Jump to content

Moto Zajednica

CAGIVA MITO 125 - BLOKADA

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: Cagiva Mito Evoluzione

Drugari, treba mi jedna informacija.

Našao sam još jednu Cagivu i za ženu, međutim na žutoj je tablici (nema gospodža veću kategoriju, tek treba da polaže)

35ks 7 brzina, da li postoji mogućnost da se stavi neka blokada da ne prelazi 45km/h zbog tehničkog pregleda?

Da li je neko imao iskustva sa tim, kako to da se izvede? :dil:

Promenio član Mopedshow

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovako kako si sročio, ispada da je žena registrovana na žute tablice.

Jasno je svakako šta bi da uradiš...ali mislim da to danas nije moguće. Ako je do sada i moglo da se izmajmuniše nešto, preko poznanstava ili za lovu...danas sumnjam da je neko voljan da rizikuje ozbiljne sankcije i zatvaranje firme zbog tih stvari.

125 i da ga uštrojiš na 45km/h ne ide na žutu tablicu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: Cagiva Mito Evoluzione
pre 8 minuta, pronto je napisao:

Ovako kako si sročio, ispada da je žena registrovana na žute tablice.

Jasno je svakako šta bi da uradiš...ali mislim da to danas nije moguće. Ako je do sada i moglo da se izmajmuniše nešto, preko poznanstava ili za lovu...danas sumnjam da je neko voljan da rizikuje ozbiljne sankcije i zatvaranje firme zbog tih stvari.

125 i da ga uštrojiš na 45km/h ne ide na žutu tablicu.

 

Hahahah žena nema tablice, bez papira je...hahaha...

Pazi, nisi razumeo. Ne planiram ja sad da ga bacam na žutu tablu, već je na njoj, znači motor je uvezen, ocarinjen, registrovan na žutu tablicu godinama.

E sad bih ja da ga uštrojim da ne prebacuju na belu na tehničkom.

Ne bih ništa preko poznanstva, love itd....zanima me samo kako tehnički ograničiti tu brzinu, šta mu uraditi da on ne pređe tu brzinu?

Promenio član Mopedshow

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Šta pise u saobracajnoj? 50 ili 125 ccm? 

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova

Verovatno da je odavno uvezena i ima zutu, pise 50cc(ne bi mogla drugacije da nosi zutu), tako upisano pri uvozu i posle su svi prepisivali, cuo sam za takve. Ali sad... pa nikako, ona u sedmoj sa svojim prenosom na 45 daj boze da se ne ugasi sta god joj radio. Kod skutera je laksa prica, napravi se samo deblji prsten za variomat i vrti a ne ide, al kako prevariti sistem da ga ne ubaci u sedmu? Nikako... da stavis odstojnik na sajlu u karburatoru, zatvoris i ventil na izduvu i ne znam sta jos opet ima da predje tih 45 u sedmoj...

Promenio član MarkoMoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: Cagiva Mito Evoluzione
Pre 6 sati, MarkoMoto je napisao:

Verovatno da je odavno uvezena i ima zutu, pise 50cc(ne bi mogla drugacije da nosi zutu), tako upisano pri uvozu i posle su svi prepisivali, cuo sam za takve. Ali sad... pa nikako, ona u sedmoj sa svojim prenosom na 45 daj boze da se ne ugasi sta god joj radio. Kod skutera je laksa prica, napravi se samo deblji prsten za variomat i vrti a ne ide, al kako prevariti sistem da ga ne ubaci u sedmu? Nikako... da stavis odstojnik na sajlu u karburatoru, zatvoris i ventil na izduvu i ne znam sta jos opet ima da predje tih 45 u sedmoj...

Da, da, uvezen i ocarinjen kao 50ica, tako se godinama registrovao, njegovi brojevi u saobraćajnoj i na ramu se poklapaju, tu je okej i onda su samo na prepis išli... Pa pazi, jedino što imam opciju, to je da mi izađu na tehničkom u susret da ne šaltaju svih 7 brzina, već da šalta recimo do pete brzine... Pa me zanima šta i kako uraditi bar do neke brzine da on ne može da pređe 45/kmh, u sedmoj nek se gasi slobodno, boli me uvo...

Jbg da je skuter, upravo tako za 5 minuta se stavi blokada, kaiš za te stvari majka...ali ovo je već druga priča...

Promenio član Mopedshow

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova

Znaci jedino neka elektronska blokada, postoje forice da se stave na pickup i tu imas milion semica pa i gotovih resenja, al zamisljam onda kontrolora, pun gas on puca trokira na 3K... najbolje kombinacija toga i distancera na karburatoru.

 

A sto kaze disko nindza i lancanici da, napred dva zuba manji, pozadi najveci koji nadjes pa posle vrati stare, da malo bar moze u vise obrtaje :) To bi takodje pomoglo i kad se sve skupi mozda i dodje do tih zakonskih 45 :) Tj spusti se... ultraantitjunerski recepti :lol:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Tesko , jer on bi sa 35ks morao u prvoj da izbacuje preko 50km/h. Lancanicima nece dobiti mnogo, a toliko veliki i mali zupcanik da legnu na sraf ne postoje.

Jedino da izadju u susret i da ne vade iz prve, a da se stavi blokada na karbu. To je najjeftinije resenje i najmanja prepravka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

To je mikuni karburator sa šiberom.

Skini poklopac šibera, odseci parče cevčice ili šipkice par centimetara dužine (šta imaš pri ruci) i gurni - zaglavi pored opruge. Dužinom šipkice šteluješ (smanjuješ) hod gasa.

Nešto na taj fazon.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja