Jump to content

Moto Zajednica

Motociklista i traktorista poginuli u nesreći kod Ćuprije

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4397 postova

Motociklista i traktorista poginuli u nesreći kod Ćuprije

Vozač motocikla I.J. (42) i mladić N.L (17) poginuli su u nedelju uveče u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u mestu Vlaška kod Ćuprije, objavili su mediji.

Nesreća se dogodila nešto posle 18 časova, kada se motor „suzuki“, koji je vozio I.J. zakucao u neosvetljen traktor.

Vozač motora stradao je na licu mesta, dok je mladić od povreda preminuo u bolnici, objavio je Blic.

Policija je na licu mesta obavila uviđaj, a saobraćaj na tom delu puta bio je obustavljen.

RS.N1INFO.COM

Vozač motocikla I.J. (42) i mladić N.L (17) poginuli su u nedelju uveče u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u mestu Vlaška kod Ćuprije, objavili su mediji.

 

 

  • Tužan 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Stvarno mi nikad neće biti jasno šta je teško da se uzme žuta rotacija i da se postavi, ako već ničeg drugog nema ... Pa nije 500 evra majku mu, nego hiljadu dinara! Eto za toliko je čovek uništio dve porodice ...
Pre neko veče sam vozio Zaječar - Niš, na tri neosvetljena traktora sam naišao...
 

Bog dušu nek im prosti.

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Jer policija ne kontrolise to izgleda bas, kao i kada nanesu 2 tone blata na glavni put jer nema prilaznog puta - toliko je bilo vec istih udesa. Ovo je nazalost najcesci sudar, motor od nazad u sporo vozilo, traktor. Kombinacija neosvetljenog traktora, i neprilagodjene voznje motora/kola.

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Činjenica je da se još uvek neki ljudi neodgovorno ponašaju u saobraćaju, počev od traktora. Na svakoj mašini koja je šira od traktora imam izvučeno dodatno svetlo, iako to fabrički nema, baš zbog ovakvih situacija. Plus označene krajeve mašine reflektujućom nalepnicom. U startu me je to sve koštalo stotinak evra ali bolje i to nego tragični ishodi, pu pu da ne ureknem. Najveći strah kod traktora je kada se izlazi iz atarskog puta na glavni put, još kad se vuče prikolica i ako je u blizini krivina, boga mi bude znoja. Često se zbog velikog rastinja izlazi i na sreću, takođe ljudi opasno brzo voze iako znaju da je sezona poljoprivrede. Ali da, neosvetljena mehanizacija naročito traktor, jako neodgovorno. Na tehničkom su zabranjeni led reflektori koji nisu homologovani, ali bolje i to da blješti u oči nego da nema rasvetu.  

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Ludo vreme ili ludi ljudi..kukuruza prosutog po putu gde hoces,ulja razmazanog koliko hoces,od 20 traktora 15 ne osvetljeno..obican trougao za spora vozila kosta 750dinara,ne kazem da bi spasio ova dva izgubljena zivota,ali bi realno postojale velike sanse da traktor bude uocen na vreme..Slika udesa je preuzeta sa Fb-a

312448854_10221247306564065_8285145261433202069_n - Copy.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

ja još nisam video da je neki traktorista očistio blato pre nego je izašao na asfalt, a nisam video ni da su ga policajci kaznili zbog toga . 

Neosvetljeni stari kombajni na putu noću , ostavljene traktorske prikolice u mraku na putu bez točka jer je pukla guma .

Sve to bi policija trebala da kontroliše, oni su ovlašćeni . 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 6 sati, waterman je napisao:

ja još nisam video da je neki traktorista očistio blato pre nego je izašao na asfalt,

Imaju argument...

Kazu da ne mogu da operu masine pre izlaska na put jer su u blatu i nemaju prilazni put gde bi stali da operu.

I nemaju vodu, naravno.

Ali to su samo opravdanja, ko hoce-nadje nacin, ko nece-nadje razlog.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Bog neka im bude milostiv.
A ovo za čišćenje guma prolazi jer niko ne kažnjava.
Znam dase u CH niko ne usudi izać na asvalt a da nije očistio blato sa kotača.
Rad, red, kontrola.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 220 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT
Pre 9 sati, ivica744 je napisao:

Jos pre 100 godina su na gumarabama na zadnjem kraju bili upaljeni fenjeri.

Ivice, samo da dopunim da gumaraba su drvena kola koja vuku životinje. 

Mnogo sporije od traktora. 

I da 100% si u pravu da su bile osvetljene fenjerom.

I to kad maltene nije ni bilo automobila. 

Ali bio drugačiji način života a I odgovornosti...

Pre 9 sati, abarth_maniac je napisao:

Imaju argument...

Nemaju, ali hoće tako.

Služio sam vojsku u Sloveniji. 

Od septembra 1987. do marta 1988. u Mariboru.

Svakodnevno bio u saobraćaju širom Slovenije i video da su vozili burad i kante sa vodom da bi prali točkove pre izlaska na put.

Mislim da sam sve rekao...

 

A sva naša priča neće vratiti ova dva nesretna čoveka. 

Saučešće porodicama. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 5 sati, ivica744 je napisao:

Kazna,kolega,kazna,debela naplacena kazna

Dzabe i ovo, jer se zakon selektivno primenjuje. I onda imas nas kojima je kazna strasna, ali imas i one kojima to "prodje". 

Svest, jedino sto moze da smanji ovakve tragedije. 

Samo svest!

A to mora da je drustveno usadjeno, da se uci od kuce, skole, medija, primerima...

Kod nas je sve suprotno!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Ja cu se vratiti na percepciju jednog normalnog motoriste. E, sezona je radova, ima blata,smanjena vidljivost, ima neosvetljenih traktora...Necu zavrtati u crveno, jer je i moj i tudji zivot u pitanju... Sve vreme se govori o traktoru, a niko o jurcanju motociklima...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
4 hours ago, Bole37 said:

Ja cu se vratiti na percepciju jednog normalnog motoriste. E, sezona je radova, ima blata,smanjena vidljivost, ima neosvetljenih traktora...Necu zavrtati u crveno, jer je i moj i tudji zivot u pitanju... Sve vreme se govori o traktoru, a niko o jurcanju motociklima...

U pravu si...

 

Mogla je da naidje i neosvetljena krava ili lisica...

 

Nek im je laka zemlja. Saučešće porodicama.

Promenio član Markone88
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
5 hours ago, Bole37 said:

Ja cu se vratiti na percepciju jednog normalnog motoriste. E, sezona je radova, ima blata,smanjena vidljivost, ima neosvetljenih traktora...Necu zavrtati u crveno, jer je i moj i tudji zivot u pitanju... Sve vreme se govori o traktoru, a niko o jurcanju motociklima...

Mislim da uopšte ne mora da bude neka ogromna brzina da bi se ovako nešto desilo. I nema smisla da se insinuira da je bila neka velika brzina osim ako nisi 100% siguran da je bilo tako.

edit: Pomenuh da sam pre neko veče morao da  vozim noću (i ako to maksimalno izbegavam)  i video 3 neosvetljena traktora. Nisam prelazio 70-80 i uopšte mi nije bilo sve jedno. Pogotovo u blagim krivinama ili kad naiđe auto iz suprotnog smera. Pa sam onda dozvoljavao automobilima da me obiđu da bih vozio iza njih.

@Markone88 jasno mi je šta hoćeš da kažeš, i skroz se slažem - ako sami ne pazimo na sebe džabe sve. Ali primer uopšte nije prikladan. Ne znam kako je oko Bg ili gde već najčešće voziš - ali čim kreneš malo u unutrašnjost neosvetljeni traktori su redovna i vrlo opasna pojava, čak i za vozače automobila. A kravu na putu noću - nikad nisam video.

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Moj kolega sa još dvoje  u kolima je poginuo na putu ZA-PN pre nekih desetak godina. Vozio je 70km/h gde je ograničenje bilo 80. Međutim, sve je to džaba kada je domaćin vozio prikolicu sa senom bez ikakvih svetlosnih elemenata na traktoru i prikolici u 22h uveče!!! Zakucali su se u njega, i tragedija.

Skoro sam se vraćao iz Sombora kolima, preko 50 biciklista sam sreo na lokalnim regionalnim putevima uveče bez ikakvog osvetljenja. Jedva sam dočekao da se uključim na autoput da nekoga ne ubijem. :zbunjen:

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 57 minuta, antir3ality je napisao:

Mislim da uopšte ne mora da bude neka ogromna brzina da bi se ovako nešto desilo. I nema smisla da se insinuira da je bila neka velika brzina osim ako nisi 100% siguran da je bilo tako.

edit: Pomenuh da sam pre neko veče morao da  vozim noću (i ako to maksimalno izbegavam)  i video 3 neosvetljena traktora. Nisam prelazio 70-80 i uopšte mi nije bilo sve jedno. Pogotovo u blagim krivinama ili kad naiđe auto iz suprotnog smera. Pa sam onda dozvoljavao automobilima da me obiđu da bih vozio iza njih.

@Markone88 jasno mi je šta hoćeš da kažeš, i skroz se slažem - ako sami ne pazimo na sebe džabe sve. Ali primer uopšte nije prikladan. Ne znam kako je oko Bg ili gde već najčešće voziš - ali čim kreneš malo u unutrašnjost neosvetljeni traktori su redovna i vrlo opasna pojava, čak i za vozače automobila. A kravu na putu noću - nikad nisam video.

Drugari hajde da prestanemo da glumimo tose, i da kenjamo kako sa 70 na sat mozes da pogines...Mozes ali je malo verovatno, mozes i sa 30... Ali da odneses pola traktora i da ubijes vozaca sa 70 ne da je nemoguce, nego je sf. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 53 minuta, Korto Malteze je napisao:

Moj kolega sa još dvoje  u kolima je poginuo na putu ZA-PN pre nekih desetak godina. Vozio je 70km/h gde je ograničenje bilo 80. Međutim, sve je to džaba kada je domaćin vozio prikolicu sa senom bez ikakvih svetlosnih elemenata na traktoru i prikolici u 22h uveče!!! Zakucali su se u njega, i tragedija.

Skoro sam se vraćao iz Sombora kolima, preko 50 biciklista sam sreo na lokalnim regionalnim putevima uveče bez ikakvog osvetljenja. Jedva sam dočekao da se uključim na autoput da nekoga ne ubijem. :zbunjen:

Covek je verovatno slep vozio kad je sa 70 zavario traktor. Pa ima valjda far majka mu stara... Pa i ja vozim nocu, i vise od 1000 puta sam naleteo na neosvetljena vozila, pa se nisam zavario u njih. Ne postoji sansa da ako vozis u zoni ogranicenja ne osvetlis vozilo dok nailazis i da ti ne ostane vremena da odreagujes.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Negde je bila vest da je traktor ostao u kvaru i da je momak stojao pored traktora a njegov otac pokusavao da popravi. Da li je tacna vest ili nije ne znam ali malo menja situaciju. Mogli su trougao da stave ali ne znam koliko dugo su bili tu uopste i sta se zapravo desilo. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Danas svi imamo mobilne telefone, nikada nisam video da je neko dok hoda ivicom magistrale upalio svetlo na telefonu da bude uočljiv, pritom su najčešće ljudi u tamnoj garderobi... 

Isto i ovaj traktor, maši telefonom, motor se čuo na kilometar sigurno... Koliko su razbacani delovi po putu, brzina nije bila mala, bez sumnje. Oba učesnika nose svoj deo odgovornosti za ovo...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Kazna,kolega,kazna,debela naplacena kazna


To se podrazumijeva pod „kontrola“
Kad sam tek doša u CH za brzu vižnju platija prvu kaznu koje je bila pola moje plaće i dobija dvi godine uvjeta.
Drugi put platija još jednu za ne stajanje na stopu, trećina plaće i opet dvi godine.
Tako se pripitomi svaka divljač.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, antir3ality said:

@Markone88 jasno mi je šta hoćeš da kažeš, i skroz se slažem - ako sami ne pazimo na sebe džabe sve. Ali primer uopšte nije prikladan. Ne znam kako je oko Bg ili gde već najčešće voziš - ali čim kreneš malo u unutrašnjost neosvetljeni traktori su redovna i vrlo opasna pojava, čak i za vozače automobila. A kravu na putu noću - nikad nisam video.

Au bre koji me djavo terao da komentarišem....... a realno ja šta god da napišem, ti ćeš kontra, al nema veze, neću ovde o tome.

 

Slažemo se bar da su ogroman problem neosvetljena vozila: traktori, kočije, kvadovi, bicikli, mopedi...

 

Moj post je bio namenjen tome da brzinu treba prilagoditi uslovima, jer nikad ne znaš šta te ceka iza krivine. A noću, na tim neosvetljenim putevima, ja ne bih vozio brže od 40kmh.

 

I opet ono što mi moj ćale rekao mnogo puta: "dzabe je tebi što si bio u pravu ako si mrtav"

Promenio član Markone88
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja