Jump to content

Moto Zajednica

Folija na Vizir od kacige ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Ovako, pošto već duže vreme kuburim sa tamnim vizirom za moju suomy kacigu(t.j. zao mi da dam 9.500rsd za tamni, ili 11.500 za iridijum vizir), razmisljam se da uzmem providni i da zalepim neku zatamnjujucu foliju. 

 

***Pitanje je da li je neko radio nešto slično ? 

 

Imam drugara koji se bavi folijama i auto staklima, ali kaze da tako nešto nije radio, a svašta je radio, pa da se prvo konsultujem negde pa da odradimo to da ne bi unistili vizir kojim slučajem, no gde ću da pitam tako nešto nego ovde. :)

 

Ono sto mene buni takođe je što ovi viziri za moju kacigu nemaju pinlock, vec imaju takvu zavrsnu obradu sa unutrasnje strane da ne magli, a folije se lepe uglavnom na unutrasnju stranu, tako da kontam da bih izgubio tu mogucnost nemagljenja, onda tako nesto ne dolazi u obzir, na raspolaganju imam neke folije za farove vozila koje se lepe na spoljnu stranu i predvidjene su i za plastiku.

Svaki savet dobrodosao 

Promenio član matke92

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4819 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Moj ti je savet zalepiti tu foliju za farove ali samo u gornjem delu vizira, mutice ti pogled ako zalepis preko celog a kada se skidaju bas dosta lepka ostaje. 

Unutra ni slucajno, ostetices anti fog sloj. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2086 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Nikako folija, prelama i muti sliku,

pokusao i posle pet min voznje batalio istu sa njim,

kupi tamni vizir, ne zezaj se sa tim.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 757 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Mogao bi jedino da staviš neku izuzetno kvalitetnu foliju što se stavlja na bočne prozore automobila, ali opet će ti malo prelamati, to za farove ne pije..

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Hvala svima na odgovorima. 

Neću eksperimentisati sa vizirom definitivno, moguće da ću videti da nabavim parče pleksiglasa pa da testiramo na njemu par varijanti da vidimo kako će se ponašati. 

@bdada Kad se skida folija sa kola ostane haos lepka, staklo je pa skineš žiletom, kad je u pitanju plastika, kad se jednom montira mislim da je to to, eventualno neko poliranje koliko materijal dozvoljava, ali pre će biti jednom, jednokratno i posle u kantu. 

@Gajo Sevojno Možda je tvoja ideja i najrealnija, mogao bih zameniti rezervnu kacigu npr. Posto ni na njoj nemam nit tamni vizir nit ugrađen dodatni vizir za sunce. 

@dragan_alumiroiZanimljiva stvarcica, prvi put vidim ovako nešto, pitanje je koliko je bezbedno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
17 minutes ago, JevtaNS said:

Sunčane naočare.Tamni vizir je loša stvar kada te uhvati mrak

Ma nosim ja obične sunčane naočare za glavu, uteram ih u kacigu i teram, al mislim da nije bezbedno ni to. Svakako definitivno treba da uzmem drugu kacigu sa integrisanim sunčanim naočarama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x
34 minutes ago, matke92 said:

Zanimljiva stvarcica, prvi put vidim ovako nešto, pitanje je koliko je bezbedno.

 

Bezbedno je jer malim pokretom glave menjaš ugao i gledaš ili kroz čist vizir ili kroz ovaj sunčani.

Funkcioniše za nisko sunce i prolaske kroz tunel.

Ono što nigde ne piše je da ne sprečava odsjaj od drugih automobila, a to ne može da se prevaziđe sa sunax-om.

Ako voliš da se igraš i probaš nešto sam, zalepi tu foliju ali pravo rešenje je kaciga sa integrisanim sunčanim.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 355 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Meni je drugar koji se bavi folijama, i auto i staklo i one za izloge i ne znam koje sve vec, rekao za neki vizir koji sam hteo da zatamnim da ne moze, jer ima zakrivljenje, konveksnost i po horizontali i po vertikali. Mozda neki i moze al ovaj krivi nije mogao.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2086 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 13 minuta, Bole37 je napisao:

Sad svaka iole krstena kaciga ima sa unutrasnjim naocarima...

Zavisi za sta coveku treba, dal je u pitanju zastita od sunca ili samo opakiji izgled kacige :hej:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Ja nosim naocare sa dioptrijom, tako da kaciga sa integrisanim naocarima nije pasovala. Teram dioptrijske suncane naocare, koje sam ranije nabavio da ih koristim u kolima, i one mi bas lepo odradjuju posao.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Nosim naocare sa dioptrijom i ne vidim nikakvu smetnju sa integrisanim naocarima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
Pre 2 sati, Drinkero je napisao:

Nosim naocare sa dioptrijom i ne vidim nikakvu smetnju sa integrisanim naocarima. 

Verovatno zavisi od modela kacige, da li integrisane naocare mogu da stanu preko dioptrijskih. U mom slucaju, posto sam vec imao suncane od ranije, samo sam nastavio da ih koristim i za motor :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Uzmeš tamni vizir i zaboraviš na providni, jes malo nezgodno noću, ali navikne se čovek :D Osim ako putuješ negde preko, onda je već nezgodno.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4623 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ima raznih vizira, ne samo zatamljenih i to je to. Ima zatamljenih 50%, 70%, smoke 50%, iridium, silver. Sad možda lupam gluposti i razmišljam na glas (jer nisam probao), ali možda bi zatamljeni 50% radio posao i u sumrak, a noću se svakako ne preporučuje zatamljeni (u bilo kom procentu).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
5 hours ago, ske said:

@matke92sta si uradio? jel si probao? uspeo, nisi...????

Nisam nista jos, razmisljam se i dalje da li da pokusavam nesto sa vizirom, ili da stvarno bolje prodam ove viska kacige sto imam i da dodam malo i kupim neku novu koja ima integrisane naocare. Ako i probam ovo sa folijom javljam svakako. Mislim bio sam zagrejan da zalepim foliju, ali kako većina kolega ne preporucuje odustalo se, eventualno ako nadjem neko parce pleksiglasa pa cu testirati. 

 

@Jovan RisticTo sve zavisi od proizvođača do proizvođača, ja u opticaju za moju imam providni, tamni i iridijum, Suomy vandal-sr sport, dele vizir oba modela. To je ono sto ima u ponudi kod nas. Nisam nešto čeprkao po stranim sajtovima. 

Što se tiče ovog da se uzme neka najslabija zatamljena varijanta je sigurno dobra opcija za kombinaciju dan-noć. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 757 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
pre 14 minuta, DonToni je napisao:

Čudo da nema fotogrej tehnologije i kod vizira?!? :neznam:

E to bi bilo najbolje. Kontam da može da se to izvede, jer je ta tehnologija širom rasprostranjena. Samo pitanje koliko bi onda taj vizir kostao i da li to proizvođači zele da ugradjuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja