne treba da bude nijedna druga boja sem crvene-deda mrazovske, jer smo svi isti i danas ne pripadamo nikome vec samo toj deci..

i ako uplatis donaciju, ma kolika bila, ne treba da to nabijas svima na nos niti da ti to bude licna promocija, znaci uplatis i cutis...e to je bitno, to je iz srca i duse.

I da ne ulazimo u polemiku dzaba, nema poente. Pozdrav i sve najbolje.

 

Jos jednom, svaka cast momci, bilo je divno gledati vas u akciji, makar i preko TV-a. :care: 

Vidimo se dogodine ili na nekoj drugoj humanitarnoj akciji pre.

Apsolutno se slažem...ako se nose prsluci, koje su onda to ''naše'' boje koji nismo u klubovima? Izgleda da se sve svodi na vaspitanje i poštovanje pojedinaca prema većini...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Bravo za sve :sampion: ...

Bravoooo , bravoooo, ovo danas je bilo veličanstveno stvarno :jee1:

kada sam dolazila na plato ispred Skupštine vala malko se i preplaših koliko  je sve bilo crveno i brojem ljudi .. 

Pošto sam u koloni bila medju zadnjima , od pogleda ispred nas zastaje knedla u grlu ...

Ovo danas je stvarno bilo crveno na radost za sve ... Za Decu u domu, za sve koji su nas snimali i pozdravljali usput, za nas ,za celi Beograd :hack:

743785285_IMG-bfb73996e0da34cb0c15003490490f85-V4.thumb.jpg.c58cb731c361da7fcadfff202935f1dc.jpg

 

Promenio član GR 46
  • Sviđa mi se 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R
4 hours ago, salem said:

Na zalost imali smo jedan peh.

 Pri povratku kolega sa Afrikom je skliznuo sa tramvajske sine, pao i motor otklizao u metalni stub. Odvezao se nekako ali steta nije bas mala a nadam se da ce ga bol u kuku brzo proci.

 Mala brzina ali mokre sine... jbg 

 Ja sam se od Ade prema sajmu provlacio izmedju kolona a on je krenuo delom kuda ide tramvaj jedva malo brze od mene.

 

E hebi ga, mi smo se svo provukli bez problema posle nadvoznjaka sa Ade, cak su nas ispropustali kroz trznjaka. Nisam uopste skontao da je otisao na shine. To je onaj momak sa novom plavom Afrikom, imao je Garmin navigaciju?

Btw, apropo voznje, cini mi se da sam video nekoga danas bez tablica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 697 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
Pre 2 sati, mick je napisao:

...ako se nose prsluci, koje su onda to ''naše'' boje koji nismo u klubovima?

 

"Na forumu sajta počiva BJBikers Moto Zajednica čiji je duhovni vođa neprofitna organizacija sportsko udruženje BJBikers Beograd, koja koristi sajt kao svoje zvanično glasilo. Za učešće u akcijama kluba i zajednice, možete se obratiti klubu putem adrese klub@bjbikers.com."

 

Citirano sa:

BJBIKERS.COM

Dobrodošli na vebsajt naše moto zajednice, napravljen od motociklista za motocikliste. Ovo jedinstveno mesto je satkano od iskustava hiljada bajkera širom sveta, koji se ovde...

 

Mi forumaši smo članovi foruma, nismo, po difoltu, članovi kluba (neki od nas jesu).

Akcije organizuje "naš" klub i za to zaslužuje naklon "do patosa.":care:

WWW.DANAS.RS

Moto klub BJBikers je u sklopu humaitarne akcije „Moto Deda Mraz”, dvanaestu godinu za redom, uveselio decu iz doma sa posebnim potrebama u Sremčici. Dan je bio ispunjen...

 

Što se tiče "boja" na prsluku, drugih klubova danas, odgovor vam neće dati niko od članova klubova.

Dobijanje, način i obaveza nošenja "boja" regulisani su, strogim, pravilima klubova i imaju ozbiljan pristup tome (isto kao što od pripadnika vojske ili policije nemožemo očekivati da skidaju ili pokrivaju oznake dok učestvuju u akcijama humanitarnog karaktera).

Za svaki chapter važe pravila glavnog MC (to je tako).

 

Posmatrajmo, ovo danas, kao jedinstvo različitosti.

Afirmacija i samoafirmacija je lični doživljaj svakog pojedinca (sa bojama ili bez njih).:takoje:

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Katana (GSX F 750) 2002
Pre 6 sati, salem je napisao:

Na zalost imali smo jedan peh.

 Pri povratku kolega sa Afrikom je skliznuo sa tramvajske sine, pao i motor otklizao u metalni stub. Odvezao se nekako ali steta nije bas mala a nadam se da ce ga bol u kuku brzo proci.

 Mala brzina ali mokre sine... jbg 

 Ja sam se od Ade prema sajmu provlacio izmedju kolona a on je krenuo delom kuda ide tramvaj jedva malo brze od mene.

 

Samo da se brzo oporavi, i drugar je danas isto na sinama proklizao, srecom prosao je bez povreda, a ljubimac mu nije pretrpeo neku veliku stetu sto je isto super. I nema pravila, decko ima nove gume, lagano vozi al desi se... :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XJ600S Diversion & Yamaha XJ900S Diversion

Ja bih samo da se zahvalim ucesnicima na uzviku "  Srecan rodjendan", mnogo i veliko HVALA na tome, ne mogu ni da vam opisem koliko se dete odusevilo, gomila deda mrazova cestita njoj rodjendan :takoje::ljubav:

  • Sviđa mi se 21
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT
Pre 8 sati, BokyBoy je napisao:

Bravo ljudi, svaka cast... :care:

Mnogo mi je zao sto sam bio sprecen da ucestvujem ove godine ali bice prilike, traje ovo i trajace jos dugo...

 

 

I posto ja ne mogu da cutim,

moram da pitam, da mi neko odgovori, jer jednostavno ne mogu da razumem...

zasto prsluci i boje PREKO dedamraz odela...zasto? Pa jel moralo to i danas, majku mu,

na ovaj sveti humanitarni dan...jel nije moglo ISPOD? koja je poenta? :neznam:

Ja lično ne mogu da obučem ispod dedamraz odela ništa osim dukserice a i to jedva ( podebeo sam ). Kako je hladno u decembru ( oće to ) to moram nešto preko deda mraz odela a onda mi je prsluk jedino logičan da se ipak koliko toliko vidi odelo ... a i nisam član nijednog kluba pa prsluk nije klupski bez obzira na prišivke ... u povratku sam navukao neku jaknetinu da baš ne iskisnem skroz

 

eto toliko

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ljudi, ajmo molim vas da ne trošimo energiju na prepoznavanje različitosti među nama. Znam da smo kao narod aktivno napujdani da se međusobno posmatramo kao mi protiv njih, ko god bio Mi i ko god bio Oni, ali to je u 99% slučajeva pogrešno jer nas tera da se fokusiramo na razlike umesto na sličnosti i zajednički cilj koji možemo da postignemo ako svako od nas uradi najbolje što može. Ovaj forum i sve akcije koje pravimo su se uvek bazirale na našim sličnostima, tj. na istim interesovanjima koje nas približavaju i nikad nismo, svesno, insistirali na razlikama koje prirodno postoje među nama. 

 

Pričali smo i interno o obeležjima koje pojedinci i organizacije nose i složili smo se da je to potpuno OK. Ova akcija je akcija svih nas, što znači da svi treba da je osećamo svojom. I ne fali ništa, niti ugrožava bilo šta, da prikaže svako od nas odakle dolazi, da li pripada klubu ili nekoj organizaciji, ali pod uslovom da poštujemo svi pravila ponašanja koja smo definisali, što ovde na forumu, što u sklopu akcija. Svi koji su vozili u onoj koloni su deo akcije i doneli su sreću i zadovoljstvo prvo svima pored kojih smo prošli, a onda i deci u Sremčici. To je jedino važno. 

 

Zato, molim vas, makar na ovom forumu i na akcijama koje organizujemo, fokusirajte se na ono što nas je spojilo - druženje i motociklizam. A razlike među nama ne dozvolite da postanu uzrok razdora i mržnje, već stvar međusobnog poštovanja i super zanimljiva tema za razgovor. 

 

Nego, na stranu to. Moj najveći utisak je koliko smo ove godine uspeli da uključimo decu u pripremu ove akcije. :) 

 

Prvo, deca vrtića Trešnjica u Zemunu su se fenomenalno odazvala predlogu koji su vaspitači u vrtiću smislili, a to je da oni sami prikupe poklone za decu u Sremčici. To je fenomenalno jer na najbolji način promoviše zajedništvo i humanost, zato što su ta deca osetila šta znači solidarnost, tj. da postoje i druga deca koja nemaju ono što oni imaju, te da imaju priliku da se odreknu nečega svog za drugoga koji nije u prilici da to može da ima...

 

20221215_093448.jpg

 

20221215_101007.jpg

 

A drugo, već nekoliko godina na pakovanju paketića pred akciju sve više imamo upravo naše rođene dece koja nam pomažu u pakovanju. Imam sreću da su moji klinci (koji sada imaju 7 i 9 godina) zavoleli tu mini ceremoniju i bukvalno su poslednjih 10tak dana jedva čekali da dođe dan pakovanja paketića, da dođu na pakovanje i pripreme paketiće za drugu decu. Moj Fića, koji je tek krenuo u školu, mi pre neki dan reče - Tata, kad ti budeš star, ne brini se, ja ću da nastavim to što radiš. :) Meni puno srce. :)

 

20221223_192438.jpg

 

20221223_194439.jpg

 

Ljudi, to je važno, a ne da li neko nosi prsluk, pokazuje zastavu i slično...

 

:BJBmoto: :sampion:

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 31
  • Hvala 2
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1919 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 7 sati, ПИпезос je napisao:

Јубиларни двадесети Мото Деда Мраз у Новом Саду

 

Sve čestitke za organizaciju u Novom Sadu !

Bravo ekipa :sampion:

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Svim kolegama koji danas slave, u ovoj lepoj temi da kažem - Srećan Božić ili po naški "Hristos se rodi"!

 

Što se ostalog tiče: Neka nas ljubav prema motorima spaja, lako je naći ono što nas razdvaja!

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Preko 500 moto Deda Mrazova!!!
Svi zajedno za istu stvar, biti human!!!


 

  • Sviđa mi se 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2410 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Sledece godine stavljam moped na prikolicu i dolazimo za Bg da budemo svedoci i ucesnici ove velike manifestacije. 
 

da ne prodjem kao Jager 2011 kad ga zavejao sneg na putu sa dedamrazijade. 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja