Jump to content

Moto Zajednica

Razradjivanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova

Upravo sam zamenio klip i cilindar na 2t skuteru pa me zanima sad kako da vozim skuter u pocetku, i koliko dugo, i da li skodi u pocetku da se 2 ljudi vozi na skuteru

Promenio član Nikola19787
Greska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Nekad dok bejahu tomosi dominantni na drumovima bilo je nepisano pravilo za nov: 4% mešavina 500 km i ne više od pola gasa. Sa dvoje na pola gasa uzbrdo neće baš da ide. Znači sam prvih 500 km posle voziš koga hoćeš i kako hoćeš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Tih 4% je bilo da bi se radilica "namastila". Ako je sve sklopljeno po PS-u i namašćeno pri sklapanju, batali prejaku mešavinu, stavi koliko je proizvođač preporučio, i koristi kvalitetno sintetičko 2T ulje, tipa Motul 800 (ako sam mućkaš mešavinu) ili Motul 710 ako skuter ima uljnu pumpu i tako pravi mešavinu. Što se dvoje tiče, po meni nije problem sem ako nije preko dozvoljenog max opterećenja. I izbegavaj nizbrdice BEZ gasa, jer kad oduzmeš gas a motor radi, tad nema podmazivanja. Prvi rezervoar sipaj 100-ku benzin i uz top ulje "nakrivi kapu" i vozi bez silovanja

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Jaca mesavina se u prvim kilometrima pravi zbog malo veceg trenja, samim tim i grejanja pa da ne dodje do prekomernog habanja, zaribavanja klipa i sl. A u njegovom slucaju je motul 510 sasvim okej, nema apsolutno nikakve potrebe za 710. Moze takodje i bilo koja 2t polusintetika, samo da nije neki teski mineral(gusce je pa zajeb ako je pumpa u funkciji). Nije da je neka visokoturazna natjunirana(fabricki ili naknadno) cvaja pa da zahteva sam vrh. Razliku u eksploataciji je nemoguce primetiti a za 2l skupocenog ulja se zamene i klip i cilindar na tom kinezu, ostane i za pivo i cevape uz rad :D

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Jaca mesavina se u prvim kilometrima pravi zbog malo veceg trenja, samim tim i grejanja pa da ne dodje do prekomernog habanja, zaribavanja klipa i sl. A u njegovom slucaju je motul 510 sasvim okej, nema apsolutno nikakve potrebe za 710. Moze takodje i bilo koja 2t polusintetika, samo da nije neki teski mineral(gusce je pa zajeb ako je pumpa u funkciji). Nije da je neka visokoturazna natjunirana(fabricki ili naknadno) cvaja pa da zahteva sam vrh. Razliku u eksploataciji je nemoguce primetiti a za 2l skupocenog ulja se zamene i klip i cilindar na tom kinezu, ostane i za pivo i cevape uz rad
 
 
rs_9072%231.jpg MOTOBIKESHOP.RS
   
 
Au, jel moguće da je ova cena...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Od čega god da prave, smešno je...
Kilo čvaraka u Maxiju 1850 din. Videh neki kajmak na istom mestu 2500 din.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
14 hours ago, vidakn said:

Od čega god da prave, smešno je...
Kilo čvaraka u Maxiju 1850 din. Videh neki kajmak na istom mestu 2500 din.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Koliko para toliko i muzike (vožnje). Za te pare nema ni dobar klip da se kupi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
On 10/15/2022 at 7:01 AM, MarkoMoto said:

Jaca mesavina se u prvim kilometrima pravi zbog malo veceg trenja, samim tim i grejanja pa da ne dodje do prekomernog habanja, zaribavanja klipa i sl. A u njegovom slucaju je motul 510 sasvim okej, nema apsolutno nikakve potrebe za 710. Moze takodje i bilo koja 2t polusintetika, samo da nije neki teski mineral(gusce je pa zajeb ako je pumpa u funkciji). Nije da je neka visokoturazna natjunirana(fabricki ili naknadno) cvaja pa da zahteva sam vrh. Razliku u eksploataciji je nemoguce primetiti a za 2l skupocenog ulja se zamene i klip i cilindar na tom kinezu, ostane i za pivo i cevape uz rad :D

 

 

 

 

Jača mešavina izaziva veće trenje, i veću temperaturu, pa samim tim i veće habanje. Ponavljam, sa kvalitetnim delovima nema nekontrolisanog trenja. Dakle slobodno FABRIČKI propisanu mešavinu sa KVALITETNIM uljem i nemaš brige. Sa prejakom mesavinom i uljem niskog kvaliteta će da dimi, masti svećicu, stvara čađ, koja GREBE klip i cilindar, zapušava izduvne kanale i auspuh, i glavi karike u kanalima klipa. Sa dobrim uljem i fabrički propisanom mešavinom su ove pojave svedene na minimum. A set od 20eur nikada ne bih stavio sebi ma motor koji mi treba za vozikanje. Jer duševni mir nema cenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

710 ne ide u malog kineza i amin. Ide u motore tipa aprilia rs, honda nsr, cagiva mito, skutere koji su sa fabrickih 3ks podignuti na 20ks i vrte visoko. U njegovom slucaju je ta full sintetika totalno nepotrebna za fabricki setup. A sto se kvaliteta KITa tice, nista bolji nije ni taj na njegovom taurisu. Samo sam dao primer, ni specijala + novi klip nisu mnogo skuplji. Na kraju krajeva to nije ni bitno kod price polusintetika vs full sintetika, polusintetika je ista ili cak i bolja a jeftinija u njegovom slucaju i tu se prica zavrsava.

 

A sto se jace mesavine tice niko nije ni rekao da dodaje narednih 5000km, dovoljno je u prvih 200km dodati 1% vise u rezervoar mimo uljne pumpe. Pojacano grejanje nema veze sa kvalitetom, i najkvalitetniji cilindar mora da bude ishonovan da bi nove karike sto pre legle, i pojacano trenje je najizrazenije u prvim kilometrima. A cuj, vise ulja je vise trenja i grejanja, kojom to logikom sao. Oduvek se preporucivala nesto jaca mesavina u prvim kilometrima, nece pogresiti ni u jednom slucaju ali je bolje dati mu malo vise dok skine prve slojeve i to je to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja